Правилно ли разсъждавам?
Здравейте! Вярно ли е според вас мнението ми, че ако мъж и жена са женени и жената е свестна, няма начин той да и изневери. Под свестна имам предвид да не е кифла и материалистка, да бъде естествено красива и то много красива, без никакви пластични операции и корекции, да не носи никога разголени дрехи и да няма такива снимки, а да е с много дълги рокли винаги, с дънки и блуза, тоест да има стил, хубаво облечена и да и отиват на хубавото тяло, но в никакъв случай да не са секси и да не се вижда дори малко месо от тялото. И да е добра домакиня, да може да готви, чисти, да се грижи за мъжа си, да го обича, да прави хубав секс, да има интересни занимания като спорт, четене на книги, философия, психология, пътуване, фотография, йога, рисуване и други. Да не ходи никога по дискотеки, да не пие и пуши, да не се дрогира и да не е лека жена в никакъв смисъл на думата. И да е с добър характер, жизнарадостна, нежна, мила, забавна. Забелязала съм, че на жени като Ким Кардашиян например, както и много други звезди от този бранш, които имат много пластични операции, много са поддържани, известни, имат разголени снимки и са провокативни, браковете и връзките им са някак несполучливи. Изневеряват им, има доста разводи. Знам, че причината за изневерите и несполуките е в това, че партньорите им са лоши, но напоследък се замислям, че всички тези хора са от един и същи тип (разголени, изкуствени) и може и в жените също да е проблема. Смятате ли, че ако една жена е от вторият тип има голям шанс да и бъде изневерено или да бъде заменена? Аз лично съм жена, но ако бях на мястото на мъжете бих харесвала жена от първият тип, който описах и бих я ценил много и не бих извеверила или заменила, защото те така или иначе са голяма рядкост. За жена от вторият тип не мога да отговоря, но знам, че на мъжете не им е особено приятно когато жена им качва секси снимки и се облича разголено и също предпочитат естествената красота пред фалшивата. Според мен жената от първият тип е перфектна и само лош глупав мъж би и изневерил, защото той на практика като е с нея има всичко, от което има нужда-невероятна красота и то естествена, умна, добра, с морал, грижовна, домакиня и така нататък. Просто е логично. Вие смятате ли, че им изневеряват на вторият тип въпреки, че са поддържани и известни, точно защото са некачествени, заради облеклото, избора да правят пари чрез тялото си, с фалшива красота? Аз лично не мога да си представя да се оженя за една такава секси жена, тип кифла/кукла, за която е важно вниманието и това да изкарва пари чрез показвате на тялото си, да харесва клубове дори и да се интересува толкова много от пари, дрехи и така нататък. Може и да е добър човек, но по-скоро не бих я взела насериозно и да искам да създам семейство с нея и да съм цял живот с нея. И съответно след време има по-голям шанс да я заменя или изневеря. А на първият тип е малко вероятно, защото най-малкото е естествено красива, а външният вид е важен, уважава ме и не е секси изглеждаща на улицата и в интернет, което говори и за лоялност според мъжете. Вие как разсъждавате? Съгласни ли сте с теорията ми? Също е важно и дали жената умее да запази страстта между двамата, ежедневно да го кара да я обича подсъзнателно, да бъде секси и атрактивна и да го кара да я желае и иска, просто да поддържа огъня с годините и да не му омръзне. Ако жената го прави и всичко друго е като номер 1 перфектно, аз не мисля, че мъжът би изневерил. Все пак за да изневериш трябва да има все някаква причина, освен ако не си плейбой или глупак. Ако мъжът обича жената и всичко, което изброих по-горе е налично, то е реално невъзможно да и изневери. Аз така мисля. Вие какво мислите по темата? Как разсъждавате? Жената, ако ви е любопитно изневерява когато се чувства нежелана, необичана, има нужда от пари или любов или секс, тъжно е, но е факт, това са най-честите причини.

