Какво означава това?
Заедно съм с момче от месец. Преди да станем гаджета сме били приятели и се харесвахме. Според мен държи на мен щом се запозна с майка ми и баща ми явно има сериозни намерения. Дори е казал на най-добрият си приятел, че ме обича. Проблемът е, че от няколко дни ми обяснява, че иска време да помисли дали иска да подължалваме да сме заедно и дали иска гадже. Ако ме обичаше дали щеше да го мисли? Не сме имали някакви сериозни караници но мисля, че след като твърди, че има чувства към мен не би трябвало да се чуди дали иска да сме заедно. Все пак той е по-голям от мен и е на 18 и може би мисли по-сериозно и зряло. С поведението си показва, че много му пука за мен. Постоянно ме пита какво ми е, какво искам, дали искам нещо. И аз и майка ми сме останали с впечатлението, че е добро, възпитано и сериозно момче. До сега не съм имала толкова хубаво гадже. Не искам да го загубя но не знам какво означава това, което ми казва. Може би просто смята, че не е готов за сериозна връзка и му идвам в повече или просто не ме иска. Според Вас какво означава това и какво трябва да направя?

Коментари

1.   Това може да означава много неща. Възможно е да е хлътнал доста по теб и да се е сетил, че може да е избързал под влияние на емоция. Не го притискай. Дай му малко време да помисли и поговорете. Ако искаш да си с него, му кажи как се чувстваш и се разберете.

2.   Означава че е гледал много филми и иска да минете на ниво "приятели с привилегии". Така хем ще може да спи с други жени, хем ще те има като резерва. Или пък е намерил друга девойка с която да преспи моментно, заради което "иска почивка".

Абсолютно права си че поведението му не съвпада с думите, и това е причината. Ти прецени дали те устройва да бъдеш използвана по такъв начин. Ако не - просто не поддавай изобщо, кажи му че няма да търпиш подобно поведение и се разделете. Дори да си промени приказките, той вече е решил какво всъщност го интересува, и явно не си ти, или поне не единствено ти.

6.   Според мен въпросът не е в това, че не те иска, по-скоро може би си задава въпроса дали не му е рано да се ангажира със сериозна приятелка и дали няма да му е по-комфортно на този етап да бъде свободен електрон. Не знам дали съм права, защото може и да се е появило ново момиче в полезрението му. На тази възраст и момчета, и момичета са все още лесно влюбчиви (повечето, не всички) и вероятно не е много трудно някоя да му завърти главата.