Защо жените станаха толкова злобни и негативни?
Не е само злоба и негативизъм. А и често изпадане в депресивни състояния.

Не започвам темата като смачкан и отхвърлян. Дори напротив. Имам си и приятелка от няколко години. Преди ги игнорирах тия неща, но вече не искам да се правя, че ги няма. Повечето приятелки на моята, също не са доволни от живота, две от тях се разделиха с приятелите си и сякаш сега очакват нещо с магическа пръчка да се случи. А друга пък все не може да си намери мъж и всичко и е криво. Говорим за различни хора, но общото между тях е, че са постоянно намусени и сякаш все нещо им липсва. Изобщо я няма тази ведрост и женска емоционалност в добрия смисъл, която преди зареждаше мъжа.

Вечно намусени, все недоволни, все сърдити, все нещо им има, все те не са виновни. Не говоря за ученички в пубертета. А за жени между 25 и 28. Които се предполага, че вече трябва да са зрели и да имат по-трезва преценка за живота.

Темата ми е фокусирана върху жените. Изобщо не ме интересуват случаи на мъже с такива характери и подобни състояния. Написал съм че става въпрос за жени и ми е интересно да разсжъдаваме в тази посока.

Коментари

1-50 от 51

1.   Търсят принца на бял кон, ама такъв не съществува. И като гледам имат супер високи изисквания.

2.   Като жена, влизам в част от описанието, но лично аз съм се затворила и не общувам много за момента, за да намеря къде са ми проблемите и да намеря начин да ги реша. Причините могат да са много, зависи от човека как е израстнал, средата и прочие. Не може да се каже за всички жени какъв е проблема, може да е различен.
Това, което аз наблюдавам е че социалните мрежи вредят ако не се ползват правилно, жените или част от нас са по -суетни или част не знаят какво искат и не познават себе си (за това влияе медията, мрежите и т. н. ). Това не е като съдене, пътят е труден, времената са трудни. Има хора, които живеят да се впишат, да си го "мерят", гонят някакви цели, за да изглеждат едни в обществото, а вътрешно страдат, защото всяко нещо си има цена. Прекалено осъдителни станахме и малко разумни и подкрепящи. Всеки се е дръпнал и гледа в чуждата паница и недай си боже някой да е с нещо по-добре от него.. не са само жените, цялото мислене стана повърхностно и плоско.. затова и много хора страдат.. но причините както казах за всеки са различни..

3.   Кой пък мъж около или над 30 годишен и с приятелка, ще седне да разсъждава над тоя въпрос. Моля ти се...

4.   "Изобщо я няма тази ведрост и женска емоционалност в добрия смисъл, която преди зареждаше мъжа"
А ти защо търсиш зареждане от приятелките на твоята приятелка?
В случая си нуждаещ се. И за къв' им е на приятелките на твоята приятелка да те зареждат пък теб с вероятно и позитивност? Нямаш ли си свои си хобита, приятели мъже, че тръгнал да иска жените наоколо да те зареждат? Мамин сладък неможко като много други....
Чудя се защо приятелката ти е с теб, може би си още една приятелка за нея докато си намери мъж? !

