Изневяра - в тази ситуация?
Привет!

Ситуацията е следната. Би-сексуален съм, 31 годишен мъж, влюбвам се в момчета, само веднъж в момиче. Дълго време бягах от тези си чувства, понеже не считам че е градивно това нещо. Много страдание съм си изял. За капак бях и религиозен, не си позволявах интимности с момичета, да не говорим за момчета. Натрупа се доста напрежение, което досега отиваше в работата ми, успешно досега. Е, до един момент - когато една жена ме свали, нещо което съм отклонявам досега, този път приех. Просто ако не бях започнал полов живот, усещах че щеше да стане с момче. Тъй като тя очевидно си ме хареса (седяхме на една маса, от една група в която бяхме, тя си сложи ръка на крака ми), приех.

Е, започнахме да се виждаме. Оказа се че нямам проблем в леглото ккато си мислех, само дето не изпитвам чувства към нея. Леко и намеквам, за да не я заблудя. Много уважавам това, че тя ме обича, не искам да я предам за това. Искрена е в чувствата си. Каза, съм и, че нашите отношения са временни, може да продължат дълго или не, но не искам да ѝ развалям ситуацията у дома ѝ, същевременно знам, че ако не съм аз, ще бъде друг.
Тя ми разказа, че е женена с деца, но мъжът ѝ не ѝ давал интимност от години, понеже бил зле със здравето. От началото още нямали добър полов живот, но с времето съвсем спрял. Тя е в детеродна възраст и не я свърта на едно място - много спортува, върши други дейности. От както се виждаме се кротна малко.

Сега, очевидно това не е ок - тя изневерява на мъжа си с мен. Но в случая, усещам че любовта ѝ ме прави все повече мъж. Развивам качества в характера си, за които не съм и подозирал. Същевременно аз ѝ давам това от което тя има нужда - секс. Тя не спира да гледа децата си, напротив - поне така представя нещата. Аз държа да не я отклоня, понеже за мен децата са най-смисленото нещо, за което да се жертваш.

Същевременно, тя иска да ходи с мен навън. Представя ме на свои далечни познати. Хората са учтиви. Но няма да забравя един мъж, семеен приятел как ме изгледа. Смесица от завист, омраза - елемент, който разрушава обществото видял в мен - и изненада.

Е, да се готвя ли за битка? Дали тя не иска подсъзнателно да се конфронтирам със съпруга ѝ? Защо иска да ме води на места, на които ходят неини познати?

Да, продължавам да изпитвам чувства към момчета, но това просто няма да ми се случи ( :. Може да бягам от себе си, може би търся да се издигна в собствените си очи, че защитавам “градивното” - че не съм се впуснал в отношения с момчета. Е, каквото и да е - това е изборът ми. Само че ходи обяснявай на някой как се е стигнало дотук. И последно - каквото сами си вкнушите, никой не може да ви го внуши, аз искрено вярвах, че няма да мога д аимам отношения с момичета съвсем доскоро.

Коментари

1.   Ами тя не е момиче, а жена с деца сигурно малко под 40-годишна, както я описваш. Учудващото е, че има много такива истории, в които омъжени жени с лекота изневеряват, защото нещо си... А и другото интересно е, че тя те е съблазнила. Което ме навежда на въпроса: "Къде отиде моралът на жените? ". Или никога не са имали, а просто като малки са ни затваряли очите с приказки...

2.   Ако пък онзи познат знаеше, че си падаш и по момчета (даже не мъже), представям си каква погнуса щеше да има в погледа му.
Какви битки ще водиш? Щом тази е толкова нагла, че не се и крие, а открито демонстрира, че се ш*ба с друг, но не се развежда (заради децата, нали? ), няма да напусне мъжа си. И ти най-вероятно не си ѝ първият тъпкач, няма да си и последният. Най-много той да научи, ако вече не е. И ако е поне малко мъж да натири пачата, а тебе да те потроши от бой. И познай кой ще е най-потърпевшият? Децата, дето "са най-смисленото нещо, за което да се жертваш. "
А пък това, че като се търкаляш с омъжената кака с деца, която те свалила, си ставал по-мъж, забрави. Ставаш един боклук.

3.   Ами, две, завиждам ти леко, че за теб светът е явно черно-бял. Така е доста по-лесно да го асимилираш може би. Уви, обратен се става, и вината не е само в себе си. Стига това да те интресува естествено, защо ли ми се струва че твоята потребност е ти да се видиш като “прав”, а не да разбереш другия?

Представяш ли си 17 от най-хубавите ти години (17, от пубертета насам) да бягаш от отношения с хора, понеже е неморално? Тоест, да с самоубиваш бавно? Да си нямал нищо интимно, въпреки възможности - бол?

И не ме плаши боят, ако си го мислиш. Нито ме тревожат “тъпкачите ѝ”, да те цитирам. След толкова години бавно да се убиваш, това ти се струва направо песен. Искаш да видиш има ли в теб нещо, кото е способно да защитава друг човек, да дава смисъл в някой друг.
Макар че очевидно няма други “тъпкачи”. Тя ме търси, аз не искам да кажа че е с нежлание от моя страна, но предпочитам да е това, от колкото да се заглежам в мъже (а, ок, изкарай ме че харесвам момчета, ако това ще улесни светогледа ти, но не е така - влюбвам се в мъже, гадно ми е да си прдставя деца или т. н. ). Влюбвам се - тоест, като обекта на интерес ми пише, целият свят свети.
За децата ѝ - естествено, че е лошо. Но понеже станах свидетел на отношението в семейството - бащата страда, а на жена му не ѝ пука, не стои при него, студени са един към друг (след като ме свали на същото събиране, ръка и целувка, на другият ден видях децата и се отдръпнах - разбрах, че си има семейство. Чак след няколко седмици тя поиска среща - да говорим. Каза ми че не е имала интимности от няколко госдини. Може би ме е излъгала, но определено е възможно като ги видях на живо).

