Той ли е?
Здравейте, имам връзка с мъж (24г) от някъде почти 2 години. Имаме една раздяла зад гърба си (и двамата през това време сме имали взаимоотношения с други хора). Събрахме се и сега живеем заедно. Проблемът е, че още преди да се разделим имахме различия (той постоянно пърха от енергия, иска да живее живот, изпълнен с приключения и тн, постоянно желание за секс), аз съм малко по-различна - не пърхам така, не живея с розовите очилца и тн. Още преди раздялата ни не можех да му отговоря на въпроса “Искаш ли мен, искаш ли бъдеще с мен”. Мислех, че след като се събрахме това ще се изясни, но уви не. Първата седмица като се събрахме бях полудяла за него, всичко отвътре ми се преобръщаше, но след това вече понамаляха нещата, както преди. Той не спира да се старае за мен и да ме накара да го “пожелая”, но все не става и се ядосва. Ядосва се, когато му откажа секс, започва да хвърля, да удря предмети и т.н. Започвам да се замислям дали наистина той е моя човек, дали трябва да минем през тези трудности, че да просъществува една щастлива връзка? Докато аз не мога да му отговоря на тези въпроси, той застава срещу мен и казва “теб искам”, “ти си любовта на живота ми”, но аз лично не мога да застана и да му го кажа това нещо. Обичам го много, свикнала съм с него, но не знам наистина какво ми пречи да му ги кажа тези неща, сякаш не ги чувствам напълно отвътре. Объркана съм много, моля ви за съвет/помощ.

Коментари

1.   винаги може да му губиш няколко години времето и после да му кажеш, че не усещаш нищо. о, чакай, това ми е познато... докато все искате да усещате нещо, да живеете в някакви фантазии ще изпускате хората, които ви обичат. но тревата е винаги по-зелена от другата страна... играйте си на връзки и отношения, имате по 100 живота, няма проблем.

2.   Какъв съвет искаш за човек, който хвърля и блъска предмети бе? Нали след време ще те бие и теб, толко ли не се сещаш. Абе деца глупави в 21в. с интернет. Не четете ли историите на другите хора и как свършват. Една моя приятелка преди 10 години ми вика " Моя веднъж го ядосах и той удари с юмрук и направи дупка в стената, ама поне съм сигурна че мен не би ме ударил. " Още тогава си помислих, че е насилник. Като им се роди детето и се почна-като по учебник. Икономическо насилие, шамари, викове, унижения всякакви. Още ли седиш там и се чудиш а?

3.   " Той не спира да се старае за мен и да ме накара да го “пожелая”, но все не става и се ядосва. " Помисли си, ако въобще можеш, за кого се старае всъщност- за теб (както ти се иска) или за себе си? Щом цялото старание е да го пожелаеш НЕГО? Защо след като сте се разделили не е останал с другите си там, ами е пак с теб? Сещаш ли се? Защото не се е намерила друга да го трае с всичките му истерии. Помисли си и си представи как ще живееш с този 10-15 години, например?

4.   Добре се посмях на реакцията му при отказ. Може би от тук идва неувереността ти - и с право. Струва ми се дебилен. Може и яко е хлътнал, но по-вероятно е просто дебилен. Ако на този етап прави такива селски изпълнения, представи си какви ще ги върти по-натам...
М29

5.   И според мен във времето ще се прояви като насилник.
Най-важният въпрос обаче е: Като не те привлича сексуално, какво изобщо правиш в тези отношения?

6.   2, Ами за огромна част от нещата вие жените сте си виновни. Не можеш да предизвикваш някой нонстоп и да не очакваш такива реакции. Психическите издевателства, които инспирират жените, са в основата на гневните изблици на мъжете.

7.   Не е за теб, заслужава по-активна жена. Ти самата си неориентирана какво чувстваш.

8.   Мъж, който хвърля и блъска защото си му отказала секс утре ще удря и теб за най-малкото.

9.   Нека започнем от това, че не е задължително да изказваш чувствата си, за да се разбере, че ги има, даже е тъкмо обратното. Да, хората са свикнали да си казват разни розови думички, но това не е правило. Важното е отношението ти към човека, да си личи, че чувствата съществуват, силни са и са истински, а не просто някакво насилване да се получат нещата. Така или иначе ти си човекът, който трябва да анализира всичко това и да реши дали е Той. На мен ми изглежда, че не е, но... решението трябва да бъде твое.

10.   Не знам дали е ТОЙ,
но човек, който блъска и чупи предмети,
ще посегне и на теб в някой момент.
Споделям от личен опит.
Ж 46

11.   Това ли ти е критерият за мъж- да беснее, да хвърля, да прави секс? Пърхал от енергия? ! Това ме разсмя.
Не, не е Той. Това е поредния с проблеми с гнева.

12.   Поредната, която търси себе си и не знае къде се намира. А междувремено що па да не лъжа тоя дето е с мене няколко години и да му губи ценното време.

13.   Някак си си знаех, че чавките от сайта ще прочетат едно нещо от цялата история и то е за хвърлянето и удрянето на предмети.

В вече сирената е вдигната. И никой не спира да се замисли какво е да живееш живот, обичайки някой, който не е сигурен за теб, жадувайки жена, която е с теб, но ту е полудяла за теб, ту пак го няма желанието в нея за нищо с теб и колко е себеунищожително да се бориш за тези отношения и да полагаш всяко възможно ти усилие, а да не се получава...

Да! Престъпник си направо, ако в отчаяние от болката метнеш нещо или удариш масата. Насилник направо! Проклети чавки...