Приятелство с бившия
Здравейте! Според вас възможно ли е хора, които са имали романтична и сексуална връзка да си останат приятели след раздялата? Или винаги поне единият ще продължи да има чувства? Не си пасваме за връзка и няма как да стане, освен това роднините и приятелите и на двамата са против... Но иначе ние всяка вечер си пишем и няма човек, който да чувствам по-близък... Мисля, че и при него е така, защото ми споделя доста лични неща, иска ми съвети за общуване с жени, интересува се от проблемите ми, много е мил и грижовен, но знам, че няма как да стане, като всички са против, все едно и двамата да се откажем от цялата си среда... Мисълта ми е могат ли тези чувства да изчезнат и да прераснат в приятелство? Бях му първата, той на мен също ми е първи. На 20 съм, а той на 23, ако е важно...

Коментари

1.   Ако смяташ, че ще живееш цял живат с вашите си в голяма грешка!

2.   Между вас ако имаше някаква истинска любов, първо нямаше да ви пука за родители, приятели и всички, които си пъхат носа в чуждия живот. Нито той щеше да ти иска съвети как да сваля други жени. По-скоро и сега сте си някакви дружки, които се нае*али.
Ако въобще е истинска историята. Че май вече станаха доста измишльотините и "творческите" напъни в сайта.

3.   Не, извратено е. Искал ти съвети за жени- това ми звучи толкова грозно, гавраджийско и просто нередно. Толкоз няма приятели мъже, че да го съветват те за свалки, ами иска помощ от бивша. Усещаш ли колко е гадно това?
Споделял- тоест се оплаквал и хленчил. Не, мерси. Лично аз не бих могла да имитирам загриженост към проблемите на някой, с който вече не съм. Интересувал се бил от теб- по-скоро дали ще му пуснеш и затова. Мъж държи бивша заради секс, жената вярва в романтики и колко е непрежалима.
Скъсай с миналото, за да имаш бъдеще. Не ти трябват призраци.

4.   С човека за който всички около мен бяха против съм вече 18 г.
Бяха му налепили всеки според лични възприятия и нужди, най- различни недостатъци без да го познават. А истината е, че единственото, което не одобряваха беше, че щях да замина при него в една чужбина.
Бяха свикнали да ме имат на разположение винаги и за всичко и не искаха да загубят личните си изгоди от това.
Тоест, не одобряваха аз да се отдам на любов и лично щастие.
Та... имат ли реален повод да се притесняват за теб или просто губят лични облаги ако си с него?

5.   Ясно ми е, че ако ме обичаше щеше да застане срещу всички, не го искам за партньор, но като приятел става, едва ли иска секс, то ние няма как да се срещнем отново изобщо, все някой ще разбере, а него много го е страх... Проблемът на семейството му с мен е, че имам леки психични проблеми, свръхчувствителност, но те са си втълпили незнайно защо, че съм биполярна, а аз не съм... Авторката

6.   Ако връзката е сексуално изчерпана, без проблеми може да има такова приятелство.