Тема за размисъл
 Някога отношенията като цяло не бяха толкова меркантилни. Тогава една жена харесваше един мъж, заради самият мъж, а не заради неговите пари, или парите на баща му, или някаква политическа амбиция, преминаваща в тотална персонална изгода. Тогава жената може би харесваше мъжа, заради :неговите очи, неговото тяло, неговата усмивка, неговото чувство за хумор, неговият ум, неговата топлота и отзивчивост. Има случаи когато даже жената е финансово по-стабилна и пак харесва някой мъж, отговарящ на нейните изисквания, желания, мечти. Двамата да имат стабилни семейства, а това е просто служебна връзка, която преминава в някакво по -силно и дълбоко чувство. Двамата се вълнуваха като на млади години от всеки блус в полумрака на някой купон, скрити и бързи целувки в асансьора между етажите, в тайно държане за ръце и бързи докосвания, които само за тях имаха значение, е и за институтските клюкари. Единствено на симпозиуми, можеха пълноценно да се насладят да взаимната близост и то пак с хиляди предпазни мерки. Същото се отнасяше и когато мъжът на жената заминаваше в продължителна командировка в чужбина, но и тогава трябваше да внимават със съседите и разни любопитковци. Даже понякога си устройваха леки скандали за пред колегите. Такива връзки продължаваха години. По принцип жената избираше, тя е водещата и инициативна фигура. Тогава връзката беше между-личностна, докато сега е просто финансов договор и материален интерес, нещо като проституция, на която е предадена по-обществено приемлива форма.
Десантчик -Навсякъде по по всяко време

Коментари

1.   Искаш да кажеш, авторе, че преди изневерите са били по-морални, и по-възвишени? !? Е, по-глупаво нещо, отдавна не съм чел!

2.   Само не разбрах като се обичаха толкова много, защо се криеха в полумрака и по кьошетата, ами като достойни хора не се разведоха и не се ожениха? За да не си развалят стабилните семейства? Явно само финансово. Много възвишено, няма що.

3.   Само мъжете избираме момите на база такива каквито са, демек това което им е дадено по рождение а момите избират момците на база какво са постигнали или ще постигат което е много по справедливо защото никой не избира как се ражда но определено избира какво ще прави след като се роди, на кратко момата избира момъка на база меритокрация а ние избираме момите на база какво са получили по рождение, защото красотата е сигурно 90% гени и 10% труд, не можеш да оформиш грозно лице в хубаво но един беден момък може да се издигне и да постигне много дори ако е започнал от нулата

4.   Според мен или по-точно, както аз го чувствам в сърцето на един средностатистически мъж има място само за три жени и той обича само три жени-три : Дъщеря си, съпругата си, майката си, евентуално баба си последните две са условни защото бабата може вече да е починала когато той е пораснал. В останалите жени, той може да се влюбва, да го привличат неудържимо, да ги харесва. Много е нетактично, когато една жена, след първият интимен контакт го пита "Ти обичаш ли ме". Колкото и да е мил и внимателен обикновено отговора е, че между тях обич няма, а само влюбване и неудържимо привличане.. Понякога партньорката го разбира, друг път се чувства пренебрегната, ами такъв е живота-все някак трябва да го избутаме до "хоризонта на събитията"
Десантчик -- Навсякъде, по всяко време

5.   Отговорът ти е още в първото изречение... не бяха толкова меркантилни. Днес това е целта. Всичко е един театър игран от жената за да получи облагите. Липсват чувствата, страстта, копнежът да се видят, именно това, което беше някога... тръпката и любовта. А е толкова красиво всичко това. Една влюбена двойка.... треперят един за друг, летят на крилете на любовта.

6.   И кога е било това "някога "? Хахахах, глупости!

7.   Не мога да кажа, че мъжа ми ми дава пари, дори и секса е рядко. Явно само аз съм го обичала. И няма пари. За мен съм се прецакала с моята любов.

8.   До №7 /Както се казва във филма "Дами канят"//. Според мен, трябва да сте щастлива. Близостта с любим и обичан човек е безценна. Всичко, което казвате са етюди от общата картина на взаимоотношенията
Десантчик --Навсякъде, по всяко време