Какво ми предлагаш ( :? Да си намеря момиче - да го лъжа че го харесвам? Да пазя оношението на тази жена - очевидно е влюбена, вероятно - да си изям някой бой? Да скъсам с нея - тя да си намери друг? Да се замонаша, както исках преди? Сега надали е възможно с тия грехове. Да си намеря момче и родът ми да изчезне, наистина е силно привличането, веднъж отдам ли се, няма да искам да се върна...

Бъди уверен, че се чувствам мъж благодарение на нея. Уви.

4.   Ако е истинска историята-защото ми изглежда малко съмнителна-ще напиша кое точно ме потресе в нея-тая жена, омъжена, с деца, сама се предлага, слага ръка на крака му. И защо точно то-имахме разправии със съпруга ми заради негова шавлива колежка. Изкопчих истината-накарала го да я закара донякъде с колата, и по пътя дапочнала да го стиска за крака и да го гали. Винаги по този начин ли действат ку. вите?

5.   Това за мен е авантюра за теб. Ти планове с тази жена нямаш за в бъдеще. Тя трябва да направи крачката пак. Развод или и при нея е само авантюра. Жал ми е за мъжа й. Болен с рога и на самотек оставен. Даже ми е тъжно за него и неговата лична житейска перспектива. Незнам- безчувствена и без воля е малко твоята позиция, а си имал и религиозни разбирания. Къде е Вярата и почтеността които си изповядвал?

6.   5, благодаря ти. Правправа си. Като гледам, ще вървим към прекратяване на отношенията със времето, исках малко обратна връзка. Независимо, че това може би ще значи тя да "тръгне" по други мъже. И в този смисъл, това че съм приел е ескалирало ситуацията, ако не бях й отвърнал онзи път, може би тя щеше да си стои със спорта...

Разбира се, безчувствена е позицията ми. Чувствата ги изпитвам към момчета. Поне засега. Опитвам да разбера мога ли да се променя, тъй като преди съм се влюбвал в момиче - преди десетилетие. Единствената ми justification, оправдание в случая е това, че тя ме е харесала - нейната любов. Защото как да си позволя да търся любов от момиче - тоест, да го свалям, като знам че не го харесвам - не е ли това лъжа към нея? Е, стоях си сам, за да не "лъжа" досега.

Безволева - така е, оставил съм се на събитията. Може би това, че не съм им се противопоставил, както досега съм пробвал да го правя. Ами съм принизил идеалите си, свалил съм ги на земята - от идеала да имам праведен живот, до това един ден да защитя жената и децата до себе си, ако мога да ги имам. Дано историята само да завърши добре, да разбирам че ме съветвате да я оставя?

Както разбирам, няма да мога да обясня на никому позицията си - от първия коментар стана ясно доколко мога да бъда разбран - "не стига, че изневерява, ами и педераст! " :D.

7.   Малко съм стар. Но такива със сексуални влечения към момченца, а и пък религиозни по разни комуни, след един хубав се пооправяха. А сега е егати и педеращината навсякъде.

8.   Ох, 7, развесели ме. Толкова си и прочел.

9.   5 съм. Да, остави я. Спри да се фиксираш над сексуалната си ориентация и търси себеподобни като сексуално влечение. Помощ не ти е нужна, имаш усещането как да постъпиш. В сайта хомофобските настроения са в излишък и ако искаш да бъдеш психически малтретиран продължавай да задаваш въпроси- отговори. Не споделям твоята ориентация но избора си е твой и не го коментирам.

10.   До 5 от автора. Не разбирам думата хомофобия. Аз лично се радвам за приятелите ми, които могат да имат такива отношения. Същевременно усета ми, чувството ми за "морално" също ми принадлежи. Както и другите ми чувства. Защо да не избера да го следвам това свое чувство, невлизайки в отношения с момчета? Да, така съм парализиран в живота си. Но идеалът ми, за това кое е градивно на света е по-силен от живота ми - с радост бих умрял за него. Не карам никого другиго да постъпва като мен. Но защо да нямам този избор за себе си?

11.   Към 8. Сигурен съм, че автора точи лиги по Дани Трехо... или по някой дъртак... или по някой рокер... изобщо не гледа 14-16-18-20 годишни сладури. Сигурно ти си му приятеля?

12.   Авторът. Прочитам си пак темата, редно е да уточня. За мен “мъж” и “жена” са почти недостижими категории в днешно време. Направо титли. Момчета и момичета са всички хора над 18 години, които се изживияват като питър-пановци, искат само удоволствия за себе си и са неспособни да се жертват за нещо. Суетни до побъркване, гледат модерното си “огледалце” - смартфона, и търсят то да им каже, че са най-красивите на света, с май-многото лайкове, последователи... И тъкмо към тях е влечението ми, към пластмасовите хора... Парадоксално, може би. Но просто това е друг антропологичен вид за мен, не са това мъже, не мога да ги нарека така.