Споделена история от Здраве

Бяло течение
Здравейте, момичета! Как се справяте с бялото течение? Имам го от години, минах през много лекари, но никой не ми помогна. Изпих много хапчета и чайове, но нищо не дава резултати. Наскоро четох, че не трябва да се използват ежедневни превръзки, може би допринасят за бялото течение? Но как да не нося като ще си изцапам бельото? Ще се радвам да чуя повече мнения.

Коментари

1.   Здравей! Ами никак за съжаление. Има някои родове, при които е наследствено. Майка ми е по същия начин ,баба ми е била и аз съм. Много е некомфортно. Аз не мога да търпя постоянно превръзки ,макар и ежедневни и сменям бельото си по-често

2.   И аз съм така. Просто си го имам, а нямам някакви здравословни проблеми. Много е неприятно. През деня, на работа нямам условия за преобуване на бельото, затова при мен превръзките са неизбежни. Май няма избавление от това нещо.

3.   Махай ежедневните превръзки. Памучно, свободно бельо, взимаш един чист памучен чаршаф, който е за боклука, нарязваш си го на парцали и го слагаш в бельото. Това е, няма друг начин, от бабино време е решението. Няма да го спреш, но поне няма да се цапаш и ще се поддържаш чиста, важно е да се поддържа проветрива зоната.
Евентуално може да пробваш да се покиснеш в смрадлика. Правиш като чай от смрадлика, сипваш в един леген, сядаш да се понакиснеш 15тина минути и се измиваш. Може и да помогне, във всеки случай няма да ти навреди.

4.   Здравейте момичета! Преди 7 години и аз имах такова течение-бях изпробвала всички налични лекарства без резултат. Преместих се в Германия и отидох първия месец на гинеколог -изписа ми НЕРАЗРЕДЕНИ КАЧЕСТВЕНИ лекарства, и сега нямам. Трябва да подчертая че когато си слагах глобулите имах силен сърбеж и парене, явно гадовете са агонизирали:D Нз какво да ви посъветвам, според мен в България масово лекарствата са умишлено не толкова концентрирани от една страна да печелят гинеколозите, от друга фармацевтичните компании... тук стандарта е друг, и хората са така или иначе много и генерират пара, затова сигурно още се намира някое работещо лекарство

5.   Имала съм два пъти през живота си. Единият след раждането, вторият след жестока настинка. И двата пъти си правих парна баня със смрадлика по три поредни дни и изчезна, никога повече не съм имала. Но си правя профилактично веднъж в годината. Пробвай така:
В около 5 л вода свари 50 грама смрадлика до завиране.
Излей течността в леген. Прекрачваш го и клякаш над него като се увиваш с някое одеяло добре от стъпалата (заедно с легена м/у краката) до кръста така, че максимално да се задържи парата вътре и да си отива по предназначение. В началото докато е много гореща още течността, ще ти се налага да се надигаш и може би развиваш малко за секунди поне защото ще ти пари парата, но е много полезна. Така около 15 мин.

6.   Аз го излекувах като сигурно повече от 15 г. имах. И аз пробвах почти всичко от аптеките, народна медицина, различни лекари -беше ми писнало. И накрая прочетох статии на няколко лекари гинеколози, които препоръчват да се махнат всички интимни кремове, сапуни, лосиони, ежедневни превръзки и да се мием само с Вода, без друго!. Е виках си как само с вода, в началото се миех с тетра , лайка, после минах само на вода, толкова добре не съм била от както се помня. Повече от година нямам такъв проблем вече. Само през онези дни използвам интимен гел от аптеката. Сега ще кажете , че не може да се поддържа добра хигиена само с вода, да но като нямаш проблеми, няма ги и неприятните неща( да не влизам в подробности). Аз лично намерих решение за мен, пробвайте.