Поведения, за които мъжете си остават ергени
Здравейте, жена съм. В този сайт много се обсъждат недостатъците на жените, но нека видим и за мъжете, които "вечно са жертви".

1. Живеят с родителите си до 40 г. и се оставят да бъдат командвани и да им се месят в семейството (мамини синчета).

2. Безотговорни. Мислят само за собствените си интереси и не дават никакви пари, не се грижат за децата.

3. Безхарактерни. Не взимат отношение при нужда да защитят жена си и я оставят да се оправа сама с всичко.

4. Пияници, наркомани и всякаква друга зависимост.

5. Грубо отношение. Обиди, закани, псувни, да не говорим за физическо и психическо малтретиране.

6. Женкари. Която да им свирне да са готови да изневерят или сами да се слагат на жените, след като са обвързани.

7. Тартори. Жената да няма думата и те да колят и бесят, жената да е просто една безгласна буква, готвачка, перачка, слугиня ( дори и да не работи).

Мили жени, всяка една от вас е специална, важна, значима. Не правете компромис да бъдете с такива мъже. Един живот живеем и ще е жалко да го пропилеем в нещастие, болка и огорчение. Търсете щастието и се ценете.

Коментари

51-100 от 123

54.   Всъщност, номер 50, естествено, че ще се страхуват. Помисли го от гледна точка, че човекът взема достатъчно малко, че някой да му изхарчва и мизерните пари. Не всеки има сили и възможности за голяма заплата, има и хора на минимална и никак не са малко. Ако не въртят далавери, да откраднат от работа, примерно да пресипят нафта и разни подобни, не им излиза сметката. Някой ще каже, че такива хора семейства не заслужават, ама е прекалено тъпо и плоско. Кой оценява, че един офис планктон заслужава повече от някой друг? Като цяло, всичко е мега неравно разпределено. Или някакъв ритнотопковец и празноглавец, да взема 10 хиляди заплата, а човек, който е учен в БАН, 800? В днешно време жените трябва да се включват и то с немалко средства в семеен бюджет, а не да очакват, както мъжете в домакинството и с децата и те не само да очакват. Аз вземам около 2200-2400 лева, жена ми достига малко под 2000. Да, плаща нещата за детето и дотам. Всичко останало на мен. Неините пари са неини, а с моите да плащам. Това сега честно ли е? И окей, ядем хубава храна, оправяме се, имаме кола(стара), и нищо повече. С толкова в София. Ако тя се включваше, имахме семеен бюджет и си правехме по-добре сметката, щяхме и да спестяваме, ама не ѝ е удобно. Сега само тя спестява, по неини думи - за детето. И какво значи, че ако нямаш 1300-1500, къде си тръгнал? Нали тия неща не са най-важното? Нали може да е добър, свестен, мил, красив и т. н. човек? Да не е груб, да не е наркоман(то и пари няма да има за това, хехе). Та това много грозно изглежда отстрани. Ами вземайте двама по 1500, общо 3, живейте някъде, делете сметки и храна и живейте? Ама много по-удобно е да се обяснява как се иска равенство, но мъжът трябва да изкарва и покрива основните неща, иначе не е мъж. Това за равенството са взаимоизключващи се неща, ако се разбират по тоя начин.

55.   51, Божичко, "безпомощна психически"! Това е голям виц е това. Не смятам, че зрял, самостоятелен, отговорен индивид може да е " безпомощен психически".
Освен това, много трудно е да намериш жена, която "няма кой да я хареса". Лично аз такава не познавам, дори тези на възраст си имат доста кандидати.
Само и единствено някой мъж може "да пикае газ от злоба", щото комшията има по-хубава кола/ жена, а той не ;)))
Като пораснеш ще го разбереш.

56.   Авторката:. До 51.. защо за глупаво изказване. Съжалявам, че си се припознал и толкова си се засегнал. Никога не ми е липсвало мъжко внимание. Пиша това, което повечето жени ги отблъсква като поведение. Моля, мъжете не бъдете толкова обидчиви, ясно е че няма перфектни хора.

57.   В днешно време ако мъжът не е над 1. 90, с огромни бицепси, татуиран и с порше е много вероятно да си остане сам. На мъж под това му налитат само разни дебели и грозни.

