Мисля, че не съм забравила бившия си...
Здравейте на всички!

Имам сериозен приятел с който сме заедно от 1г и 9м. Щастлива съм с него всеки ден ми показва колко много ме обича и държи на мен. Доста търпелив е с мен и мил. Казвам търпелив, защото аз съм доста избухлива и нервна на моменти и той винаги проявява разбиране.

Всичко изглежда наред, но... Преди може би месец сънувах един сън с бившия ми приятел (няма да изпадам в подробности за съня) и се върнах назад стана ми някак по - странен начин приятно за отминалото време (явно приказката, че след време остават само хубавите спомени я вярна, е аз с него нямах лоши като се замисля).

Но в същото време се почувствах виновна, че съм сънувала такъв сън заради сегашният ми приятел. Тогава не му казах нищо за съня, в последствие когато един ден се скарахме за нещо му го казах. Много го нараних и много съжалявам, но за съжаление винаги правя нещо и после мисля.

Тези дни говорихме с приятелят ми за бившият ми, пита ме някакви неща. Попита ме дали съм го забравила и разни други въпроси, казах му ''ДА'' ... да, но след като се пребрах и се замислих дали наистина съм го забравила май се оказа, че все пак в мен има някакви чувства още към този човек.

Е да не е така както беше тогава и никога няма да е, но май все пак има още нещо в мен. Не знам дали се дължи на това, че той ми е бил първи по принцип аз не вярвам на това, че видиш ли след 1-ия никога няма да обичаш така, че не можеш да го забравиш и т.н .
Но май съдбата ми показа, че може и в тези приказки да има нещо вярно.

Вечерта по някое време бившият ми ме потърси, писа смс-и, звъня (не сме от един град). Искаше да се видим ... и преди го е искал винаги съм отказвала заради сегашния ми приятел. Знам, че ако ида и се вида с него ще го заболи ужасно много. Но и може би малко се страхувам да се видя с него...

От както сме се разделили окончателно не сме се виждали, а от тогава минаха 2г. Сега след това време се страхувам, че ако го вида може нещо да се промени. Той често ме търси и иска дори да се събираме въпреки, че знае че си имам приятел и нещата са сериозни.

Сега ако някой отново ме попита дали съм го забравила не знам как да отговоря. Най - лошото е, че с приятелят ми си казваме ВСИЧКО няма лъжи и няма скрити неща между нас. И се чудя дали да му кажа, че не съм сигурна в това, че съм забравила предишния ми и той сам да реши дали иска да останем двамата или да продължавам да залъгвам и него и мене.

Страхувам се, че може само да се залъгвам, че съм го забравила и един ден ако случайно се видим чувствата ми да се върнат. Дали да споделя тези мисли с приятелят ми или да си мълча и да не го наранявам?

От една страна си мисля, че няма смисъл да го наранявам, а от друга че трябва да съм откровена с него както до сега. Какво да правя според вас? Малко объркано се получи, но се надявам да сте ме разбрали. Благодаря на всички които ще ме посъветват нещо.

Коментари

1.   Забравила си го, спокойно всички минаваме през това, така де аз съм малка и опита ми е 1 човек. От както всичко свърши, казвам ти, минах през всякакви фази. Радвах се (много време)- после съжалявах че съм го наранявала- чудех се на акъла си че съм му позволила да ми влезе под кожата- имаше моменти когато исках да го забравя- и в крайна сметка минало-заминало. И сега си мисля за него понякога, настръхвам ако ми е гледал профила, макар и че се изнервям и да сънувала съм го. Обаче се изнервих и теглих чертата, май сега той няма огромно желание да си спомня за мен, ама знам че го прави като ми кисне в профила и най-вероятно в този на бфф-то ми и идея си нямам какво още... но е нормално. Аз ще си спомням за него и той за мен, ще има и сънища, понякга ще се питаме защо всичко е приключило и накрая ни остават невероятни спомени, с който не се гордеем, но е факт че лошите се позабравят. Такава е системата, но ти не обичаш бившия си, просто напълно човешко си спомняш за него с усмивка. Кажи ми как виждаш живота си без сегашния си приятел? Хубаво си спомни миналото- защо сте скъсали- кои са лошите ви моменти, знам че има такива - как те е наранявал- защо продължава да го прави, макар че сте скъсали, не може ли просто да те остави!? Отново ли искаш да си с този човек, да си причиниш всичко, а и да нараниш сегашното момче.

2.   На първо време се успокой, с всички тези въпроси и главоблъсканици няма как да видиш вярното решение. звучи толкова лесно, колкото всъщност е трудно - да се успокоим, когато нещо ни човърка е почти невъзможно. НО трябва да го направиш - опитай да отвлечеш мислите си от това, хвани се занимавай с нещо много ново, остави нещата да се уталожат в главата ти, тогава и вярната мисъл ще изплува, но докато има "от една страна това, от друга друго" не можеш да вземеш адекватно решение.
Опитай се да наложиш контрол над мислите и емоционалността си и просто се попитай - какво искам, защото от написаното изглежда, че всъщност не си наясно със себе си.

Иначе.. аз съм ЗА откритостта. Аз бих казала н приятеля си "Мисля, че още имам чувства към бившия си приятел, не искам да съм с него, помогнио ми да го преодолея, изтърпи ме за малко, докато това ми отмине и приеми да го обичам все пак като някой, който е присъствал в живота ми, като някой с който имаме все пак някаква обща история"

Любовта е много повече толерантност и искреност....
и свобода, защото ясно осъзнаваш едно такова изказване може да ти струва връзката, може той да реши да те осатви.... Ето това е любовта, мила, да дадеш на другия правото да разбере истината и постъпи после според себе си, с безкрайна вяра, че няма да те нарани и да те осатви.

Успех!

3.   Ако се видиш с бившия си, си на правилния път, за да се сдобиеш с двама бивши приятели, с които няма да имаш лоши спомени. Успех, благодарение на такива глупачки като теб, има достатачно нещастни мъже по този свят

4.   Аз преживях същото, просто се отърси от старите преживявания и гледай напред, в миналото нищо хубаво не те чака :)

5.   Искам да ти кажа, опитай се да се свържеш с момчето което си забравила и сънувала по скайп или фейсбук. Не се предавай и се опитай да бъдеш приятелка с него. Ако имате чувства, те ще се зародят от пепелта и ще си щастлива с него истински при това, не да страдаш. Ако не се съберете, поне ще си приятелка с него и ще продължиш да живееш с мъжа ти поне по-щастливо.

6.   Ако обичаш приятеля си, обади се на бившия и му се развикай да не те търси и да не се занимава повече с теб или пък нека го направи това приятелят ти. Ако нямаш сили за това, значи още го обичаш и няма да го забравиш (в такъв случай по добре не наранявай сегашния си приятел и просто се разделете, но не му казвай истината, защото ще го заболи)!