Къде изчезнаха полите и роклите?
Хора , може да ви се стори нелеп поста , но ми прави впечатление, че от няколко години насам българките изобщо не се обличат като жени. Сещам се преди не беше така и ние мъжете ставахме разногледи, като ходим на улицата..

Сега е пролет, топло е , но продължавам да виждам жени с панталони и дънки.

Прави ми впечатление, че по-възрастните жени продължават да се обличат с рокли и поли , а по младите сигурно такова нещо нямат в гардероба си вече.Какво му става на този свят незнам. После защо сме имали демографски срив...

Коментари

51-74 от 74

58.   Поздравления за интересната тема! Аз съм лелка над 40, без излишни кг и обичам рокли. За сведение, носех само панталони и дънки на млади години, но като родих първото дете нещо ми прещракна, закопнях за рокли и се започна едно купуване….Не го правя за мъжко внимание. По-скоро е вътрешна потребност. Важно е за самочувствието ми да се чувствам красива дори вкъщи и без повод: с лек грим, хубава коса, парфюм, малко бижута и хубава дрешка. За сведение на #27 имам разширени вени на единия си нормален прасец. Те са ми спомен от бременност с близнаци. Не съдете за жената по прасците и вените и, моля! Вярно е, че външността на жената е важна, но тя не е всичко. Много се зарадвах на споделеното от един познат за това как се е влюбил в жена си. Първо го е впечатлила с външността си, но после го е поразила с излъчването и интелекта си и така вече са повече от 20г заедно в добро и лошо…Успех в живота на всички!

59.   Ееееех, къде изчезнаха мъжките костюми от 17 век: горна дреха винаги в ярки цветове и пищно орнаментирана, направена от кадифе, украсена с бродерии и съчетана с бричове до коляното и високи чорапи.
А пък заедно с перуките с къдрици- толкова секси комбинация! А днешните мъже какво, не искат да ги носят! Не ги е еня за демографията!

60.   Авторе, момчето, което ми е на сърцето, се носи по дънки, тениска и гуменетки. Той има слабо телосложение и тези дрехи му стоят добре. Не съм го виждала с риза, костюм и т.н. Той няма 2000 лв за костюми. Аз го харесвам такъв какъвто е - скромно облечен, с добро сърце.

61.   По мнение на всичките ми приятели и познати, с които сме обсъждали темата за женското облекло, роклите придават значително по-женствен и привлекателен вид на жените, отколкото дънки, тениска и маратонки.

https://youtu.be/Qtvsn9_y9S8

- Кифлоприземител

62.   "По дрехите посрещат по ума изпращат"

Никой не ви гледа "сърцето" преди да се запознаете . И мъже и жени зяпат с какво си облечен първо. Естествено човешко поведение. Тези от вас които твърдят че дрехите нямат значение са лицемери. Самите те не се усещат как се заглеждат или съответно отвращават.

Ето 51 отново си показа културата . Някак реши че в чужбина не съм ходил . Ами ходил съм в 40държави и съм живял в Бордо , Стокхолм. Циндао (Китай ) , а в момента живея в Лондон
И не , хората в Лондон не ходят "5 за 4" на работа ,освен ако не се качват на влака от Кройдън , Пекам или Стратфорд, където е пълно с ей такива "културни"- с дънките , по чехли Адидас ...с добро сърце и златни зъби..

Автора

63.   От № 60.
Авторе, мислиш, че искам да го костюмирам, ли? Имам предвид момчето, което обичам. Той е рокаджийче с дълга коса - костюм няма да му ходи, а и аз не искам. Плюс това той няма парички за маркови дрешки. Дрехите не са важни за мен. От облеклото е важно да е чист и спретнат. И аз ходя с дънки, тениски (блузки) и спортни обувки. За служебни поводи отгоре слагам едно сако и балеринки (евентуално обувки с токче).

64.   Има места, където се изисква определен дрес код. На останалите- всеки се облича според вкуса си и така, както му е удобно. Стига да е чист и спретнат. Не е длъжен да се харесва на някой си.

65.   До рокаджиите : тук темата е за роклите и полите. Просто вметнах как ходя аз. А ти спокойно можеш да си сложиш една кожена пола и кубинки. Това пак ще ти придаде много по-женствен вид, отколкото 90% от "мърдите"(както някой тук се изрази)

А до 64. Да, тези места навремето бяха навсякъде навън и хората естествено ходиха така. Спомням си майка ми друго освен рокли в гардероба си е нямала.
Сега обаче е точно така - както казваш - превърнало се е в задължение... жалка история.

