Споделена история от Здраве

Проблеми...
Не е доказано, но мъжът ми явно има епилепсия. Писна ми да не спя, да се травмирам, а да го накарам да ходи на изследвания, файда няма. Веднъж го заведох, ... но беше след седмица след пристъпи и ЕЕГ и скенера нищо не отчете съществено. Освен за възрастта дегенеративни промени.
Не ми е възможно да опиша изпълненията, плюс изпускане. Не ми тежи, боли, че не мога и не знам какво да правя в първите минути....
Човекът е кротък, обаче не спи много, пие. След ден два идва гранд мал, ако имам късмет.... пти мал...
Какво да правя? !
Ако не си поеме дъх по нощите, когато получи пристъп, какво да правя??
112 поне 15 минути има да дойде.
Изпаднала съм в див ужас след снощи и моля за тактични коментари.

Коментари

1.   Нищо не ти се разбира.
На колко години е? Ако е алкохолик, може да припада не от епилепсия, а от друго, също и да се напикава. Свържете се с ЛЛ и уточнете диагнозата. Тогава и ще знаеш как да постъпваш.

2.   Ако има епикепсия, ще засекат огнище. Може да има увредени бъбреци от алкохола и заради тях да получава припадъци. Може да са и микроинсулти. Тецсе засичат само на ЯМР При епилепсия има обръщане на езика, излизане на пяна от устата, в повечето случаи - загуба на съзнание.
А може да е толкова алкохолизиран, че да получава алкохолна абстиненция.

3.   Ти лекар ли си? Как е възможно да си мислиш че имаш пеаво да поставяш диагнози и да търсиш болест която си си измислила сама?
Ако човека има някакви симтоми на влошено здраве трябва да го диагностицира лекар а не жена му!
Колкото и нетактично да ти се струва ние няма как да помогнем с диагноза. Може би бихме могли да дадем насоки ако имахме повече подробности, но ти си ги спестила и по скор описваш собствените си симтоми на стрес от колкото симптомите на болния. Колко е годишен, приема ли някакви лекарства, има ли друго хронично заболяване, колко алкохол приема, какво представляват припадаците, свързваш ли ги с време от денонощието или с приема на алкохол на същия ден, какво изпуска (изпускане по малка и/или голяма нужда), страда ли от хронично главоболие???