Как да избягам от лош мъж?
Едно мъж ужасно постъпи с мен, изневери ми, нарани ми чувствата, подлъга ме и т.н. Винаги съм постъпвала лоялно към него и по принцип към хората, но -

Искам да го изтрия от живота си - от Фейсбук, от реалния живот не искам да го виждам. Трябва ли да му дам обяснение, че си тръгвам или направо да бягам?

Как да си тръгна, така че той да не продължи нещо да реши да ме връща и да "поправя" нещата. Защото винаги уж се извинява и пак ме наранява още по-силно.

Моля за съвет.

Коментари

1.   На никого не държиш обяснение. Още повече на човек, който те е наранил. Смело трий и блокирай. Ако не е тъп , ще се досети. Ако нахалства - не си длъжна да му отговоряваш и да го слушаш. Ама изобщо. Вероятно ще се опита да паразитира известно време. Ще го водят не чувства, а скуката и фактът, че остава на сухо и няма коя да го търпи.

2.   Ми кажи му че се махаш от него.
Ако искаш пък може да се махнеш без да му кажеш.
Другия вариант е и ти да му изневериш- поне ще сте квит.

3.   Блокирай го от всякъде и забрави за тоя боклук!!! Има толкова много други добри и съвестни мъже! ;)

4.   То е ясно, че ще реши да оправя нещата, иначе коя ще му търпи простотиите. Не даваш никакви обяснения, не влизаш в разговори, не се оправдаваш за решението си. Край и точка. Триеш профили, блокираш номера, парираш всеки опит за връзка с теб още в зародиш. Доста бързо ще му писне да "оправя" нещата, защото реално на него не му пука за теб, в противен случай нямаше да лъже и изневерява. Не му прощавай в никакъв случай - за да се отвори една врата, трябва да се затвори друга!!!!

5.   Такива мъже, пък и жени, които изневеряват обяснение не заслужават. Много против съм блокиранията във фейсбук, смятам, че го правят само слабоволеви хора, които с един разговор не могат да си изяснят отношенията с някого, че дори да му кажат едно "не искам да говорим", но само в случаи като твоя е оправдано, а и ако някой те тормози онлайн. Във всички други случаи е много инфантилно бягство от разговор.

6.   Какво има се чудиш? Ако не ти се говори с него- пишеш му един СМС, че си приключила връзката с него и не искаш повече да го чуваш и виждаш, блокираш го и толкова.

7.   Поговорете и каквото такова. Перфектни няма.
Свикнал съм да гледам как типично винаги мъжа лош жената не лоша, няма такава пародия! И двамата ств си виновни оправете се взаимно

8.   Дължиш му писмено обяснение заверено от нотариус. Той има право 20 години да обжалва и "да те връща"...
Наистина на колко си години?...

9.   И защо друг трябва да ти бере гайлето? Такива като тоя се надушват в началото, но 9 от 10 жени си мислят, че те ще са тая, която ще го променят. Ще му родят едно, две деца и той ще стане татко и ще се кротне. Да ама не. Вълка козината си мени, нрава не! Българска поговорка. Както си си хванала с него, така ще го и разкараш. Не сте деца и трябва да се научите да си носите отговорнистите. А не само да го изисквате това от мъжете, а на вас като ви опре ножа до баджака и да включвате задна.

Чингис Хан

10.   Като в песента на президентката- бягайте крачета, при младите момичета.... И без да се обръщаш назад.

11.   На твое място бих го блокирала отвсякъде - мобилен, фейсбук, майл, вайбър, месинджър и т.н. В живота ми няма място за предатели.
Какво има да си обясняваме с човек, който има различен морал?
Аз не изневерявам и ако партньорът ми изневери, значи просто не е бил правилният и всичко приключва. Ако някой изневрява, това е признак, че нещо в отношенията ви за него е липсвало, как изведнъж ще си дойде на мястото? Просо няма как да стане, пак ще изневери. Има такива хора, които и всичко да имат, йе го ценят и все си мислят, че на друго кясто ще намерят повече, но и там ще им липсва, защото липсите са у тях самите.
Не се коси, смело напред, всеки заслужава да има до себе си партньор, който да го цени, да го уважава и да го обича.
Иначе боклуци като този има под път и над път, а на боклуците мястото им е на бунището. Захвърляш ги и ги забравяш.

12.   Изтриваш/блокираш и изобщо по какъвто и начин опита да се свърже с теб НЕ отговаряй и не реагирай. Ако започнеш да му обясняваш, веднага ще паднеш в капана му, защото на такива лекета целта им е да получат реакция от теб.

Ако пък някой друг започне да те увещава от негово име - не се хаби да се обясняваш и там. Просто се дръж сякаш този човек не съществува за теб, след време ще му светне че няма шанс.

14.   Успя ли да избягаш? Какво стана?

Ж29