Коментари

1.   В един идеален свят щеше да си права. Но в реалността мъжът винаги е недоволен и винаги ще намери причина да кръшне. Любовницата може да не е по-хубава, секси, но ще е нова жена . Няма да му готви манджички, да чисти до блясък, може даже да няма хубаво тяло. Но пак ще е друга жена. Нека бъдем реалисти-малък процент мъже изневеряват заради манджи и фитнес. Всичко опира до това, че му омръзва да зяпа една и съща жена и му омръзва секса с нея, колкото и да е хубав. Малък процент мъже са моногамни. Просто или се крият добре, или жената преглъща заради децата, това да не е сама и т.н.

2.   Малко трудно го дочетох, но ще ти отговоря. Според мен мъжът и най-перфектната жена да има, пак би изневерил. Просто защото чуждото е по-сладко.

3.   Искаш да кажеш, че е достатъчно мъжът да не изневерява, а за това трябва да е "перфектна" жената и единствено тя да поддържа както домашният уют, така и страстта между двамата, любовта между двамата? А той само да не изневерява..?
Той част ли е от тази връзка или е важно само пенисът му да е абсолютно защитен- твой и само твой? Това ще ти докаже, че те обича ли? Не казваш нещо друго освен абсолютни права над певица му да очакваш? А за жената изреди куп изисквания, дори на косъм да споменеш и хиджаб беше май...

4.   Много розови мечти имаш,но нещата стоят другояче,дано нашите коментари те върнат в реалността.
Перфектни жени и мъже няма,винаги ще се намери причина да се изневери,независимо колко свестен и отдаден си във всичко.
Почти няма моногамни хора,колкото по-рано го осъзнаеш,толкова по-добре за теб.
Животните също са полигамни,тва си ни е природна даденост,от която не можем да избягаме.

5.   Не виждам защо трябва рябва да се забулва , какъв е проблема да носи къси панталони и да не е толкова облечена , особено през лятото . Нека кажат мъжете . Винаги ще се намери някой друг , който да ти хареса или да имаш пожелание към него , а дали ще се стигне до изневяра е индивидуално . Но всички ни привлича и някой друг освен половинката , няма как .

6.   Верният мъж дори сам избягва изкушенията или пък просто ще откаже на своята ухажорка, ако ще и да е топ инстаграмърка, а жена му - дзвер. Просто има морал.

А това за хубавата, умна, стилна, вярна и не знам си още каква жена са пълни глупости. Българите (мъже и жени) масово са тъпи и грозни, особено над 30-така. И пак може да не си изневеряват - няма с кого или пък са просто... верни едни на друг. Не е нужно да другия да има каквито и да било уникални качества, за да го цениш и за да си верен - особено пък нереалистична комбинация от такива като изброените по-горе.

7.   В грешка си, описала си жената, като една машина, да правела това да изглеждала така, а мъжете искат до себе си жена, която да ги радва да им е интересна (да може да се говори с нея по теми които са му интересни) и поне малко мъжът да чувства, че тя се грижи и мисли за него и има желание да го прави щастлив, ако е възможно да не го излага пред приятелите му и тя за него става перфектна. Въобще не му пука на мъжа дали тя е с дълга или къса рокля и дали лично е сготвила, дали има супер тяло или има дефект, дали е късогледа и носи очила, още по малко значение има цветът на косата й.
Не е нужно да си скромното девствено селско момиче, достатъчно е когато той заспи от умора на дивана ви ти да го завиеш. Не е нужно да си сготвила, достатъчно е като си си купила за себе си от топлата витрина, да купиш храна и за него от онова което той обича, вече ако сте зле финансово, тогава се готви, готвенето е вид пестене. Важно е да си помислила, когато купуваш за себе си той дали има подобни нужди, без значение дали става въпрос за храна, дрехи или четка за зъби, особенно ако харчиш от неговите пари.

8.   Не, не разсъждаваш правилно. Дали ще изневерява един мъж има много малко връзка с жената и много гокяма връзка с неговата багласа и морал. Описанието на облеклото, направо ме втрещи

9.   Първо, трябва да се уточни, че няма как да се поставят всички мъже под общ знаменател, защото винаги има изключения.

