Въпрос към дамите
Искам да питам дамите, как си поддържате краката и петите гладки през лятото? Какви пили ползвате, продукти и мазила? Също колко често търкате и почиствате загрубялата кожа? Кой метод е най-добър според вас?

Коментари

1.   кифльо знае най- добре, питай него.
Пък и такава душевна чик•я ще му направиш като се обърнеш с подобен въпрос към него, че със сигурност ще запази поста за мемоарите си.

2.   Аз си взимам ексфолиращи чорапи от дм, стоя няколко часа с тях и след няколко дена всичката мъртва кожа започва да пада. Нищо друго не използвам.. пили и т.н.

3.   Аз ходя с обувки, да не се виждат, иначе по каталозите Орифлейм, Avon предлагат разни чорапи и т. н.

4.   Кокосово олио - прави кожата мека и подхранена. И пемза за отстраняване на ненужния епидермис.

5.   Ако ходиш със сандали и отворени обувки няма как да не са груби петите. Аз ги търкам понякога с пемза, но в повечето случай не им обръщам внимание ;)
Ако те дразнят много носи затворени обувки, търкай ги редовно, слагай талк, мажи го с кремчета/ вазелин/ масла.

6.   Петите са ми напукани и грапави. Не правя нищо.. С толкова грапави пети поне добре чеша ухапванията от комари по краката

7.   6 Сериозно ли не ти пука? Жена си все пак с грапави кракааа

8.   Използвам специални отмиващи скраб кремове за пети, най-често на Schol, фини пили за пети от DM или Lilly market, мажа ги с крем от невен или арника в големи цилиндрични кутии- немски, има ги в големите аптеки. Малките опаковки са около 2,30 лв, а големите около 4,50 лв. След бременността за първи път ми се появиха напукани пети, но за около 2 седмици напукванията изчезнаха напълно след като взех тези мерки.

10.   Ползвам ексфолиращи чорапки, които си купувам от Лили. Както номер 2 е посочил, стоя и аз няколко часа. В следващите няколко дни ми се белят краката и пада загрубялата кожа. Дори в момента докато го пиша този коментар съм със чорапки, този пък на Victoria Beauty, Snail extract. Тях не съм ги пробвала все още, но точно в Лили има няколко варианта (а сигурно и в други магазини) и съм доволна. Не ми се занимава с пили и тн. 2 часа на краката и съм готова.

Успех!

11.   Номер 6 съм... Петите от малка са ми грапави и напукани... Какво да ги правя? Имам и няколко излишни кила и се набиват петите. Нормално е... Не ми пречат. Иначе се потдържам. Нагоре са гладки и почистени и от косми. Както и другите места, които се чистят и потдържат. Важното е човек всеки ден да е изкъпан и потдържан... С петите немога да се занимавам. Това да ми е кусура. Здраве да имаме всички!

12.   Отиди на педикюр, там ще ти ги оправят и ще ти обяснят как да ае грижиш за тях.

13.   Всъщност това лято виждам доста жени с оправени педикюри. Доста готини такива като на плочка оформени нокти... незнам как се води?