5.   Това, което искате е повече от трудно. Няма как да сведете всички жени е няколко социологически, психологически, социално-антропологически и т. н типа. Тук и Фройд, в компанията на Юнг и Август Форел трудно ще го сведат до нещо ясно и детерминирано. Както казват някои поети всяка жена е отделна вселена, даже не е галактика, а отиваме на ниво вселена. Мога само да предполагам, че в значителна степен, повдигнатите от Вас въпроси се дължат на социално -икономическата среда, която съществува у нас в последните 32, години и се нарича нещо като неолиберална демокрация. Тъй като съм много възрастен, мога да ви кажа, че и по време на така нареченият социализъм също имаше такива, взаимоотношения, но не така остро и безкомпромисно поставени. Мога да споделя, някое и друго мое изживяване от онова далечно време. Тогава като, че ли отношенията бяха по -изчистени и по-предсказуеми от гледна точка на свръх очаквания. Единият ми случай беше с моя колежка от института. Завършил съм ВМЕИ / сега ТУ/, факултет радио-електроника/ФРЕ/. Бях изкарал казармата, като десантчик и старшина-школник. Момичетата бяха повече от момчетата, живот студентски. През лятото между първи и втори курс бяхме на международна студентска бригада. Имаше рускинчета, латвийки, полякини, унгарки. Бяхме на лагар от палатки, на километър преди село Бакьово. Копаехме тераски за засаждане но борчета. Бях се запознал с едно латвийско момиче, но през деня те работеха на друго място, а до мен често копаеше едно момиче от нашата група. Слабо, безлично и просто тази дейност и беше доста тежка за нея. Ставаше ми жал и казвах да седне под някое дърво, а аз ще И изкопая нормата. Изкопавах както моята норма, така и почти цялата нейна, но тя се гавреше с мен с думите "Ей, любовта дава огромна сила и желание", намеквайки за Инга /латвийското момиче/. Бригада свърши и продължахме да си следваме. Понякога това момиче го водих да погледа тренировките ми по джудо, ходехме понякога или двамата или с други на кино. Играехме бридж, канаста, вист, ходил съм у тях, като и тя е идвала десетки пъти у нас, да правим протоколи от упражненията, някой и друг учебен проект, понякога когато е била у нас сме си правили "гювечета", хапвахме разни сандвичи, общо взето нормален студентски живот. Държа да подчертая, че не съм я докосвал с пръст, освен когато съм И подавал ръка, за да слезе от превозна средство. Години по-късно някъде към четвърти курс, Я срещнах с друго момиче, което се надявах да ми стане приятелка. Започнахме работа, първоначално бях разпределен в един институт, където за две годи научих само датите на цикъла на колежки от моята възрастова група. Преместих се в друг институт, където тя работеше, почти веднага стана научен сътрудник. Работехме в една секция, но скоро след това, други колежки, с които бяхме на "здравей как си", които даже не бяха и от нашата секция започнаха да ми казват, че тя доста редовно ходи до ръководството, да ме "донася". Бях силно изненадан, не го очаквах. Колежки, с които слабо се познавах, ме защитаваха, а тази колежка, с която сме били заедно 5 години "портеше" пред ръководството. Изводите оставям за Вас. Просто споделих

6.   Винаги са били такива. Тия трансджендърите също такива стават - също и обидчиви, както и истерични. Естроген, бате. Отделно, че са свикнали животът да си го оправят само с едно разтваряне на краката, ама като усещат, че взимат да остареят (към 30така) и никой не ги иска за нищо, светът им е крив.

7.   Еми кво да са доволни, работа, прибираш се, вкъщи пак работа. Ако има деца се гледат, еднообразие. Пък за жените е нормално, може и мъжете да не са им обърнали внимание.

8.   Няколко са причините, превърнали се в истински бич за съвременните жени:

1. Постоянни сравнявания с другите жени (особено с тези с обработените снимки в Instagram) и завиждане коя как се е "уредила" в живота по отношение на: рокли, чанти, бижута, ресторанти, пътувания, перчене с по-як мъж-трофей пред другите жени, как не работи и само харчи наготово дадените ѝ пари и прочее. Това не дава мира на много от жените и те започват да си мислят, че заслужават много повече, отколкото са успели да постигнат досега, но пък им е кофти, задето не им се получава и само зяпат как другите жени представят един привидно съвършен живот.

2. Горното поражда размисли на тема "Да подражавам ли и аз на тези, да се окурволя жестоко, да надуя джуки, да се намажа с тежък грим и да се прицеля в някой с кинти, търгувайки тялото си и пренебрегвайки всички нормални мъже, за да си "уредя" и аз живота леко като каките от Instagram, или са си остана съвестна жена, залагаща на истинските чувства и сплотеност в отношенията с любимия ми мъж? ". Второто рядко надделява...

3. Тъй като споменатите сравнявания с най-хубавите (или най-гримираните и с обработени снимки) жени им докарва ниско самочувствие, много жени се изнервят и поради това, което виждат в собственото си огледало. Те след ставане сутрин или след взет душ не виждат идеалистичния образ, с който искат да бъдат възприемани от останалите хора.

4. Почти всички жени мият косата си рядко: веднъж седмично, например. Някои дори я мият веднъж на две седмици или по-рядко, а при обичайното къпане дори не мокрят косата си. Те не са наясно, че човешката кожа всяка нощ по време на сън отделя частици мъртва кожа, особено тази на главата, която изхвърля и множество мазнини. Това се случва всеки ден без изключение и без значение от пола. Поради обстоятелството, че не мият косата си редовно, много жени стават още по-нервни, отколкото са.

5. Петата причина е, че голяма част от жените се хващат с някакви пройдохи, които са прости, но нагли и не са годни за семейство. Тях хем ги сърби да са с точно такива типове, хем ги боли, че са с тях. Когато са редом до такъв, завиждат на друга жена, че има грижовен и романтичен мъж до себе си. Ако обаче те са с грижовен и романтичен мъж, често го подценяват и си мечтаят за някой от отраканите свалячи и турбо гъзари. Те не могат да преживеят мисълта, че много жени се целят в последните, а са редом до нормален мъж, когото никоя друга жена не иска и се чувстват едва ли не "балъчки", задето са се обвързали с такъв.

