Защо бездетните жени над 33 са толкова озлобени към децата и майките им?
Здравейте! Темата ми е продиктувана от много мнения, които чета в нета и слушам "родила златно яйце и се мисли за велика", "крава с ремарке" и пр. Говори се за майка с дете, деца. Мненията са горе-долу на следния профил жени: 36 годишни, живеещи при мама и тате или на квартира с котка или куче или и двете, фейсбук с много приятели, рокли, кафенце и много злоба в душата. Мили бездетни жени, не винете децата за вашите комплекси, нито майките. И в миналото все сме срещали като деца злобни стари моми, но не беше прието така открито да се заяждат с майките. Ако сте сестра на мъж баща, ако сте приятелка на майка и оплювате тенденциозно и упорито майката, начина й на гледане на дете, детето й, то моля не проектирайте злобата си на майките. Благодаря!

Коментари

51-70 от 70

66.   Аз съм жена на 28 години и не съм майка. Обичам чуждите деца, радвам им се и дори работата ми е свързана с подкрепа на дечица с трудности в обучението.
Във връзка с темата, мога да кажа, че моите впечатления са обратните на тези на автора/ката. Много често, особено последните няколко години, се случва да получавам коментари от млади майки, за това как така нямам деца и как едва-ли-не, няма да разбера какво е радост в този живот, докато не надуя корема. Когато се събера в компания на жени, родили по едно-две деца, първата им работа е да започнат да си пъхат носа в личния ми живот и когато спомена, че не, не съм майка като тях, настъпва неудобно мълчание и в погледите им се чете едновременно възмущение, снизхождение и откровена изненада. Обикновено бързат да ме успокоят, че видиш ли няма страшно, защото и мен ще ме огрее това щастие някой ден, а дотогава да стисна зъби. Разбира се, не всички реагират така, но често ми се случва. Чувала съм доста пъти злобни и просташки реплики по адрес и на други бездетни жени. Общо взето отношението към нас е като към егоистки и инфантили.
Извинете, но не ви ли минава през ум, че някои хора са избрали друг житейски път, нямат възможност да се грижат за дете или пък НЕ МОГАТ да имат деца, поради здравословни причини? Всичко това са незначителни подробности, нали?
Това, че сте родили дете, не ви прави по-добри, по-умни и нещо повече от останалите. Има гадняри с по 3-4 деца, а има и много добри и готини хора без деца. Съжалявам, но е така. И животните раждат и си гледат малките до достигане на определена възраст, така че не сте велики, просто защото сте се възпроизвели. Ще сте велики, ако децата ви станат свестни хора.

67.   До автора: моля Ви да имате предвид, че настъпвате болна тема. Аз например съм бездетна след 2 спонтанни аборта. Да, аз съм на почти 30 години. Няма да съм млада майка. Не ви мразя, че имате деца. Всеки път като видя деца, очите ми се насълзяват. Болно ми е, че някой като Вас ще ме сложи в категория “бездетна 30 годишна лелка със съсипан живот”. Думите Ви раняват, нещата не винаги са едностранни. Помнете, че никога не знаете пълната история на отсрещния човек и уважавайте хората. Всички сме човешки същества със своите чувства, емоции и проблеми.

68.   67, тогава не се слагайте сама в категорията. Тук става въпрос за определени жени, с определено поведение.

69.   Злобарите и идиотите си ги има навсякъде откъдето и да ги погледнеш - дали ще са стари моми или ергени, родители с деца, млади, стари, все тая. Не можем всички да бъдем родители - на част от нас просто не им се занимава.
А и децата и да ги имате те няма да са вечно малки - ще станат големи и ще си поемат по пътя. Веднъж имате ли си свои биологични или осиновени деца връщане назад няма - не е като да опиташ вид храна, да не ти хареса, и да я захвърлиш. Още ли ще са ви номер едно приоритет и ще ги обгрижвате ли като са на по 20-30 години, изнесли са се и са самостоятелни хора? Не очаквайте цял живот те да кръжат около вас. Освен родители и съпрузи вие сте преди всичко хора и личности и няма нищо лошо да си малко егоист стига да е във рамките във нормалното и да не прекалявате със него. Да, можете много да ги обичате и много да ви липсват като са били малки и са зависели от вас, но е редно те да се отделят от вас когато са вече големи и всеки от вас да поеме по пътя си. След всяко преживяване и фаза от живота ви остават спомените - накрая и вие ще се превърнате във спомен, който ще бъде забравен рано или късно. Всичко в този живот е преходно и единственото което е от значение е вие да сте живи, здрави и да сте щастливи
Авторке, съжалявам че е трябвало да минеш през подобно нещо, пожелавам ти сили да се справиш със своите битки и предизвикателства, както и много щастие. Има си време за всичко, това че наближаваш 30 не означава че живота ти е приключил, а напротив - сега започва.

