Баща му говори лошо за мен, а той не ме защитава
Здравейте,
Наскоро преглеждах съобщенията в телефона на гаджето ми. Открих чатове с баща му, в които той (бащата на приятеля ми) говори за мен с обидни квалификации, доста редовно.
Настройва го срещу мене, че аз съм възможната причина за проблем в работата му, а аз бях единствения човек, който го подкрепи тогава.
Баща му е най - близкия му човек и той взима акъл от него и се съветва с него за всичко, очевидно е грешно. За мен не е проблем какво говори баща му, а това, че синът му не му прави забележка и допуска той да обижда човека, когото обича. Поне така казва.
Самият той искаше да ме запознае с него много, казваше, че той е свестен човек и изцяло подкрепя връзката ни.. Нормално ли е това? Да слушаш как някой обижда приятелката ти и да го толерираш!? След като твърдиш че я обичаш толкова много!? Аз съм потресена от помията, която прочетох за себе си и съм готова да се разделя с него заради това. Вие как бихте постъпили?

Коментари

1.   Разбира се, че не е нормално. Същото е и с приятеля ми и майка му. Тя си позволи обидни подмятания по мой адрес пред мен и него, а той си замълча. Вбесих се.

2.   Аз не обичам да намеквам заобиколно, абсурд е да изчакам да видя дали пък времето и т. н Бих поставила въпроса съвсем открито и директно. Разбира се ще трябва да кажеш, че си видяла чатовете.
Но искай отговори и раз/решение на проблема сега! Ако ще те поставя в подобна позиция, ако не може да сложи граница на баща си докъде може и къде не позволява... да, по- добре да се разделяте. После ще е така с всичко останало. Нерешени проблеми, безотговорност, заобикаляне на важни неща, да се прави на "ударен" само да не му се налага да взема решения и решава проблеми.
Ето ти един от важните тестове да разбереш с какъв човек си.

3.   Защо му четеш чатовете?!

4.   Наскоро преглеждах съобшенията на приятеля ми, дотука ми стига да си направя изовидите.
Баща му е прав, като се ровиш толко, си намерила това, което търсиш. После още преглеждай съобщенията.

5.   Много неприятно положение. Бащата те ревнува от сина си, или ревнува синът си от теб. Другият вариант е да е женомразец или да е дълбоко нещастен в личния си живот. Което не го оправдава. Съответно твоят мъж въобще не се усеща, предполагам, че знае, че е неправилно, но не е свикнал да опонира на баща си, който е хипер автторитет в очите му. Бащата е властен, лицемерен и токсичен. Какви са полезните ходове - като ще е гарга, да е рошава. Каниш го на вечеря и го питаш директно пред мъжа ти какво има против теб, кажи, че усещаш лошо отношение. Кажи, че искаш искреност. Ако той ти хвърли някакви неллепи обвинения, обесняваш спокойно каква е реалността. Така тримата ще обсъдите ситуацията и нещата ще ескалират, в следствие на което или мъжът ти ще се осъзнае или ще се разделите. Но поне директният сблъсък ще ти помогне да прекъснеш цялото това нещо от раз.

6.   Моят свекър е такъв. Още от първия ден на запознанството ни беше намусен. Не е одобрявал приятелките на сина си никога, с изключение на една, която е била тип чалга кифла и въртиопашка (явно се е надявал, че ще пусне и на него). Е, моят външен вид определено е по-скромен и най-вече заради това тръгнаха проблемите. А и като характер не съм това, което той иска - отракана и амбициозна. Колкото и да е странно, понякога тези неща се явяват препъни камък (макар че любимият би трябвало да те харесва, а не родителите му, е да де, ама не! ). Животът понякога е доста несправедлив и не е чудно да се окаже, че при теб всичко да си е наред, просто баща му да има някакви по-нестандартни изисквания, които да вгорчат живота ви като двойка. Аз лично с баща му вече не поддържам никакви отношения след години психически тормоз, но тези връзки са доста трудни. Моят съвет е, ако нямаш стоманена психика и си по-лабилна, най-добре си спести всички простотии, които биха могли да се случат за в бъдеще и изчезвай от хоризонта на тия хора. Дори и да те обича и защитава, мъжът ти ще е поставен цял живот в позицията между чука и наковалнята. Все пак той му е родител, а малко мъже имат смелостта да се опълчат срещу родителското тяло, когато е нужно. По-добре е да не си тровиш нервите и да се ориентираш натам, където те приемат. Ти си знаеш най-добре.

