Случка в метрото
Преди няколко години, една вечер, късна зима или по-точно ранна пролет излезнах от фирмата където се правя на технически директор. Фирмата е малка, собственика е партийно обвързан и нищо от техника не разбира, така, че при срещи аз трябва да трансформирам на език с технически термини, които за него са пълна "абракадабра.. Вървя по улицата и на един ъгъл виждам възрастна госпожа, най-вероятно мой "набор" да продава букетчета от много хубави кокичета. Помолих Я да ми формира от четири букетчета, в два по-големи, за да ги подаря на съпругата ми. Благодарих на госпожата, платих и отидох да "хвана" Метрото. Беше час пик и имаше навалица. Качих се и застанах в добра позиция не много близо да врата, но и не много далеч, защото скоро след 5 спирки трябва да слизам. Отзовах се до една младо японско момиче, видя ми се толкова нежна, дребничка и плаха, и като, че ли беззащитна в блъсканицата във вагона. Застанах така, че да я предпазвам от навалицата. Аз съм не съм висок някъде към 182-183 см, бивш джудист и десантчик в казармата преди много, наистина много години. Бях с лице към момичето, та то беше сигурно на по-малко години от дъщеря ми. Ненавиждам някой да блъска и да се отнася грубо с жени. Бях с черно кожено яке, нещо като късо палто и сигурно не съм изглеждал в очите на момичето приятна гледка. През цялото време до беше вперило някакъв сияен поглед в букетчетата кокичета, които бяха на 20-30 сантиметра от нея. От време на време вдигаше поглед към мен и някак много мило, плахо и срамежливо ми се усмихваше. Въпреки, че вътрешно се усмихвах, външно пазех сериозна физиономия. Така пазейки я от навалицата стигнах спирката където трябваше да слизам. Изчаках докато почти всички, които слизаха на тази спирка да напуснат вагона и в последният момент и подадох букетчетата и измърморих "For you" и бързо се измъкнах в последният момент през врата преди тълпата да нахлуе. Момичето толкова се изненада от жеста ми, че в очите и се четеше нещо като смайване, изненада, учудване, объркване и взе букетчетата. Направих го в последният момент, за да не я притеснявам, да не се чувства в неудобно положение, да не си мисли, че имам други мисли освен-тази да зарадвам едно малко на ръст, нежно, японско момиче, в чужд град, в претъпкан вагон и в един мръсен, грозен град сред хора говорещи с груб, гърлен глас. Съпругата ми одобри моята постъпка и каза, че не е очаквала мила постъпка от мен.
Десантчик-Навсякъде, по всяко време

Коментари

2.   Пиши в YouTube "Tokyo metro rush hour" и гледай колко за беззащитни японците в метрото :)
Иначе добре си направил. Хубав жест от сърце!

3.   Можеше да й подариш само едно, не всичките.
Това момиче не ти е никскво, а жена ти се грижи за теб цял живот.

4.   Нещо хич не ми се връзва...
Първо - кой и по какви съображения подарява на някого 2 букетчета вместо едно?
Второ - така или иначе си имал 2, защо не подаде на азиатката (няма как да си знаел, че е конкретно японка! ) едното, а другото да запазиш за съпругата си?
А това с одобрението на съпругата съвсем ме разсмя.. Ти и до тоалетната ли ѝ даваш отчет кога ходиш и какво правиш?

5.   До №4, . Както вече съм написал, аз съм доста възрастен и съм бил в командировка няколко пъти в бившият СССР, основно в РСФСР, в някои от областите близо до Казахстан, но също и в средноазиатските републики. Освен това във ВМЕИ в потока имахме поне 20-нита виетнамци и виетнамки така, че по костната структура на лицето с голяма достоверност мога да ги позная. Освен това беше по удобно да подаря двете, защото ги държах в една ръка. Ама Вие, да не сте от тези, които, ако са с момиче в заведение да искат да си делят сметката с момичето??? Винаги , повтарям за не разбралите "ви-на-ги" мъжът плаща сметката. Дълбоко ненавиждам някакви мъжленца с ръце, като макарони и тесни раменца да си делят сметката с момичето в заведението. Бих ги определил с една част от дамската интимна анатомия, която обожавам, но при тези така наречени мъже, това вече е вид характер. Не искам да бъда груб, затова ще го кажа в по-мека форма. - когато пишете персонално на мен използувайте обръщението Вие, все пак не съм пил с Вас брудершафт.

