Когато имате деца ?
Имате ли свободно време за вас като двойка, когато сте с деца, колко често излизате, или оставате насаме?
Оставате ли децата на бабите, за да отидете на почивка, поне веднъж годишно и като цяло трябва ли да прекарваме и малко време без децата си?
Как планирате почивките или мъжете ви обичат да си почиват вкъщи?

Коментари

2.   Ами не знам, честно казано като се замисля циганите правят як и див секс в колибите си, а вътре има поне 4-5 деца! Ако питаш дали трябва да сте сами, за да си направите кефа с мъжа/жената, то братята роми са жив пример, че няма никакъв проблем! Даже си спомних и за китайците! И при тях няма проблем да се ч*кат, докато децата са в стаята. Нито за японците е било проблемно, за да станат една от най-умните и добре развиващи се нации! При корейците също.

Но виж! Ако имаш предвид европейката, визирам западно европейката, а и българката е същата гад, то за да правите секс ви трябва отделно изолирано помещение. А въобще за да си помисли да ражда от теб й трябва поне двуетажен палат с депозирани няколко милиона в банката на нейна сметка - така за всеки случай, за сигурност просто!

Вие видяхте ли кадри от Украйна? По жп гарите, по улиците, на границата, бягащи жени и деца? Видяхте ли колко много са? Там явно не е нищо особено да имаш 3-4 деца в семейството. Но тука?

Баба Ганка вече гони 40-така и още се чуди "ДАЛИ МИ Е ДОШЛО ВРЕМЕТО, ММЪЪ?"!

3.   Оставяли сме ги на баба, дори на детегледачка, но близка като познаваме добре. Не бих се доверила съвсем на чужди хора.
Смятам за задължително поне веднъж в месеца след половин година на бебето да си вземат родителите един уикенд за тях си. Освен родители сме и двойка все пак, не бива да се виждаме само като мама и тате, това много бързо може да убие тръпката. Пък и за детето е добре да свиква и с други хора. С малко дете рядко може да се планира предварително - колики, настинка т.н никога не се знае какво може да се появи в последния момент. Обикновено буквално в последен момент сме решавали къде. До 3 г. на децата не сме се отдалечавали на повече от половин час с колата. При нас поне мъжът ми с нетърпение чакаше дните в които да "избягаме" насаме. Обича децата, добър баща е, играеше си с тях като още едно хлапе, включително на детска площадка се възползваше покрай тях от люлките примерно, но много държеше и на тези наши си дни без деца. На дълги почивки вече сме ходели с децата след 3 г им възраст.

4.   Значи много зависи от бабите. На моята майка можем да го оставим, свекървата никога не го е взимала, но майка ми има и друга работа и събота и неделя не се получава да го оставим. Нашвто време насаме то липсва.

5.   Нямам помощ от баби, преди като се прибирахме за уикенда в провинцията, успявахме да излизем вечер след заспиването на детето на ресторант. Това сигурно един път в месеца. На почивка сами ахахахха абсурд. Авторке много си забавна.

6.   Деца трябва да се правят с мисъл , няма как да гледаш много деца без пари .

7.   Двойчице, а ти правиш ли секс пред децата си?

8.   Когато имате деца, животът ще се промени към доста трудно. Когато има помощ, е добре. Но да мислиш за деца и да правиш планове кога ще си почиваш с мъжа, е смешно.

9.   Не бързайте с децата. Ще имате юного повече секс и прекраснимигове заедно, ако забавите правенето на деца. После ще трябва да се криете и да чакате да заспят, за да не ви ъърсят и да тропат из целия ви дом.

10.   3 Чудесно, ние имаме баба, но мъжа ми не иска да я натоварва, за да отидем някъде без тях, освен ако не е нещо наложително или сме на работа.

11.   Има време за всичко по малко или много. Всичко опира до възможности, желание и координация. Ежедневния житейски ритъм го определяте вие самите. Ако сте активни, рационални и комбинативни няма от какво да се страхувате.

12.   След като детето ми направи годинка два уикенда в месеца от петък вечер до неделя на обяд е при майка ми. За мен това е напълно нормално и определено влияе положително и за детето да се разнообрази и аз да мога, да се наспя като човек и с мъжа ми да се видим с приятели или да гледаме някой филм :) На почивки до момента ходим сами и не съм си и помисляла да го взимам с нас, защото не виждам смисъл като ще съм уморена от нощните ставания, през деня пък да не можем да седнем никъде на спокойствие да се нахраним.. децата имат и режим на приспиване.. това не би било почивка. Много зависи на каква възраст ти е детето и колко е палаво и как е положението с нощният сън. Аз лично възнамерявам вече като стане на 3 да си го водим с нас повече, преди това ми се струва излишно затормозяване. Не бива да се чувстваш виновна, че искаш да имате време и само за себе си, няма нищо лошо в това.

14.   Може ли и един мъж да се изкаже по темата?

Имам две деца - на 4 и на 7. Оставяме ги на баби и дядовци достатъчно често. Ок, родители сме, но и ние имаме нужда от малко лично време. Майка ми единият път писна, че само на нея сме ги оставяли, ние кога сме щели да се грижим не знам си какво. Казах ѝ да спре да мрънка. "Наду ми главата за внуци, а сега мърмориш!".

И все пак моите деца са малко по - големи, а не бебета. Има разлика. Докато и двамата бяха бебешоци, абсурд да ги оставям на когото и да било, освен ако не е нещо супер спешно.

15.   До номер 2 (първия коментар)
От кой да роди баба Ганка, от дедо Ганьо, който на 40 се държи като разгонен нерез и вика "аз не съм се наживял" и ще зареже жена си, щом роди ли? Пропуснах да спомена, че е и крайно непривлекателен, а претенции към жените много.