6. Шестата причина е с постепенно увеличаващо се влияние, понеже засяга остаряването на жените и рязкото спадане на тяхната стойност във възприятията на мъжете. Изнервя ги това, че когато са били преди и в началото на 20-те си години, са се радвали на в пъти повече ухажвания от страна на харесваните от тях мъж, а при надхвърляне на 30-35 години е последвал внезапен застой и яките пичове, подир които въздишат, вече не се занимават с тях, а се насочват към най-свежите и яки пички на по 18-24 години. Когато са вече лелки, изпадат в ужас от това, че нито са свежи, нито толкова хубави (дори и много от нехубавите момичета имат миловидно излъчване точно защото са млади все още), нито така стройни, а и не са така желани за семейство и деца.

7. Не бива да се забравя и това, че преобладаващата част от жените 1-2-3 десетилетия са сърбали попарата на няколко или на няколко десетки тъпкачи и нервите от това как са патили от собствения си избор да пускат многократно на такива типове ги е озлобило и унищожило романтиката у тях.

8. Масло в огъня наливат и тези от тях, които се самонадъхват с разни феминистки статии и призиви, че са "самодостатъчни, силни и независими". Толкова са силни и независими, че ако останат без интернет или телефон за два дни, се паникьосват и светът едва ли не свършва за тях. Ако пък една жена е самодостатъчна наистина, това наистина я прави негодна за връзка, защото такива хора не могат да се отпуснат и се ужасяват от мисълта да споделят своето ежедневие, мислите си и преживяванията си друг човек. Те са свикнали да не се съобразяват с никого и това ги прави още по-негодни за семейство, където сплотеността изисква и способността за приемане на нравствените привички на другия, да се налага понякога да са на разположение и да се разчита на тях, и да правят разумни отстъпки спрямо човека до себе си. Тези жени искат да могат да разчитат на другите хора, но не искат другите хора да разчитат на тях. Едни от най-нещастните в личен план жени са точно считащите се за самодостатъчни. Самочувствието им се крепи единствено на парите и временните развлечения, които те носят, ако са кариеристки, но те бъркат "силата" и "паричното задоволяване" със щастието от преживените хубави моменти с любимия човек, каквото не са изпитвали никога през живота си. Същото важи и при някои мъже, които крепят цялото си самочувствие на парите и които без тях са по-ниски от тревата.

9. Много жени имат слабост към неистовото желание за нещо различно от сегашното, което обаче не се отнася до мъжете (за тях вече споменах горе в точка 5). Например, ако е тъмнокоса, тя иска да се изруси, но ако е руса, иска да се потъмни. Ако е къдрава, иска да изправи косата си, но ако е с права коса, иска да се накъдри. Ако има тънки вежди, иска да ги удебели до степен да изглежда изкуствено като клоун, но ако веждите ѝ са дебели, иска да ги изтъни ужасно силно. Ако има тясно лице, се комплексира и си пуска бретон, за да изглежда по-кръгло, но ако е с по-кръгло лице, прикрива бузите си с косата и няма бретон, за да издължи оптически формата на лицето си. Ако някоя тяхна приятелка или случайна жена на улицата има определен модел хубава дреха, те искат да имат същата, но в момента, в който и друга има същата, им става тъпо, че не са единствени.

10. Десетата причина е, че преобладаващата част от жените все търсят някакъв скрит подтекст в чуждите думи и се чудят как да ги тълкуват. Това често им изиграва лоша шега и сами се вкарват в някакви филми тип "Какво е искал да каже авторът? ". Мъжете, от друга страна, са праволинейни хора и разбират точно това, което са чули. Жените обаче редовно боравят с някакви неясни знаци, обяснения, намеци и имат вредния навик да очакват мъжът насреща да разгадава мислите им без нито една изречена дума. Жените рядко прибягват до ясни и недвусмислени изразни средства, често се изказват неясно, а в случай на обсъждане на даден въпрос не обичат да боравят с обосновани доводи, защото очакват, че само защото са жени (грешка при възпитанието им още от малки деца, когато са били "малката принцеса на мама и тати"), трябва непременно да им бъде угодено и да стане на тяхното. За последното спомага и това, че само защото са жени, те биват обсипвани с прекомерно внимание от страна на момчетата и мъжете и така пораждат у себе си представата, че са много специални и с лекота могат да се налагат над някой мъж. Естествено, не обобщавам за всички жени, но повечето са така.

