Безумия в дискотека. Помощ!
Много съм разстроена и ще се радвам, а ако някой може да ме успокои и даде правилен съвет.
Познавам се с едно момче от 3 години и го харесвам много. По едно време исках да сме гаджета, но не ни се получиха нещата - той ме отхвърли. Ще го нарека З. С времето обаче сме запазили приятелски отношения и понякога се виждаме в приятелски кръг. Вчера той ми се обади ненадейно Беше много лъчезарен както винаги, леко ме сваляше, типично в негов стил и ме покани на дискотека. Приех, защото го харесвам и защото с неговата компания винаги си изкарваме много весело. Въпреки тези бъзици от негова страна ние сме само приятели и не съм си мислила или мечтала, че може да излезе нещо повече от това. Мислех просто да се позабавлявам на дискотека.
Проблемът е, че един негов приятел ме харесва, а аз него не. Изрично му казах да не го кани, защото това момче ми е досадно. Изглежда отчаян. Разведен е. Виждала съм го само 4-5 пъти и за това време той почна да ми говори само за това колко искал дете на всяка цена и ако не станело до година ще се върне в родния си град. За мъж на 33 години това не ми се струва нормално. За къде е тръгнал да бърза и за какво да ми ги приказва тия простотии, освен ако не иска от мен. Той иска да сме гаджета, много пъти го е показвал, кани ме, ухажва, предлага какво ли не, измолва ме и аз въпреки това пак не го харесвам. Даже обратното.
Ужасът започна, когато отидох в дискотеката и видях, че приятелят му, който ме сваля, е там. Ще го нарека И. Започнах да се чувствам все едно всичко е нагласено и З се опитва едва ли не да ме сватосва за И. Не знам колко са близки, ама често ходят по дискотеки заедно. И. започна да прави страшни циркове, като се опитваше отчаяно да ме накара да ревнувам. Довлече три много малки момичета на нащо сепаре и почна да ги сваля. Аз не ревнувам изобщо, но попаднах в някаква абсурдна ситуация От една страна не знам на кого да вярвам, от друга З. не показа някакъв интерес към мен, само приятелски както винаги и отново се почувствах отхвърлена от него. С И. въобще дума не си обелих. Той вече тотално ми падна в очите. Довчера го мислех за досаден, оттогава започнах да го мисля и за напълно отчаян. И. започна да се натиска с едно мимиче пред нас и З ми каза: Виж как я натиска. Аз му отговорих, че ми е все тая, да спи с която иска, само дето се излага, щото до вчера ми наду главата за бебета и семейство.
Накрая З. си тръгна първи от дискотеката и му се разсърдих, че ме иставя при тия. Не че е длъжен да стои с мен, ама ми развслиха настроението с тия филми и реших и аз да си ходя. И. продължи да се вживява в ролята си и си я хвана онази под ръчичка пред мен, за да покаже, че си тръгва с нея и ще я води да правят секс вкъщи. И тва не ме грабна особено. Тоя мъж толко ми падна в очите, че реших да не поддържам контакт с него.
Това са мъже на по 33 години и е малоумно да се държат така. Може и аз да не съм много зряла, но за мен те просто са лицемери.
Чувствам се зле защото продължавам да харесвам З. Той се оправда с това, че не е канил И. в дискотеката. И. му бил звъннал да го пита къде е и е дошъл след това.
Чувствам се все едно всички ме разиграват.
Моля дайте съвети. Какво иска З. от мен и защо се държи така?
Аз не го търсих. Той сам ме потърси за дискотека. Защо го прави? Ако му е за секса, може да си избере която си иска. Защо да ме закача мене точно???

Коментари

1.   Имаш проблем със себе си и егото си. Просто се чувстваш отхвърлена от този който харесваш. Очевидно тия двамата нямат намерения към теб. След като този З продължава да се държи дистанцирано не виждам защо ти да се унижаваш и да продължаваш да упорстваш, освен ако егенцито то не е наранено и вече искаш просто да си с него, да му го "върнеш". Реално сигурно и ти не го харесваш, просто се чувстваш прецакана.
Споко, ще ти мине. Намери си някой друг

А този И изобщо не разбрах какво общо има тук, че написа толкова излишна плява за него..

3.   Първо беше момче, после се оказа 33 годишен мъж... Ти на колко си?
"Защо да ме закача мене точно??? " Питай него.
И като пишеш измислици ги пускай в раздел Измислени истории.

4.   Е то е ясно, тоя дето харесваш те лъже. Извикал те е за да се засечете с онзи, а той пък е решил да пробва тактиката с ревността. Както виждаш не са особено добри в игричките хаха.
Бтв тоя дето харесваш е добре да изрежеш всякакъв контакт с него, защото така не можеш да продължиш напред, а моя съвет е да продължиш.

5.   Само да ми обясниш как пръч на 30 години е още “момче”? Хахаха.

6.   Ето нагледен пример за женско тъпоумие, какво си се вкопчила в този? Само той ли е на света, та продължаваш да го мислиш, след като не си неговия тип? Просто те има за позната, сигурно чука поне 10 като теб, които са по-млади или секси...

8.   На 3 въобще не му дреме за теб, на досадния му харесваш много, човекът иска семейство и деца, което БИ ТРЯБВАЛО да е най-нормалното нещо за останалите, на които мозъците не успяха да им промият със "самодостатъчността". Вече, че ти не го харесваш и че той действа малоумно спрямо теб, е съвсем друго нещо. Типичният триъгълник. Ако 3 е достатъчно мъжкар няма да ти го сложи веднъж/дваж, макар и да отречеш, си готова да му пуснеш веднага, независимо от това защо и за колко те иска. Вероятно си под 30. Споко, ще ги минеш, ще се опомниш, и освен 3, ще търсиш и 4 и 5 и 6, обаче вероятно и те няма да искат. Много зависи от това колко преди това ще минат през теб, макар никой мъж да не ти го признае, това е много важно за нас. И като цяло, да не мислиш, че се заяждам, че плета някакви кофти сценарии или нещо от сорта, това просто е нормално стечение на нещата, което предвиждам. Пожелавам ти 3, като толкова го искаш, но се замисли ти как се чувстваш от "досадния". Горе-долу ти си "досадната" за 3. Ако искаш да си в тази позиция, окей.

9.   Защото позволяваш да те разиграват. Единият те е зарязал сама и духнал, другия се прави на вървежен. Пълна пародия.
Другият път ходи с хора, с които ти е приятно.

10.   Май нито един от двамата не те харесва наистина.

11.   Поредната бъдеща авторка на теми със заглавие от рода на "Всички мъже харесват кучки". Но сега поне можем да проследим генезиса на това епохално откритие!

12.   Блокирай З и повече не се занимавай с него. А и И също го блокирай и си търси други приятели.

13.   Като сте големи хора, кви са тези дискотеки изобщо да питам???
Решили да ходят да се свалят по дискотеките като 18 годишни.
Изобщо дискотеките са най-тъпото място за свалки. Алкохол, неадекватно поведение, лоша комуникация, кой разбрал, кой не разбрал, странични хора се появяват, потенциално опасни ситуации, излишни харчове....

Като сте толкова зрели, отивате на някой по-спокоен бар, или пиано бар, сядате на рояла и си лафите и слушате хубава музика, сред други зрели хора.