66.   Аз пък не съм на твоето мнение. Виждам достатъчно жени с поли и рокли. Е, не 100%както през 19 век. Вярно, в селата не се носят много поли. Почти всички ходят по анцузи.
За мен една жена трябва да носи това което и подхожда и в което се чувства добре. Да е естетически издържан. Не е важно пола или панталон е.
Когато бях на 20-30 години и аз обичах да ходя с къси рокли и поли, с високи токчета. Сега и да искам, не мога да си го позволя.

67.   Абе номер 2, за какво раждане над 30 говориш? ! От кого да роди жената по-рано като мъжът не иска? !

Иначе аз съм на 27 и имам само рокли и поли. Имам само едни дънки и един панталон. Не съм съгласна с автора.

69.   Аз лично рокли нося само през пролетта и лятото. Роклите ми са основно от тънки материи, повечето без ръкав или с къс ръкав, удобни, не изискват токчета (въпреки че и на токчета ще стоят добре, просто аз не мога да нося).
През есента (ако е хладно) и през зимата не мога, само ако поводът го изисква. Като знам, че ще измръзна и някак ми се убива желанието. Не съм поддръжник на "трай, бабо, за хубост". Който иска - да мръзне (виждала съм мъже с къси панталони през зимата, хора всякакви). А и кой е казал, че жена в панталон или дънки изглежда зле? Аз не смятам така.
Прави ми впечатление обаче, че мои приятелки и познати изобщо не носят рокли/поли. Дори когато е 30 градуса например. Не знам каква е причината, може би залагат на комфорта целогодишно, въпреки че някои рокли са по-удобни от дънки. А може и да се срамуват, да имат проблеми с краката или нещо друго.

70.   Всеки да си ходи както му е кеф. Аз вървя много пеша или се предвижвам с велосипед из града. Естествено, че за моя лайфстайл е по-удобно да съм с шорти, клин или анцузи и маратонки.
Ако ходя на офицялно събитие ще облека панталон или рокля. Просто няма как да изляза с неудобни дрехи и обувки ( рокля и токчета) и да вървя 5-10 км. или да карам байк облечена по този начин.
Заради едното пиене на кафе, облечена в рокля и токчета, да излизам с колата или да хващам таксита си е абсолютно безумие, ако питаш мен.

71.   До 69,
"Прави ми впечатление обаче, че мои приятелки и познати изобщо не носят рокли/поли. Дори когато е 30 градуса например"

Именно затова пуснах и аз тази тема...

Автора

72.   Ха-ха-ха. Ако жената има хубави крака, стегнато дупе, стегнат женствен бюст, познайте дали не я заглеждат и в дънки.
Нося дънки с удоволствие, но винаги с полуспортни обувки, които имат по-високи подметки или със сабо.
Има голяма разлика кой носи дънките и кой роклята...

73.   До номер 33. Казваш, че си на 31, но имаш виждания като на старец от незнам си кой век. Жената не е длъжна да домакинства. Мъжа и жената са равноправни и задълженията трябва да се споделят... Много пъти съм предлагала да платя сметките или разходи по колата, но мъжът ми не приема. Вкъщи върши всичко. Е редуваме се или си помагаме.
Той ходи с костюм всеки ден, а не с риза и дънки... Панталон, официални обувки, ризи, колани, сако и вратовръзка. Аз нося панталон и тенски и маратонки и не се гримирам... И какво от това?

74.   Номер 2, знаеш ли, че японките освен това не си бръснат триъгълника и имат по няколко сантиметра косми, а училищните им униформи са къси и не прикриват добре тази ситуация? Освен това в Япония сексът е табу, жените като цяло са асексуални в огромната си част и дори омъжените правят секс изключително рядко, но единиците, на които все пак им харесва, се преструват, че не е така поради общественото разбиране, японците са големи конформисти и за тях е важно вижданията им да се споделят от обществото. Поради всички тези обстоятелства Япония е в много по-дълбока демографска криза от нас. Дотолкова, че се продават повече памперси за възрастни, отколкото за бебета.