Второ, адски много мъже биха били със земна, разбрана и надеждна жена тип средна хубост, без да е някаква красавица и без да има идеални мерки на тялото. Точно тези жени са най-ценните за създаване на семейство! Жени, които: не страдат от комплекси за малоценност; не се клепат с тежък грим с цел да изпъкнат пред останалите жени; са усмихнати и ведри; имат добре развита ценностна система; с които можеш да водиш разговори на разнообразни теми; които харесват разходките; които са искрени дори и с цената на това да са груби с истината, която изричат (това е много по-добре от тъпите "благородни лъжи", с които боравят почти всички жени и част от мъжете); умеят да ценят наглед малките жестове, т.е. не са нахални, неблагодарни и вечно недоволни от това, което получават. Колкото и да не вярвате, жена с обикновени нокти, без грим, с видими бръчки и пъпчици по лицето, с обикновени дрехи и с естествено, открито поведение, е много, ама много класи над която и да е кифла с повърхностно поведение. Но това жените, които си падат по също толкова повърхностни батки, няма да го повярват, защото те са свикнали да съсредоточават вниманието си изцяло върху тези типове, пренебрегвайки нормалните мъже, които съставляват мнозинството от мъжете.

Трето, макар мъжете да са първични привлечени от жените поради това, че са жени, то повечето мъже всъщност имат вътрешната потребност да се раздават за свястна жена, да я обгрижват, всячески да улесняват живота ѝ. Проблемът идва тогава, когато част от тези жени усетят, че мъжете се влюбват истински в тях и стават уязвими. И ако жената се поблазни от изкушението да се възползва от любовта и добрината на мъжа, той може да си изпати много жестоко. Това се случва редовно с много мъже, част от които впоследствие се затварят в себе си и трудно биха открили сърцето си пред друга жена, защото се страхуват да не бъде употребено доверието им отново.
Разбира се, случва се и обратното - мъж да се възползва от влюбена жена, но това е съвсем различен случай, защото обикновено тогава жената е била първоначално ХЛЪТНАЛА в някой мъж класи над нея (така нареченото от жените "Влюбих се в него от пръв поглед", което не е никаква любов, а физическо привличане и сляпо самовтълпяване колко идеален е този мъж, когото въобще не познават като нрав и помисли). Тези жени обикновено виждат всичките сигнални лампички у някой некачествен мъж, който ги е грабнал с излъчването си, но ги пренебрегват, защото те са водени от фантазиите си и изграждането на един розов балон, който е много далече от действителността.

- Кифлоприземител

10.   Не знам какво рабираш под изввяра . Секс за един път си е изневяра нооо няма човек който да не изневери , няма и няма и да има . Просто е въпрос на време . Без значение женени ли са дали имат деца , дори да се обичат да се разбират . Това е в природата на човека . Приеми го така . Мъжа ми ми е изневерил за една нощ , сам призна и за това му простих , това беше в началото . Вече сме женени и имаме деца . Мога да кажа че живота ни заедно е страхотен . Да има го и момента в който св чудех дали пак няма така да стане . Но когато си много години със един човек , го познаваш толкова добре че няма как да не хванеш нещо подобно . Нека хора със подобен опит ти кажат че се прощава и продължава . Относно известните тяхната цел в да са извести със пари , за това не държат на простички неща за тях като семейство . Такъв живот и пари да ми дават не бих водила