58.   Единствено до някъде бих се съгласил с точка 1. Да патологичните мамини синчета в по-голямата част от случаите си остават сами. Често сами остават и мъже, които нямат елементарно понятие от хигиена и това да се облекат нормално, а не като клошари. Макар, че и те, ако са отворени, подобни на тях жени им връзват. Най-зле е положението и най-често остават сами следният тип мъже - по-свитите и срамежливи и то най-вече в общуването на по-интимно ниво с жените. Тези мъже нито са глупави, нито са прости, нито пък са мърлячи и скъперници. Оправят се с всичко, могат да говорят с всеки, но не са център на вниманието и не са супер емоционални и експлозивни. Могат за говорят и с куп жени на всякакви теми, но стигне ли се до там да свалят жена, идва разковничето. Притесняват се. Притесняват се да водят по-интимен разговор, притесняват се да разсмеят, притесняват се да поканят на среща. Може всичко останало, да им е перфектно, но тънкият момент да общуват като мъж с жена го няма. Затова един наркоман, безделник, мърляч, мамино синче и т. н. има много по-голям шанс от него. Сред свои познати мога да дам поне два примера. Познат от ученическите ми години. Висок, с гъста черна коса, началник в банкова служба, не спирал да плува от дете. Има външен вид на италиански гъзар, като облече коженото яке. До ден днешен с момиче не може да общува. Спича се и до никъде. Стои си сам. Друг пример ми е моя позната, много възпитана и културна. Стана лекар. Около нея със сигурност е пълно с млади свестни мъже. Взе, че се омъжи за пияница на 37-8 години, изглеждащ на 53-4. И дори му роди дете преди 1-2 години. Същият е учител по физкултура в пропаднало Люлинско училище. Под пияница, разбирайте не някакъв, който обича да купонясва, а човек, който е пиян почти всяка вечер вкъщи. А речникът му и темите на разговор са като тези на безделниците на пейките пред входовете. И тя сама няколко пъти е споменавала пред нас, че мъжът и видиш ли много пиел и я ядосва... Та толкова.

59.   Н 54, като няма нито професионално развитие, нито отношение, характер, това е положението. Сами се насадиха с претенциите си на голите Мойсееви кайсии...

60.   Жена, която работи и се издържа сама била безпомощна психически.
Мъж, дето на 45 още живее с мама и ако не беше мама щеше да живее под някой мост е много готин, стабилен психически и подходящ за семейство.
Според мъжете.

61.   Целият спор би спрял когато жените осъзнаят, че никой не е длъжен да ги издържа. Способни сме, можем да работим. Мъжете също трябва пък на свой ред да осъзнаят, че диванът не е "сакрално" място и жената до тях не е майка им, да ги обслужва по всички параграфи.

С мъжът ми и двамата работим, делим си парите за сметки, за пазаруване. Каквото остане от неговата и моята заплата си покриваме купуването на дрехи, обувки и т. н. Който пръв се прибере от работа, започва да приготвя вечерята и да почиства. В почивните си дни, като чистим заедно - приключваме точно за около два часа. Подкрепа сме си. Но той не ми е длъжен, както и аз на него. Просто се обичаме и уважаваме, това ни мотивира.

Българите като нация са едни архаични селяндури, които още не могат да възприемат, че вече не е 19ти век (включвам и двата пола). Жената да обикаля вкъщи и да шета като хамава, а мъжът да се занимава с глупости, щото бил на работа цял ден. Всеки трябва да работи, да се развива и да допринася за домакинството. Докато не го разберете това, ще водите такива дискусии.

Поздрави и весело посрещане на празниците!

62.   Аз съм на 42 г. ерген. Съвсем целенасочено съм такъв и не желая семейство. Сам се чувствам прекрасно. Нито съм грозен, нито мързелив, нито доходите са ми малко.
От 10 години насам чукам само омъжени жени и то
само познати. Не просто ги чукам, а ги разпорвам от ебане - пълна програма. Това са жени между 35 и 60 години. Отегчени от браковете си, отегчени от семейната идилия, отегчени от работата си, съпрузите, децата си и живота си с една дума. Това са жени търсещи разнообразие и тръпка. Една ми казваше: "омръзна ми всяка вечер да гледам голия тумбак на мъжа ми". Чукал съм съседката в мазето, докато съпругът и гледай футболен мач в къщи. Случайно стана, просто се засякохме долу. Чукал съм майката на бивше мое гадже. Чукал съм майка и дъщеря, не заедно разбира се. В момента чукам приятелка и съученичка от детството ми, мой набор. Сама ми се предложи, защото ми има доверие. Мога още да пиша, но няма смисъл.

64.   57, дори дебелите не налитат на нищо, защото имат достатъчно голям избор в интернет на "красавци" (най-малкото за секса, ако не за сериозна връзка)

65.   Нереализираните и с ниски доходи мъже по начало са злобни. Я ще мине с ключ покрай някоя хубава кола, я ще й спука гумите. И се мисли за велик. Ходят и сипят омраза срещ всички успели. Ей го и 54 - "офис планктон", "ритнитопковец". Хич не се и досеща че ритнитопковеца тренира от дете. Че е преживял травми, операции, спазвал е режими... И в едни момент печели не хиляди, а милиони на месец. Или че "офис планктонът" не е спал за да учи. А "ученият от БАН" ако е толкова учен ще си намери друга работа. Бягам с 300 от такива хора. Не ги искам даже и в приятелския си кръг. И такива с а мнозинството мъже със ниска заплатка. Той е от типът хора, за които си казвам "по-добре сама". Не искам никой да ми трови въздуха със злобата си. Не стига че беден ами и злобен. За какво й е на една жена подобен мъж? Да се мъчи в немотия и да слуша излиянията на такъв. Я по-добре сама!

