Влюбен съм в най-добрата си приятелка
Здравейте и за много години! Искам да Ви споделя моят проблем, ако може така да се нарече. Аз съм на 21, уча право в Софийския университет и съм 3 курс. В началото на първи курс се запознах с едно момиче от групата, с която с вречето станахме много близки приятели. Учим заедно, ходим на дискотеки, излизаме си насам-натам чисто приятелски, без чувства. Споделяме си доста, аз знам за предишните ѝ връзки, както и тя за моите. В момента и двамата сме свободни. Проблемът е, че от известно време осъзнах, че съм влюбен в нея. Мисля за нея по друг начин, дразня се, когато говори с друго момче, сдухвам се в случаите, когато не ми вдига или не ми отговаря на съобщения. Не съм говорил с нея на тази тема, защото се притеснявам, че ще се отдалечи от мен като приятелка, а аз не искам да я губя. Посъветвайте ме какво да предприема! Благодаря!

Коментари

1.   Ако сам не се усещаш дали тя също те харесва, то тогава отстрани си личи най-добре. Нямаш ли хлузък колега или приятел, когото да попиташ.

2.   Ако много си цениш приятелството с нея, по-добре се опитай да си харесаш друго момиче, но в крайна сметка ако не искаш по-добре и признай чувствата си и каквото стане стане, все пак един живот живеем.

3.   Добре дошъл във френдзоната на приятелката ти, не че е фаталано ама няма лесно измъкване

4.   От много чакане ще я загубиш... По- добре действай преди да е станало прекалено късно и да тръгне с друг... От личен опит ти го казвам :)

5.   Кажи и какво чувстваш, иначе така ще съжаляваш цял живот, по-добре риск, отколкото сигурен неуспех :)

6.   Пийнете малко и я целуни. Ако тя се отдръпне, се извини, че алкохолът е виновен.
Има вероятност приятелството ви да приключи, ако тя разбере, че гледаш на нея като към жена, а тя на теб като на приятел. Но понякога това е по-добре, отколкото да се самоизмъчваш.

7.   Като колега, (макар че и вече завършил) който е бил буквално в същата ситуация, (университет, специалност, момиче от групата) мога да ти кажа следното. Ако не искаш постоянно да се тормозиш и да се чудиш дали ще станат нещата, трябва да ѝ признаеш. Имай предвид обаче, че шансът да те отреже и голям. Били сте само приятели дълго време, и нищо чудно да гледа на теб само като на приятел, да не се досеща, че я храесваш, и това твое признание да ѝ дойде като неприятна изненада. Е, има шанс и за успех, може и тя да те харесва и да те чака да действаш, но ако не те харесва, не се отчайвай, дори сега да ти изглежда много трудно. В моя случай не се получи, след това стана неловко и сега дори не си и говорим. Но ако не искаш цял живот да се чудиш, не се сещам за друг начин.