Съжалявам, че оставих бившия
Здравейте!
Имах сериозна връзка 4/5 години. Двамата гледахме еднакво на живота, но в един момент пътищата ни се разминаха и аз го оставих.
В момента съм в друга връзка. От скоро мисля за бившия, че ми е давал всичко, което днес искам, но нямам.
Днес обаче, осъзнавам, че може би това е бил мъжът за мен. Той искаше да бъда негова съпруга, да имаме деца, беше осигурил дом за нас, но тогава пътищата ни се разминаха, така се стекоха нещата. До момента не съм срещнала мъж, който да ми каже, че иска дом и семейство с мен, чувствам се използвана и самотна. Когато отворя сериозна тема със сегашния ми приятел, той обръща нещата на шега. Искам да имам сериозен партньор, мисля че никога няма да го среща, мисля че го изпуснах.
Някой чувствал ли се е като мен, споделете как забравихте за идеалния бивш ? Възможно ли е тези мисли, че той е бил всичко, което искам, просто да ме връхлетяват, защото настоящата ми половинка не показва желание за семейство и деца, а аз го искам ?

Коментари

1.   Ами ако потърсиш пак този мъж. Не губиш нищо, ако си деликатна спрямо сегашния ти партньор.

2.   Тревата май не е по - зелена на другият бряг, а?

3.   Чувствата ти, най-вероятно се дължат на неудовлетвореност от сегашната връзка. Докато продължава да е така, ще си спомняш с умиление за времето в което си го имала това което търсиш и си го изпуснала.

Решението не е да забравиш бившия, а да спреш да живееш в миналото. Започни да гледаш напред и да престанеш да си губиш времето в безперспективни връзки.
Убеден че имаш кандидати както всяка нормална жена, но не се хващай с първия който ти замая главата. Започни да ги преценяваш по-обстойно и трезво преди да се впуснеш във връзка, за да не се стига до ситуация като сегашната.

Понеже не си написала повод за раздялата сигурно ще бъдеш критикувана наизуст в коментарите, за това как си зарязала свестен мъж. Последното е вярно, но предполагам си имала сериозни причини, при положение че не пишеш за проблеми в предишната връзка. Не вземай подобни коментари навътре, някои хора пишат да си разнообразят скучните животи вместо да помагат с полезен съвет.

4.   Сега чак осъзнаваш какво си изпуснала, но докато си била с бившият си всичко ти е било черно, тогава не е бил за теб идеален и единствен.
Да си мислила навремето, дори и да ти позволи да се върнеш при него няма да е както преди, той също си е направил извод за теб.
Хващаш се в друга връзка без да си дадеш почивка, така не става, щото във всяка следваща връзка ще търсиш бившия.

5.   Трябва да намериш нов мъж- подобен на бившия.

6.   Изпуснала си питомното, сега гони дивото.

7.   Не се коси. Ще срещнеш друг с подсигурен дом и условия за семейство. Може да пробваш и с бившия, едва ли ще те върне.

8.   Много хора са се чувствали като теб, но не живей с миналото, това няма да ти помогне. От темата ти разбирам, че настоящия ти приятел тези неща не ти ги дава чисто като отношения и възглед за живота. Също попадах на човек, който, ужасно дразнещо е, че сериозни теми обръща на шега и зад това крие неспособност да се изправи сериозно срещу сериозните неща в живота - ти му говориш за дом, сватба, дете и пр. и получаваш едно хихихи и хахаха. А има хора, тук и не говорим за финансовите възможности, мислят ги тия неща и за тях не са шега. Та разбирам те напълно. Помисли дали сегашният ти е човекът за теб, а в миналото не живей, дори да е било по-добре.

9.   Ако истински мъж, а не мухльо никога няма да се върне при теб. Никой мъж с достойнство не се връща при бившата си - ако ще да е последната жена на света.

10.   Когато те носеше на ръце и правеше всичко за теб ти му се мръщеше. А сега, когато виждаш, че не си надградила със следващия човек, започва да ти липсва този, който те превръщаше в неговата кралица. Класически случай. Сигурно ти е било хубаво като си хващала новия клон, но сега ще си носиш последствията от собствената си простотия и лудост.

11.   "Пътищата ви се разделиха" след като му каза, че ти е омръзнал, нали? Ти искаше ебане с по двама-трима на плажа, а пък той един такъв скучен. Това е истината, той беше много скучен за теб. Е, сега нали те ебе друг? Къде си мислиш, че ще се върнеш? При тоя който ти е предложил, щом е осигурил дом и условия, а ти си отишла да се ебеш с друг?
Аз преживях подобна идиотщина от една, която смятам вече не за човек, камо ли да създам семейство и деца с нея.
Има голяма разлика, по мога да приема тази, която се е ебала със 100 преди мен, но не и тази, която дори само с един след мен!

12.   След като със сегашния ти приятел не си щастлива, защо продължаваш връзката с него? Какво очакваш да се промени? Според мен не знаеш и не умееш да си щастлива без мъж до себе си. Имаш нужда от връзка за да се чувстваш реализирана. Човек, който не умее да е щастлив сам, няма как да бъде щастлив във връзка. Недей да оставяш в чужди ръце твоето щастие. Престани да искаш от мъжете брак и семейство, там ти е грешката, това ти е основната цел в една връзка. Не знам колко време е минало откакто си се разделила с бившия, но ако твоите връзки след раздялата са били сравнително кратки (1-2 години) е напълно нормално да не са мислили още за семейство.

А колкото до бившия, щом сте се разделили тогава значи е имало за какво. Къде е гаранцията че сега щеше да си доволна с него?