- Кифлоприземител

9.   Много от мъжете са несериозни, нямат добро отношение и подход към жените, държат се простовато. А до приятните и качествени мъже не можеш да се вредиш, защото често вече са във връзка. При тези обстоятелства е лесно жените да се разочароват.
Освен това наистина в следствие от социалните медии много жени стават меркантилни и искат да се обвържат единствено с мъж, който е успешен и може да осигури висок клас жилище, луксозни почивки и маркови стоки и облекло. Аз лично познавам жени на мнение, че им е по-добре сами и без да забременяват в случай, че нямат такъв мъж до себе си. Едновременно с това чувстват негативност и неудовлетвореност каквато ти си описал.
Според мен това са част от факторите, може да има и други.

10.   Че и питаш! Постави се на мястото на една млада българска жена и ще разбереш почти моментално. Единственият избор в менюто е остриган като за влизане в казарма ганчо с кафеникава кожа с брада и маратонки. Който често е и плюмчо храчещ по улиците. Просто няма друго. И жената е принудена да избира между такъв с аборигенски поглед и пак такъв, но с по-мургава кожа. Ти да си жена в България не депресиран, а направо ще полудееш. Аз дето съм мъж едва издържам само да ги виждам тия, а какво ли би било, ако съм и зависим от такива интимни партньори и да нямам друг избор за партньор освен един от тях. Кошмари от Елмстриит пасти да яде пред това да те ебе такъв сигурно.

Чорбаджията на курникът

11.   Нищо не правене, не работене, само уж учене, през това време мама я обслужва, социалните медии и останалите медии й пълнят главата, че тя е само с права, без задължения, трябва да я приемат такава каквато е, да бъде изслушване и разбирана и много други феминистки правила... са й промили празната глава и когато попадне в реалността олеле ужас, мъжете не са мъже. Никой не ме разбира и не мога да си намеря подходящ партньор. Оххх забравих, станала съм и мързелива...
Изпадам в депресия, имам ниска самооценка, нямам самочувствие.... Всичко това води до липностни проблеми, а с тях още много други... За това са такива.

12.   Автора

До Номер 4 - не искам приятелките на приятелката ми грам нищо от тях. Просто ги дадох за пример и че не се забелязва само при мен, а и при обкръжението на моята. Нямам допир с тях. Ти си поредната емоционално забила жена, която не чете. Чети ги тия теми бе. Направи си труда да помислиш над казаното.

13.   Жената по принцип не е длъжна да е вечно усмихната и любезна само защото е жена. Не защитавам тези, които са груби и невъзпитани, но не смятам, че това описание се отнася единствено до жените. Повечето хора вече са студени дръпнати, в такова общество живеем.

14.   Проблема е в Инстаграм Фейсбук и Тикток защото 90% от момичетата следят богатите и успели по всякакъв начин жени. Които имат хиляди последователи и всяко едно обикновено момиче иска да бъде като тях. Да носи техните дрехи да има пари за да посещава елитните заведения да я возят в скъпи автомобили да ходят по екзотични пътувания това виждат бедните момичета и всячесми се опитват да потдържат техния стандарт на живот много от тях плащат с Гъ#вете си само и само да се докопат до знатната мечта. И когато тази мечта не може да се осъществи те са кисели и сърдити на целия свят

15.   Точно на тая възраст 25-28 купона за жените приключва и се налага да се сблъскат с реалността за пръв път, което никак не им е приятно. Нормално е да са намусени.

16.   15 - Те поне са имали своя купон, за разлика от девствените смотаняци на същата възраст, които чакат някоя да продължи да ги обгрижва като мама им. И бясно да плюят жените, че не се е намерила някоя толкова да мрази себе си.

17.   Няма как да са приветливи, усмихнати и над нещата. Проблема им е комплексен- среда, образование, ипотека, лизинг, мъже със съмнителни качества, възможности и цели в живота, кариерно развитие, провинциален манталитет на момичето от малкия град или село, визия и култура. Кое по- напред!? В добавка агресирани, безчувствени и най- пагубното- незаинтересовани да мръднат и йота от тази позиция.

18.   Осъзнават собствената си безполезност в един безсмислен свят и ги избива на безсилие и агресия. Мъжете сякаш имат по-разнообразни интереси и занимания и някак успяват да залъжат реалността, но жените обикновено вкарват всичко на една карта, която често е губеща тоталната им зависимост от смартфони и телевизия = пълно пропадане.

20.   Криво разбран феминизъм.
Модерното убеждение “мъжете си падат по кучки”

И аз го наблюдавам това, авторе. Жена съм на 35. Ако видиш даже непознати дами, седнали на по кафе - няма смях, няма мекота. Намусени муцки, резки движение, едно такова просташко излъчване.
Майките в парка - същата работа. Седят на пейката или прави до катерушката, оплакват се, карат се на децата… никоя не съм видяла да се зсмее, да се подгони с детето си, да си поиграе.
На плажа… мама лежи и намръщена се маже с бронзанти, тате копае дупки и строи замъци.

