Чувствата му истински ли са?
Здравейте! Обикновено не пиша в този сайт, но наскоро научих за него и реших да споделя историята си. Извинявам се предварително, ако ви се стори неясно написаното просто не знам откъде да започна. И така  аз съм все още ученичка, 11 клас започнах учебната година нормално и с много мотивация, но в последствие любовта ми обърка плановете. Има едно момче , с което се сблъскахме в 10 клас, тоест щеше да стане лек инцидент и това беше първият ни и последен разговор. То даже не беше разговор , а 2 изречения.Не обърнах внимание тогава, но впоследствие забелязах, че мина ли например по неговия коридор  или където и да е той ме гледа и когато забележа винаги си отмества погледа. Това ми направи впечатление пък и не беше лош държеше се като джентълмен и ми остави добро впечатление.Времето мина и станах 11 клас и както може да се сетите си спомних за него, защото винаги мина ли покрай него той се държеше някак все едно ме харесва или нещо такова просто  го усещам. Та точно тук е въпроса с времето осъзнах, че аз го харесвам и научих  , че той си има приятелка наистина това ми разби сърцето, но той продължаваше с това държание и все още го прави. Въпросите ми в главата не спират и изникват нови. Но моя въпрос към вас е как мога да спра да мисля за този човек, защото непрестанно го правя?! Това, че си има приятелка искам да остане така и единствения начин е да спра себе си и чувствата, които изпитвам.

Коментари

1.   Ще ти се стори парадоксално, но като занимаваш мозъка с други неща, няма да мислиш за момчето и полека лека ще ти мине. Една идея е, да започнеш да учиш повече, за да завърши годината така добре както е и започнала.

Лола

2.   Седни и учи, защото сега ти се решава бъдещето. Колкото до момчето, щом има приятелка, вероятно не са истински чувствата му. Обаче ти просто изчакай - може да се раздели с приятелката си. Учи и му дай време.

3.   Здравей, бях в подобна ситуация, след като се разделих с първата си любов. Опитвах всичко- блокирах го, ходих на различни места, опитвах да се “забавлявам”, но не- нищо не помагаше. Единственото нещо което ми помогна беше да се разсея с учене, до толкова, че просто да нямам време да мисля за нищо, камоли за него. Минаха вече 7 месеца, все още поддържаме връзка и си го обичам, но не мога да кажа, че съм влюбена в него. Тренировките също за добър избор. Успех, мила!

4.   А ти до сега имала ли си приятел-гадже. Как досега никой не те е харесал, че да спреш да мислиш за това момче. Ето, той си има приятелка и ти трябва да го изхвърлиш от съзнанието си. Лесно е.

5.   Недей не си струва да мислиш толкова много за него, на времето така аз като бях точно на 16 като теб в 10ти клас така се бях влюбила в едно момче, беше футболист, винаги ме гледаше постоянно не спираше, но и той се оказа, че си има приятелка и то не е една, а няколко... И какво спечелих аз ли нищо освен да страдам по него, аз не бях в състояние да мисля за училище изобщо. Така че ако той не дойде както в моя случай, не дойде да говори изобщо с мен, значи, че не си заслужава да мислиш изобщо за това момче! :)