Жена с дете?
Здравейте. Интересува ме от чисто любопитство,бихте ли били с жена,която има дете/деца от друг мъж и бихте ли искали да имате общо? С мъжа ми се разделихме,защото беше като енергиен вампир. След един час с него и света ми ставаше сив. Постоянно мрънкане за всичко,недоволство,негативизъм,просто ми изпиваше жизнеността... Бих искала да имам до себе си мъж,но имам прекрасно дете,което обожава баща си,както и той него. Дали детето би свикнало с друг човек и дали според вас някой би се съгласил да гледа чуждо детенце?

Коментари

1.   За секс да, иначе не! Ако си още привлекателна, никой мъж няма да те върне. За детето ти е по-добре да не те вижда в компанията на други мъже. Ще го травмираш. Не му го причинявай. Не пренебрегвай съвета ми. Чак, когато стане на поне 16 год., тогава може. Но няма да е добре за него. Когато се срещаш с други мъже, трябва да е на място отделно от там, където е детето ти. За другото - да се грижа за чуждо дете? НЕ!

2.   Биха, да. Тук само пишат, че искали 20-годишни, девствени, неопетнени и тем подобни неща, но това са глупости. Мъжете си умират за самотни жени над 30 с дете от друг мъж, особено ако са леки жени, ако изневеряват и са минати от 20-30 мъже преди това. Желателно е да се държиш и ужасно с тях, тогава ще станеш жената на живота им. Девствените и некурвите са, за да ги правят на луди калинки и да си избиват комплексите върху тях, и за да им говорят за гореспоменатите леки жени и самотни майки (големите им любови).

3.   Ти самата как си с мисълта да гледаш чуждо дете, което обожава майка си, а и тя него? Не отговаряй на нас, а на себе си. Трудно ще намериш мъж за семейство, сериозните, стойностни мъже, които желаят семеен живот и деца вече ги имат. Може да имаш известен шанс с разведен или вдовец, стар ерген (не ти го пожелавам), но дали детето ти ще го приеме за заместител на баща си? Иначе както ти казва и №1, мераклии за секс без ангажименти колкото искаш.

4.   Такива двойки има много и някои са дори щастливи заедно, но обикновено мъжете в повечето случаи желаят да имат и свое дете от тази жена, която вече има дете от друг мъж. Много самотни майки очакват мъжът: да приеме детето на чуждия мъж като свое, да се съобразява денонощно с това заварено положение, да лишава себе си в името на угаждането на детето и на майката и нейните нужди, да се ограничава силно от излизания с жената и време насаме (не се има предвид единствено в леглото), още от ден първи "да влезе с двата крака" в битовизмите и грижите, да се лиши той от приятните изживявания и естественото развитие на запознанствата и връзките в периода на ухажването и безгрижните разходки и разговори.
Отделно, че ще се очаква новият мъж да се държи като баща, но с голямата вероятност постоянно да му бъде напомняно или от майката, или от детето, или и от двете едновременно, че той не е бащата и е безгласна струна по отношение на касаещите детето решения.
Кофти е и тогава, когато - при едно сближаване между новия мъж и детето, след като той свикне с него и е прекарал множество приятни моменти с него и майка му, влагал е всичко от себе си и прочее - накрая се стигне до раздяла и този мъж остава без никаква връзка с детето. Природният баща на детето поне има законовото право да се вижда с него, а също и самата връзка между него и жената (макар вече разделени) е по-различна, отколкото между мъжа, който не е баща, и майката, с която са се разделили.

Някои самотни майки са с мисленето "Вече съм се отчела" и задължително държат да не раждат повече, т.е. новият мъж в живота им хем с готовност да приеме детето, носещо гена на чуждия мъж (плюс всичките неудобства от това и съобразявания), хем пък жената да го лиши от същата възможност за тяхно общо дете. Такъв мъж ще се чувства употребен, защото самото нежелание на майката на дете от чужд мъж да роди и от втория говори най-силно дали изобщо може да се говори за уважение и обич, или всъщност се касае за гоненето на интерес в полза на единия за сметка на съзнателното лишаване на другия от най-човешкото - да има потомство.