Няма смях, няма игра, няма нежност и мекота.

21.   Аз наблюдавам това явление и при двата пола от всички възрасти.. За съжаление наистина в последно време хората станаха много студени и намусени. Сякаш стана модерно да си емоционално дистанциран и да гледаш като пън.

22.   Авторе, са ше ти кажа що е така. Първо, "муцките", както ги нарече една какичка по-горе, са се много превъзнесли! Всяка се мисли за наследничка на някой от шейховете в Дубай или най-малкото като някоя куртизанка на тея шейхове. Иска Ламборгини, а се вози във втора ръка кола! Иска Брат Пит, а е с напълно безизвестен мъж до нея. Сънува Малдивите, получава Борисовата градина и шумна София. Иска да е развратна и да я опъват като в порно филмите много мъже, само че го играе малко по-кротка да не й излезне име. Иска да живее в Бевърли Хикс, но уви, родила се е в Люлин или Младост и се очертава да е наследничка на една прогнила, мухлясала, паянтова, максимум двустайна панелка, която няма как да издържи още дълго под напора на времето! Иска Гучи и Долче и Габана, а получава дрешка от H&M. Редовно не й стигат парите за глезотийки и го кара като пенсионерка - от пенсия до пенсия. Понякога иска да се нашмърка, ама и за това няма пари. Изцежда си редовно някаква тубичка върху себе си, която й придава тен. Даже и не знам как се казва на това, ама в крайна сметка успява да замаскира липсата на чести почивки на екзотични места. Трудно пише запетая, ама се има за много умна. Като отива на интервю, слага повечко от всичко - боя, токчета, подплънки, лак за коса, деколте, бедра... Само цепката остава закрита. После се чуди защо й е такава работата. Работодателят й бил крив! Когато гледа дете, не мисли, че то е отражение на нея и нейния любим, а се чуди, защо Бог я е наказал толкова! Всички на нея са й криви. Превъзнася чужденците, но единственото, което може да каже по-хубаво за тях е главно "не ме бие"! Не че ти и аз сме й избирали мъжете, с които е спала. И много такива други особености, които я изправят на нокти.
Примерно, не вижда за кого гласува, а след това ходи да събира капачки, за да оправи положението на децата...

23.   Защото са не задоволени.

24.   От слушане на мои приятелки какви са причините за техните състояния има няколко аспекта: хормонални проблеми (скрити или открити), неудачен личен живот или живеене дълго с мъж, който не иска деца, а те искат (пет познати жени, споделящи), здравословни проблеми, тук включвам и ментални проблеми, грижи финансови и физически за болни близки или вечно преструващи се на болни, ниско заплащане, сравнения с други познати техни жени в социалната мрежа ( които да речем рекламират продукти, правят 5 снимки дневно и в остатъка на деня си живеят живота. Липса на партньор или студен към тях партньор, желание за встъпване в брак и мъж до тях, който не желае. Причини винаги много, важното е да се мисли позитивно, защото влезе ли се в спиралата какво нямам и какво не съм може и хронична депресия да си докара човек, независимо мъж или жена. Но да, българката е много хленчеща и мрънкаща и не работи над себе си за подобряване на умения като готвене и подобни, а се гримира до несвяст и изведнъж се буди на 30 неудовлетворена, без дете или изглед за такова скоро, дори да има мъж се чувства с него като съквартирант, чете рядко, намира винаги лошото, прави ужасно впечатление с клюкарене и много завист към жени, било то и приятелки или роднини.

25.   То не е само за обикновените жени.
Често срещано е някакви красавици с гаджетата си нови коли всичко уредено лайф ала бала и гледаш :
Едни нацупени и кисели физиономии все едно хамстер изгубил хралупата си в снежен ураган с накревена и отчаяна муцуна.

Нормално е много да са киселячки заради скучната работа по тези задушни офиси. Избрали професии, които не харесват вероятно за да препичелват повече пари, но тази монотонност да отражение в един момент и цялото ежедневие започва да им тежи.
Често такива са способни да извършат някоя голяма глупост.

От наблюдение мога да кажа, че жените занимаващи се с изкуство или спортна дейност са много по живи лъчезарни.

26.   Осъзнават, че лъскавия свят, който виждат в инстаграм и тик ток не може да ги огрее и се разочароват генерално.

27.   Защото мъжете които търсят са химера в такава бедна страна. Няма толкова мъже дето да ти плащат 700 лв квартира и да ги гледат с дете. За такова нещо е необходимо минимум 5к заплата и пак не стига.

28.   Пък около мен всички са като слънца. Защо ли...

