Любов като по филмите
Вярвате ли в любовта, като по филмите? Това е въпросът ми.
Аз съм момиче на 19 и почти нищо не съм видяла още, но до ден днешен си мечтая за такава разстърсваща любов.
Връстничките ми се запознават с някой пич в инстаграм, излязат 2, 3 пъти, зарибяват се и тръгват. Честно казано това ме плаши, не искам нищо подобно да ми се случва, толкова ми е скучна и монотонна цялата идея за любов в днешно време. Искам нещо по - специално някой ден.
Изживявали ли сте нещо подобно? Нещо наистина истинско и вярвате ли в така наречената “епична” любов?

Коментари

1.   А ти мислиш ли, че баба ти и дядо ти, които са заедно 50 г. всеки един момент са се обичали като по филмите? Любов си трябва, но не е казано да е чак като по филмите и да и се придава прекалено голяма важност. Важно е да има взаимност, подкрепа, уважение, общи цели, желание да са партньори и в живота. Това са постоянните неща. Любовта може и да я няма чак толкова в някой момент, но това не е важно. Сега малко се разлюбили, тръпката свършила и айде развод. То първо че тръпката не е любов, второ че любовта макар и да има значение, не трябва да е на пиедестал.

Разбира се, това не означава, че човека не трябва да е специален и че трябва да излизаш с всеки втори. Просто трябва правилно да си подбереш критериите и приоритетите, ако искаш да избереш правилния човек за дълъг и щастлив брак.

2.   Този тип любов, за който си мечтаеш, е предимно идеализиране на другия, като си и затваряш очите за недостатъците му. Романтични личности или интроверти често се влюбват по такъв начин. Един човек със свръхреалистичен или критичен светоглед не би могъл да изпита подобна любов.

Истинската любов, която те съветвам да търсиш, е от друг тип - хармония с другия, споделени ценности, интереси и прочие.

Има още един тип любов, където напълно противоположни типове характер се привличат, но там нещата доста трудно се стабилизират в дългосрочен план при повечето хора.

3.   Романтиката е нещо приятно, но си е утопия. Който вярва, че има вечна любов, просто греши. Ти си все още дете, явно формирано в консервативно семейство. Това съществува само в романите и филмите. Реалността е различна. Там действа химията, разума и осъзнаването. Ако се подадеш на чувствата си в романтичен стил си загубена кауза! Човек може да обича, да уважава, да оценява, да е фидел и точен, но само с такъв като него. А това не е романтика. Живота е комплекс от осъзнаване и разум, логично мислене и анализ. Останалото е заблуда и ни кара да страдаме, дори да стигаме до самоубийство.
Ан

4.   Няма такава, само в книгите и на екрана. Реалността е съвсем друга- срещаш се с някой месеци-години, късате си взаимно нервите, може и изневерка някоя и така. Уж правите секс, а на много двойки им куца комуникацията. Масово не споделят, срам ги е да си говорят. Споделат с дружки, в нета, но не и с конкретния човек. Брак е мъчно да се случи, повечето по незнайни причини не се женят. Дали заради скръндзалъка на мъжа, дали заради модерните убеждения , че един подпис нищо не значи и така. Иначе си правят 2-3 деца, а мама и тати се водят съжителстващи, като съквартиранти.
Във филмите всеки се бори за любовта си, къде физически, къде иначе. В реалността при първите проблеми се разделят или паралелно са с други.
Филмите са илюзорни и там всичко е възможно.