Не е ли жестоко?
Здравейте, с мъжа ми сме на по 30. Заедно сме от 6 години, женени сме от 3. След днешен скандал той ми заяви, че иска развод. Скандала беше, защото съм мрънкала, тъй като ме съкращават от работа. Омръзнало му да слуша от 20 дни как се оплаквам и вайкам. Изплашена съм, не е ли нормално да споделя какво ми е на най-близкия ми човек. Като цяло всяко мое споделяне за него е мрънкане и го натоварвам. А аз просто искам да си кажа с някой две приказки. На кой друг, освен на него? Той самия знае, че ако ме зареже оставам на улицата, защото сме на квартира, а докато си намеря работа и стъпя на краката си ще мине време. Не мога да повярвам, че човека на който най-много съм разчитала ме изоставя в такъв момент.

Коментари

1.   А кой ти е виновен, че оставаш на улицата? От така написаното тебе те е яд, че остаеаш на улицата, а не че мъжът ти иска да те зарежа.
И между споделяне и мрънкане нон стоп разликата е огромна.
Не се научихте жените и тва си е. И както винаги интереса преди всичко, мъжът тука няма значение, има значение, че ти няма какво да правиш, ама той не ти е виновен.

2.   Свиквай, никога не знаеш, кой ще те предаде. В един момент се оказваш наистина напълно сам. На мъжете им е любимо да си в тежка ситуация и да подвият опашка. Ако нямате деца ставай с багажчето и дим да те няма. Отърваваш се от един нещастник. Най-вероятно вече има друга в картинката.

3.   Ми донякъде е разбираемо да му писне да те слуша цял месец. Вместо да използваш времето да търсиш други възможности за работа, ти се вайкаш. Вече е станало, и да го приказваш с дни, не се променя. Това не е споделяне.
Не те е зарязал. Вместо да се стегнеш, да приемеш факта, да си търсиш нова работа, ти седиш на едно място и се тюхкаш. И желязни нерви да има, ще му писне. Пак си създаваш проблеми от въздуха - щяла да остане на улицата и други такива. Не е нужно да пишеш, че си типичната оплакваща се, вечно търсеща съжаление жена, която иска някой да я спасява. Не си силна, борбена личност, която се изправя и продължава.

4.   Не е от това да иска да се разведе, а това е като последната капка в нещата, които го дразнят. Макар че съм сигурна, че и той не е във всичко изряден и праведен.
Според мен трябва да приемеш все пак ако той е взел такова решение. Не става насила.

5.   Разбира се, че е жестоко. Семейството е за това, да се чувстваш сигурен и защитен, да имаш опора в трудни моменти. Да си загубиш работата в тия тежки времена не е малък проблем, ако не се оплачеш на най-близките си, то на кого? Замисли се заслужава ли си да останеш с човек, който те зарязва при първата трудност? Защото трудности ще има още много. В такива моменти се познава кой какъв човек е, то за ахо-иху и на маса всеки знае.

6.   Със сигурност не е причината, а повода!
Име нещо друго зад този повод, който така бързо и лесно е грабна за да направи това, което е взел като решение преди време. Просто е чакал може би потвърждение от външни обстоятелства (любовница? ) или отдавна му е накипяло не само от мрънкане, а от много повече неща в бита.
Но определено не е нещо от последните 20 дни!

7.   Манипулира те. Може би не нарочно, но го прави, особено сега знаейки че ти сега си зависима финансово от него.
След няколко дни дали няма да си промени решението? Говорете. И е нормално да си изплашена. Комуникация трябва да има.
Ако е твърд в решението си по-добре си тръгни и не поглеждай назад.
На 30 си още млада и хубавите неща може би тепърва предстоят...

8.   Тук виждаме само едната гледна точка. Ако имаше начин мъжът ти опише историята, сигурно тя нямаше да изглежда точно така. За този един месец можеше активно да си търсиш работа, сега е лято, има сезонна заетост, вместо да мрънкаш и да се оплакваш. Да споделиш можеш 1-2 пъти, но да го повтаряш, да се жалваш и вайкаш е друго. Явно правиш второто за да му писне толкова от теб, че да иска да се разделите. Преди да се събереш с него, къде си живяла, на улицата ли?

9.   В кой век живеете, за Бога? Никой не е длъжен да е с даден човек до смъртния одър. Няма такова нещо като вечна любов, вечно приятелство и тем подобни глупотии. Само родителите подкрепят истински и са в добро и зло. Аз затова не се привързвам към никого и не градя някакви задълбочени отношения, дори с братовчеди, с които живеем в един град не съм се виждала от може би 5-6 години преди пандемията. Работа и учене - това е. За да не изпадам в подобни ситуации. Имам една приятелка от училище, с която в събота ходим на кафе, други не ми тряббват.

10.   Намирай си нова работа и му намазвай ските на тоя...