Лола

29.   Защото се занимават с български мъже. Ако беше жена и за ден, щеше да опищиш вселената. Трябва да си слаба, красива, гримирана, с прическа, с маникюр, с хубави дрехи. Всеки ден да се стремиш да си перфектна. Да внимаваш какво ядеш. Да работиш по цял ден и после да готвиш. Домът ти да е чист, подреден. Да гледаш децата сама. Да си порноактриса, но и скромна, да не те помисли Ганьо за лека. Да се правиш на тъпа, че да не се комплексира. И в насреща получаваш мърморещ, гневен, вечен приятел, който те мотка с години за живеене, брак или деца. Търпиш изневери. Търпиш мъж, който рядко ти помага за нещо. Не включвам пари, дори и емоционална подкрепа не могат повечето. Не са партньори.
Вместо да гледаш жените защо били сърдити, се замисли защо няколко години връзка не са ти достатъчни, че тази жена да не е приятелка само. Но мъжете сте лесни в това отношение- скачате на следващата. Ако има деца, подхвърляте издръжка и това е.

30.   Учат се от мъжете.

31.   Неспособни мъже = кисели жени. Толкова е просто.

32.   Защото няма мъже. Свестните, способни да осигурят спокоен живот от финансовеа гледна точка и спокойствие от психическа такава отдавна са семейни. Останали са:
1. Дебили имащи само пари със съмнителен произход. Такива редовно имат и психичесаки отклонения, агресивни са и от тях нормалната жена се страхува.
2. Параноици, които са решили, че жените са с тях само заради имането им могат да я подлагат ежеминутно на тестове, задаващи й въпроси сякаш изкарани от ток-шоу за влюбени двойки. Така могат да я карат до безкрай и изобщо да не помислят за нещо сериозно. И само губят времето на жената.
3. Мъже на 35-40 без доходи, без образование, без желание за развитие които нямат пари за себе си, но искат деца.
4. Мамини синчета, решили, че жената ще им слугува, а те ще лежат и пърдят на дивана, или ще лочат ракия.
Е, как да се усмихваш, като виждаш това?

33.   Защото няма мъже. Свестните, способни да осигурят спокоен живот от финансовеа гледна точка и спокойствие от психическа такава отдавна са семейни. Останали са:
1. Дебили имащи само пари със съмнителен произход. Такива редовно имат и психичесаки отклонения, агресивни са и от тях нормалната жена се страхува.
2. Параноици, които са решили, че жените са с тях само заради имането им могат да я подлагат ежеминутно на тестове, задаващи й въпроси сякаш изкарани от ток-шоу за влюбени двойки. Така могат да я карат до безкрай и изобщо да не помислят за нещо сериозно. И само губят времето на жената.
3. Мъже на 35-40 без доходи, без образование, без желание за развитие които нямат пари за себе си, но искат деца.
4. Мамини синчета, решили, че жената ще им слугува, а те ще лежат и пърдят на дивана, или ще лочат ракия.
Е, как да се усмихваш, като виждаш това?

34.   Защото мъжете са некадърници. Един е пет минутко, другия късопишко, трети стотинкар, друг съчетава всичко в едно. В комбинация с това че българският мъж е един от най-неподдържаните. На 30г. оплешивява и е сбръчкан, с жълти зъби и шкембе. Не е чувал нито за процедури за лице, нито за фасети, нито за присаждане на коса. В същото време иска за жена 20г. супермодел която да готви, чисти, да изкарва пари и за двамата. Още да изброявам ли?

36.   34, присаждане на коса? Процедури за лице? Фасети? Мила, говориш за мъже - имитациите на красота са патент на жените, ние сме такива, каквито Майката природа ни е направила! Това ви дразни, защото като виждат нас, хората се досещат, че и вие сте същите.

Споко, не искам супермодел! Осигури ми една 30-годишна дебелана средан хубост /5 от 10/, която може да готви, чисти и пере без да очаква домашна помощница за това! Може да се къпе веднъж на седмица /щедър съм, за да улесня търсенето ти/ и да гледа турски сериали, но в никакъв случай да не е меркантилна! Такива си имам и не ми трябват - мога да подарявам! Само се логвам в Инстаграм или Тиндър и намирам по стотина меркантилки! Даже и тук има от тях - личат си по коментарите.

Е, кога ще откриеш описаната по-горе? Или ще ти трябва известно време, защото масовката е с фасети, липосукции, екстеншъни и всякакви там нефабрични ъпдейти? Тук съм и ще наглеждам темата, ако намериш и решиш да ни зарадваш с новината! Ама не се бави, защото ако си намеря някоя сам, няма да те чакам!