67.   62, много порно гледаш.

68.   За да гледам някакъв ритнитопковец не бих дал и един пробит долър! Обичам футбола, израстнал съм с футбол, но той трябва да си остане хоби, а не бизнес за милярди. Един ритнитопковец да взима сто милиона евро на година, а един хлебар 20 хиляди евро на година. Светът се управлява от глупаци! За разлика от хората, животните не допускат стадото да се води от глупави!

Чингис Хан-Скандинавеца

69.   Страхотна тема! Но това, което си изброила, са девиации, а не черти на характера.
За съжаление нямах време да пиша тези дни, но ето до какви изводи съм стигнала аз САМО от ЛИЧЕН ОПИТ, но общо взето коментарите в сайта потвърждават наблюденията ми. Работих за няколко месеца в колектив предимно от стари ергени:
1. Скръндза, цинцар или каквато друга дума се сетите за човек, за който спестяването е мания, стигаща до болестно състояние. - за всяко нещо се трупат касови бележки, водят се отчети до стотинка, купува се най-евтиното и най-необходимото. Подаръци не се купуват дори по повод или такива за 2-3 лв, колкото да отбият номера. Тоалетна хартия не се ползва, режат се вестници (да, съвсем сериозно, някои в 21 век още си бършат гъза със вестник). Пълни шампоана с вода да го използва по-дълго, реже пастата за зъби да обира отвътре останалото. Бие се дори за храна на промоция по магазините (да, и такива съм виждала и познавам, всичките са стари ергени).
— Ако някой се припознае по-горе – не се напъвайте, няма да намерите някоя за дълга връзка, на никого не му се живее в лишения, още повече да си гледа децата по този начин. Няма да намерите някоя да ви роди.
2. Мъже с Едипов комплекс, т. е. твърде зависими от майките си и несамостоятелни. Не знае 2 копчета на пералнята да натисне да се опере и може само яйца да си опърже. Без майка си ще умре от глад или от гастрит.
3. Много често старите ергени имат педофилски наклонности. Лично познавам един, който зарибява само между 14 и 19-годишни.
4. Толкова отчаяни, че зарибяват всички живо, което има пулс и пИтка (за първото не е съвсем сигурно). – много често съм ставала свидетел как ако една жена отреже стария ерген, той буквално пред нея се прехвърля да зарибява друга жена и така следваща и следваща. Отчаянието отблъсква.
5. Просташко поведение, не знаят как да се държат пред хора, излагат хората около себе си постоянно. Груби и недодялани.
6. Откровени сексисти и женомразци, не се стараят дори да го прикрият.
7. Хомосексуалисти, които обаче така и не намират сили да се разкрият пред родителите си.
8. Такива, които на 40-50 още работят професии и позиции, подходящи за 18-23-годишни, неамбициозни, носещи се по течението. Никой не гледа сериозно на такива.
9. Откровени задръстеняци и закостенели мозъци, или пък злобни, завистливи и ревниви. Постоянно им е в устата кой каква кола кара, откъде има при за кола или жилище, или пък друга придобивка. Ако е жена, говори със злоба, че благодарение на междукрачието си има хубав живот, въпреки че истината често е съвсем друга и въпросните, които обсъжда, често не са спали, за да постигнат това, което той не е, понеже е спал.
10. Някаква форма на леко психичнон отклонение.
11. Саможив и егоист, не може да търпи нищо около себе си, ни деца, ни животни, дори и себе си му е трудно понякога да търпи.
12. Целят се в жени, които са нива над тях - финансото и интелектуално. Имаше един лентяй и неудачник стар ерген, в продължение на година не спря да се опитва да загражда жена със собствен бизнес. Нищо не стана разбира се. Всяка жаба да си знае гьола.
Това е накратко, ако се сетя още нещо, ще добавя на по-късен етап.
Ж23

71.   В общи линии хората с вредни навици привличат жените.
Познавам хора които пропущиха заради жените. Понеже повечето жени пушат и е по- лесно да се социализираш с тях.
Алкохола помага на свалките.
Който не пие и пуши се възприеа по- скоро като доброто скучно момче.
Прстъпниците се възприемат като силни мъже и затова са привлекателни за жените. Поне що се отнася за секс.
Разни боклуци, мошеници и крадци същ.
Нормален, уравновесен мъж може да се разгледа като опция за съпруг. Но чак след като жените са се наиграли с гореописаните.
Нормален мъж жените ще го тестват дълго време преди да му дадат секс. Но с болкуците лягат веднага.