6.   Много тъпа история.
Аз пък няма да взема цветя от непознат, за какво са ми?
То е ясно, че със сексуални намерения си я оглеждал, но като няма да стане заради обстоятелствата и жена ти, си и пробутал цветята без нищо да казваш.

7.   Ооох, че мило, прекрасен жест!
Благодаря от името на всички жени, които разбираме посланието, познаваме и ценим мъжкият покровителствен инстинкт!
Имах подобен случай в метро в Испания- Мадрид.
Беше първите седмици от пристигането ми, още не бях свикнала с милионният град, нито тълпите хора в метрата.
Трябваше да пътувам около 40 мин в метрото него ден, беше местен празник, нароооод. Сврях се някак във вагона, хванах се някак с крайчето на пръстите за задната част на една седалка. Опитвах се максимално да се "разширя" и изпъна нагоре, защото ме притискаха отвсякъде. Едно младо момче беше, което просто се свря с рамото напред към мен, разтвори двете ръце над главата ми и отстрани, избутвайки в страни малко хората наоколо и стоя така, докато аз слязох. Трябва да е бил долу- горе 185 см достатъчно много над мен (158 см) а аз си бях в защитена зона в кръга, който той ми осигури свободен.
Години по- късно същото направи мъжът ми за друга жена, беше бременна макар и в начални месеци. Но няма как да сбъркам коремчето и. Жената просто се усмихна мило и на него и на мен и това е, благодари на слизане пак с усмивка.

8.   Супер! Аз пък много се възхищавам на постъпката на автора. Наистина това е един страшно мил жест. Представете си, сами сте в чужбина, не знаете езика, не познавате никого и някой непознат прави нещо за вас, ей така от сърце, просто за да ви зарадва. Лично аз бих била щастлива и това би ме накараво да се усмихвам и да имам един хубав ден, което при цялото това тичане по задачи и целият стрес не е малко, нали?
Така, че радвам се, че все още има и такива хора!

9.   В сърцето на мъжът има място за 3-4 жени-дъщеря, съпруга, майка, баба/и/, ако са живи. Нищо особено не съм направил, просто японското момиче ми се видя много самотно и тъжно. Смятам, че истинските жени са по-добрата част от човечеството. И тримата: съпругата ми, дъщеря ни и аз сме инженери и тримата сме завършили ВМЕИ, а по-точно факултет радио-електроника. От самото начало на професионалното си развитие станах научен сътрудник в един институт, като колектива, който ръководех основно бяха млади жени-умни, високо-образовани, културни, възпитани, леко манипулативни, , грижовни. Жените винаги са ме безкрайно привличали, но по характер съм съм срамежлив и стеснителен. Като млад не се отличавах със съпружеска вярност, просто късно се включих в тази игра наречена любов-донесох много страдание и мъка на обичната ми съпруга. Не разбирам феминизма, не разбирам как мъж и жена в ресторант, ще си делят сметката, винаги мъжът трябва да плаща, винаги. В предишен мой пост под №5, съм обяснил, как съм познал, че е японка. За мен, най-важно беше мнението на съпругата ми, а тя е с твърд характер. За № 6 ще кажа, просто момичето беше, леко стресирано, а и какви сексуални намерения може да имам към едно момиче, което може да ми е дъщеря, та тя изглеждаше по-малка от дъщеря ни. Един мъж може да има връзки с жени до 7-8 години по-млади от него и някъде до 5-6 години по -възрастни от него, всичко останало е извръщение, поне аз така мисля.
Десантчик- Навсякъде, по всяко време.

