Има ли чувства към мен?
Здравейте! Аз съм момиче на 20 години, преди няколко месеца се разделих с приятеля ми, с който бяхме заедно 4 години и от скоро си харесвам едно момче, което ми е колега, но не знам дали и той изпитва същото към мен. Когато сме заедно само двамата е много мил и добър, споделя ми лични неща за себе си и за семейството си и се интересува от мен, от плановете ми за бъдещето. Близък е с мен дори единия път щяхме да се целунем, толкова бяхме близо, но въпреки това не стана. Тогава още не му бях казала, че вече съм свободна и предполагам това го е спирало. Ревнува, когато някой друг говори с мен, виждам го как се напряга. Даде ми паролата за телефона си, защото щях да правя едни снимки с него, но въпреки това се очудих, че ми се доверява до толкова, че да ми даде паролата си. Когато си говорим за бъдещето винаги говори общо все едно планираме за напред. Дори измислихме имена за децата. Онзи ден предложи да излезем заедно с едни приятели и днес като го питах дали ще излизаме ми каза, че се е отказал, защото има много за учене. Но напоследък е много близък и с една друга колежка. С нея постоянно се бъзикат и се смеят. Винаги търси погледа ѝ, докато говори нещо, но в същото време я обижда и казва неща от сорта “ Ти жена ли си изобщо бе”. Виждам, че не се притеснява пред нея, докато с мен е по-притеснителен. Не знам дали не изпитва чувства към нея, защото е много отворен и спокоен с нея, заедно са почти навсякъде. Но от друга страна се ядосва, ако тя го нарече “скъпи” или “мило”, личи си, че не му става приятно. А, когато сме в компания, почти изобщо не говори с мен, все едно ме игнорира. Говори с всички други, но не и с мен, дори не ме поглежда в очите. Не знам какво да правя, да изчакам ли той да направи първата крачка или аз да му кажа първа как се чувствам. Моля за съвет, защото вече съм много объркана.

Коментари

1.   Не мисля, че точно той е подходящ за сериозна връзка с теб в този момент.
Ж

2.   Той е опитен или е тъп.
Ако е вярна първата теория - обработва и двете, но с различен подход.
При втората - сам не знае как да се държи.

3.   Щом е притеснителен, когато е с теб и ти показва доверие, значи има чувства. Като жена ти казвам-нищо не губиш, ако първа му споделиш, че наистина го харесваш и т. н.
Пиши после какво е станало.
Те момчетата някои са така-притесняват се да не бъдат отблъснати, притесняват се първи да споделят, за да не наранят чувствата им. Той вече ти е дал знаци, че те харесва, но ти сама казваш, че дори не е наясно дали още не си във връзка, може би затова е малко резервиран. Сподели му, кажи му какво чувстваш, за да не се питаш един ден-какво щеше да стане, ако...

4.   Не му споделяй чувствата си. Ако има интерес към теб, ще го изгуби по този начин. Мъжете са "ловци", остави го той ако иска да предприеме нещо. Ако ли не... Не е той човека.

5.   Може да се занася с другата, но истински харесва теб. Игнорът в компания го доказва. Хлътнал е по теб и вече не знае как да се държи естествено. Била съм свидетел и на други такива случаи: игнорират момичето, което най-много харесват. Подай му една сламка, заговори го ти, помогни му да се отпусне…