Споделена история от Други

Между мечтите и реалността
Здравейте. На 26 години съм, мъж. Като малък имах хубаво детство в малък град. Мислех че не е това което исках, защото например съм имал само един лагер на море заради липса на пари, но като се замисля как сме играли по цял ден, цялата махала заедно, на жоменица, на мачове, на чилик :)
Дойде момента в който обаче влезнах в съзнателния си живот. Избрах тежка за учене специалност. Прекъснах я след 4 години следване, заради работа в чужбина. Авторитетна но не ме доближава до целите ми, а именно да имам собствен бизнес, да мога да помагам на хората и да мога да променям света към по-добро макар и малко. Виждам как тези ми мечти се провалят всеки ден. Искам да имам смислен живот, семейство. Не жадувам за скъпи дестинации и много коне под капака. Но колкото и нормални да са тези ми желания, толкова не се получават. Зарязах кариерното си развитие, в търсене на дивото и сега май нищо повече няма да излезне от мен освен един емигрант( не че е лошо).
Другата ми болка е че на 26 години най-дългата ми връзка е една седмица с една полякиня. Спал съм само с 4 жени за по веднъж. често се случва жени или момичета да си задържат погледа за повече от 5 секунди, което за мен е някаква индикация за интерес, но никога не съм имал куража да спра непозната и да я заговоря. Единствените ми моменти в които чара ми влиза в действие е само като пийна повече от 2 бири.
Ами това ми е болката...
Най ще ми е полезно някой да разкаже как е сбъднал своята мечта, каква е била и през какви перипети е минал.

Коментари

1.   Ами не разбрах каква точно ти е болката? Хвалиш ли се или се оплакваш? Май не знаеш какво точно искаш - бизнес ли, връзка ли, реализация в България ли, нормална работа ли, завършено образование ли... Какво точно искаш?

2.   Няма за какво да се притесняваш. Само не разбрах защо не завърши специалността си и защо си в чужбина??

3.   Нямам за какво да се хваля. Оплаквам се че съм човек без посока. Оставих професията, защото не ме правеше щастлив. Всеки ден ставах с онова неприятно чувство в корема и не съжалявам. Като работник се чувствах 100 пъти по- добре...