73.   Аз за какво говорех, номер 65, ти какви ги споменаваш. Аз самият съм тренирал футбол и знам за какво става дума като цяло, и все пак не смятам, че футболист заслужава повече от учен. Ама какво да ти обяснявам, то се вижда, че смисъл няма.

74.   Тука жените много знаят, по всяка тема са компетентни. Ще ти изброят 100 различни неща, които не харесват в мъжете.
На живо обаче си лягат баш с тия, които уж толова ненавиждат.
Изобщо не ги слушаайте какво ви разпрвят, на живо 90 % веднага свиват перките 2 думи на кръст не може да ти каже.
Работя с хора и всеки ден общувам с жени, те дори не могат да ти обяснят какъв им е проблема и какво точно искат да ти кажат.

75.   "Жените ставате само за инкубатор"- ок, съгласявам се, ще си раждаме от когото и когато поискаме ние! Не ни се мотайте в краката тогава, не ни досаждайте!
"Жените трябва да си стоят в къщи и гледат домакинство и деца"- ок, съгласявам се. Ако нямате дом, висок доход за да издържате семейство без да липсва нищо, млък и в страни, не ни се мотайте в краката!
"Жените са меркантилни"- ок, съгласявам се. Лесно е, ако си на минимална до средна заплата, защо търчите по жени на скъпи поддръжка? Те щом имат възможност сами да издържат прищевките си, значи ли това, че хем искате да е "лукс" хем и вас да покрие с лукс? Ако пък случайно реши такава жена да ви даде възможност, защо ревете после и искате да я променяте? Марш в страни и не ни се мотайте в краката!
"Жените трябва да раждат, работят, отглеждат и възпитават децата, домакинстват, поддържат топ визия" - ок, съгласна съм. Можем го. Вие като какви обаче се явявате в този случай, освен досадна тежест и ангажимент като към абсолютен инвалид? В страни и не ни се мотайте в краката!
"Жените са отговорни и виновни за възпитанието на децата"- ок, съгласна съм. Щом смятате, че не сте отговорни за възпитанието на децата, не сте част от живота им, за къв' изобщо трябва да сте наоколо и да ни се мотаете в краката? Защо и как си въобразихте, че вашата "семка" ще бъде пожелана? В страни и млък!
"Жените се покриват с кг грим, силикон, хиалурон, обличат се като курви, пък отдолу бръчки, стрии, напукани пети"- ок, съгласна съм. Какво ви дреме ако не харесвате такива жени? Или проблема е, че ви подминават като бърз влак селска спирка? Марш в страни и не се мотайте в краката им!
"Жените НЕ се гримират, вече и поли не носят, ходят с анцузи или дънки, небрежно пуснати/прибрани коси, изобщо не им пука, че не ги харесваме така"- ок, съгласна съм. Ако тях не ги интересува вашето мнение, как решихте, че то е от значение? Мърдайте в страни и не ни се мотайте в краката!
"Жените вече не искат да раждат, даже не искат да живеят в двойка с мъж, мани- мани, ще си гледат 50 котки на стари години"- ок, съгласна съм. На вас какъв ви е зора да се врете насила при жена, която е решила да е сингъл? Вие имате нужда от нея, но тя от вас- НЕ! Какъв и е зора да се съобрази с вашите нужди и желания? Нуждите са си ваши, не нейни! Марш в страни и не и се мотайте в краката!
"Жените искат вече високи мъже, с висок доход, нацепени батки" - ок, съгласна съм. На горепосочените шизофренични ваши "изисквания" не знам защо решихте, че ние няма да качим нашите поне до разумни и отговарящи на което искаме, а не на което са се примирявали предните поколения. Висок мъж- високи деца, освен другото. Висок доход- успешен, амбициозен, целенасочен, няма време да ни брои стриите, дори ги целува ако са получени след бременност. Нацепен батка- уважаващ тялото си, тренира, грижи се за него. Ах, нацепеният батка задължително гледал лошо- ами нека си гледа, ако в семейството си е добър, любящ, грижовен към съпругата и децата, че ВАС гледал лошо е предимство, а не недостатък- Марш в страни и не ни се мотайте в краката!
"Мъже, които бутат колички и гледат тъпо, чехльовци прости"- ок, съгласна съм. Тези чехльовци тъпи, гледат "тъпо" защото ги няма онези омраза и злоба, които придават особен "блясък" на баш "Алфа мъжленцата" в очите, не ги интересуват дори "алфите" с ръце в джобовете на анцузите, премятащи онова, на което се базира според тях (вас) достойнството им, от единия та в другия крачол. Те са си просто едни щастливи "тъпи чехльовци" с щастливи жени и деца. "Тъпият" поглед, който е непознат за вас е задоволството на успешният, спокоен и обичан мъж.

