Споделена история от Секс и интимност

30 срещу 20 разлика
Мога ли да наваксам със сексуалния си живот в 30те, ако съм нямал достатъчно жени или съм имал малко във 20те си години.

Сексуалния живот подобрява ли се при нас мъжете след 20 и в 30те или е вече късно за това.

Разкажете при вас как беше и как успяхте да направите така че да имате по-добър сексуален живот, естествено ако е възможно.

Истории от типа на в 20те си сте имали примерно 3 партьора, а в 30те си години сте имали повече и сте станали по успешни със жените.

Темата е сериозна и не е с цел провокация, макар че знам че ще има омраза към нея.

Коментари

1.   30 - това е като да си на 20, но с пари и опит ако си си изиграл картите както трябва. За мъжете това е златната възраст. Аз съм на 28 с професия в чужбина, поддържам се и виждам как 20-21 годишни започват да ми обръщат внимание, а аз като бях на 21 моите наборки не ме поглеждаха понеже бях беден студент, каращ на извара и ходех в студентския фитнес, а не на почивки и екскурзии. Наблягах на лекциите. Нямах дори кола, а се возех в градския транспорт, с една дума - скучен. Интересни бяха 30 годишните с пари и мамините/татините синчета с пари на 20.

За жени същото важи, но те по-скоро трябва да поддържат това, което имат като външен вид, а кариерата е препоръчителна за самочувствие, но не задължителна. Има много 30 годишни, които слагат 20 годишни в малкия си джоб и доста повече имаш какво да си кажеш с тях. Аз лично дори бих предпочел 30 годишна поддържана физически и интелектуално пред 20, но това е до личен вкус и пак е с условности. Просто съм се наиграл достатъчно, че да го твърдя.
Така че - от личен опит ти го казвам - най-доброто предстои.

2.   Това си зависи от човека. Ама ако си един човек, изграден до 20, на 30 надали ще станеш друг. Тоест, възможно, но надали.

3.   Номер 1, чак ми стана тъжно за мизерния ти живот в 20те. Пуснах сълза, ама и ти си виновен за тази ситуация ;)

4.   Няма как да компенсираш от емоционална гл. т., защото на всяка възраст е разлино.

Психоложката ми беше казала "ако преядеш днес, защото вчера си бил гладен, няма да станеш сит вчера".

5.   Жените винаги са навити за ебане, няма значение годините, ако си добър ебач!!!
А една путка на 30г. може да предложи много повече от 20 годишна кифла

6.   Поредният малоумник на 30...

Най-голям шанс си имал, когато си бил ученик и студент, хората, които са ти в категорията търсят сериозна връзка.

И защо са ти много жени? Намери си една, накарай я да се влюби в теб и я скъсай от секс.

7.   Ми не знам и на 20 нямах нито приятелки, нито гаджета, нито успях да стигна до секс и сега като съм на 29 е същото, що така и аз не знам... Явно с годините става по зле или аз нещо не съм в ред, хах... Но и аз мисля както е казал номер 1 че с годините нещата стават още по хубави

8.   Чики чики на 20 и с чики чики на 30, а на жените им трябва сигурност не чикибоец.

9.   От 1 към 3,
Всеки играе според картите, които са му раздадени. И аз съм си блъскал главата и съм пробвал с какви ли не момичета - екстроверти, интроверти, интелектуалки и т. н и им се връзвах на захаросаните приказки, че парите нямали значение. Ами действията им показваха съвсем друго. Дори и тези, които бяха по-приключенски настроените и пътуваха на стопове и с БДЖ си намериха стабилни приятели, а мъжките им дружки, с които пътуваха заедно по влаковете, си останаха просто приятели. Най-много да съм стигал до няколко месеца подобие на връзка, по-скоро приятели с привилегии и до там. Та, отказах се и реших да си гледам целите вместо да си тровя нервите напразно и се преродих.
Не го говоря това да се хваля нито пък търся съжаление. Това са си факти от живота ми и ги споделям.

Към 7,
Да, ако работиш върху себе си и целите си става по-добре, но и това е до време - бих казал 35-39 макс 40 вече трябва да се гледа към семейство и/или деца ако и това ти е цел. Понеже никой не е вечен, а и 40 и нагоре отиваш категория чичак за съжаление, колкото и да не съм съгласен с това, повечето хора си го мислят - пак от скромните ми наблюдения. Не че е нещо лошо де, поне ако си си направил живота добре и си се наживял, по-малко ще те боли и шансът да те удари кризата на средна възраст заради неизживяна младост намаля. Лично съм виждал “примерни мъже” да ги хваща тази болест.

10.   Ми аз си имам партньорка в живота и вече за деца работим, но по принцип сега в 30те си се чувствам много повече мъж отколкото като бях на 20г.
Чувствам се доста по-уверен, със самочувствие, разполагам с пари, стабилна работа, издигнах се в моята си сфера и имам спестени пари. Като бях на 20-25 години още бях студент, работих някакви сезонни работи и ако майка ми не ми помагаше финансово, щях да съм доста скъсан. От години вече не съм й се молил за пари и наистина се чувствам стабилен мъж- може би от там идва самочувствието.
Бих казал и, че като те пораздруса живота, започваш да виждаш нещата под друг ъгъл и помъдряваш, така да се каже.
Уроците от живота, прочетените книги, опитът придобит във всекидневните дейности те карат да се чувстваш по-устойчив.
Като се сетя колко наивен съм бил на 20г. и как съм се притеснявал за супер повърхностни работи, направо ми става смешно.
Ако се пусна отново на "свободния пазар" (колкото и грубо да звучи) мисля, че ще имам по-голям успех отколкото в ранните си 20г.

11.   До 6

И защо да е малоумник бе дебил? Щото така са се стекли обстоятелствата ли, направил е грешки като много други хора, може да има разни емоционални липси от семейството. Това ли го прави малоумник??
Аз на 20 бях никой също, жените изобщо не ми обръщаха внимание. В гимназиятя също бях такъв. Тук там някоя заблудена ми обръщаше внимание.
Сега съм на 29 и няма нищо общо. Предлагали са ми се жени, предлагали са ми тройки, нон стоп ме гледат по улиците. Жени на всякаква възраст показват интерес към мен директно.

12.   Честно казано един 20 годишен на квартира с някоя бракма негов набор е доста по-привлекателен от 30 годишен на квартира с кола негов набор. Разбирате ли ме на къде бия?
Ако нищо не сте постигнали в едното десетилетие и нямате намерение да постигнете нищо и в другото, то защо си представяте, че изведнъж ще започнат да валят мацки и ще чукате редовно?
Познавам много хора които имат много по-добър социален и сексуален живот в 30-те и дори 40те си години от колкото когато бяха на 20. Но това са хора които учеха, после работеха, вече имат професия, опит и тн... Нещата не са се променили просто защото са на определена възраст, а заради нещата които са правили до тези възраст.

15.   Ако не си постигнал нищо до 30, ще го постигнеш до 40. Тогава мъжете са обградени от внимание на жени, които умират за тяхнпто ЕГН. Даже и такива около 30 ще ти вържат. Важното е да си мъж в добра форма. Висок и да не си нацепен батка или дебелак. By the way, аз от 27 до 33 си наваксах с това дето не правих до 27. :)

17.   Невъзможно е да наваксаш. Добрата новина е, че няма нужда да се обвиняваш сам. Най-вероятно такава е твоята съдба. Не може всички да са богати, красиви, успешни, с безкрайно много любовни успехи. Такъв е животът, един има, много други нямат.