38.   Мъжете жалят емоционално само майките и сестрите си. Един мъж ми разправяше много подробно как преди много години майка му претърпяла някаква операция и колко плачел и препускал нервно в коридора, докато мълчеше за собствената си жена, която с риск за живота и след гърч абортира - за нея не проля една сълза, нито продума колко му е жал. Хвалят се колко трудолюбиви са майките и сестрите им, ако ти правиш същото: "това го правят много хора". Не става въпрос и толкова физически да помага един мъж, когато емоционално не те жали по никакъв начин.

39.   Пичове, вие не разбрахте, че за да е усмихната и незла, една българка иска ДЖЕНТЪЛМЕН, който изпълнява следните функции:
1. Банкомат без лимит на теглене;
2. Психотерапевт на разположение 24/7;
3. Дългопишковец, надървен постоянно, изпълняващ 101 сутри (не молитви) за разсънване, докарващ поне 3 оргазъма само с поглед;
4. Под 30г., с кола за 100 бона и панелка за още толкова, бели и прави зъби, косища на някое американско хипи от 80-те, навъртял повече пластични операции от к-поп изпълнител, да се къпе по-често от японец, минимум 1. 85 височина и 8 плочки (за предпочитане 10 );
5. Да няма майка, сестри и братовчедки, от които да ревнува (по необясними от псевдо/науката) плиткоумна ви пенка, която вярва в ефективността от религиозни ритуали и на каквото види в инстаграм.
Това може да се обобщи от коментарите на жените тук.
Почвайте да отмятате от списъка, момци, че времето на дамите е по-важно от вашето!

40.   34 ти не си падаш мъже, а по педераси. Един мъж да изглежда добре, е достатъчно да е изкъпан, постриган, и с чисти дрехи. Повече обаче за него говорят качествата му, а не да ли ползва редовно крем за бръчки или да ли си обезкосмява ръцете.

Чингис Хан-Скандинавеца

41.   33. Съм,
Забравих да споменя хазартните личности. Типове готови да харчат парите на жената, могат да продадат всичко за пари за залог. От такъв индивидец трябва да се бяга с 300.
36 - Преди ден -два сутринта взимайки се кафенце един младеж щеше да ме задуши. Дали си беше мил зъбите някога не знам. Найстина ли вярваш че някоя женя ще се хване с мърляч? Който не мисли какво ще е около него като си отвори устата. Фасетите не са лукс, необходимост са когато имаш изгнили, криви и жълти зъби. Гади ми се при мисълта за целувка с такъв.
Четох друга тема как Ганьо ходи по малка нужда където му падне. Хич не му пука че след него ще вони или че няма къде да си измие ръцете. То вече да те е гнус да подадец ръка за запознанство. И като казах това си споних как един искаше да се запознаем и ми подава ръка в някакъв кръвясал бинт. Хич и не протегнах моята.
Аз не съм толкова предирчива за присаждане на коса и процедури за лице. Но по отношение на другото съм безкомпромисна. Там вече става дума за хигиена. Ти ако се кефиш на миризми и мръсни, немити и жълти зъби твоя работа. Но нас нормалните хора ни е гнус

42.   "Пичове" вие не разбрахте, че имате само една майка и само до пълнолетие! Принудително жена да стане по- силна от вас, Е- честито! Сега сте (много от вас) неспособни да бъдете МЪЖЕ, неспособни дори да бъдете равни, как неможковци могат да си представят нежнани слаба жена до себе си... че така и двамата ще имат нужда от МЪЖ!

43.   Добре де, аз едно не разбирам.
Мъжете уж търсят някоя лъчезарна, игрива жена, с която се общува леко, но масово виждам точно обратното. Мъж - весели се, пийва си с приятели, жена му до него все едно с Трън са ѝ бръкнали в дупето.
Защо, мъже, ги търпите тези навъсени кифли, които с два погледа ти става ясно за какво е с тоя мъж?

Моят опит. Аз не мога да се цупя - все се шегувам, гледам да не товаря хората. Ами адски много мъже, които са ме сваляли, са мислели, че съм лесна. Един даже ми каза: “На каква се правиш. Нали те виждам” Пък онази нацупената, ледената кралица… там трябва да се борят, да трошат ледове. Но моят мъж пък си ме взе именно затова и сме щастливи.

Защо мъжете си хващат намусените, високомерни жени?

44.   10, 13, 17, 23, 29, 32 и 33 са направили най-точните изказвания.

46.   38 много правилно. Наблюдавам как моят мъж жали майка му да не гледа децата, а на мен сто тояги са ми малко. Другите жени как се оправят, с искам с колко други си бил, та да ги знаеш другите. Нищо не се оценява.