76.   75: "Марш в страни и не ни се мотайте в краката! "- Няма да маршаме пък, ще си стоим точно пред вас и няма да мърдаме милиметър, путко шляпава! Марште вие като не ви изнася. Мъжете не сме ви кучета, да ни пъдите с "марш". Напротив, много по-висши сме от вас и в сравнение с нас, вие сте едни нищожни, безполезни гниди. Създали сме всичко на света и без нас сте НИЩО, така че сте длъжни да ни целувате задниците, докато сте живи. Изобщо не са ни притрябвали миризливите ви, вонящи, немити крака с напукани пети, разширени вени и гъбички по ноктите, че и чак да ви се мотаем в тях, не се безпокойте. Вие първо си ги измийте, пък после знайте да дрънкате глупости.

78.   Японците пуснаха женски робот "Ерика" - интелигентна, изучава човека докато си говорят, изслушва и задава въпроси, харесвала театъра, обижда се като я попитат за възрастта, красиво съчетание от 6 от най- красивите жени според създателят и. Мъжете, които споменавана, че скоро женските роботи ше ни заменят- Юпииии ето, имате си. Единственото условие е, че хуманоидният робот Ерика иска да може и да си говори с човека "смислени, интелигентни разговори"- та... дори пред робота Ерика отпадате доста от вас...

80.   Българин- никога!

81.   Чудесна тема и за съжаление тези, за които се отнася най-малко ще я оценят...

Но се боя, че и тези, които я схващат, няма да се възползват от нея. Това са именно жените. Как се случва, че мъже в зряла възраст са незрели и зависими от родителите си и особено от мама?

Факторите са много и различни, но във всички случаи фактор е властната майка.

Жени, говорейки за смотаните ергени, замислете се и за вашите бъдещи деца. За да израсне от едно дете самостоятелен човек, майката не трябва да е майка-орлица, а за да не е такава, трябва да го има естественото противодействие, в ролята на бащата. Уви, сега е на мода, отричайки смотаните мъже, да се отрича мъжа изобщо. Модата идва от Запад, но намира почва и тук. Жени, които се развеждат при първия най-малък конфликт; жени, които смятат, че въобще не е нужно да има баща в цялата история и забременяват от "донор"; жени, които изцяло поемат ангажимента по образованието на децата си, вместо да вземат решенията по равно с таткото; жени, които смятат, че личните им капризи и амбиции са по-важни от позицията на мъжа до тях... да, точно вие, сте авторки на следващите мухльовци-ергени.

Другите, които мисля, че е добре да обърнат внимание на тази тема са разните pickup artists. Модата им сякаш отмина (не че някога е хващала корен по нашите ширини, слава Богу), но много мъже все пак ги гледат и попиват някоя и друга от инфантилните им глупости. Та тези pickup artists, могат да направят нещо наистина стойностно и полезно за мъжете, ако направят някакви обучения за съзряване на неузрели мъже. Това няма да е никак лека задача, особено фазата за признаване на проблема, но ако се осъществи, ще e първото от този род обучение за култивиране на мъже, а не на чекиджии.

82.   Жената да няма думата или жената да няма пълната власт, авторКе? Ясни сте ни - грандомани с фетиш към пари и чувство за незаменимост! Каквато дума имате, такава! Никой не е длъжен да ви изчислява някакъв процент от времето, в което да става на вашето, за да не се сдухате! Като не ви кефи, си стойте при мама и тате и ги командвайте!

83.   Не, като цяло българката е глуповата жена с добра външност и дебилна ценностна система. И точно затова на 10 женени мъже поне половината са послушковци и имат само изпълнителна функция, а това адски много отвращава истинските мъже. И така се получава тая картинка ергените да са не всеки ъгъл. Защото тия глупости че тъпанари по характер и смотаняци оставали ергени са абсолютно пропаганда и заблуда. Тука всички жени в сайта ще си гледат в краката като се разминават с по-големия процент ергени по улиците. Защото всички тия мъже не дават задна и не са дришльовци на два шамара. Като гледам дришльовците на два шамара бутат колички и ходят да пазаруват по чехли със съставен списък продукти. Много добре знаем каква е истината и няма защо да се правим на ударени. Занимавайте се още с бавняри и бъгавели и ще видите как ще ви видят сметката от арабските страни. То вече се вижда каква е съдбата на православието в Източна Европа. Положението е 4 милиона и половина българи и 1 милион цигани и чужденци от цял свят. Това до 15-20 години ще бъде много поразяваща ръка за всички гъски дето много знаят тука и единствената им аргументация е само да цъкат минуси като кокоши лайна на всеки коментар. Че сте жалки и не ставате за майки и домакини е ясно, но поне малко човещина да имахте.

