Защо тя е толкова отмъстителна за всяко едно нещо?
Във връзка съм от няколко години с една жена. Тя е на 25, а аз на 27. Време ни е за семейство и деца, но причината, поради която не съм предприел тези стъпки са няколко проблема, които чак сега започнаха да се усещат все повече - смяна на мнението много често, отмъстителност за дребни неща, постоянно намесване в това как да правя някакви неща, правене на забележки за дреболии. Щом аз направя нещо, тя автоматично като да не остане по-назад от мен, го прави същото. Сякаш ми е конкуренция и трябва да сме абсолютно равни.

Друг огромен проблем, е че когато съм с нея сякаш постоянно има някакво напрежение, все едно съм принуден или длъжен с нещо. С други жени не съм го имал. Но в други връзки не съм виждал някои добри качества, както в тази жена. Някои биха казали, че всяка връзка е плюсове и минуси и съм съгласен, но когато има съществени неща, утежняващи я до степен човек да се чуди защо е в тази връзка, означава, че нещо наистина не е наред. Щом така го чувствам значи е така.

Коментари

1.   Ами като не се чувстваш добре, защо не я прекратиш тази връзка? Няколко години ли ти трябваха да разбереш, че " има съществени неща, утежняващи я"? Защо губиш своето и нейното време? Или продължаваш да си с нея за да не си сам, докато чакаш да се появи нещо по-добро на хоризонта?

2.   Ако очакваш, че ще срещнеш някоя смирена, хрисима, дето гък да не ти каже, и ти ще си бея, значи нямаш връзка с реалността. Може да и е писнало да е с теб.

3.   Каква стабилност финансова и емоционална имаш че да твърдиш често ти било време за деца. Деца и на 50 може да правиш. Търси стабилни взаимоотношения и мисли как ще издържаш бременна, бебе ще плащаш за лекари лекарства зъболекари сметки и данъци. Като не вървят нещата всеки по пътя си.

4.   "Ако искаш да направиш нещо грешно - питай всички. "
Тук като гледам всеки ти дава акъл от неговата гледна точка. Само ти си човекът, който може да прецени дали е за теб.
Сега ще ти кажа и личното ми мнение, като не претендирам за обективност, но чертите, които описа са много токсични. Защото все ще се притесняваш, дали правиш нещо правилно, защото иначе тя ще ти мрънка и тая твоя постоянна несигурност, дали ще бъде щастлива ще те побърка. Другото е, че явно тя е мъжкарана и се състезава с теб, за мен това е ужасна черта за женски характер. Все едно сте двама братя и се надбягвате... Според мен седни насаме на тихо и обмисли какво да правиш, тя щом е такава дребнава, представи си когато имате деца каква ще е, като е изморена.

5.   Обговорете нещата според мен. Проведи честен разговор с нея и сподели всичко това, че не желаеш да сте като конкуренция, че тази дребнавост те отблъсква. Не говори обвинително за нея като човек пряко, а само като моментите, за които споменаваш. Много добре те разбирам, във връзка съм с дете, но ги виждам тези неща същите у партньора си, както и разбрах от негови познати, че ми е говорил зад гърба, пред роднините си също доста пъти ме споменава лошо. Отговорих всичко това, има някаква малка промяна, но въпросната отмъстителност и заядливост у другия направо ме втрещява. За семейство това е почти невъзможно да си с такъв човек заедно.

6.   Ако е Везни или Дева, това е характер.

7.   Автора

Някои хора пак не са чели и тръгват да бълват преди да са помислили. Не съм казал, че искам да съм бея и да нареждам. Не искам за всичко да ми се прави забележка и да чувствам човека до себе си като конкуреция. С други бивши го е нямало това.

8.   Ами, има такива хора. Просто са дребнави до безкрай и искат всичко да се съобразява само и единствено с тях. Имал съм такава връзка за кратко и знам за какво става въпрос. Точно все едно бяхме някаква конкуренция. Безкрайно философстване за абсолютно всичко, опониране, изтъкване, раздаване на акъл и т. н. Отделно съзнанието й беше заето само и единствено от най-дребни битовизми. Това трябвало да се купи, ама какъв цвят, ама откъде, ама колко пари, ама какво точно да бъдело и така нон-стоп. Никакви емоции, никакви закачки, смях и прочие. Буквално имах чуството, че пред мен стои пенсинирана лелка, поучаваща ме в живота. Отделно имам познат, който дори се ожени за подобна жена. Не знам как той я търпи, но на мен ми е трудно дори и в редките случаи, в които се виждаме в нейна компания. Постоянни забалежки и то пред външни хора, какъвто съм аз. Физиономии, цупене, мърморене и дори тръшкане и крещене. Само нещо да не стане, както тя иска и се изпада в истерия. Не знам, но за мен това е кошмар и не бих си го причинил. Винаги може да се случи да се сдърпате за нещо, но няма как това да е постоянно положение. В крайна сметка за какво ти е такава връзка, като ще си винаги на ръба на нервна криза.

