Прокълната съм да не ми върви в любовта?
Здравейте, момиче съм. Историята е следната, преди две години се запознах с едно момиче, приятелски отношения. Бяхме си много близки, но тя живееше в друг град, бяхме си “приятелки от разстояние” да кажем така. Тя бе бисексуална, аз знаех това, не беше проблем за мен. Аз съм хетеросексуална. Една вечер докато си говорихме тя ми сподели, че изпитва нещо към мен. Почвала да се привързва към мен и усещала как се влюбва. Аз не можах да й отвърна със същото, защото не го изпитвах. Обясних й, че аз не мога да я гледам по друг начин освен като приятел. Продължихме някакви приятелски отношения, но се виждаше, че почват да се разпадат. И един ден се скарахме, тогава тя ме прокле. Този ден беше последния ден в който ние сме си говорили. Аз продължих напред. Появи се момче, от друг град, но живееше в моя, след няколко месеца му се наложи да си замине в неговият, така приключиха нашите отношения. И заради слабата комуникация последните дни между нас. След това се появи още едно момче, от друг град, но живееше в моя. Всичко вървеше добре, докато не му се наложи да замине в чужбина, и след това комуникацията ни отслабна, и в един момент се отказахме. Сега се занимавам с друго момче, живеем в един град, но му се наложи да замине за малко да работи в друг град, и от както е заминал почваме да губим комуникация. Та да. Когато с нея се скарахме тя говореше точно за тези две неща разстояние и комуникация, след което ме прокле на глас ( тя вярваше в тези неща, кълни, магии, манифестване и т.н.). И всеки път във връзките ми нещата свършват точно заради това? Възможно ли е, това да е проклятие? Как може да се развали? Ппрц да кажа, че аз съм християнка, не вярвам много в тези неща, но започва да ми излгежда толкова истинско. Всеки път се случва, всеки път след като аз съм почвала да се привързвам към тях, те заминават. Тя се превърза към мен, говорихме от разстояние, и след това комуникацията ни се разпадна, и тя се чувстваше по начина по който се чувствам аз в момента. Разбита, а аз искам щастие, не искам връзката ми да свършва заради някакво проклятие? Как мога да го разваля?

Коментари

1.   На колко си, че да вярваш в магии и проклятия?! Просто се хващаш с преселници от други градове, които явно са и играчи. Живеещи на квартира, пребиваващи за малко.Щом примерите ти за връзки са все едни и същи, значи си падаш по един и същи типаж мъже.Но нали е по-лесно да се обвиняват магиите, вещиците, кълненета и прочие фантасмагории, а не че ти просто си падаш по несериозни мъже. Това ти е проклятието-несъществуваща ти преценка за мъжете.
Следващият път избирай внимателно човекът отсреща и не му споменавай изобщо за проклятия. Ще ти се смее. Онази може всичко да е казала в яда си, както правят всички хора, когато са ядосани. В 21-век живеем, малко по-реалистично гледай.

2.   Все едно чета за себе си. И аз съм в същото положение и не вярвам в магии, просто до късмет.

4.   Простотията и ограничеността ти, раждат велики идеи, като прокълнатост и така, като си го повторящ, това става твоята реалност, защото ти ТАКА ИСКАШ. Вместо да мрънкаш, работи, учи, развивай се и ще се появи човекът за теб, но с този начин на мислене не очаквай чудеса.