84.   Миличка познавам достатъчно мъже, които отговаряте и на седемте ти точки и имат деца не от една, а от две жени и живеят с трета.

Чингис Хан-Скандинавеца

85.   Не са послушковци, а са мъже, които обичат жените си. Когато един човек обича друг човек, прави неща за него, каквито в очите на саможивите егоисти, ще изглеждат като послушание.

86.   Мила авторке, нямаш абсолютна никаква идея за какво говориш и никаква представа за мъжете. Нещата които изброи, с изключение на това да живее с техните до 40, е гарантирано да ти отвори път към всякакви шаврантии, защото те точно това търсят - груб, женкар, пияница. Познавам безброй такива мъже и всеки един от тях има жена. Тези които обикновено нямат са точно по-културните и свестните които за вас дори не съществуват.

88.   Е и аз се сещам за един, сега на 46, направо съм в потрес за какво незряло мислене и реакции става въпрос, пияница, говори глупости и навъсен. Сигурно и за тия се намира по някоя заблудена овца или тотален парцал, ама и не искам да си представям за какви изтърбушени отношения може да става въпрос между двама такива индивида.. За определянето на някого като стар ерген, по-скоро е от значение дали има някакви характеропатии, зависимости и т. н., които правят невъзмажно съжителството с такъв, а не дали формално е бил цял живот сам или отдавна зарязан от жена си поради нефелност.

89.   О, не е така 85, послушковци са и то покъртителни. Когато разглеждаш нещата от субективна гледна точка, няма как да видиш по-далеч от носа си. Такова нещо "саможивен егоист" в тоя случай е съвършено излишно за употреба сравнение. Има хора, които си имат принципи и в този живот всички са казали, че не е правилно да живееш за мнението и за другите като цяло. Станеш ли веднъж семеен, забрави за приятели и всичко, с което си свикнал и обичал. Човек, който не обича себе си е жалък. Не случайно жените първи парадират с това, че един мъж трябва сам да се обича за да бъде обичан. ;) Ето и поредното доказателство за лицемерие при жените.
Истината е неприятна, но като си я правиш субективна ще ти бъде леко. Някои хора сме много наблюдателни и възприемаме изключително точно.

90.   Абе хора, защо сте я вдигнали тая гнусна тема?

Такива теми трябва да се забранят със закон!

Защо ли?
Защото подклаждат омраза и неприязън между мъже и жени!

А мъжете и жените трябва взаимно да се уважават и обичат!

Друго, което ме подразни и в тази тема е това, че част от хората(включително авторката) смятат за голям недостатък, човек да живее с родителите си! - това модернистично виждане идва от запада, защото там отношенията в семействата са студени и чужди, пресметливи и сметкаджийски!

И нима на вас това ви харесва?

Напротив, при нас българите, в нормалните семейства - отношенията родители-деца са нормални и добри, и между тях цари мир, любов и уважение!

При нас българите, още от старо време, винаги едното дете е оставало при родителите си, за да им помага и да ги доизгледа, а те пък са му помагали: като са гледали неговите деца, и евентуално и финансово, или с каквото друго могат, и накрая обичайно му предписват и жилището си.

Аз съм роден в нормално семейство и при нас, и при всичките ми близки и роднини, тази традиция(да я наречем така) се спазваше и се спазва!

И нека никой не ми говори, че човек, който живее с родителите си е "мамино синче", защото това не е вярно!

Давам пример с мен и братовчед ми: и двамата израснахме големи и мъдри мъже, имаме семейства, възпитали сме добре децата си, и много добре се оправяме с всички трудности в живота!

Родителите ни бяха(бащите ни вече починаха - Бог да ги прости! ) и са: добри и толерантни хора, и никога не са ни се месили в нашите семейства! А също и за друго не са ни се месили, освен когато ние сами сме им искали съвет за нещо!

Така, че моля, не обобщавайте!

Всеки човек си е конкретна личност и такива обобщения са неправилни и неуместни!

91.   Накратко - да е мамин п*тьо, на 30 да живее още с маминка, да не умее да изкарва пари, да е мрънкяч, дето все другите са му виновни, да си мисли, че жената му е длъжна с домакинството и да му изпълнява нежелани секс фантазии в леглото, мъжът да е зле в леглото.
Всяко едно от тия е директен червен картон.

