В мен ли е грешката? Или просто не съм свикнала да съм щастлива?
Здравейте мили читатели! Аз нямам кой знае какъв проблем, просто искам да споделя и ако има някой, които мисли че може да ми помогне, да пише коментар. Умишлено няма да споменавам годините си, за да не се познае моя приятел в историята ми. Той е на 25 години. Връзката ни не е от много дълго, но за тези няколко месеца той се привърза много към мен, аз също към него, но не толкова много. Не ме разбирайте погрешно, не е вманячен в мен просто ме обича много. Проблема ми е, че не се чувствам толкова щастлива колкото трябва да съм... Не зная защото така се получава, той е всичко за което съм си мечтала, мил, добър, грижовен... Въпроса ми е защо, когато имам всичко за което съм си мечтала, не съм толкова щастлива колкото трябва да съм? В мен ли е грешката? Или просто не съм свикнала да съм щастлива?

Благодаря на тези, който ще ми отговорят какво мислят и на тези, който ще прочетат историята ми :)

Коментари

1.   Напълно нормален човек си си. Когато човек има нещо не го оценява като постижение и не се чувства така щастлив ако не се е борил за него с зъби и нокти. Например чувстваш ли се щастлива когато се нахраниш днес не просто го приемаме за нормално но ако си била гладна с дни обилната вечеря ще е най голямото ти щастие. По същия начин сме програмирани всички хора да приемаме всичко на този свят ако с дни мечтаеш за дрехата от мола и дойде момент да си я купиш...

2.   Не „трябва“ да си каквото и да е било. Просто не си влюбена в момчето, нито той е виновен, нито ти. Избирала си го с мозъка, не със сърцето. Сигурно си била наранена при други връзки, сега си изградила стена около сърцето си и си избрала мъж, който да те обича, но който ти не обичаш.
Помисли си... искаш ли такава връзка? Честно ли е към него?
Ти едва ли ще се влюбиш някога в него, може с времето да се научиш да го обичаш, да го уважаваш, дори да създадеш семейство, но като срещнеш любовта да пратиш всичко по дяволите. Затова - връзка и семейство само по любов, а ти не си влюбена. Това е положението, виновни няма. Решавай.
А.

3.   Скъпа, просто не си влюбена. Уважение, привързаност, разумни доводи колко положителен и чудесен е той и пр. и пр. Но любовта и страстта са нещо друго. Не моеш да го обясниш, често другите не те разбират, често ти самата се чудиш защо толкова мислиш за него - различни са вариантите. Но при всички е задължително да се чувстваш не само щестлива, а направо на "седмото небе". Дано ти се случи такава любов.

4.   Понякога просто липсва тръпката... Ако не усещаш онзи плам в сърцето си като погледнеш в очите му, ако той не те вдъхновява и зарежда с неописуема енергия за живот, значи просто не си влюбена наистина. И аз съм била в подобна ситуация и съм се чудела дали аз не съм тази, която не се оставя да бъде обичана... Но не е така. Ще усетиш разликата в мига, в който срещнеш онзи, който те вдъхновява!
Успех :)

5.   Явно ти липсва страстта и тръпката, не си виновна. Той може да е супер приятел, ти може да го обичаш, но вероятно не си влюбена достатъчно, за да изпиташ онова магнетично чувство което те кара сякаш да летиш. Има много подобни връзки. Ти решаваш можеш ли да "тлееш" така, или искаш да "гориш"!