Бракът ми се разпада
Здравейте, омъжена съм от около 6 месеца, иначе с мъжа ми бяхме заедно преди това 3 години. Имахме прекрасна връзка, разбирахме се толкова много, не знам защо след сватбата всичко се съсипа между нас. Започнахме много да се караме, постоянно за всяко нещо, вече всичките ми роднини са ни виждали и си мислят че нон стоп само се караме. И сега след като завършихме университета съвсем, всичко се разпада. Започнахме работа в един град, но на мен не ми по тръгна и напуснах. При него по тръгнаха нещата, щастлив е харесва си колектива. И оттук започнаха проблемите, така се стекоха нещата че аз не мога да започна работа по специалността си в този град. Опитвах, търсих, нищо не мога да намеря. Предложих му да отидем в по-голям град, там ще може и той да си работи по специалността, намерих дори място, където биха го назначили, но той отказва. След време се съгласи и ми каза че една година ще ме остави да живея сама в другия град и после щял да дойде при мен. Не разбирам защо го прави, аз искам само да сме нормално семейство, на нашите години спестяват вече за жилище, а той иска аз да живея под наем на едно място, там да плащам наем, и той да плаща на друго място, това за мен е безумно, защо трябва да стоим толкова време разделени, не разбирам наистина.... И ми каза ще се оправяш сама, аз не съм длъжен да те гледам. Направо бях шокирана от думите му. Нали сме семейство, когато имам нужда от помощ към кого да се обърна, ако не към съпруга си... Откакто започна тази работа, много се промени, и аз се промених, но него наистина не мога да го позная. Не вярвам че друга жена е намесена във всичко това. Просто вече не знам какво да правя, да замина без да се обръщам или да остана и да се опитам да оправя нещата....?

Коментари

1.   Kaто останеш какво ще работиш? Да бъдеш вечната жертва? Неговите думи не ми харесват, май значат доста повече. Не е зле и да провериш дали няма някоя нова звезда.

2.   Жената е родена, за да бъде до мъжа си и да му помага. Ако не чувствате помежду си интимна близост, която да прерасне в безпрекословна вярност и преданост, то честито, вие сте от новия тип семейства и е силно вероятно нещата между вас да се разпаднат.

3.   Така са мъжете, не си развалят рахата, нямаш финансова сигурност с тях. Много сте млади още. Щом отсега не върви.

4.   "Не вярвам че друга жена е намесена във всичко това"
В голяма грешка си! За толкова малко време никой не се привързва толкова към работен колектив че, да е готов да изпрати новата си булка сама в друг град за една година... освен ако не иска да пробва една година с новичка изгора.
Не разбирам защо се правите някои жени на глупави, защо себе си лъжете. И аз съм жена, но когато фактите са толкова прости като 2 2... да се лъжем че, може да е 5 ли? !

5.   Не искам да ти мътв главата, но това негово изказване звучи доста грубо, а мъжете стават такива, когато се прехласнат по друга. Може някоя да му се струва привлекателна, защото постоянно се карате, но ако държи на теб, раздялата, ще го отрезви. Радвай се, чеоще нямате деца и сега започва да си показва рогата. Когато отидеш в друг град, ще разбереш дали ти липсва и ще усетиш дали ти му липсваш

7.   Ако тази история е истинска, то, за съжаление, отношенията ви никак не са истински... Трудно би се получило разбирателство по-нататък, дори и да преодолеете разногласията относно местоработата и квартирите.
Просто хората не могат да проумеят, че докато всичко е по мед и масло, докато си излизат на срещи по заведения, забавляват се и са безгрижни, те не се познават истински. Те познават само добрата си страна тогава. Истинското опознаване идва тогава, когато се случат житейски препятствия от всякакво естество (влошено здраве, безработица, напълняване, загуба на пари, забременяване и т. н. ), изискващи сплотеност в двойката и справяне с всичко заедно, а не поединично!
Аз даже на една мацка, която миналата година ми каза как се учудва колко бързо и гладко се бяха развили нещата помежду ни за броени дни, предложих с шеговито-сериозен тон нещо от сорта на "Давай да си измислим причини да се караме още от самото начало, за да видим дали ще успеем да се изтърпим! Случи ли се, значи сме един за друг! ". :) Трудно беше да се зачекнем за нещо, но все пак го сторихме и си доказахме, че можем да преодоляваме нещата с общи усилия и желание. После понякога се случваха още няколко по-напрегнати разногласия за нещо, но винаги отшумяваха поради провежданите разговори със спокоен тон и взаимно изслушване. Когато има желание и от двамата, решения винаги се намират. Съвсем друго нещо ни раздели след месеци.

- Кифлоприземител

8.   "Не вярвам че друга жена е намесена във всичко това"

Не, не е друга жена. Аз лично ти гарантирам!

9.   Ти, изобщо опозна ли го, преди да се омъжиш за него, защото с това "оправяй се сама"... малко странно звучи...
По - принцип след сватба, наистина много хора започват да се карат, защото образно казано се приема, че единият е даденост на другия.... и се губи може някаква тръпа, когато живеете, на семейни начела например...
Но с това оправяй се сама... е малко странно...
Седни и поговори с него, ако ти каже... да се оправяш сама... ако нямате още деца... аз на твое място бих помислил за раздяла... "Оправяй се сама"... в никакъв случай не е любов...

10.   Не виждам как биха се оправили нещата, след като е повече от ясно, че този мъж не те обича. По думите ти изглежда сякаш с бракът ви е свършено. Когато в една връзка и двамата човека се обичат, то всеки от тях прави компромиси в името на общото щастие. В този случай съпругът ти постъпва егоистично и освен това по поведението му личи, че е незаинтересован за развитието на вашият брак.

11.   Явно преценява, че без твб ще се справя по-добре! А това означава, че вече не те обича достатъчно, за да е готов на компромиси в името на общото ви бъдеще! Дано да греша!

12.   Е, вие жените нали затова се жените. Да има кой да ви гледа, да имате сигуност и ако се наложи да може да не работиш, докато той се чупи като за двама. Еми да, не е длъжен да те гледа. Ако под семейство разбираш да правите това, което ти казваш и да те гледа нон стоп. Мерси, аз съм категорично пас да създавам такова семейство.
Масово така разсъждавате жените. Личи си, че не си и много голяма, но това не е оправдание.

13.   на колко сте години? Работили ли сте преди университета? За да има, , Ние", първо трябва да има Аз. Ако мислиш, че си намерила половинка, нещата няма да станат, за да са добре - всеки трябва да е завършена самостоятелна личност във връзката си. Разстоянието може да съживи връзката ви... Остави го да разбере, какво може да изгуби, ако не го разбере, значи не е бил за теб..

14.   Има си любовница.

15.   След като не гледате в една посока, няма смисъл да сте заедно. Това брачно състояние е само "на книга". Не мога да си представя, че ще отпратя съпругата ми, сама да се "оправя" няколко месеца, след като сме се врекли в съюз и неразделност, любов и вярност!

18.   Тоя е кауза пердута, зарежи го. По добре щастливо разведена, отколкото нещастно женена.

19.   Напусни го този мъж!

20.   Оставам с впечатлението, че искаш мъжът ти изцяло да те издържа докато намериш работа, а кога ще намериш дали ще е скоро, не се знае. Извинявай, но звучиш като разглезено малко момиче, което тропа с крак. За квартирата си права, а защо дава срок година за да помисли ще я бъде ли връзката или не. Ако се обичате бъдете на едно място, но работете и двамата. Да, той може да те подпомогне, но ако е в майчинство или е много богат. Твоят май не е много богат и ти не си в майчинство. Една жена