92.   91, по принцип съм съгласен с написаното, но имам жив пример пред очите си как много от тези неща не са никакъв проблем. Просто една голяма част от жените си падат по сельовци и това е. Имам позната, чиито мъж е изключителен мрънкач. Няма такова дуднене. Много жени биха му завидели. Години наред обаче тя беше обсебена от него. Гледаше го като малко дете. Сама си е разправяла как му вдига и слага масите. Как постоянно й се налага да мъкне разни тежки неща, а е супер дребна и слаба, а той е сигурно 120 килограма. Освен това е и пълен подлизурко, натегач и използвач. Познавам го също от много време и имам преки наблюдения що за човек е. След доста години заедно жена му се е осъзнала и вече почти си казва, че не може да го понася. По-интересното обаче е, че търси вниманието на друг, който е същия типаж като мъжа й.

93.   Това, че някои жени си избират и търпят някакви пропаднали мъже, тип пияници, занемарени и т. н. говори най-вече какво представляват самите жени, които се хващат с такива. За да седи една жена с такъв може да има ред причини, които не говорят добре за самата нея: или ниска самооценка, или липса на качества, финансово е зависима, израстнала е в такава среда и това е възприела за нормално, ниска ценностна система, ограничен ум, развила е съзависимост. Все неща, които не говорят добре за самата жена. Така че в повечето случаи некачествени се събират с некачествени, дори и някоя свестна да се е излъгала да се хване с идиот, след време ще се осъзнае и ще го зареже. Ако го търпи значи и тя не е стока.

94.   За мен като жена наистина най-долното поведение от мъж е лъжец. Дали ще е женкар, дали вечно няма да има много пари, дали ще употребява алкохол и прочие е далеч надолу в класацията. Всеки си знае за себе си и изреденото не го прави веднага лош човек, причини за такива залитания много.

Но да вижда, че съм искрена, не лъжа, не си играя с мъжете, не ми се разиграват циркове и прочие, а той да стои, да ме гледа в очите и да ме лъже, а накрая за десерт пак аз да съм виновна - ето това е гнусен тип. Не мога да го уважавам като мъж. Но и на такива им се връща някой ден злото.

Честно казано вече не вярвам в приятеството между мъж и жена, но на честен мъж, който не ме е подвел за намеренията си, винаги човешки бих помогнала и имам много истински и красиви платонични отношения с такива години наред.

Другото лошо е стиснат и интересчия, но това не е до пол.

95.   Голяма част от жените търпят кофти мъже, просто защото нямат избор.
В България не повече от 20% от мъжете стават за семейство. Просто не стигат за всички и затова някои жени правят компромиси с кофти мъже.

96.   Точките 5, 6 и 7 на авторката са всъщност едни от най-желаните качества сред жените. Търсите си точно такива мъже - да е доминантен, груб граничещо с нагъл и прост, да третира зле жената и да е коцкар. После след като се ожените за такъв и след като изядете боя или ви изневери и почвате да се вайкате и оплаквате, после следващият ви мъж е абсолютно копие на първия. Правите точно обратното на това, което говорите.

97.   До 95

Аа споко, 90% от мъжете праеят още по-голям компромис с жените. Никой не иска злобна, погрозняваща бързо селянка с огромни претенции, мързяща я да свърши каквато и да работа, секс на високосна 1 път, но иначе ти държи и сметка.
Обаче нямат избор, щото искат семейства

98.   Номер 95, навсякъде, където си написала "мъжете" размени с "жените", а "жените" с "мъжете", и ще получиш реалната картинка за това, как стоят нещата в България.

- Кифлоприземител

99.   Кажеш ли на мъжете истината, че масово не стават и веднага започват да нападат и да редят коментар след коментар.
Това обаче не променя фактите - мъжете в България масово не стават за брак и деца.
Затова и българките емигрират и се омъжват за чужденци.

100.   Що за тъпа тема, и още по-тъпо и безмислено заглавие? !? "Мъжете си ОСТАВАЛИ ергени"? ! Да, бе да, като че ли всички мъже са се юрнали с нетърпение да се женят, че само и само да не "останат" ергени, все едно да си ерген е нещо много лошо и едва ли не най-голямото нещастие и трагедия за един мъж (е, поне в изкривените представи на българката). Напротив, мили вулгарки, точно обратното е. Да си ерген е най-прекрасното нещо на света, и този начин на живот е изпълнен само с плюсове, без нито един минус, за ваше разочарование. Имаш цялата свобода да правиш каквото, когато, колкото и най-вече с КОЯТО си искаш, без никоя зла вещица да ти държи сметка, да ти прави скандали, реве, крещи, врещи, пищи на главата, да те ограничава, да ти забранява разни неща, и да ти нарежда какво да правиш и какво не. Повярвайте, никой нормален мъж не иска такова чудовище като вас в дома си, освен да ви измушка само за 1 нощ и после по живо-по здраво, кой откъде е. Аз самият с гордост практикувам този занаят ергенлък от години и чукам която си искам, и не мисля скоро да спирам, само за да се заробя с някаква квачка и да я издържам и слугувам цял живот, а в замяна да не получавам даже и секс. Не безпокойте, мъжете не сме примрели да се женим за вас. Жените сте тия, които напирате за брак, семейство и деца, защото постоянно ви е страх да не останете стари моми. Мъжете си искаме свободата и само гледаме да се спасяваме от вас. Има и такива загубеняци, дето през живота си не са помирисвали жена и са готови да се хванат и с най-дебелата, грозна, дърта и вкисната пачавра и търпят всякакви унижения от нея, само и само да имат къде да топнат чушката, с тях имате по-голям шанс за успех. Само че ИСТИНСКИ мъж, не се надявайте да опитомите, подчините, скопите и да го превърнете във ваша лична домашна прислужница и детегледачка - НЯМА да стане.