70.   Не, истината е твърде далече от обичайните натяквания. Просто бездетните жени имат някакви причини да нямат деца, а обществото ги съди остро. При това положение е трудно да не се озлобиш към тези с деца, към тяхната арогантност и безпочвена критика. Няма нищо сложно за разбиране. Ето, аз съм мъж с положителни черти в характера и привлекателност във външността, но не се хващам на хорото да правя деца. Имам си приоритети в този живот и ми е смешно да слушам съветите на разни льохмани, бутащи колички и правещи се на мъже. То в България е пълно с дървени философи и нещастници, които искат да го издухат и другите с тях, ама не всички са балъци. А повечето хора с деца са завършени смешници и нямат представа защо са ги направили. Ето болезнена 100% е истина.

71.   Защото масово бг мамите са дразнещи създания. Аз съм с дете и имам непоносимост към тези особи. Особено всеки ден като ги виждам по площадките, нагли, надути или пък нагримирани и с кожени клончета или с къси поли търсят си нов е*ач.
Златното яйце-много точно. Българката като види 2 черти и тича да реве за фалшив болничен, ляга на дивана да мъти златното яйце и почва да развива хипохондрия и всякакви проблеми си докарва от мързел. Гълта торба лекарства, ходи по 3-4 лекари или всяка седмица на видеозон, все едно престолонаследник носи. После се забива мин. 3 години вкъщи, почва да реве че и е скучно, че парите не стигат, че няма соц. живот при положение че това е нейн избор и може да се върне на работа. Обсебва си детето, все е малко за градина, като има кой да и плаща ще лежи. Ама почва да се депресира, решава че не и се връща на работа и хоп второ. После рев че с 2 не може да се оправи-ама пак си е нейн избор. С мъжа се карат, тя все скучае. Иска чистачка, бавачка. Децата стават тотално разглезени и неспособни за нищо, агресивни. С мъжа се изпокарват.
Целите проблеми на бг мамите произлизат от твърде дългото майчиснвто.

72.   67, теб никой не те има предвид. Не се генерализират всички жени без деца, а конкретна група. Че то има сестри на братя, които не говорят на жените на братята си, защото брата и жена му инат дете, а тя няма, причината разбира се се изкривява, че е друга.

73.   Аз по принцип не харесвам хората и съответно децата им, и не съм длъжна. Много голяма рядкост е да харесам някого. Отдавам го и на средата, в която съм. В България е трудно да харесаш хората.

74.   Ми малко в днешно време се вживяват много. Аз съм млада за деца и не съм озлобена, нито имам против майките с деца, просто с тези модерни измислици и изгъци и тенденции, как да си гледаш детето някой са много дразнещи, мислят си че само те имат деца, че имат право на всичко и на всякъде, и са адски дразнещи. Излязла в парка и всички да мълчът, че детето и спи или е на рожден ден и дяа не викат, че детето спи. Ми сори ама не може целия свят д се съобразява, прекалявате просто.

75.   Защото много майки не могат да си възпитават децата, крякат, викат не се съобразяват с околните, но искат всички да се съобразяват с тях, защото са майки. Работила съм в детски център, такова безхаберие няма. Седят на маса хапват, пийват пък, че детето ти убижда другите, дразни се, беснее като изтървано и дори посяга на аниматорите, а тя си седи все едно е нормално. ВЪЗПИТАНИЕ МИЛИ МАЙКИ, ВЪЗПИТАНИЕ, никой не ви е длъжен, сами сте си избрали да имате деца.

76.   Аз сьм на 27 и не съм злобна към майки и деца, но не са ми приятни примерно. Нямам деца, защото не искам, искам да си излизам на спокойствие, да не се съобраявам и никой да не ми надува главата. Все някой ден ще имам, имам приятел от много години и не съм самотна, но не ми се занимава просто. Освен това ме дразни факта, че жените с деца мислят, че всички трябва да се съобразяваме с тях. Евала на №20, каза го много точно. А авторката явно е някоя родила на 20 и не видяла нищо от живота, знае само в къщи, в парка и до там.

77.   В този свят има от всичко. Аз съм точно такава жена - бездетна, но не, защото не искам, а защото не мога да имам деца. С мъжа ми сме от доста години заедно. Аз пък точно обратното чувам и виждам - огромната гордост на жени, които са родили. Така се изтъкват и карат останалите да се чувстват по-долу от тях. Това за мен е жестокост! Отдръпнах се от подобни хора и не желая дори да срещам такива. Та го има и другото. Не бих се изказала за някого така, но и не търпя абсурдните коментари на хора, които искат да се правят на повече от останалите.