Ще ти дам обаче и повод да се замислиш от гледната точка на мъжа, като обърнем ролите. Представи си, ти да си нераждала жена, а насреща си да имаш мъж с детенце от чужда жена, което обожава майка си и майка му също го обожава. Също си представи и този мъж да е в паричното и жилищно положение, в което си ти, а от теб да се очаква да работиш и да издържаш мъжа и детето на другата жена (или да плащаш повечето, ако не всичко). Ще се събереш ли с този мъж и добре ли ще се чувстваш в тези условия? Това ще ти даде ясна представа за нещата.

Има една съседна обширна тема по въпроса със заглавие "Жена с дете такъв проблем ли е?", където е разисквано дълго време и е полезно да се прочетат тамошните мнения: http://spodeli.net/4/story-131954.html

- Кифлоприземител

5.   Може, познавам много жени с деца, които имат втори брак. Колкото по- малко е детето, толкова по-добре. Но първо опознай добре мъжа. Ти на колко си години? Успех!

6.   Разбира се ,че бих ,детето не е пречка ,а това,че обича баща си и той него е великолепно.
Важното е майката да е забравила бившия и никога да не иска да се съберат (да не върже рога на новия си мъж).
Имам толкова много примери за разведени ,които са с нови мъже и разведени приятели ,които с нови жени си създават семейства.
По-горните коментари са от пубери ,които жена не са виждали ,да кажеш ,че разведена само за секс ставала ,ейййй тва порно каналите много зле им се отразяват

7.   Ако си свестен ,честен и стойностен човек много ясно ,че бих бил с теб ,детето не е никаква пречка !

8.   Такива двойки има много и някои са дори щастливи заедно, но обикновено мъжете в повечето случаи желаят да имат и свое дете от тази жена, която вече има дете от друг мъж. Много самотни майки очакват мъжът: да приеме детето на чуждия мъж като свое, да се съобразява денонощно с това заварено положение, да лишава себе си в името на угаждането на детето и на майката и нейните нужди, да се ограничава силно от излизания с жената и време насаме (не се има предвид единствено в леглото), още от ден първи "да влезе с двата крака" в битовизмите и грижите, да се лиши той от приятните изживявания и естественото развитие на запознанствата и връзките в периода на ухажването и безгрижните разходки и разговори.
Отделно, че ще се очаква новият мъж да се държи като баща, но с голямата вероятност постоянно да му бъде напомняно или от майката, или от детето, или и от двете едновременно, че той не е бащата и е безгласна струна по отношение на касаещите детето решения.
Кофти е и тогава, когато - при едно сближаване между новия мъж и детето, след като той свикне с него и е прекарал множество приятни моменти с него и майка му, влагал е всичко от себе си и прочее - накрая се стигне до раздяла и този мъж остава без никаква връзка с детето. Природният баща на детето поне има законовото право да се вижда с него, а също и самата връзка между него и жената (макар вече разделени) е по-различна, отколкото между мъжа, който не е баща, и майката, с която са се разделили.

Някои самотни майки са с мисленето "Вече съм се отчела" и задължително държат да не раждат повече, т.е. новият мъж в живота им хем с готовност да приеме детето, носещо гена на чуждия мъж (плюс всичките неудобства от това и съобразявания), хем пък жената да го лиши от същата възможност за тяхно общо дете. Такъв мъж ще се чувства употребен, защото самото нежелание на майката на дете от чужд мъж да роди и от втория говори най-силно дали изобщо може да се говори за уважение и обич, или всъщност се касае за гоненето на интерес в полза на единия за сметка на съзнателното лишаване на другия от най-човешкото - да има потомство.

Ще ти дам обаче и повод да се замислиш от гледната точка на мъжа, като обърнем ролите. Представи си, ти да си нераждала жена, а насреща си да имаш мъж с детенце от чужда жена, което обожава майка си и майка му също го обожава. Също си представи и този мъж да е в паричното и жилищно положение, в което си ти, а от теб да се очаква да работиш и да издържаш мъжа и детето на другата жена (или да плащаш повечето, ако не всичко). Ще се събереш ли с този мъж и добре ли ще се чувстваш в тези условия? Това ще ти даде ясна представа за нещата.