11.   Авторката

Честно казано това ме депресира.Аз съм само на 20 години.От първият тип,който описах съм.Никой не ми е изневерявал досега.Може да се каже,че всеки досега,който ме е видял ме е харесал заради външният ми вид и излъчването ми,дори момичета ме признават за красива,хората като цяло ме боготворят,имам постоянно нежелано внимание,където и да отида.Не се оплаквам от нищо.Но днес видях снимка на една инфлуенсърка във фейсбук и се сетих,че партньорът и и беше изневерил.Тя е известна.И така започнах да разсъждавам защо при известните и привлекателните хора се случват такива неща толкова често,разводи също.Знам,че мисля глупости и няма смисъл да го правя,но просто ми мина по едно време в главата,че колкото и да опитвам да съм перфектна какъв ще е смисъла,ако на всеки му изневеряват и без това,защо опитвам.Аз лично нямам проблем,просто така си разсъждавах днес.Знам,че се занимавам с глупости.Аз лично никога не съм изневерявала и не бих го направила,защото аз много трудно харесвам когото и да било.Дори човек да е много красив,няма как да ме привлече,ако не говори добре и да ме омае по някакъв начин,което пак става след много дълго време.А и е почти невъзможно,защото когато съм във връзка аз не общувам с момчета в интернет,нито имам приятели от мъжки пол,като цяло съм дистанцирана от тях и не ги харесвам,а в моите очи е само мъжа ми.Другото което е,аз когато обичам няма начин да поискам друг мъж,след като този до мен е перфектен,все пак много трудно се намира подобен,а аз естествено няма да искам някой на по-долно ниво,ще искам възможно най-доброто за себе си.А и като не познаваш човек не се знае какъв е точно,може да го мислиш за страхотен,но като започнеш връзка с него да се окаже,че не е такъв.И аз смятам,че щом аз мисля така,значи може би има и мъже,които са като мен и не биха изневерили.Относно коментарите ви,знам,че е възможно да сте прави,не го осъждам,но това,което сте написали ме депресира и честно казано ме кара да не искам да имам мъж до себе си никога,а съм само на 20 години,доста млада.Аз съм много ревнива и само мислейки за подобни неща се отчайвам.Не знам дали другите хора си мислят такива неща,както аз,как биха ги заменили,колкото и да са добри и да се стараят и как всичко е безсмислено,дали мъжът им не гледа други,най-вероятно не си го мислят.Но аз съм си overthinker.Знам,че нещата които мисля са глупави и само си губя времето,но… Впрочем има много хора,които са верни,имат хубави бракове и връзки и не си изневеряват,мога да дам примери от семейството ми,близки приятели,обкръжението ми,старите хора също.
До номер 5-Ами на кратко,човешкото тяло обикновено се свързва със секс,макар да е нещо природно и нормално,просто мъжете с това го асоциират.И не е редно мъж или жена да се възбужда или да желае друг човек (не половинката си).Също тялото на човек трябва да бъде чисто и скъпоценно и само за половинката му.Когато някой се облича разголено това се счита за неуважение към партньора му,смята се,че ако се обличаш така ти го правиш за внимание и за да възбуждаш другите хора.Обикновено жените,които се обличат разголено се смятат за леки.Нищо не ти пречи да се обличаш с тениска и дълги дънки например,не е нужно да е хиджаб,но когато се обличаш секси хората си мислят лоши неща за теб.И това не е само в ислямските държави,а и в България.Знам,че това,което пиша ще предизвика най-вероятно много различни мнения,аз не претендирам,че съм права,може и да съм,а може и да не съм,но просто аз съм израстнала в такава среда и такъв е начинът на мислене на моето обкръжение,така са ме учили и аз така смятам.Знам,че повечето хора в България не смятат така,те също имат право.Но нашето мислене е такова,че голото тяло се свързва със секс,а секса е нещо лично,табу и той и тялото не трябва да се показват пред хората в обществото.Аз лично смятам за неуважително да имаш човек до себе си,но в същото време да оглеждаш други на улицата или в интернет,по същият начин е и неприятно партньорът ти да се облича провокативно и хората да го гледат,той трябва да е само твой.Тук вече мисля,че повечето българи биха се съгласили.

12.   До 4 - Има и такива хора, които яростно отчиташ че няма. Проблемът са хора, като теб, които винаги ни "напомнят", как всички са смотани, нямало моногамни, нямало перфектни и нямало смисъл, да се оптиваме да бъдем или да търсим такива. Ти, господинчо, просто смъкваш летвата! щ

До 3 - Не, не е казано това.

13.   Това са някакви илюзии, описваш нереален образ. КОлкото и перфектна да е жената, това е само в твоите очи. Мъжът й може да търси нещо различно: да е авантюристка, да е интелектуалка, да се интересува от изкуство, да спортува и какво ли още не...
Никъде не пишеш този мъж какъв трябва да бъде, какво за теб е важно, освен да не изневерява :-) Мъжете не са ли личности, нямат ли и те мечти, изисквания, стремежи...?
А това за дрехите ме уби :-) Иди някъде из Анадола, там сигурно ще оценят стайлинга ти :-)

14.   Изневеряването не зависи от другата страна, а от собствения манталитет. Ако ще и най-перфектната да си, мъжа ако си е кръшкач, ще си кръшка. Така че избирайте внимателно драги дами.

