Български мъже спрямо чужденци
В този сайт неведнъж жените казва, че са се отказали да се интересуватот български мъже в полза на чужденците и май почти не съм срещал мнение, в което жена да казва, че след чужденец иска българин...

Тук-таме има мнение за мюсюлмани и албанци, и жени споделят горчив опит, но пак поуката им не е, че непременно трябва да потърсят българин... Май само в една тема за помаците ставаше дума, че помакините са навити да вземат българин-християнин.

Мъж съм и сам забелязвам, че българските мъже имат кусури, лично мен ме дразни селяндурската стиснатост, страх от настинка и лоша хигиена. Но нямам големи наблюдения от света, не знам другите какви кусури имат и дали са по-тежки от нашите и не мога да сравня.

Затова ми е любопитно как българките класират българския мъж спрямо други народи, и по лоши, и по добри черти. Кои народности слагате като по-добри, но и кои като по-лош вариант?

(Само, моля ви, коментирайте черти на поведение, а не физически дадености. Физическите дадености са каквито дойдат по рождение, аз питам за неща, които един мъж може да промени с волята си. )

Замислих се и дали българския мъж е привлекателен за някоя народност и не можах да се сетя (изключвам рускините, които навремето просто са искали да избягат от СССР). Има ли такава? :)

Коментари

51-68 от 68

54.   Винаги съм се обвързвала с мъже от други държави, особено мюсюлмани. Това, че те всички са жестоки и груби е пълна лъжа, най- добрият ми приятел е от Мароко, при тях бракът и уважението са първо правило, обединена нация са, помагат си и ми харесват от много години като хора. Индийските мъже също са много нежни и галантни, тези които познавам уважават майките си като душите си.
Българските и американските мъже са много озлобени към жените като цяло, мързеливи са, не уважават жените си и при тях го няма това правило за уважението. За това аз като българка предпочитам мъжете от другите държави където семейството е все още на почит. Много ги обичам и съм много благодарна, че ги познавам, видяла съм много добро от повечето от тях.

Звездичка

55.   До 54

Браво звездичке, след всичките муслита, пакистанци, индийци, мароканци и чернилки, с които си била, то гарантирам, че дори и хипотетично да ти се иска вече, нормален българин няма да те вземе. Направо си ни направила услуга.
Аз такава жена не бих пипнал, гнус ме е.
А пък ти ме считай за ганьо и мързеливец, докато си се ебала с всякакви мангали.

56.   До 54,
Звездичке, при някои мусулмани имаша практика булката да обслужва също и братята на мъжа, които понакога са доста.
При теб имаше ли такова нещо?
Едно време познавах една дето се беше опарила с ливанец.
Било и голям зор да избяга от там.

57.   Звездичке, явно не си учила по История достатъчно. Заради ей такива мангали, с които си се еб@вала сме били 500 години робство и затова сега сме една от най-бедните държави в Европа. Браво, продължавай да се натискаш с цигани, докато ние тънем в мизерия, заради тях.

58.   Четох за телегонията- теория отхвърлена от днешната наука, но била популярна до началото на 20ти век. Казва че всички мъже с които една жена е спала оставят следа при децата и. Даже ако имала много бройки, можело да не прилича много на бащата.
Има и по съвременни изследвания по темата но злите езици разказват че резултатите не се обнародват. Ако все пак телегонията съществува е логично да се крие- доста неудобна днес хипотеза.
Тъй че за всеки случай, гледайте с кой е била жената от която искате да имате деца.

59.   Все пак да попитам:
Аз като освен българин съм и швейцарец, дали минавам за малко по- добър мъж? В паспорта ли се крие тайната на добрия мъж?

60.   Аз съм "Звездичка" и ще ви кажа, че хората не са тяхното минало.
Учебниците по История са показатели за миналото, а не настоящето.
Аз не желая да живея в миналото.

Както вие мъжете искате да не бъдете използвани заради парите си, така и ние жените не искаме да бъдем използвани заради домакинството.

Цял живот съм била свидетел на чуждите култури и ми харесва правилото за уважение към жената. Аз се грижа за моят приятел както и той за мен- Никой не плаче и никой никого не експлоатира.

Ние не се обвиняваме на кой какви са му задълженията, а се фокусираме върху нуждите на другия във връзката.

/ Има мъже разбира се, които бият и обиждат заради религията или като цяло, но от моят опит са малцинство, и са най- вече в определени райони. Всяка култура има добри и любящи хора! Никъде не са само лоши или насилници. Обичам България, но мисленето на мъжете тук ме плаши. /

Как да искам българин като видя този "Кифльо" или пък този "Чингис" и мисленето им за пари и как трябва да сложиш "жената на мястото и"? Това мислене не е по- различно от гневния мюсюлманин. Те отблъскват с думите си, печелят добрите жените да ги е страх от тях, но не и да ги уважават.

Просто се виждам утре с насинено око от тях или обиждана на лягане и на ставане! Направо съм изплашена наистина! Кой кого да слага на място, това си е заплаха и емоционална и физическа!