10.   Много готина история. Супер си авторе.
Тамън и аз се сетих една където се проявих в добра светлина.
На стари години ме чукна кризата на средна възраст и се записах на кикбокс след 16 години пауза. Горе доло за година и половина влезнах във форма и почнах да играя спаринги с напредналите. Веднъж един ме натресе право в окото. След 2- 3 дена цялото око кървяса- бялото стана червено. Една съботна вечер отидох да си купя протектор за главата- това е като специална мека шапка която то защитава главата и донякъде и очите. В Цюрих има има Будошоп (за бойни изкуства) до ЛангЩрасе която пък е улицата с най- лоша слава- стриптийз барове, проститутки, наркотици и т. н. На ХелветияПлац хванах тролея обратно за в къши и застанах до едно девойче което много се изплаши от мен. Бях ниско остриган, с кожено яке, доста брадясъл и кърваво око. Опита се да се дръпне от мен но от другата страна имаше много пиян едър и як мъж който я гледаше с мерак. Той май я плашеше повече и от мен и момичето се сви между нас и гледаше безпомощно. Това много ме изненада понеже в Швейцаря хората не се плашат- ако някой е в беда всички граждани наоколо скачат да му помагат. Тогава минах от другата страна и застанах между пияния и момичето като освободих малко място да се дръпне по- далече от нас. Пияния ме гледаше лошо но и аз му го връщах- все пак съм кикбоксьор.
Не една спирка девойчето ми каза тихичко "Данке" и слезна.
Стана ми приятно.

12.   Много готино е станало.
Японката ще го помни цял живот.
За тях такива дребни жестове са големи събития.

13.   До 9,
Десантчик- за пръв път чувам за жени инженерки. Даже се чудя какво са правили понеже на мацките силата им не е в радиоелектрониката. Моята също е инженерка но незнае дори и един транзистор как работи. Работил съм къде ли не- в NXP, ST, ABB и навсякъде е било коч- компания. Тук таме накоя цифрова проектантка или тест инжинерка. Във френските филиали имаше повечко жени, но не бяха повече от 30%, в немските- не повече от 10% в инженерния стаф. Въобще да си инженер е много неблакоприятна работа. Почти всичките сме убити хуища работари и чекиджии и няма кой да ни отракат. Затова ти завиждал благородно че си имал и кво да поебнеш. Соца май беше голяма работа.

14.   От автора до №13. Твърдо съм убеден, че някакъв израстък от 18-20 см в анатомията на мъжът не му дава някакво интелектуална предимство пред жените.. Това каквото съм правил, засяга пряко само две човешки същества-мен съответната колежка. Такива неща се правят така, че никой да не бъде обиден, не е необходимо да разгласява, а точно обратното. Някои жени са толкова умни, че има мъже, които в сравнение с тях са като чехълчета. Казват, че съм много умен, но съпругата ми има IQ, което е такова, че аз трябва да стъпя на стол, за да го стигна. Ръководи, повтарям ръководи над 300мъже, технически директор е в голяма иновативна компания, подчинените И, я наричат г-жа Центурион. Работохоличка, добра домакиня, чистофайница, аз съм повлеканът. Плашещо организирана, все едно е робот, грижовна. Подчинените И я , много харесват, защото не е дребнава, защитава ги, влиза им в проблемите, та били те и лични. Дъщеря ни е също нещо такова, лошото е, че плаши момчетата. Един познат на шега ги нарича големият и малкият генерал. Е, вече е доста възрастна и наближава време да се пенсионира, въпреки, че и предлагат да остане на граждански договор.

15.   До 14, номер 13 съм,
Любопитен бях какво са правили като радиоинженерки, а не в леглото. В леглото работата е ясна- едва ли има нещо особено.
Много рядко съм виждал жени справящи се с инженерството, особено с аналоговата техника. Те повечето дори трудно се научават да ползват осцилоскоп. Не казвам че са тъпи- просто техниката не им е интересна. Струва ми се че при соца имаше доста ненужни работни места, просто да няма безработица. Ама като гледам това май не е толкова зле- поне за разнообразие.
На запад е много оптимизирано- само който може да свърши работата. И затова- само мъже, много работа и много стрес. За чукане ако нямаш жена- проститутки.

16.   Всяка жена би се зарадвала на такова мило и безкористно внимание. Но къде изчезват тези мъже, грубовати, но нежни. Но ние жените сме виновни, когато ги е имала сигурно не сме ги ценели, а това такова възпитание и отношение към жените се, идва от майките им. Те са ги възпитали в такова отношение към жените. Завиждам на съпругата му и адмирации към майката му.

17.   До 16,
То какви ще са мъжете май зависи от вас жените.
Нали майките са жени. Не ги правете мамини синчета та после девойките да не мрънкат че няма мъже.