15.   Правилно размишляваш ако си на 12-15... Децата трябва да имат наивно мислене, защото трябва да подхождат по-позитивно и доброжелателно към живота, дори да не е рационално и обективно. Затова и навремето са ги бракували още деца, като по-наивни са имали по-голям шанс да изградят по-истинска връзка пораствайки заедно. Когато вече човек порастне , се отраква, става по-практичен... къде разумно, къде инстинктивно.

И не, за съжаление няма особено значение как се държиш с друг човек, той ще ти отговори както си знае, както той го разбира. Повечето които не биха изневерили на добра жена, няма да го направят и с лоша. Защото въпросът е принципен. Това е нещо което жените трудно схващат, колко важен и основополагащ е характера на един мъж. Просто защото, самият този характер, за тях остава непознат дълги години. Жените се привличат от външен вид, поведение, ресурси... но нищо от това не разкрива какъв е характера. Хващат някакъв и почват да се опитват да го променят - къде чрез караници, къде чрез манипулативно държание, игрички... Но в крайна сметка истинският характер си проличава, хората се отрезвяват от хормоните, и... нещата приключват.

16.   Каквото и да правиш и както и да се обличат, ако сте един за друг и се обичате, щастливи сте, както и ако няма табута в секса и всичко е топ, няма никой на никого да изневерява. За съжаление рядко се получава, а и дори и да се получи, е до време. Отначало всичко е точно, после жената решава, че иска кинти /щото аз лично до сега не съм видял мъж с дърта, грозна и богата жена/, осира всичко и следващите на мъжа започват да го отнасят.
Като цяло живеем и в доста объркани времена, където всеки си гледа интереса, вече като чели хората не обръщат много внимание на чувства и щастие, важното е да сме в скъпо БМВ, по почивки и да имаме висок стандарт на живот, ся другото не е толкова от значение :)

17.   Любовта и секса са различни неща, поне за нас мъжете, но вече и за все повече жени. Важно е ако ти изневери да се връща при теб и как се отнася с теб, щото може и да ти е верен на 100%, но да те бие, насилва и да ти крещи.

Те това не го осъзнават жените, които ходят с женени и са любовници - те са просто начин за задоволяване на нагона и вдигане на самочувствието, ако е влюбен в жена си защо да се развежда за поредната кифла?

Но това си е природа, повечето моногамни хора са жени, докато повечето от мъжете са полигамни. Човек ако върви срещу природата се получават отвратителни неща, ти кое би предпочела - мъж, който те обича, обожава децата ви, но от време на време минава по някое девойче или прост флиртува (не е казано, че всички изневеряваме, понякога дори един флирт е супер, но за някои жени и това е изневяра) или такъв, който притъпява нагона си, но тайно гледа порно, облича се в женски дрехи и има куп извратени фетиши? Тези вторите се получават точно защото съвременно общество е доста противоположно на мъжката природа. Като един мъж се чувства притиснат и атакуван заради неговата природа и пол се появяват всякакви извратености.

Аз по принцип съм верен, бих бил най-отдадения баща, но си признавам, че се кефя когато някое момиче на улицата се загледа в мен или някоя продавачка флиртува...Бих се поддал, но винаги бих се върнал при жената, която обичам и в която съм влюбен.

18.   В този живот няма нищо сигурно. Ти може и да си олицетворение на перфектната жена, но той пак да чувства, че в отношенията ви нещо липсва и да го потърси другаде. Така, че гаранция никога няма.

19.   Ако се е наживял и чувства, че си жената на живота му, няма да изневери. Това е в много идеален свят обаче. Верността се приема за скучна и признак на слабост в днешни дни. И все пак гледам да не съм изцяло циничен, допускам, че любовта не е напълно невъзможна, просто рядко срещана.