7.   Ако приятелят ти само мълчи и не е потвърждавал, че ти отговаряш на описанието от въпросните квалификации и епитети, то ввроятно вече има опит с поведението на баща си и знае, че ако те защитава, баща му още повече ще бълва огън и жупел, затова мълчи.
Имах такава свекърва, освен обиждаща, поковаваща, беше и интригантка и когато мъжът ми, тогава все още мой приятел ме защити, избълва такава помия и му вдигна такъв лют скандал, че с разтреперани ръце отключих вратата и изтичах по стълбите, а след мен и бъдещият ми съпруг. Бяха 6 месеца ад, а накрая инале желание да отмени сватбата ни, за която вече бяхме раздали покани за месец септември, под предлог, че българите само през септември трябвало да се женят. И след брака плюеше срещу мен и съвсем полудя, когато родих първото ни дете. Мъжът ми реши, че това вече не се търпи, звънеше му всеки ден и искаше той да се разведе с мен, затова каза, че няма да й покаже детето и прекрати всякакви отношения с нея. Господ я прибра, когато детето ни беше на 2 години, така и не го видя, нито пък следващото.
Някои хора в злобата и нещастието си желаят да направят всички около себе си нещастни, но когато очернят неоснователно някого, истината винаги излиза наяве.
Ако смяташ, че това е твоят човек, не се отказвай.

8.   Разлика във възрастта, възпитанието, морала и етиката. От тук идват проблемите. Родителите са изградени личности със своите характери. Те винаги мислят доброто за детето си. Но дали партньорите се виждат отстрани, едва ли. Болшинството деца са израснали и възпитани от тези същите родители, живяли са много по дълго с тях, отколкото с партньора си, няма как детето да не обича родителят си.
Днес жените, приятелките, гаджетата, се опитват да превъзпитат партньорите си, че светът се върти само около тях. Те са единствените. Няма родители, роднини, той трябва да живее единствено за тях.
Но не забравяйте, че Вие също ще станете възрастни, може да паднете точно на ръцете на собствените си деца и как ще ги гледат в очите???

9.   Авторката освен, че чете чужди чатове, което е много дразнещо, дори другите естрогенки тук могат да потвърдят, не е казала кои са другите отвратителни работи за които я набеждава баща му. А може даже да са истина. Кой знае? Може и пичът да е съгласен с баща си, след като е прекатал достатъчно време с авторката. За кое ТРЯБВА да те защитава? За да ти ползва вагината ли? Авторке остави човека на мира и си намери някой като теб. Щом си толкова идеална.

Нищо не знаем за авторката, обаче тук жените са като стадо гъски...

10.   Лично аз нямам никаква причина да защитавам “гаджето ми”, след като нито съм женен за нея, нито ми е съпруга. Утре - други ден ще ме заебе и аз напразно ще съм се сдърпал с баща ми само заради няква пръдла. Не говоря конкретно за теб, говоря като цяло за тия пикли, които очакват приятелят им да се бие и да се кара с хората заради тях. Паплач.

Гаро

11.   Добре, че си погледнала чатовете. Така си се предпазила от бъдещи проблеми. Място при такива хора нямаш. Ще ти зачернят живота.

12.   10, с това отношение и тя няма никакви причини да не спи с други мъже, след като ниъо си женен за нея, нито ти е съпруга.
Напротив, утре може да я заебеш, така че защо да не използва времето и ресурсите си да си намери по-готин мъж.

13.   Случвало ми се е абсолютно същото, само че с майката и бабата на приятеля ми. Доста сериозно си поговорих с него и му обясних, че ако не оправи нещата, ще се разделя с него, не бих търпяла подобно нещо. Оправи нещата като не се чуваше и говореше с тях над една година. Дъртите винаги скланят глава рано или късно при такова положение. ;) Ама и аз си бях права де. После ми се извиняваха няколко пъти.
Ж23