76.   Виж сега авторе, ако ходех на работа само за удоволствие и то със скъпа кола с личен шофьор сигурно и аз щях да се разхождам наоколо с рокля по последна мода и обувки на Джими Чу, но тъй като всяка сутрин ставам в 5,30 и се влача по 1 час до офиса с два транспорта, ами ще ме извиняваш, че не изглеждам като мадам Ротшилд. Да не говорим, че на прибиране от работа трябва и да напазарувам. Е, как си ме представяш с къса рокля и високи токчета след 9-10 часа в офиса да мъкна към вкъщи пазарски торби с тролея?! И после що не изглеждаме като мацките в списанията или не сме с обувки като Кари Брадшоу? Ми пробвай се ти да ходиш всеки ден с токчета и скъп чорапогащик в софийския транспорт? На 25 го правех... докато не установих, че на всеки няколко дни трябва да купувам скъпи чорапогащи, не си разсипвах редовно токчетата по софийските дупки и три пъти не си кълчих глезена когато обувката ми се закачи ту в решетката на някой подлез, ту в някоя разместено паве. Съжалявам, но няма да рискувам да си изпочупя краката, защото било "женствено" да обикаляш по улиците на тънки токчета и с къса пола да мъкна торбите от Била. Ти имаш ли представа изобщо какъв живот водят 80% от жените в България? Да, знаеш като от работа тичаш да хванеш автобуса за да стигнеш през 3 квартала до детската градина преди 7 и заедно с детето да напазаруваш, само до токчета и до секси рокли ти е.

77.   Аз съм номер 33 и 39

Мъж на 31 от София.

Номер 73 : "Той ходи с костюм всеки ден, а не с риза и дънки... Панталон, официални обувки, ризи, колани, сако и вратовръзка."

Няма как един мъж да ходи всеки ден с костюм. Времето не го позволява. Лятото на 40 градуса е невъзможно да си с сако навън. За да си трябва да си в офис до климатик и все пак сакото ще си го свалил. Вечер като е по хладно може, но през деня си с риза с къс ръкав. Другото което ми е интерестно е къде ходи твоят мъж ??? На работа където му го изискват ??? Евала ! На мен не ми го изисква никой и нося когато времето позволява.

Зима пак не може ако е на -15. Официалният панталон е прекалено тънак, ще измръзнеш дори и само за 5 мин да слезеш от колата до офиса например. Зимата си има спортно - елегантни панталони с подплата за да ти е топло и се носят с спортни сака. Аз дори не мисля че ти знаеш разликата.

Другото което е на плаж тоя твоя с костюма ли е ? Ами на ски ? На хижа ако отидете той с косюма ли е пак ???

Ето за това не трябва да се пишат фалшиви коментари.Ако мъжът ти се носеше с костюми често щеше да знаеш всичко това и че е невъзможно всеки ден да е с костюм.

" Аз нося панталон и тенски и маратонки и не се гримирам... И какво от това? "

Ако говорехме за реална ситуация а не за плот на фантазията ти, нямаше да се заедно. За да изглежда един мъж добре и да се носи по официално струва много пари. Няма да се хвана с жена която да не се носи по официално като мен, най малкото защото изглежда смешно като застанем един до друг.

"Много пъти съм предлагала да платя сметките или разходи по колата, но мъжът ми не приема. Вкъщи върши всичко. Е редуваме се или си помагаме."

Ако реално си искала да платиш каквото и да било си щяла да го направиш. Жени който са искали да ме почерпят са го правили, като са плащали сметката докато съм бил до тоалетната на ресторанта. Тези който са искали да ми дадът пари за нещо и аз не съм им вземал са ми ги оставяли в портмонето докато не гледам или в нощното шкафче до леглото. Има ли желание има и начин.

" Жената не е длъжна да домакинства. Мъжа и жената са равноправни и задълженията трябва да се споделят..."

Всеки пол си има задължения. Аз нито мога да родя детето,нито да го кърмя. За това жената трябва да може да готви - за да не умре от глад това дете.Както и да почиства след него. Женската работа си е гледането на децата и на мъжа.Жените никога не им е било работата да работят. По слаби са физически и не издържат на стрес.

Тези глупости как жената трябвало да роди наравно с мъжа са с цел да се редоцира населението на земята. В семейства в който мъжа издържа изцяло семейството и жената не работи извън къщата са семейства с 3 и повече деца. Семейства с работеща майка са с макс 2 деца. Имаше едно проучване че ако една жена има 2 деца и работи на пълен работен ден почти не и остава време да е съпруга и домакиня. За да може да е работеща, съпруга и майка, детето трябва да е само 1. Те го виждат това и самите жени не искат да раждат повече от 1, второто им идва доста трудно за отглеждане, така че дори и да има 2 ро спират до там.

Не е срамно жената да се съпруга и да се грижи за дома, децата и съпруга си. Ако жената не готви трябва да се наеме готвачка или да се яде по ресторантите. Ако жената не може да гледа децата трябва да се наеме детегледачка.
Това отново изкуствено се втълпява че е по добре така. Реално ако човек се замисли няма как да е по добре чужд човек да ти отглежда децата и възпитава. Просто за държава е по изгодно парите да се въртят. Така се задвижва икономиката на страна за сметка на тази на идивида. Все пак колкото повече неща консумираш или услуги използваш по добре за държава и по зле за теб.