78.   Бях с племенницата ми - на 2г. в парка. Потресох се как майки карат децата си да ходят по малка и голяма нужда в тревата и около дърветата. След това не почистват. И л... та стоят. И вони. Оплакват се от хората с животни, а те са по-големи мърлячки. Няма как да ги харесвам. И друг път ми се е случвало да ги видя да се гъзят по улиците с децата. Толкова не им се дават 50 ст и да отидат като културни хора в тоалетната на някое заведение. Носете найлонки и събирайте изпражненията поне. Иначе с ноктите, с миглите, с кожените панталони и с претенциите.

79.   44, стар злобен ерген, нямаш собствени деца и не знаеш какво е.
Семейства някога е имало повече, защото е имало ергенски данък. Сега повечето мъже и брак не сключват с жените, а искат деца.

80.   44, Жената не е нужно да е напусната от мъжа. Самата тя може да го е напуснала, защото вече като я е свързал с дете да започне да си показва същността - поредното леке. Пак тя ли е виновна, че той е неможко?
Преди да обясняваш как не са раждали жените, айде малко да се гледаш около себе си и да ми кажеш от кого точно да родя? От мухълите, които казват "не съмм готов", "връзката не ми е само цел", " млад съм за брак и деца (а той е на 35 разбираш ли)", "хайде да се забавляваме пък каквото стане" и много такива подобни простотии бликащи от мъжете. Та чакам да ми кажеш от изброените примери кой е най-подходящият за баща?

81.   80, да, бе, да, тя го била напуснала, само на теб така ти се иска да си мислиш - друг път. Ами ако наистина той я е напуснал, а не тя него? Или женското ви его е толкова раздуто, че не допуска тази възможност? ! И защо трябва по презумция задължително все мъжът да е "неможко"? Ами ако жената се е оказала неможката, и затова той й е бил шута с пълно право? Стига сте ревали жените и сте обвинявали за всичко мъжете, ами пораснете и поемете отговорност за собствените си действия, иначе никога няма да намерите свестен мъж!

82.   Защото прекаляват. Киснат 5-7 години вкъщи, за да отбият отрочето от сученето и биберона. Все е малко, за да работят. Все е болно, за да ходи на градина и да се социализира с други деца. Правят си децата затворници и асоциални, за да киснат по диваните и кафенетата. Откъсат го от полата, чак като стане време за даскало, и пак отпускат малко примката. Все детето е специално и не може да яде храната на другите, да носи някакви дрехи и т. н. Малко го духне вятър и пада болно.
Ако работиш с мами, ти става ясно как все клинчат, изкарват фалшиви болнични и т. н. Една уж с болно дете, с температури, се мъкнеше на връх празник по парковете със същото лапе, което изглеждаше в цветущо здраве и се хилеше. Отдавна спрях да ги съжалявам и да съчувствам като през седмици-месец се разболяват.

84.   Писна ми все жените да са в центъра на всякакви заклеймявания, ако е с дете й се намират кусури, ако е без дете-пак е зле, въобще добре че съществуваме, да има с кого да си чешате езиците. Не им изнася на мъжете да се вгледат и в собствената си паница, че там има бая трески за дялане. Озлобни, навъсени стари ергени или пък такива отдавна зарязани от жените им по причина, че са безотговорни, със зависимости и не са могли да се справят със семейните ангажименти, има под път и над път! Няма нищо по заядливо от одъртял коцкар, на който ерекцията му е чао и усеща, че купонът е поприключил и номерата му пред мацките вече не вървят. Бая има от този вид "играчи", егото им не може да приеме, че вече не стават и си изкарват злобата, където сварят. Пълно е с психопати от мъжки род, които си избиват комплексите с пиене, наркотици, насилие и т. н. Всеки ден слушаме по новините за поредния изтрещял тип и в над 80 % от случаите това са мъже, а не жени. Статистиката поне е обективна.

85.   Ако някой чете тук, потърсете 'Не искам да имам деца' във ФБ.

86.   Абе вие добре ли сте? Каквато е една жена преди да роди, такава е и след като роди. Съвсем не ми е било основна цел в живота да раждам деца, затова и родих по-късно, на 34. Бях достатъчно мъдра и достатъчно наживяла се, за да си отгледам детето нез надзора на досадни свекита и тъщи.
Не укорявам никой, който няма деца и дори смятам, че е по-добре деца да се раждат по-късно, защото родителите са по-улегнали и по-отговорни.
А който не иска да има деца, напълно го разбирам. Много е трудно, когато са малки.

51-70 от 70