И двата пола изглежда са били повлияни да се наслаждават на насилието. Но това е по- скоро американското влияние.

Моят съвет, ако искате това да се промени, би бил да не следвате американската култура и да възприемате партньора си като човек, а не като опонент.

Някой като ти насочи пистолет в челото с думите си, инстинкт е да избягаш!

61.   Надявам се гореспоменатите да разберат, че може да са чудесни хора, но впечатлението, което оставят в някои коментари е плашещо. Аз не ги познавам лично и допускам, че може да греша, но се изразяват отблъскващо. Вие имате нужда от любов и уважение, ние също. Никой не желае да бъде обиден, принизяван заради възраст или експлоатиран за пари.

Моят извод е, че ако човек иска уважение, трябва да е готов да даде уважение с любов, не със сила.
- Звездичка

62.   Аз не мога да се изкажа за чужденците, но напоследък забелязвам една мода сред българските мъже. Преструват се да забременят жената, после започва адът. Все нещо ви има, хазарт, по чуждо, мнителни, мрънкащи, алкохол. Жената ви е длъжна до гроб за това че ви е родила дете. Слугинажа си върви-длъжни сме. Другото което съм забелязала е пак така с преструвки оплитат някоя и увисват на нейни разноски-не изцяло, но каквото докопат. На по 40 години, без собствен дом, без постоянна работа, без кола - профилът на мъжа паразит. И ср почва - все някой друг им виновен за всичко. Съжелявам, оправдание нямат. Все нещо им има, все болни, все неразбрани, после-амо свърших парите, работа няма. Е за какво ми е такъв мъж? Все сме ви длъжни май-че пари ще иска, че и да му слугувам, че сяда ма масата чака да се сервира. Масово е вече.

64.   Голямо реване от страна на порнозвездичката и на киселинчето.

Номерче 60, защо така за пореден път излагаш на показ своите погрешни представи? Хоби ли ти е да го правиш?
"Мисленето за пари" на Кифлоприземител е такова, каквото винаги го е заявявал - едно и също, а именно: за себе си трудно харчи пари, но за жената до себе си е дори прекалено щедър, когато тя нагледно покаже с течение на времето, че е постоянна в своите действия.
И какви са тези драми как уж те било страх? Защо да те е страх? Ти нали не си вечно дървеща се устатница? Какъв ти е тогава проблемът? :) Художествената измислица за "насиненото око и обиждането в леглото при лягане и ставане" направо завършва картинката твоето въображение, само че също не отговаря на истината и е само в главата ти. Жената не получава обиди в леглото, а бива страстно излизана и налюбена и след лягане, и преди ставане. Така е в добро настроение и още по-влюбена. Умните жени така правят, избирайки си всеотдайни и любящи мъже, а на глупавите жени много им знае устата пред себичния побойник, подир когото са тичали с 200 и после се чудят защо той ги шамари редовно.

А номер 62 правилно описва, това, че има безброй глупави жени, които си избират за осеменители разни пропадняци и комарджии, чакащи да ги издържа будалинката, която е хлътнала по външния им вид още в първата секунда и затова с лекота е разтворила краката за тях, вместо да отдели време да ги опознае като нрав и да избира разумно. Хубаво е, че само една много малка част от мъжете са такива, от каквито се оплаква номер 62, докато мнозинството нито са осеменители, нито зарязват жената до себе си, нито са комарджии, нито изневеряват. Повечето от тях с лека ръка са подминавани от въпросните жени, които предпочитат пред тях да бъдат потъпквани от харесван от тях пропадняк, вместо да са обичани от нормален мъж.

- Кифлоприземител

65.   Номер едно дали не е оная, дето е висяла навън и е чакала "чужденецът" в темата за Тиндър?

То и българките са ниски, трътлести и грозновати, ама тръгнали нас да ни одумват! Какви вълшебни красавици има в чужбина, а тук... някакви тролове, ама с претенции! Моля ви се! Слезте на Земята - онези могат да се държат надменно с мъжете си, защото са те! Вие не можете да се държите така, защото сте си вие! На тати красавиците... Приискало им се да говорят за ниски и трътлести и да се надуват! То всяка мечтае да е топ мадама, но ако е родена в България, не е такава!

66.   Кп (киселяка) от сайтовете еднодневни ли страстно любим и излизваш? Мда... сам казваш, че имаш дългогодишен опит из тези сайтове, не искам да си представям колко нещо си излизал "страстно".
А ако тръгна и да си мисля какви са, които са ти лягали на теб пък- отврат!
Че пък и някоя да се доказвала "дълго" на стария киселяк овършал кой знае колко закъсалячки, на които само кифльо може да се качи, иначе те не биха били точно пък с теб.

