Споделена история от Здраве

Има ли такъв грип в момента?
Възстановявам се от грип. Удари ме с умора, силна 40-градусова темперетура, която един цял ден не можех да смъкна, както трябва, наблъскана с парацетамол, аналгин и антибиотик. 2 дена ме държа плътно на легло, от 3-тия темперетурата спадна, но остана хремата, принципно имам синузит от дете. Гърло почти не ме е боляло, само в началото малко.

Обаче на страха очите са големи...
Преди около две седмици правих секс с едно момче и едно момиче (не наведнъж! ). Без презерватив. Сега и двамата се оплакват от грип. Много ме е страх да не би да не е грип, ами някаква болест, предавана по полов път... Наистина много ме е страх. Гледах първите симптоми на най-страшната от тях и гледам, че наподобяват грип и направо съм ужасена. Въпреки че не се споменаваше хремата. А и как така никой друг не се оплаква от грип, който го е стоварил на легло, а само те двамата?
ВЪРЛУВА ЛИ ТАКЪВ ГРИП В МОМЕНТА?
Моля ви се, кажете :(

Коментари

1.   Не знаеш ли, че когато имаш грип не е добре да правиш секс? Аз не мисля, че е някаква болест, предавана по полов път, а просто грип. Откажи се от секса, докато ти мине грипа напълно. Един съвет от мен: Не прави секс без предпазни средства: презерватив, противозачатъчни и др., защото ще си навлечеш голяма беда!

2.   Да има такъв грип и мен ме хвана бях много отпаднала, имах температура, повръщах, болеше ме глава и стомах ходих на лекар приеха ме в болница бях на системи и лекарите казаха че сега имало някакъв много лош грип.

3.   Има грип, спокойно - не е СПИН, ако от това те е страх. 100% не е спин, най-малкото, защото на вирусът му трябват години дори, за да покуси имунитета ти.

Иначе, аз съм ваксинирана от грип и много съм доволна. Миналата година се нагрипувах просто. Ваксината е 8 лв. и е много по-добре от антибиотици и други химии.

НЕ СЕ САМОЛЕКУВАЙ, А ВЕДНАГА НА ЛЕКАР. НЕ ВЗИМАЙ АНТИБИОТИЦИ НА СВОЯ ГЛАВА - рискуваш да развиеш резистентност и да имаш много по-големи проблеми дори от СПИН болните хора

4.   Ау, много ви благодаря, мили хора.... Наистина се бях паникьосала тотално..
Иначе не съм правила секс, докато съм болна, а преди това, но този вирус е наистина ужасен...

5.   Изводът е:
Правете секс наляво и надясно без презерватив - и ако ви споходят температура и отпадналост да знаете - ГРИП Е

6.   Виж не искам да те стряскам, но защо не отидеш да си направиш изследвания, просто сама за себе си да си сигурна. В днешно време е бумът на венерическите болести, няма да те съветвам да правиш секс с презерватив, щом ти самата си решила така, твоя си е отговорноста за последствията, но по отговорите тук ти няма как да разбереш дали си болна от грип или от нещо друго. Просто никой (предполагам) не е лекар, а дори да е, няма как да разбере какво ти има без изследвания, тези сайтове не са за "бременна ли съм", "бона ли съм от, , , ", "как да се излекувам от... " просто има си лекари за тези работи, нали за това учат по 7 години и после стажовете още 3, знаят си работата хората, ходете при тях... Казвам ти просто отиди да те изследват, познавам човек болен от СПИН и ако той беше взел мерки навреме нямаше да е болен...

7.   Да, ще си направя изследвания, но знам, че трябва да минат 6 месеца.
Да, направих грешка, че не използвах презерватив. Досега не бях спала с никой друг, освен ако не ми е гадже. Не съм спала с много хора за 26-те си години- броят се на пръстите на едната ми ръка.
А сега... и ме повтаря варицела, въпреки че съм я боледувала... Вече не знам какво да мисля, много съм уплашена. Правих небезопасен секс преди повече от половин месец, не е чак толкова отдавна. Дано просто да ми е нормално отслабнала имунната система. И ако е така, ще ми бъде за урок и честно казано-никога повече няма да си причиня тези притеснения.
Просто той не можеше да ползва презерватив. Но отсега нататък ще бъда предпазлива за себе си. Само всичко да е наред...