20.   Надявам се да ти спестя излишно губене на време в дерзаене
Първа грешка- рецепта за любов и щастие , която да изпълниш стъпка по стъпка и те да са ти гарантирани НЕМА. Иначе всички щяхме да сме щастливи дебилно и доволни. Е предлагат тук там в някои платени влогове и блогове и семинари , но там вече кой колкото му е акъла
Второ - викаш ако си папаш яденето, прибираш играчките слушкаш и лягаш след сънчо, значи си добро дете и ще ти се случват само добри неща и ще ти викат браво ЦЪ , туй само при мама и тате върви
И трето , зарадвай го тоз твоичкия с малко плът бе жена , мъжете обичат с очите, да*н мислиш , че му пука каква марка е стилната ти рокла завита от брада до пети )))

21.   Категорично не съм съгласна! Баба ми е от първия тип - пет брака е имала и петимата са изневерили. Няма нищо ама нищо общо! Мъжът не изневерява на жена, която сама себе си обича и цени, а дали е разголена, готви, чисти, колко е добра е перфектна значение няма! Аз за сметка на това въобще не съм от тоя първи тип, но дори и неангажиращите ми връзки не ми изневеряват.

22.   Сега ще съм максимално честен. Ако мъжа не е задоволен емоционално, сексуално, от гледна точка и на внимание и правилно отношение, има вариант да изневери.

На мен ми се е случвало да имам не толкова красива приятелка и да не искам да погледна друга. Не знам дали някой ще ми каже смотаняк, но с момичето си пасвахме перфектно сексуално и не ми се занимаваше с други.

Имал съм и приятелка, която според общите разбирания минава за красива, но имаше гаден характер и не си пасвахме в почти нищо - нито начин на мислене, нито сексуално, нито емоционално. Затова и всичко с нея беше гадно.

23.   Ок, авторке, сега след коментарът ти разбирам малко по- добре мисленето ти. Предполагам си от друга култура, в която се възпитава от детство срам, чувство на вина и чувство за притежание към другият човек във връзката, както и дълг да бъдеш негова неприкосновена собственост, това възпитание включва сервилно поведение от страна на жената и доминантно от страна на мъжът. По принцип нито приемам, нито уважавам подобни култури, но тъй- като разбирам целта и похватите за кодиране и проектиране на тези хора от детска възраст, реално те нямаш шанс да проучват света през собствени възприятия, така че разбирам и тяхната позиция. До тук- добре! С човек с подобно възпитание и култура ще си паснете, дори можете да постигнете прекрасно, хармонично семейство до щастливо такова.
Но (!!!) при теб има емоционален конфликт поради ревността ти. Ти си готова да приемеш мъж като доминанта фигура според традициите, с които си възпитана, ти да си сервилната, обслужваща всички нужди на мъжът си- до най- базиковите. Да не позволиш по никакъв начин друг мъж освен него да те харесва и желае за да не обидиш гордостта му (мисия невъзможа, ако искаш да си красива за него дори увита от глава до пети, все и някой друг ще те хареса).
Идва обаче въпреки това твоята несигурност, страх от изневяра.
Казваш "много съм ревнива" а много са ревниви хората, които не обичат достатъчно себе си...и/или не се чувства сигурни.
Не значи това, че ако много се обичаш, няма да ти изневерят. Значи, че няма как да те събори емоционално, няма как да си затваряш очите пред истината както много жени правят и успяват себе си да убедят, че не е вярно, което е очеизбодно дори понякога.
А Жена уважаваща и обичаща себе си, трудно, да не кажа невъзможно ще допусне коцкар в живота си, такива лесно се разпознават.
А мъж който е с жена обичаща и уважаваща себе си, със самочувствие, независима, трудно ще се реши на изневяра защото най- малкото е наясно, че прошка няма да има!
Трябва обаче и да включа един особен тип мъже, които пък съвсем умишлено се опитват да поставят жената в ситуации, в които да ревнува. От такъв специално- бягай далеч! Те са много иомплексирани, опитват чрез всякакви манипулации да смъкнат жената до емоционално зависима, без самочувствие, да няма време да се окопити, а да пази него да не го отмъкне някоя. Тях обикновено жените не ги отразяваг, но те са способни да започнат да се мятат в салто мортале за да предизвикат внимание.
Не трябва да те вълнува какво правят и как реагират жените около него, а какво прави и как реагира той. Просто да наблюдаваш, без да изискваш, като започнеш да изискваш, ако си е коцкар, просто ще започне да те лъже по- добре, а ти пък като си зависима от ревността си...ще се лъжеш и ти.
Обичай се както ти харесва на теб, бъди себе си, ако ти харесва да си каквото си описала в поста си, супер, важното е ти да си ок със себе си, но не допускай ревността ти да те води...едно е да предложиш всичко от себе си защото така искаш, съвсем друго е да го правиш от страх от изневяра, която несъмнено ще се случи с толкова зависим човек.

