Нямам приятели, чувствам се самотна
Чувствам се много самотна, на 31 години съм, имам дете на 2 години, но съм празна отвътре.
Имам нужда от приятели с които да излизам и да се забавлявам. Живея в София, но съм адски самотна.
Ще се радвам да открия сродна душа, за разговори.

Коментари

1.   Когато чуя че човек е самотен, това означава само едно. Огромни дефицити. Как така нямаш приятели, къде са те? Къде е съпруга ти? Защо не си с него? (да знам, той е несериозен и нищо не става, но някак си ти си си смъкнала гащичките за него и на всичкото отгоре имаш дете от него).
Социални и емоционални дефицити. Не случайно няма никой около тебе, кой ли би искал да бъде до скучни, отегчителни и негативни хора, които на всичкото отгоре чакат да ги забавлява някой и развлича.
Не те виня, в никакъв случай. Безразлична си ми. Просто те соча с пръст за да видят другите мъже, да следят внимателно какъв тип жени да избгват. А именно - над 25 години, с деца от предишни връзки, без прятели и социална среда, скучни и негативни.

2.   На 21г. съм с детенце. Ако има как да разменим координати ще се радвам да се запознаем. Аз също съм много самотна и нямам никакви приятели в София, освен 2-3 колеги от университета.

5.   Тук трудно ще стане - модераторите са същински цербери, които не допускат лични контакти, ама нямат против теми против мъжете, против жените или за/против Русия! Пък и София е голям град - ако си от някой отдалечен край на града, поне аз трудно бих ти помогнал да излизаш по-често. А желание не ми липсва - така и така и аз съм позанемарил социалните си контакти напоследък.

6.   Това дете не играе ли навън с другите деца? Запознай се с други майки, потърси си среда, намери си приятелки комшийки примерно, направи ти първата стъпка към другите. И детето ли да стане като теб, не му причинявай това. Усещам, че се чудиш къде и как да срещнеш нов партньор, но на първо място трябва да ти е детето! Освен това не търси някой да ти запълва липсите. Ти какво ще предложиш?

7.   Самотна... човек стига до това положение на основание собствените си проблеми. Проблеми на характера. Явно си имала връзка, от която се е появило и дете ти, но по една или друга причина си останала сама. Вероятно си депресирана, което те е довело до тази изолация. Със сигурност има в обкръжението ти хора, които са готови да поделят самотата ти. Но ако ти ги търсиш в сайтовете, това няма да ти ги доведе. Излез между хората, разтвори си душата, опитай да бъдеш любезна и контактна, не демонстрирай мъката и проблемите си. Създавай впечатление, че си доволна от това което си и тогава, ще ти се лепят като мухи, било приятели, било любовници. Хората са внимателни с намусените и тъжните физиономии, но бързат да се дистанцират. Никому не е приятно да гледа пред себе си някой на който са му потънали гемиите. Или мрънка, колко му е тежко, колко му липсват близки и приятели и т. н.
Ан

8.   1, не съм авторката, но ще ти кажа, че скучен, а и негативен, а си ти и това си личи по коментара ти. Не забравяй, че това е сайт за взаимопомощ и споделяне и всяка храчка като твоята може да бутне човек в дупка така, както нищо друго. Не знам какви дефицити имаш ти да сочиш с пръст жена майка, която със сигурност не е толкова негативна, че да са и направили дете. Къде са приятелите и съпруга, номер 1? Ако не си наясно, ще ти кажа, че много приятелки се отдръпват от жени майки, защото са бездетни и завиждат, същото важи за роднини на мъжа от женски пол, които нямат деца. Приятелството в днешно време е нещо много относително, авторке и много хора споделят, че имат просто познати. Не се предавай, гледай си детето и върви напред с вдигната глава, напук на такива токсични индивиди като номер 1 в коментарите тук.

9.   Дами, вие избирате, каните, приставате или просто се забавлявате. Правете го така, че филма да не свършва, а ако свърши да е "хепи енд"! Но, гърнето се е счупило, похлупака се изтъркаля по нанадолнището и пак- драма. Залагате на атракциони, а не на традицията по тези ширини- семейство, фамилия, общност. Изпитвам неудобства за детенце- вие- ти ще се справиш, голяма си и можеш да взимаш обосновани решения.

10.   n 8, и ти си в голяма грешка, като n 1.
Най- добре го е описал n 7.

12.   Със сигурност ти е много неприятно, сякаш си попаднала в порочен кръг. Негативните коментари тук също не помагат, просто ги игнорирай. Няма как непознат в интернет да знае каква си- някой каза, че си мрачна и скучна. Защо да е така?
Първо трябва да повярваш, че е възможно да се справиш със самотата. За да се случи това, запознай се с нови хора- в сайта няма да стане, но навън има много жени на твоята възраст, че и с общи интереси- например може да се сприятелиш на площадката с други майки. Разкажи им за себе си, покажи интерес към тях и после ги покани някъде на кафе. Наблегни и на отношенията си с роднините, някои от тях сигурно отдавна не си чувала. Разбира се, и детето ти е с теб- не си сама. Пожелавам ти късмет!

13.   Имате претенций до небето за мъжете, после защо съм сама?? Купи си котка по добре защото ще си останеш сама както другите 80 % от жените със такъв тип на мислене.

14.   13, ПретенциЙ някой римски император ли е?

15.   Не знам защо я нападнахте така авторката. Сама с дете на 2г. няма как да има кой знае какви социални контакти. То майчинството е 2 години. Това е жена, която точно се е върнала на работа след майчинство. Детето е малко, иска грижи.

16.   Да, номер 14, той е синът на Конспираций и внукът на Акций! Но се носят слухове, че има и други деца освен Конспираций...