Опасна ли е България за бизнес или поне в кои сфери е по-добре?
Не съм много сигурен за състоянието ѝ и в момента и затова питам. Общо взето ме интересува, ако някой има бизнес или поне знае, да ми каже:

- В кои сфери не се прави?
- Колко са рушветите?
- Чух, че за бизнеси с доходи под 10-15000 лева, никой не правил проблеми. Някой може ли да потвърди или отрече това?
- Притеснявани ли са частни индивиди? Скоро ми ще сменям страна, в която ще си плащам данъците и всички ще "цъфне в НАП", а съм чувал, че тази информация си е почти публично достъпна за всеки с достъп до общините. Мой познат ми се хвалеше, че за 1000 лева на месец му снасяли всякаква информация. Та се чудя, ако изкачи, че имам огромен доход, дали ще трябва да ходя въоръжен по улиците?
- Към кои организации сте прикрепени?
- Подкрепяте ли всички политически партии по време на избори?
- Чувал съм, че много народ дава пари за кампании на всечи и после подкрепя по-силните, което им дава някаква обвързаност и защита.
- Имате ли връзки с прокурори, съдии, политически лидере и дали биха ви помогнали?

От известно време съм си тук и работя основно дистанционно, но имах вземане-даване с меснтите и... не е както го помня, когато бях тийнче. Далеч по-спокоойно е. Знам, че си има проблеми с общини, рпокурори и прочие, ама това е НИЩО, спрямо преди 15-20 години. Имам вече опит в бизнеса, но в чужбина. Искам, съвсем сериозно, да се релокирам за по-дълго в България и да развивам дейност тук. Приятелите отвън също ме подкрепят, но си задават същите въпроси. Нека да кажа, че репотацията на България е "съмителна" или "мрачна" и това е мноооого леко и щедро от моя страната. Не, не целя обида, просот такова е мнението на хората за нас. Аз си признавам, че също съм с изключително негативно мнение, с оглед на историята си, но ми се променят възгледите. Не съм бил в България от 12+ години вече. Заминах преди да започна 11-ти клас, точно заради проблеми. Защото не знам и не знам кого да попитам, ще попитам вас. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Много бизнеси изреваха последните години от рекети и разграбване. Разбира се който поддаде веднъж и се съгласи на схемите им, няма отърване. Ставаш им длъжен до живот. Не си идвай и не прави бизнес тук.

2.   България към момента е за хора с много пари и влияние и за хора без никакви пари и никакво влияние. Едните обслужват интересите на другите.

3.   Изприказвал си сто въпроса, вместо да си зададеш твоя-смятам да работя това, ще живея едикъдеси, как е положението там. Не знам какво мнение конкретно за себе си ще си съставиш от 20 отговора на 30 въпроса.

4.   До 3

Благодаря ти за загрижеността, но имам нужда от отговори на тези върпоси. Избягвам конкретизеция, защото искам да чуая меннието на максимално голям брой хора от различни сфери на живота, разлини градове и с различни разбирания и вярвам, че това ще е най-полезно за другите читатели. Другото е, че не искам да се компрометирам, като давам прекално много информация за себе си в сайт, който е анонимен. Надявам се, че сега знаеш, защо питам по този начин.

5.   Хората с бизнеси избягаха по чужбините, защото са ги рекетирали в България, ти искаш тука да опитваш. Без да се обиждаш, ама си глупав ентусиаст!
Живея от няма и 2 години в чужбина, и познавам вече 2 семейства избягали, защото са ги рекетирали от мафията. Няма да пиша повече подробности, само ще спомена, че едното семейство - мъжът работи куриер с бус, разнася пратки, жената работи в склад за козметика. Другото семейство са чистачи. И двете семейства са изкарвали шест цифрена сума чисто печалба на месец, но рекетът е бил жесток (над 50% само за подкупи). И двете семейств казват, че не биха си заменили спокойствието в държавата, в която в момента живеят, макар да работят нискоквалифицирана работа, за да се върнат в България. Прави си сметката.