67.   Към 62 Тази мода я има на запад от 30г насам.
Даже скоро слупайно гледах един американски филм от 90 и там историите бяха същите, досущ като описаните от теб.
Да не мислиш че някой чужденец е умрял да ви дондурка точно вас БГ загубенячките.
Тези тн. галантни господа много добре знаят от къде ви е котилото.
Също и жаждата ви да добър и уреден живот с послушен и културен и финансово обезпечен западен съпруг.
Единствена причина такъв мъж да търпи българката е нейната театрална роля ба мила и послушна съпруга.
Я си покаже рогцата както в БГ прави и моментално излита с шут в гъза та няма да може и партакешите си да събере.
Да не мислиш че те не ви знаят женските номера.
Имам познати и приятели от различни страни и не са извънземните, за които много БГ кокошки мечтаят.
Някой от там просто правилника и извратената им система ги е направила, като пионки без мнение кимащи на всичко, което им спуснат. Може би това се харесва най много май.
То и ние сме се запътили на там за нещастие!

68.   Номер 62.
Аз съм мъж и също го забелязвам това нещо напоследък. И се чудя, толкова ли няма мъже, че с такива се захващате? Аз имам два примера, които са поне пред очите ми - две познати - едната лекар, другата счетоводител. Лекарката все подбираше и все не одобряваше. Стана на 28 и се изплаши да не остане сама и се омъжи за алкохолик на 38, който изглежда на 58 от пиене и пушене. Той работи като учител по физическо в пропаднало люлинско училище и е пиян след 4 часа следобяд. Темите му на разговор са типични за пиянките и безработниците седящи пред входовете на блоковете - философстване за футбол, политика и мутри. Втората позната, която е счетоводител е почти на 40. Тя пък е омъжена за ученическата си любов. Тя продължава след гимназията да учи, той започва работа в строителството. Хубаво, но той работи 5-6 години и започва да пие, оказва се, че е и доста мързелив. Съответно вече някъде 15 години същият е безработен и си лежи вкъщи и пие и си клати краката. Имат вече голямо дете. Жената се спукване от работа и изкарва добри пари. Даже му купи и кола, с която ходят веднъж годишно на море. През останалото време не му дава ключовете, за да не се качи да кара пиян, докато тя е на работа. И двете са свестни жени, но тотално объркаха животът си.

69.   Че много ясно - повечето Българи мъже са б*клуци в най-чистия смисъл на думата. Това го казвам като мъж. Роден съм с Синдром на Аспергер и това не го научих до възраст 23. Цял живот съм имал следната динамика: мъжете ме отхвърлят, тормозят, презират, понеже съм различен; Жените ми показват съчувствие и солидарност във всички случаи.
Съответно повечето ми приятели са били жени. Сприятелявам се също много лесно с невродивергентни/не-стрейт мъже, тъй като те също не са част мозъчно-мъртвата прослойка от мъжкото население в БГ.

Повечето мъже Българи никога не успяха да превъзмогнат моето ексцентрично поведение. Те не са способни и не желаят да прояват разбиране нито към мен, нито към жените. Те не са мои сънародници, нито никакви.
Пожелавам на всяка Българка да си хване чужденец, зa да се клъцне родословното дръвче на всеки мисогинист и аблеист.

70.   Номер 62 каза: "На по 40 години, без собствен дом, без постоянна работа, без кола - профилът на мъжа паразит. "

Отговарям изцяло на описанието и да си кажа правичката, малко се засегнах на определението "паразит". Всъщност жените са истинските паразити в картинката. Според тях мъжът трябва да си зареже призванието и мечтите, да се зароби със заеми за собствен дом и да се загроби с постоянна работа, която ненавижда, за да си обслужва заемите, колата, жената и децата.

Последната ми приятелка обиколи целия свят на мои разноски. Накрая аз се оказвам "паразит", че нямам апартамент, кола и постоянна работа. Шантава работа.

71.   Българският мъж е топ.

72.   От 62
67 - Аз жажда за паразитски живот нямам, за чужденци съвсем(за това не мога да дам мнение за тях)
70-Не казвам че няма жени паразити - много повече. От българката по-мързелива няма, едно дете искат да родят и да си оправят живота в това се убедих, нахледах се на такива жени отблизо-те без мъж за никъде не са. Поне гледат по 1 дете - 10 години лежат, обаче я си представете обратното колко по-грозно е. Мъж да краде парите на жената до него, понеже работи за минималното и играе хазарт. Като свърши парите и хоп-на извлечението се вижда, теглено е. Или да увисне за месец на жена с майпинството си да го издържа и от нищо да не се лишава(парите изиграни).
Друг пример-една си търси избира големия мъж. От време на време работи, дрогира се, пъха се в нейния апартамент че пари също от време на време та жената си го изхранва, сметки, цигари. Онзи лежи и чака (е явно в леглото се оредставя) че няма и пари за автобус да се прибере, проси от нея или с колело се прибира. Или друг пример, жената спуквана от бой, оня я кара да взима телефони и таблети, той си ги прибира, разделят се а тя години си изплаща вноските и сметките. И още и още може да се каже. Е нова мода е явно.

51-68 от 68