24.   17, аз бих предпочела да не му усещам лигите от другите жени. Да не вони на парфюм, да не дава пари за любовници. Да се връща на сигурното и чистичко, пък иначе да мърсува навън-никоя нормална жена не би приела да е второ качество и чистачката. Но си търпат заради децата, какво щели да кажат хората , да не е сама и подобни мъченичества.
Авторке, примерно ти може да си с черна коса и тъмни очи. Ако твоят си пада по руси, ще се изрусиш ли , ще слагаш лещи ли, че да му покриеш критериите? Всичко, което си го написала си е бая робско. Ще се правиш на идеална, само да кривнел. Егати роболепието! Това човек ще е , или някой бог? И да кривне , няма да свърши света. Бъди себе си.

25.   До авторката - Няма мъж който да не гледа другите жени как изглеждат,било то и много да обича приятелката/жена си.
За теб и гледането на порно е изневяра,но всички го гледаме,а и съм убеден,че всеки от бившите ти и настоящи го е правил,друг е въпросът дали ще ти каже.
В една връзка трябва да има и приятелство преди всичко,не да се притесняваш от ревност и неодобрение.
Казваме на жените това което искат да чуят, да ни е мирна главата,така че не казвай никога не би,или никога не са ми изневерявали.
Само на 20 си,не знаеш как ще протече живота ти,за да си вадиш генерални заключения какво би или не би направила,не става въпрос само за секс,а за рационалните ти решения в различни аспекти.
Ако се абстрахираш от страховете си ще имаш здрава връзка,инак и да не са ти изневерявали ще го направят.
Зад много щастливи семейства стоят купища проблеми,тва че не се вижда за останалите ,не значи че са перфектното и моногамно семейство.

До 12 - Жената не може да разбере мъжът,за тва не смятам да се обяснявам и да водя диалог. : ))
Яростно не отричам,а си е така,че има рядко моногамни хора!

26.   Номер 22 е близо до моето мислене и опит. Между другото има ситуации за мъжа, в които ако не изневери, ще му излезе име, че е ... или .... и почти се налага без да е насила разбира се.

Случва се да се влюби човек и в друга жена, не е нещо странно. Такива неща не се споделят с партньора - не е необходимо до го огорчавате. Така, че в любовта и съвместния семеен живот ако не цениш и не се бориш за любовта на човека до тебе - ще се случват и изневери. Въпросът е да не са системни и търсени.

М над 30г. брак

27.   Де да беше така. :D Дори съм забелязала обратен феномен - колкото повече стойност, красота, характер и качества има в една жена, толкова по-бързо мъжа до нея започва да се интимидира и да търси по-низш заместител или просто започва да търси друга, по-интерсна, понеже "голямата хапка" му е вдигнала самочувствието и вече се мисли за оборотен и една жена не му е достатъчна, защо да спира дотук с избора си... Като цяло, мъжете не са моногамни и винаги им шарят очите. Такива са си. Чувствата им траят кратко и ако ще да си най-красивата, най-стойностната, той винаги ще си намери друга, по която да точи лиги. :)

28.   Имаш проблем с ревността, а това е болестно състояние, ако ще 1% да е. Потърси отговори защо се е получило така, ако не намираш- имаш нужда от специалист, психолог, психотерапевт, ще ти помогнат. Млада си, ще го израстеш, успех!

29.   Според мен авторке правилно си преценила нещата. Проблема обаче е предимно в жените, понеже те подсъзнателно са сигурни, че мъжът така или иначе ще изневери, което говори за ниско самомуствие. Човек с ниско самочуствие е обикновенно и подтиснат, кисел, е не искам като се прибера убит от работа, да гледам на дивана една кисела и подтисната жена.

Чингис Хан