Живот с един, но с мисли за друг
Здравейте. Първо искам да се извиня, ако историята стане прекалено дълга, но няма на кого да споделя, а много ми тежи. И знам как ще изглеждам във вашите очи, но не ме съдете. Дори не знам какво заглавие да и дам.
С мъжа ми сме заедно от 5 години. От няколко месеца си имаме прекрасен син. През тези 5 години сме минали през какво ли не. Много скандали, много проблеми, няколко пъти пред раздяла, но винаги сме се справяли някак. Не си представям живота без него. Дава ми огромна подкрепа, никога от нищо не ме е лишил. Купувал ми е всичко, което пожелая и ме е завел навясякъде, където поискам. Винаги ме изслушва и ми дава съвети. И тук идва голямото НО. Преди година и половина - две (вече съм напълно забравила кога точно беше), го хванах в изневяра. Прочетох чат с един негов приятел, докато мъжа ми беше до магазина. Скъсах се от рев, исках да изчезна. Той се прибра и аз му казах, че знам за изневярата. Той също се разрева, много ми се молеше да му простя. Някак успях с времето. Не съм забравила все още. Историята обаче не се върти около него. Тук идва още по-голямото НО. Аз се запознах с един мъж по чата, който е с 23 години по-голям от мен. Няма дете, но има сериозна приятелка също от много години. В началото си писахме общи неща, след това преминаха в закачки. С него можех за всичко да си пиша. Споделях му разни неща. Той на мен също. Преди 4 месеца излязохме на вечеря. Не мина изобщо добре. Много неудобно се чувствах. Не му бях казала, че имам дете. Когато се прибрах мъжа ми се държеше много странно. След няколко дни го хванах да ми рови в телефона и по-конкретно - в чата ми с онзи мъж. Не само, че знаеше за всичко, за което си бяхме писали, но знаеше, че и сме излизали. Стана ми много тъпо, извинявах му се. Разбрахме се да спра да му пиша и наистина спрях. През тези 4 месеца не съм спирала да мисля за него. Комуникацията между нас много ме вълнуваше и зареждаше. През тези 4 месеца и друго се случи - с мъжа ми се отдалечихме или поне аз от него. Не го чувствам като мъж и приятел, както е било винаги, а по-скоро като някой познат. Говорих си общи неща, даже понякога и за нищо не си говорим. Всеки си цъка на телефона или на лаптопа. Ако за нещо си говорим то е или за детето, или да поклюкарим за някой приятел. В секса нещата също не вървят. Не ми се прави секс с него. Скучно ми е и се чувствам все едно на сила го правя, а не за удоволствие. Чувствам се и много самотна. Ежедневието ми е почти едно и също. И една вечер, след 4 месеца, отново писах на онзи мъж. Той не ме беше забравил. Не му казах, че мъжа ми е разбрал за него и затова е пожелал да спра да му пиша. Но той беше разбрал, че имам дете. Чувствах се още по-тъпо, че сме излизали и сме си писали с месеци, но не съм му казвала за детето. Писахме си седмица-две от сутрин до вечер, както беше преди 4 месец и се разбрахме да се видим. Този път не за вечеря, а за секс … Видяхме се, говорихме си, пихме кафе и правихме секс. Когато се прибрах не се почувствах гузно, което беше много странно. Вечерта си писахме малко с въпросния мъж и ето - вече цял ден не ми е писал и цял ден се чувствам ужасно. Имам чувството, че много ми липсва. Той е страхотна компания и на живо, и по чат. Не знам какво ми става. Постоянно ми е в главата, постоянно искам да си пишем и ако може да се виждаме постоянно. Не знам дали го харесвам, дали съм влюбена, дали просто ми липсва тази комуникация, секс, разбирателство и шеги от моя мъж и затова да съм го намерила в друг. Много искам да му пиша, но не искам да изглеждам досадна. Много се чудех, ако отново се видим, дали да не му споделя за тези неща. Но сигурно тогава ще приключи отношения с мен. Не знам какво да правя. Страшно съм объркана. Тъжно ми е и ме боли.. за него.

Коментари

1.   Ти не зашлужаваш мъжа си.

2.   Браво, много добре си направила. Добре че не съм женен да ми трови една такава като тебе живота.
Чудно си живеете с мъжа. Направо идилия, или по скоро илюзия. Скучно и била, милата. Това с изневярата на мъжа ти дали изобщо е вярно, за да ти олекне повече за твойта.
Само това си чакала.

3.   Егати семействата! Само от 5 години заедно и вече изневери, флиртове с други. Идилия!

4.   Авторке-чатовете се трият, научете се бе хора, има си опция-триене. Защо си пазите чатовете, аз трия тривиални неща, като общи приказки с познати, а вие си държите чатовете с разни хора, с които сте интимничели. Странно е, обаче защо онзи мъж, след като е преспал с теб и после изведнъж е спрял да ти пише, да не би да му се е искало просто да те вкара в леглото и като си е осъществил копнежа и да му е минало? Бъди внимателна, всякакви долни използвачи има. Вземи му пиши ти, хич да не ти пука, че щяло да изглежда нахално, както ще да изглежда. Пиши му и го виж как ще реагира.

5.   Объркана история. Изясни се със себе си, този вид комуникация(чат) подлъгва много. Помисли сериозно, дали онзи мъж ще остави приятелката си, какво очакваш от отношенията ви, може ли реално да се случи? . Ами отношенията с мъжа ти? Не забравяй какво имате, дете и не забравяй, че един флирт, може да ти струва много.
Не си съсипвай семейството, заради друг мъж, който също е в отношения. Кризи има във всички семейства, но и се преодоляват. Номер 4 е прав, вземи му пиши ти и се уточнете, виж как ще се държи, ако не отговори значи, всичко е било просто за тръпката.
В отношенията качествен обмен на енергия се получава само между един мъж и една жена, затова когато се появи трети нещата се разтурват.