78.   Номер 12, подкрепям мнението ти! С роклите и полите се губи ефекта - знаеш ли колко ми е готино да заглеждам жени с къси и впити гащета, тесни панталони или поне панталони, подчертаващи формите? А онези изрязаните къси дънки, дето половината ѝ задник се вижда, без извинение! Лятно време е наслада за окото!

Продължавайте така, за да не ви заглеждат и подсвиркват чичаците! Имате успех - аз поне подсвирквам само наум, но пак подсвирквам. За другите чичаци не знам - те да си решават какво ще правят!

Само аз ли се втрещих, че КП обяснява какво било във форума БГ Мама? Тоя пък какво прави /и/ там?

79.   Тези дни и аз реших да си облека рокля за среща навън с мъжа ми - копринена, малки над коляното, с деколте, но вместо да го впечатля, още на вратата вкъщи ми се разкрещя, каква била тази рокля, кскво било това деколте, сложи си още силикон да те запат мутрите. А аз силикон изобщо нямам и той добре го знае. И продължава, как ти женена, хубава жена ще ходиш с такова деколте и ще ме излагаш, какво си мислят другите мъже за мене като мъж?
Откъде я купи тази рокля и кога я купи? Е, от миналото лято е, дори бях я облякла на морето миналото лято, не си ли спомняш, му отговарям. И понеже много ме вбеси, му казах, че като иска да нося рокля по негов вкус, той да ми я купи.
Какво означава подобно поведение, не знам.

80.   Роклите и токчетата отидоха при мъжките костюми и ризи.
Погледни първо мъжете как изглеждат и ще разбереш, защо жените не приличат на дами.

82.   Съгласен. Роклите са и доста удобно за секс облекло. Имам любовница колежка. Като я видя сутрин с рокля, веднага се настройвам, че поне веднъж, през обедната почивка, ще има як секс

83.   В гардероба ми почти няма други дрехи, освен рокли. Просто са ми най-удобни. Обличат се наведнъж, дръпваш един цип и готово. А и не мислиш как да ги комбинираш с други дрехи и аксесоари. Освен това най-добре стоят на фигурата ми и съответстват на излъчването ми. С една едноцветна рокля мога да направя чудеса. Обличам отгоре й сако и деловата визия е готова. Махам сакото, слагам ред перли и отивам на опера. Връзвам копринен шал и съм готова за рожден ден. Роклите някак се наложиха при мен, зради работния ми график. Никога не съм имала време след работа, която доста години беше свързна с постоянни срещи с хора, посещения на институции и т. н., да си ида у дома и да се преоблека за някакво събитие вечерта, така че намерих това решение. А и като се каже "рокля" трябва да се имат предвид стотици разновидности - спортна, официална, всекидневна, празнична, домашна, вечерна, лятна, зимна, делова, романтична, къса, дълга, средна, пъстра, едноцветна, бяла, черна, ярка, пастелна. Мъжът ми ме вижда в нещо различно от рокля само като тръгнем някъде на излет сред природата. У дома пак съм с рокля - някакъв по-семпъл и удобен модел, който да не трябва да се глади, защото веднага след като приключа с домакинските задачи отива за пране и обличам чист. Зимата понякога нося и панталони, но не дънки. Не отричам практичността им, но дънките са ми неудобни, твърди са ми, стягат ме и се чувствам като краварка в тях. Въобще, хулиганският стил, когото много харесвам на младо момиче, просто не е за мен. Струва ми се, че в това да се обичаш като тийнейджърите след 35-а си година дори има нещо вулгарно или най-малкото изглежда "евтино".
А! Веднага ще оборя тезата за връзката между роклята и демографската реалност. Въпреки несметното количество всевъзможни рокли в гардероба и на гърба ми, нямам деца. И облеклото няма никаква връзка с това.

84.   Е, 83, явно имаш голямо дупе, затова плюеш по дънките.
Да ти изпратя ли малко снимки на мен и приятелките ми по дънки, та да позеленнееш от яд колко "вулгарно" изглеждаме в тях. Жена, която спортува и има пропорционално тяло тип " Пенелопе Круз" и на 60 г. ще изглежда добре в дънки.
И да над 35 съм, вече и малко над 40, но имам всякакво облекло в гардероба. И рокли, и гащеризони, и дънки, и панталони, и къси панталони, спортни клинове и т.н.
Но като видя жена с наниз от перли просто ми става лошо...
Много е бабешко, кичозно е, демоде е и е вид демонстрация на " аз съм баба реститутка", но перлите вече не са това, което са били някога.
Перлата е нежна, когато е една със съответния обков на верижка или колие, и евентуално съчетана с пръстен или с обеци.

51-74 от 74