10.   До 3, такива като теб милионери да са, пак ще си намират оправдания. Тотално сбъркани сте всичките дето приказвате, че на 50 можеш да направиш дете, на 40 да родиш и такива идиотщини. Той докато стане на 50, тази циганизирана държава ще е приключила тотално, не че сега не е страна от третия свят, ама може и още. Като се съберат тук няколко милиона подивели мангали, само до деца ще му е. Излез от град- държавата София и се разходи из провинцията да видиш европейско " развитие".

11.   Приятелче, както го описваш, ми се струва, че няма да е добре да създавате деца с тази жена. Често пъти това вътрешно усещане е правилно. Интиуцията рядко лъже, но човек рядко й се доверява, предпочита ножа да опре до кокала и тогава да действа.

12.   Такава енергия притежава- токсична. Отравя всичко което й е в обсега на въздействие. Тя не виновна- други са поработили и сигурно още я подработват в тази посока. Ако не обсъждате проблема, а всеки рекламира своята "житейска платформа" сте в невъзможна връзка.

13.   Явно момичето е емоционално нестабилно.
И за мъж и за жени емоционалната нестабилност е много отблъскващо качество.

14.   Да разбираме че ти искаш да си въртиш номерцата, а тя да си трае? И не на 25 години изобщо не е време за деца. На 30 - 33 тя ще е самотна майка. Вероятно без професионална квалификация заради теб и детето. И ще се чуди кой път да хване. А ти ще си вееш махалото и ще търсиш да забремениш друга. Вече няма балами да се връзват на приказки за ранно майчинство. Жените гледат да станат независими, за да имат доходи, в случай че останат самотни майки. А не едвам да свързват двата края.
Ж, 28

15.   Автора

Искрено благодаря на НОМЕР 4, 5, 8, 10, 12, 13! Адекватните и вникващи в написаното, се оказахте доста повече отколкото очаквах. Със сигурност сте имали подобен опит с предишни такива "хора". Радвам се, че някой все пак помисли над изложения от мен проблем. Надявам се да сте добре и нещата ви да се получават сега.

А на останалите не адекватни коментиращи - на вас кой ви е казал, че нямам пари, че нямам стабилност и че нямам силата да се справя с това, което искам? !? !? И подаръци съм правил, и обзавеждане за кухнята съм вземал, която е в МОЙ апартамент. Наследство е, но имам покрив над главата. И екскурзии в чужбина съм плащал. Да, готов съм за деца, но такива като вас по-добре да не създават никога, а да си умрат самички! Такива като вас са тумора на обществото, който трябва да бъде изолиран и да умре!

16.   7, ми да беше си стоял с бившите. Явно на тази жена просто и е писнало от теб.

17.   Има си диагноза за това поведение - обсесивно-компулсивно разстройство се нарича. При стрес и с напредването на възрастта симптомите се влошават. Но е възможно твърде много да я подтискаш и да й се налагаш. Ако я обичаш и това се преживява.
И тя, и ти сте все още малки за деца. Първо се порадвайте на живота като младо семейство, а децата ще се появят, когато и двамата сте готови за тях.

18.   Автора

До Номер 14 - НЕ! Изобщо не разбирай това! Разбирай реципрочно добро отношение, което и давам аз. Много ясно, че в една връзка всичко трябва да е равностойно. Само че така като те гледам си пречупила всичко през собственото ти нещастие, психопатия и последваща омраза! Еми не искам ти и такива като теб да ме заразявате с помията в озверелите си душици! Такива като тебе са самотни цял живот. Сега на 28 си гордо самотна, така ще си и на 38 и на 48 и ще умираш от злоба! Айде успех с независимостта. Напомняш ми за една дебела и грозна от Тикток, на която и липсваше преден долен зъб и обясняваше как тя също като всички красиви жени имала изисквания! Смях!

19.   18, достатъчно е някой да ти прочете това мнение и ще му стане ясно защо мадамата се държи така с теб.

20.   До 19, то сигурно си от онези озлобени 30 годишни джофри дето все нещо им е криво и всеки мъж не става... Седи си сама на празниците...

21.   20, ти пък ще си от онези намусени, гневни, сърдити мъже, които никога не виждат вината в себе си. Само майките им ги харесват и хвалят.
Просто мадамата просто и е писнало от него.