6.   Не ми е жал за теб и съпруга ти, вие сте видимото, гел ми е за детето ти. Защо създавате тези деца, като нямате отношение към дом и семейство, а само путки и хуйове са ви в главата.

7.   Авторке, щастливия брак е една голяма илюзия. Малко двойки имат щастието да живеят с любов, да съхранят тръпката пък и деца да отгледат. Просто човек по природа не е моногамен, а като събереш този факт с битовизмите и монотонното ежедневие, получаваш типичната за един брак картинка: отегчени съпрузи, липса на секс, липса на общи цели (освен децата, ако ги има) и отчуждаване... Гледаш двама души чоято връзка няма много общо с това, което е била преди децата и брака. И това в най-добрите и цивилизовани случаи. Защото другия вариант са скандали, обиди, манипулации, шантажи и бой.
Ясно че със съпруга ти сте били дотук. Каквото било, било. Той ти е изневерил. Не знам дали от яд или от болка и ти си му изневерила. Изневярата не всички двойки са способни да я преодолеят. Повечето връзки се разпадат след такива забежки. Няма нужда да се търсят виновни, щом той е бил с друга... имало е защо. Щом ти си се срещнала с друг също си има причина. Изобщо не мисля че има смисъл да се продължава с такава връзка, освен ако от двете страни няма желание за спасяване на брака. Явно че вашия случай не е такъв и сте заедно не от обич, а заради детето и поради финансови причини. Според мен и двамата си губите времето заедно.

Колкото до другия господин, щом има сериозна приятелка ясно че търси само секс за разнообразие. Ако такава връзка те устройва, напред. Сподели му това, което ти е на сърце. След определена възраст няма смисъл човек да премълчава от страх какво би си помислил другия. По-добре да споделяш това, което наистина мислиш и искаш, а не да си губиш времето в очакване и гадаене. Колкото по-скоро получиш ясна картина, толкова по-добре.
Не мисля че си влюбена. Просто много ти харесва защото с този човек досега си имала много положителни емоции. Дава ти това което ти липсва: комуникация, хубав секс и внимание.

8.   Номер 2, ти какво очакваше да направи, а? Да потупа по рамото мъжа си и да му каже "Браво скъпи, само така. Изчукай целия квартал докато аз приготвям вечерята".

9.   Между другото авторке, надявам се да си си научила урока след цялата тази драма: В ЧУЖДИ ТЕЛЕФОНИ НЕ СЕ ГЛЕДА. Няма какво да му четеш чатовете на мъжа ти и не бива да му позволяваш той да рови вв твоя телефон. Няма значение какви сте и колко се разбирате, става въпрос за ЛИЧНО ПРОСТРАНСТВО. Всеки има право на такова. Помисли какво ти е донесла тази твоя постъпка: сълзи и ядове. Ако не се беше ровила в чужди чатове нямаше и да разбереш че мъжа ти е кръшкал и щеше да си спестиш главоболията. Аз откакто хванах бившия в изневяра (отворих му папката с архиви от чатовете във фейсбук) се заклех никога, ама никога повече да не чета чужда кореспонденция.

10.   Просто другия не ти е показал лошите си страни, и какво като не си казала за детето, нали няма да се жените.

Не е трябвало да се занимаваш. Просто ти липсва мъж, с който да се чувстваш добре. С твоя явно няма да стане, но кой е казал, че брака е идеален, повечето двойки почти не прекарват време заедно и са си омръзнали.

11.   Хвани единия, блъсни другия сте вие с мъжа ти. От един дол дренки. Толкова ви е любовта, уважението, семейството и всичкото - 5 години. Жалко, че сте създали и дете. Рано или късно ще расте в непълно семейство с всички последици от това. Само защото баща му и майка му не можели да си държат гащите вдигнати с чужди хора. И не разбрали, че семейството е отговорност, а не само секс и кеф.
И много добре знаеш какво ти става- хлътнала си по един чичак, който на години може да ти е баща. Явно е пекан мазен женкар, живее с една постоянна да му слугува и върти такива големи бели птици (не лебеди обаче) за разнообразие. Като види, че някоя наивница е много хлътнала, бяга и прекратява отношенията, защото не иска да си разваля комфорта, разправии, нито да гледа чужди деца. Всъщност и ти самата си го знаеш това, както пишеш "сигурно тогава ще приключи отношения с мен. " Ако не те е зарязал още, ще те чукне няколко пъти и дотам.
Ако ви е останал поне малко разум с мъжа ти, говорете като цивилизовани хора, сядайте си на задниците и ако имате воля и отговорност и нещо останало между вас, продължете заедно, ако не - всеки по пътя си. Жалко само за детето ви.

12.   Аз не разбирам подобен тип отношения. Да, човешко е да те привлече някой друг, различен от половинката, но е въпрос на самосъзнание, ясна преценка за последствията, а и оттук на избор, дали ще позволиш на това влечение да прерасне в нещо повече. Как се запознаваш с човек по чат, ако специфично не търсиш подобно нещо? Един дол дренки сте с мъжа ти.

13.   Хората си омръзват и се отчуждават, особено ако не са артистични или от по-лудия тип - на тях не им е скучно заедно. Дотук всичко е ясно и обикновено, има хиляди подобни истории на сайта за замряла връзка и изневяра.
Единственото необичайно в историята е, че вторият е 23 години по-голям, хахах. Че той може да ти е баща, ма, аххаха.