Къде бъркам?
Здравейте! На 30 години съм и напоследък се чувствам доста объркана. Задавам си все по-често въпроси къде бъркам, защо не се получава и т. н. Тъй като отстрани най-добре се виждат нещата, бих искала да чуя мнението и съветите ви. Благодаря предварително.

Нямам приятели, нямам мъж до себе си, с който да създадем семейство, нямам и блестяща кариера. Къде бъркам? Аз съм скромен човек, леко срамежлива, крехка, ранима, съобразителна с околните. От към външен вид - полагам усилия, спортувам, старая се да изглеждам добре.

Проблем №1: нямам приятели, чувствам се самотна
Поддържах връзка със съученички от гимназията и състудентки, но осъзнах че няма приятелство между нас. Няма я тази близка връзка и взаимност, както когато бяхме в училището/университета. Рядко ме търсят, все имат оправдание да не се видим. На работното ми място има предимно по-възрастни хора, които ме възприемат за дете предвид възрастовата ни разлика и не усещам, че мога да създам приятелство там.
Проблем №2: не попадам на мъж, който е готов за сериозни взаимоотношения
Имала съм три дълги връзки, като нито една от тях не прерастна в нещо по-сериозно като брак например. Нямам някакви недостижими критерии за мъж. Държа да е мил с мен, да е добър човек и да гледаме в една и съща посока - семейство.
Проблем №3: нямам "блестяща" кариера
Има много хора, които нямат блестяща кариера, но имат семейство и приятели. При мен и трите са дефицит.
Както споменах - работя с по-възрастни хора, специалността ми не е предпочитана от връстниците ми. Харесва ми това, което правя, но не се развивам кариерно. Работила съм на няколко места и е било доста сходно. Колкото и да се старая, приносът не се оценява, няма развитие (не визирам само финансовата част, не става въпрос да стана шеф на отдел), а в същото време хората, които са по роднинска или др. тип връзка назначени, обират овациите и съответно се чувствам все по-демотивирана.

Благодарна съм за всичко, което имам - здрава съм, имам работа, но защо тези съвсем нормални неща при мен не са нормални? Блестящата кариера не ми е на прима виста, но предвид факта, че другите неща куцат, защо и кариерата е назад? Проблемът явно е в мен. Помогнете ми да погледна отстрани фактите и да си взема поука.

Коментари

1.   Никъде не бъркаш.

2.   Според мен бъркаш основно в очакването си да имаш блестяща кариера. Колко от познатите ти имат блестяща кариера? И как дефинираш блестящото в кариерата?

3.   С какво едно дете, болно от рак, го е заслужило?

Животът не раздава според заслуги. Никога не е било така, никога и няма да бъде. Колкото по-рано осъзнаете, че не на всички им е писано да имат всичко, за което са си мечтали, толкова по-добре.

С горното не казвам да се отчайват, а обратното. Животът има тоооооолкова много за живеене, за усещане, за правене. Щастието идва отвътре, а не от трети и пети хора.

Братан.

4.   Трябва ти среда с по-млади хора. Намери начин да откривш тези хора. Запиши се на курс, който да ти допада и да е практичен. Нови компютърни програми, , компютърна анимация, дизайн, езиков курс, курс по сладкарство, готварство, танци, посети клуб за рисуване на чаша вино. Запиши се на фитнес или друг спорт. Ако тази работа не е добре платена, не ти носи развитие и колективът е от хора в предпенсионна възраст, тогава си търси нова работа в голяма фирма с млад екип.
Нужни са примени в монотонното ти ежедневие, нужни са ти нови хора, които са отворену за нови познанства и приятелства.