11.   Еми не, не е нормално. И тези, които са ти обяснявали, че е нормално да последва развод следствие на мрънкане, не са в ред. Мога да го разбера, да се е издразнил, че му мрънкаш за едно и също, мога да разбера да се скарате дори, но развод за подобно нещо е Смешно. Иначе, че това е края, на твое място не бих се съмнявала в това. Дори и утре да размисли, ти ще си мериш вече всяка приказка, ще премисляш по сто пъти кое да кажеш, кое не. С този човек вече няма да си себе си. Той не ти е близък. Близките хора не постъпват така. Причината за края е друга, не е тази. Но този жалкар няма смелост да ти я каже и търси какво да хвърли по теб, че да излезе той чист. Щом след 6 години е способен да те зареже по този начин и в този момент, дай си сметка с какъв човек си била. Надявам се да нямате деца. Търси варианти и се махни от там.

12.   Едва ли само това е причината, въпреки че може наистина да си му досадила с мрънкане. За това дали е споделяне или мрънкане имаме само твоята версия, така че е спорно дали наистина споделяш, както смяташ или просто хленчиш.
Най-вероятно има и още нещо, а това е била капката, която е преляла чашата. Никой не би се развел с лека ръка заради 20 дни проблеми. Помисли добре как са отношенията ви примерно през последната година - има ли разбиране, доверие, уважение, любов? Най-вероятно сте имали проблеми, отдалечили сте се един от друг, а ти си ги омаловажавала или не си ги забелязвала, умишлено или не.

13.   Ами на всеки би му писнало да слуша 20 дни оплакване, че си без работа. Стегни се и си търси работа. Като те види, че се стараеш да си намериш, ще се държи по-добре. Може би и той подсъзнателно се страхува, че няма да може да те издържа.

14.   Липса на съчувствие и жестокост в коментарите. Жестока е и историята. Болно ми е. Идеалите на обществото са погубени в съвремието ни, с успешният в това начинание интернет, тикток, фейсбук... Може би за да разберем, че са ни нужни тези идеали, вярата, трябва да мидим какво е без тях. Светът е една джунгла, може би видаги е бил.

15.   Просто е осъзнал, че си е свързал живота с една хленчеща, слаба жена.
Защо да е жестоко? Какво да направи? Да реве вместо теб? Да те държи за ръка всеки ден? Да плачете всеки ден няколко часа?
Човекът явно те е изслушал като всеки нормален. Но повтаряш ли едно и също, той се чувства длъжен да те спаси , да ти помогне. Пък и постоянното оплакване досажда, особено , ако вижда, че не правиш нещо да си помогнеш. Което сигурно е така, седиш си и чакаш да падне от небето работа. Събуди се, кофти е, но си уволнена. Стани и си намери друга.

16.   Това не е причината според мен. Намерил е повод или е последната капка. Разбира се, че в труден момент не е най-доброто време да го направи, може би така преценява да се отърве от начин да ти помага, докато си без квартира и работа. Не страдай и се радвай, че не си и с дете на ръце, без работа. Не се унижавай да скрепяващ отношенията си с него - преглътни тази подлост и продължи напред. А, и на твое място ще бъде вече блокиран в телефона ми и навсякъде, не му се моли.

17.   Ще ти кажа едно нещо. Аз съм мъж на 40 г. и имам 15 годишен брак с деца. Още на първия ден в който се нанесахме аз казах на моята жена следното - каквото било, било, в тая къща никакво мрънкане, никакво викане, никакво цупене, никакви скандали. Аз не съм ти баща. Ако искаш да мрънкаш - отиваш и мрънкаш на баща си, ако искаш да се цупиш и караш - отиваш и го правиш с майка си, но тук се връщаш усмихната и тиха и нищо друго. Веднъж само пробва да мърмори - хванах една възглавница от канапето и я запокитих по нея, че чак я свалих на земята хаха. Мъжа в къщо си почива, а не се прибива вкъщи да слуша мрънканици и скандали и, за да ги омекоти - да трябва да пие. Та след като я цапардосах с възглавницата повече не посмя. 15 години имаме брак като по мед и масло, една тишина цари у нас, едно спокойствие, любов, съседите я питат абе как така сте женени с 2 деца и никога никакъв шум от вас хаха.

18.   Да, на повечето хора не им пука за никого, освен за самите тях. Особено в днешно време. Изключая родители и близки приятели, доказали се във времето, а не само на думи.
Ясно е, че си е намерил повод, за причината можем само да гадаем, тук в този сайт поне. Има вероятност да е намесена жена. Голяма вероятност, познавайки човешката природа.
За теб най-важното сега е да не се отчайваш, а да мислиш в перспектива. Първото нещо - изнасяш се възможно най-скоро от квартирата. При приятел или роднина като за начало, по-нататък вече ще си намериш квартира и съквартиранти. Второ - ако имаш късмет, за кратко време можеш да си намериш нелоша работа, особено ако си от голям град. Трето, което май трябваше да е първо - гледаш напред и не се обръщаш назад.

19.   Ти на казваш, че са те СЪКРАТИЛИ, а че те СЪКРАЩАВАТ, което значи, че може и да не те съкратят. Но ти повтаряш цели 20 дни, че те СЪКРАЩАВАТ. Ами на всеки ще му омръзне да ти слуша дърдоренето. А ти как не се сещаш да престанеш с дърдоренето ти.