Има една съседна обширна тема по въпроса със заглавие "Жена с дете такъв проблем ли е?", където е разисквано дълго време и е полезно да се прочетат тамошните мнения: http://spodeli.net/4/story-131954.html

- Кифлоприземител

9.   Българина с интелект и възпитание не е коравосърдечен. Връзката можете да затвърдите с ваше общо дете. Тогава и фокуса няма да пада върху първородната ви рожба, а ще се разпредели в отношенията ви. Не виждам проблем, ако се обичате и разбирате, имате общи планове и най- важното света е за двама и двама постигат повече.

10.   Има. Но е трудно. Има много отчаяни мъже.
Бившата веднага си намери. За нея не е проблем.
Сега има някой дет само я чука. Ще го запознае с малкия след няколко месеца. Тя им се натресва. Няма проблем за нея.
Тя никога не е сама. Евала и.

11.   Автор: Не говоря за секс,а за сериозна връзка. Не съм жена,която спи с всеки срещнат,аз съм сериозен човек и търся такъв! И да,бих била с мъж с дете,не гледам на децата като на нещо лошо,както повечето тук и в никакъв случай не търся мъж,който да ми издържа детето! На 26 съм,млада,красива и не търся мъж с дебел портфейл,както си мислят повечето хора.

12.   Само не разбирам как когато жена има дете, това означава, че новия и мъж трябва да го гледа. Мъжа ще се събере с тебе, а не с детето ти. То вече си има баща. Момиче с разведени родители съм, имат си нови мъж/жена, но хората които ме гледат и които аз обичам са майка ми и баща ми.

13.   Почти нямаш шанс драга. Знаеш ли колко жени има като теб!
Повечето са претърпели доста проваи. Тоест ебани и лъгани от тарикти, които търсят секс и разиграват такива като теб и им влизат под кожата с красиви обещания за съвместно съжителство.
Ти си вече си похарчена. Какво като си млада и красива
Аз съм мъж на 37 изглеждам млад и красив и съм без жена.
Не бих искал да имам никакви сериозни отношеня с жена и дете от друг мъж. Бих подържал леки приятелски отношения с подобна и дори нямам желание за секс с такива, защото ми е пределно ясно каво се очаква. Аз съм честен и почтен човек. Ти драга ако не искаш да си системно лъгана и изтормозена от куп провали по добре си налягай парцалите и си гледай детето.
Сигурен съм, че това което казвам ти е пределно ясно нали.

14.   Млада си, затова прибързано си се развела и се надяваш на нова връзка. Първо ще мислиш за детето си, кое е най-доброто за него, ти си на втори план.

15.   Авторке, пред теб и една жена също толкова красива, сериозна и т.н. и на същите години като тебе, но без дете , 99 % от мъжете ще предпочетат нея.

16.   Обикновено най-голяма вероятност за трайни отношения на самотните майки с дете/деца е да се съберат със себеподобни самотни татковци с дете/деца. Имам такъв съсед, който беше с две деца от предишен брак и се събра с жена, която пък имаше три деца от друг мъж. Направиха си и свое общо и са едно голямо задружно семейство. Над 45-годишни са вече, но тя роди, когато беше малко над 40-годишна. Разбира се, и двамата работят, макар че мъжът има в пъти по-висока заплата. Просто жената е предпочела и тя да дава своя принос за това, вместо да очаква само той да работи.

Една жена преди всичко трябва да е надеждна. Колкото и да е млада и хубава, дори и да няма дете, ако на нея не може да се разчита, ако ще си изменя поведението до неприятни равнища, ако не е разбран човек, то няма как някаква си временна външност да замести изброените съществени липси, които са в основата на изграждането на семейството и разбирателството в него.