101.   Кифлоприземен под номерче 100, "стилът" ти се познава, макар и без подпис.

102.   100 направо удари 10ката.
Като се замисля е прав на 100%.
От доста години съжалявам че не останах ерген. Дори и секс щях да имам в пъти повече. Ама станалото станало.
Обмислям след няколко години да се разделя с жена ми и да си карам старините на спокойствие. Децата вече пораснаха, брака не ми трябва повече.
М50

103.   Когато липсва социална среда, се създават слухове, затова социализирайте се, това е да седнеш на пеика или кафе, да се запознаеш с някои, които искаш, да имаш представа реално за човека, и то многократно, това е правилния път към успешния живот, със сигурност хора, без гаджета, са станали жертва на слухове, затова не го позволяваите, имайте богат социален живот.

106.   Номерче 101, оценявам параноята ти, но все пак е редно да отбележа, че тя е несъстоятелна. Снощи се върнах от Хелзинки и докато бях в чужбина от 30 май насам, не съм писал в "Сподели" през това време.
Освен това, макар номер 100 да е написал доста верни неща, предвид някои нелицеприятни поведенчески черти в нрава на мнозина българки, аз все пак съм твърдо ЗА сериозните отношения със СТОЙНОСТНА ЖЕНА, която може да бъде верен спътник в живота на един мъж и също допринася във връзката!

- Кифлоприземител

107.   "Снощи се върнах от Хелзинки и докато бях в чужбина от 30 май насам, не съм писал в "Сподели" през това време. "

А коментарът ти под номер 98 през кое време е писан? Или сега ще излезеш с обяснението, че друг се подписва с твоя псевдоним? Виждаш ли как лъжите ти не минават?

108.   Номер 35, по-интересното е, че по-голямата част от жени сами си знаят всичките тези неща и никак не са доволни от тях. Трябва да свикват, че това е ген (формата на срамните устни и шийката на гъделичника), но и отчасти тяхна заслуга поради погрешни действия или бездействия, влияещи пряко на формата на гърдите и доколко ще се отпуснат с времето. Това включва не само ненавременното носене на сутиен и/или носенето на погрешни модели сутиени, притискащи гърдите една към друга и така разтягащи външната част на кожата им откъм ръцете, но и резките напълнявания и отслабвания, без дори да са раждали някога. Всички тези обстоятелства водят до следните промени: гърдите увисват и омекват, кожата им получава стрии, зърната се разширяват необратимо и започват да сочат леко надолу, а формата на гърдите става триъгълна.

- Кифлоприземител

109.   Номер 107, имам достатъчно снимков и видео материал, доказващ последното ми местонахождение в чужбина (плюс шоколади и други неща оттам); само трябва с теб да се хванем на бас на по-голяма сума, за да ми е по-забавно спечелването му. :)

Мнение номер 98 е вярно, но е писано от друг човек, представящ се за мен. Лесно се познава по това, че е пропусната запетая на едно място, на друго място пък ненужно е поставена запетая, а английската дума "real" не присъства в речника ми. Преди около две седмици бях оставил сходно мнение в друга тема и някой се е вдъхновил от него. Вероятно и одобряващите мненията в "Сподели" лесно могат да установят, че мнение 98 не е писано нито от Пловдив, нито от Хелзинки.

- Кифлоприземител

110.   100 определено не е стила на кифльо.
Кифльо е романтик- мечтател.
100 е реалист- циник.
В общи линии 100 ми харесва повече макар и малко да е пресолил манджата.

111.   Наредили се тука дъртите ергени да обясняват колко са желани и неустоими...

112.   Ще помоля мнение 108 да бъде изтрито, понеже е предназначено за друга тема и го пуснах тук по погрешка! :)

- Кифлоприземител

51-100 от 123