20.   Абе момичета не мога да повярвам със какви льохмани се хващате, при първата трудност и айде развод. Има друга жена в играта.... Това е проблема.

21.   Авторке, това не е читав мъж така че, той ти прави услуга, като те отървава от себе си.
Ако те съкратят (не по взаимно съгласие) то ти ще имаш една заплата поне обещетение и ще взимаш от бюрото по труда 60% от брутната си заплата ( за 4-6-9) месеца ( в зависимост от стажа).
Гледай какво подписваш при съкращението. Да не те издокарат да е по взаимно съгласие, че обещетението е мижаво!!
Събирай си багажа, оставяй го тоя нещастен льохман. Той нито има нормално отношение, а да не говорим за любов към теб.
Потърси си стая някъде ( за по евтино) или смени града.
И следващия път си търси стойностен мъж, отговорен и разбран. Има и такива.

22.   В коментарите са типичните мъже - стане ли напечено и дим да ги няма.
После защо жените не раждали - еми как да родиш от такъв, той не е годен просто.

23.   Ще ти е обеца на ухото, да е се надяваш, че неудачник ще ти е подкрепа.
Хубавото е, че си млада. Ами ако беше на/над 40 и с деца? ! Хм?
Ще се справиш ти, спокойно.
А после ако трябва да си "кифла, кучка" или както там се успокояват по между си неудачниците, ще си бъдеш!
Добре да проучваш ПРЕДИ!

24.   22, то даже не са я уволнилли, а явно има тази опасност само. И тя дудне цял месец за нещо, което още не е станало. Такива слаби жени са бич за всеки мъж.

25.   Принципно жените наистина много обичат на мрънкат. Но това не си само ти, и развод за нещо такова не е мъжко поведение... Това да останеш без работа в днешно време, с тая инфлация е сериозен стрес. И принципно мъж трябва да го разбира това най-добре . Но с такъв си се хванала, сега му виждаш характера...

От друга страна, нали жените искате "равенство"? Ха представи си, мъжът ти да го уволнят и като се прибираш ти от работа, а той ти се оплаква нон стоп . Ти да му осигуряваш и финансова, и емоционална подкрепа... Много малко жени биха го търпели това... Еми, ей ти равенство, и той може да каже - писна ми, и да се фръцне. Не е мъжко или морално, но това е равеноство...

26.   "Като цяло всяко мое споделяне за него е мрънкане и го натоварвам. А аз просто искам да си кажа с някой две приказки. На кой друг, освен на него? "

Авторке /и обвиняващи мъжете коментатори в темата/, аз съм от хората, които се стараят да изслушват и да помагат на хората /по-надолу ще разберете, че просто правя за тях това, което за мен няма да се сетят да направят/, но чета това и си мисля следното. Те са заедно от колко? От 6 години? През това време колко ли случая е имало, в които авторката е искала да си каже две приказки с него и само с него? За колко ли неща е изпитала нужда да сподели? И тук не говорим за успехи, а за такива - "Ще ме съкратят, сигуран съм, че ще ме съкратят /и така 20 дни/" или да речем "Ковид е, сигурна съм, че е Ковид - симптомите отговарят на това, дето разправят по телевизията" /предвид пандемията налучквам - или е била от паникьорките, или му е разправяла за бонусите от ваксината, така че шанс 50 на 50/!

Човек и да е с железни нерви, потомък на Буда и Майка Тереза, заченали непорочно, няма да успее да понесе 6 години споделяния!!! Казано с думи прости - споделя се веднъж, търсите решение или просто те утешават. Повтарянето, потретването и прочее последващи повторения не са споделяне, а ъпдейт на ситуацията.

Сега си представи, че някой реши да ти осигури ъпдейт за това как расте тревата на някоя полянка! Всеки ден получаваш най-актуалното инфо за това как расте, а вероятно се повтаря и вече казано такова. Като бонус има и емоционални коментари от рода на "Това е най-бавното растене на трева, което съм виждал" или "Тия хора не ползват ли добавки или продукти за ускорен растеж на тревата".

Смятам, че просто си свръх емоционална, но такъв човек е труден за понасяне от хора, които не могат да го разберат, т. е. такива, които процедират другояче с емоциите си. Можем да наплюем мъжа ти, че не е могъл да те разбере или да приемем, че той е един от многото, които няма да могат. А ти можеш да си наложиш някаква цензура или поне да редуваш няколко души, на които да споделяш. А можеш и да продължиш постарому и да се чудиш, че хората се дразнят. Дори най-възвишените екземпляри сред хората не могат да понесат да са нечия емоционална кофа за боклук. Ще ни се да вярваме, че можем, но не можем! Потвърдено и обнародвано в Държавен вестник!

27.   Приятелки нямаш ли да си мрънкотите с часове? Като мъж мога да ти кажа, че едно от най-досадните неща е да се обсъждат отново и отново неща, които са свършени факти. Стегни се малко, не е свършил света, ще си намериш друга работа.