Близо 70% от всички разведени жени, които са напуснали първия си мъж и са се оженили отново, после разтрогват и втория си брак. А 9 от 10 жени, които са стигнали до трети брак, стигат и до трети развод. Това никак не създава усещане за надеждност от страна на жената, която с лека ръка е решила да зареже мъжа до себе си и да обрече детето им на самотно отглеждане (или на такова в присъствието на друг мъж след това).
Да, понякога разделите са неизбежни и са по-малкото зло, но щом се е стигнало до разтрогване на семейство с дете, значи най-малко единият от двамата родители не е бил читав и подборът още преди това е следвало да бъде по-внимателен, залагайки на взаимното щателно опознаване. А то става най-истински не по кафенета, ресторанти и почивки, а когато и двамата са в положение да доказват нагледно с действия своята грижовност към другия.

Това мрънкане, за което авторката на темата пише (ако темата не е измислица), би могло бързо-бързо да бъде проявено от мъжа, ако тя го бе убедила да излязат някъде на поход или да изиска от него да свърши нещо (не да плаща, а да свърши, което значи: да покаже усилия, отговорност и труд!), и там да опознае как той би се държал в условия, които не са обичайните удобни за него.

Да не забравяме и това, че много мъже биват изнервени от жените до тях, когато вторите все повече покачват изискванията си към тях, докато в същото време ги държат на сухо в леглото и са мнооого далеч като отношение към мъжа спрямо това, което са били в началото на връзката им.

- Кифлоприземител

17.   Не съм била в твоята ситуация, но смятам, че на 26 животът е пред теб и шансовете ти за семейно щастие с подходящия човек са големи. Има много такива семейства.
Познавам семейна двойка с 4 момчета, всеки с по две от предишен брак. Отгледали са си ги заедно. Нямат общо дете, но са женени от 26 години и се разбират и живеят прекрасно. Жената наскоро каза за мъжа си: "Той е най-добрият ми приятел."
Кураж и късмет!

18.   Авторке , не слушай тези глупости , че никога няма да намериш друг мъж за семейство, който да приеме детето ти .
Това , че някои хора тук не биха , не значи , че някъде го няма твоят човек .
Преди 10 години и аз се опасявах от същото . Разведох се с първият ми мъж млада и останахме двете с дъщеря ми сами . Имах връзки без перспектива след него и не съм си правила труда да въвличам детето в тях . После срещнах настоящият си мъж . Имахме връзка 2 години , бяхме влюбени , искахме да живеем заедно . Тогава обсъдихме сериозно нещата . Той щеше да приеме всичко , вече го беше приел щом инвестира толкова време в нашата връзка . Искаше обаче да му родя дете . Аз лично много трудно се съгласих на тази стъпка . Бях разкъсвана от страх какво ще стане , ако родя от друг мъж и с него не се получи . Но се обичахме и гледахме в обща посока . Забременях , родих му дъщеря и вече 8 години живеем съвместно и имаме стабилен брак , в които двете ми деца са неразделни , а мъжът ми се държи еднакво и с двете. Не очаквам да обича първородното ми дете както своята кръв и плът , но знаеш ли - никой не усеща разлика в обичта му . И това ми стига . Ние сме си опора в трудни моменти , ние сме екип , ние сме семейство .
Той е един на стотици , вярно е . Но ако желаеш да имаш семейство все пак не се отказвай . Има мъже и мъже . Търси правилния . Да , вярно , всеки ерген би искал свое дете , бъди готова и за това . Аз лично бях склонна да приема неговите деца , ако моят мъж имаше такива от друга жена . Бъди наясно със себе си преди да тръгнеш да си търсиш друг мъж.
И успех !

19.   Кифълът коментар 16 го е писал в 4 сутринта! Явно цяла нощ е бил в сайта, чел е теми и е анализирал и обобщавал.

20.   Аз също се разведох. Първо трябва да се преодолее шока и един вид да се изстрада развода, после да се мисли за предстоящи връзки. Аз дадох на себе си 2 години. Беше ми самотно, ревях, като малко дете, но го преодолях. Стъпих си на краката, развих се много добре в работата. Срещах се с хора, четях, наслаждавах се на свободата. После се яви ТОЙ. Разведен също , като мен. Мъж от глава до пети. Прекрасен, външно и вътрешно. Аз с едно дете, той също. Отглеждаме двете деца, като братя. Невероятен е, всичко, което може да се иска от един мъж. Не делим децата, а те свикнаха перфектно заедно. Е, авторке има и приказка с добър финал. Горе главата и успех, твоя човек те очаква.

21.   Виж сега, теоретично имаш шанс, на практика - почти не. Те мъжете сега с млади и неженени жени не искат да се обвързват, та с жени с деца? Но, всичко в живота е късмет. Твоя никой не го знае какъв е. Някой ще ти каже - много жени си намериха втори мъже, но това нищо не значи, няма такова правило. Гледай си детето и не мисли толкова за мъжете. Преди всичко ти е майчинството.

22.   до авторката

Аз съм мъж, в същото положение като теб. И да, аз бих. Даже бих се радвал, ако жената има дете, защото поне ще знае какво е да поема ангажименти.

23.   Странно. Аз пък не познавам жени с деца от обкръжението си, които да са се оженили втори път. Намират си мъже да ги тъпчат, няколко месеца така и после пак сами с децата. Мъжа може да се престори, . че е готов до приеме чуждо дете, но маската си я слага докато поебе малко на аванта, после си поема пътя. Може да има изключения някъде, но това, което виждам около себе си е, че раздели ли се жената с бащата на детето си може да го замени само за секс и то замалко. В никакъв случай не може да го замени като мъж вкъщи.

24.   Бих ти препоръчал да намериш мъж който е спал и с други жени и няма като цяло проблеми при общуването с жени.
Стига да можеш разбира се. Има голяма вероятност да намериш отчаян мъж който няма други опции или дори не е спал с жена.
Такъв обаче силно не ти препоръчвам. Понеже такъв мъж е неопитен и не може да се справи с женските номера. Съдя по собствен опит.
Подчинява се прекалено много и изгубва уважението на жената. А тогава тя започва да го мачка и тормози без задръжки.
А той седи и търпи понеже го е страх че няма да си намери друга.
И живота се превръща в ад и за двамата. Поне при мен така се получи. 20 години минаха на границата на развода с безброй драми и скандали.
Сега вече ми е късно да се развеждам- станах на 50 години. Все още съжителстваме с цел отглеждането на децата (има и 2 от мен).
Вече не е толкова гадна- малко се укроти. Но въпреки това смятам в скоро време да се разделим.
Да си поживея остатъка от живота на спокойствие. Децата са вече големи и не съм им притрябвал чак толкова много.

25.   До тези които "тъпчете" разведени дами с дете.не е ли до време, просто, защото сте във връзка която не подлежи на коментар? Не обърквайте жената, тя иска съвет, така, че да се предпази от бъдещи "съвети" в сайта!

26.   Познавам доста жени с деца и втори мъж. Всички по някакъв начин са приели децата им. Естествено, те не трябва да бъдат техни бащи, защото си имат такъв. Имам позната, която ми е споделяла, че вторият и мъж се грижи много повече за тях, отколкото баща им. Това е до човек.

27.   Млада, красива 26 годишна жена с дете, според мен имаш голям шанс. Ако детето е момче е хубаво да има мъж вкъщи! Бъди работлива и приветлива и мъжът ще се появи!

28.   Малко кофти е мотивацията на жената. Търси някой да се грижи за нея и дтето, а не защото обича мъжа. Мъжа най често е такъв който не може да си намери друга жена (в смисъл нискостойностен мъж). В края на краищата и двамата не са доволни от ситуацията. Живота им в редки случаи е щастлив.

29.   Ако пак ражда, да може. Каква е гаранцията обаче че няма да хитруваш? Ама българската жена обича лекото и мекото, деца не обича да ражда, търси си само някой да я отглежда за секс и да и отглежда ремъркето. Като е такъв, защо си раждала, та сега си се сетила че имаш нужда от нов татко, а той какво получава в замяна? Пропаднал жена, ремърке, дето иска грижи и средства и усложнения с бившия, росата, свиждания, режими.