47.   34 до 36. Нямам агенция за запознанства, така че няма как да ти осигуря. Ти не можеш ли сам да си намериш? Аз съм жена, която се грижи за себе си, и искам същото от мъжа. Аз съм успяла да отделя пари за фасети. Ходя на маникюр, педикюр, терапии за лице тяло и коса. Няма как да съм с някой, който няма усет за естетика. А да се грижиш за зъбите, значи да се грижиш за здравето си. Това, което си описал като идеал за жена е неуважение първо към себе си, после към партньора. Не знам дали съществуват такива нечистоплътни жени. Аз не познавам такива. И се надявам, че няма.

48.   Излизайте жени от тъпите фейсове, инстаграми и тиктоци, защото става страшно вече и ще стане късно.

49.   Номер 41 написа:
"Фасетите не са лукс, необходимост са когато имаш изгнили, криви и жълти зъби. "

Номер 47 написа:
"Аз съм успяла да отделя пари за фасети. "

Номер 47, ти имаш ли изгнили, криви и жълти зъби? Номер 41 обяснява кога са необходими, а ти вече си отделила пари за такива, значи си счела за наложително да прикриваш истинските си зъби с изкуствени люспи. В противен случай нямаше да спестяваш точно за тази цел.

Адски много от момичетата и младите жени имат силно изгнили зъби, повсеместно са с по някой и друг изкуствен зъб още на 20-25-годишна възраст, защото са постъпвали немарливо спрямо устното си здраве. Личният ми зъболекар ми е казвал, че жените рядко посещават зъболекар, било ги страх от машинката и отлагали до последно, докато вече е твърде късно да се спасят зъбите.

Забавно е как много жени възхваляват чужденците, само че повечето от тези лелки са виждали чужденци само в южноамериканските и турските сапунки, където актьорите със сценичен грим и нагласено осветление ги подбират да приличат на модели измежду стотици или хиляди други чужденци там, които са средни или неугледни на вид. Живял съм в няколко държави в Северна и Централна Европа, като смело мога да заявя, че масовият чужденец има по-развалени зъби от масовия българин. Прави впечатление и огромния дял на чужденците с криви зъби, наредени натясно на зиг-заг. С години ходят с тъмни зъби, с кариеси и натрупан зъбен камък. Важи и за иначе доста уредени икономически страни като Швеция, Финландия и Германия. Тук-там има и някой хващащ окото, поддържан чужденец, но в България поддържаните мъже са в пъти повече.

Друго често и прибързано оплакване на много българки е, че българите ходели по тениски и къси панталони, в най-непоносимите жеги и по сандали и джапанки, вместо да са облечени от глава до пети (обаче жените в същото време пускат двойния аршин и в топлото време държат да си носят поли, рокли, тънки клинове и къси панталони, а за широко разтворените деколтета да не говорим). Ще обясня защо е толкова повърхностно това женско мрънкане. В доста по-студените от България страни е логично там да ходят винаги с дълги панталони и дънки, с по-дебели блузи, ризи и пуловери, често и с по-дълги палта, защото температурите ги принуждават, докато у нас в половината време човек може да е по тениска и къси панталони, а през есента и 2/3 от зимата (поне в Пловдив и някои други градове извън София) и средно на дебелина яке е достатъчно. Не са ти нужни палта и да се навличаш с дебели дрехи. Един норвежец или швед, например, ако лъсне в България при 35-40-градусови жеги, и той ще бърза да се пусне по тениска, къси панталони и сандали или джапанки. За дълги коса и брада няма и да си помисли. Ще се поти като пор, напук на самовтълпяванията на по-лековерните жени, че "западняците се поддържат, носят дълги панталони и не миришат". Мой приятел финландец, който там не носи нещо по-тънко от дебела вълнена блуза или риза, често и с пуловер отгоре, плюс дебели панталони, а навън и с дебело яке или палто, в България постоянно беше с потници и тениски, понякога и гол до кръста през лятото.
Друга зле прикривана от българките истина е, че много от тях самите редовно заместват душа с големи количества парфюм.

Българките не искат да си признаят, че възвеличават чужденците заради парите им и възможността с продаване на половия си орган да се уредят в западна държава. Но не се натискат за развити страни като Япония, Сингапур, Катар, Южна Корея, Тайван, Хонконг, Израел, Бруней и прочее. Отчасти (поне в началото) чужденците са им интересни и заради това, че са непознати и временно могат да намират общи приказки на тема "А какво е в твоята страна? ". Познавал съм десетки българки, които са се напатили с чужденци, включително и от италианци, испанци и всякакви други, които форумните киселячки превъзнасят като мъже за чудо и приказ, само защото са зяпали много филми или "приятелка на приятелка веднъж казала... ". И не уточняват, че въпросната приятелка на приятелка в България е излапала половината пишки в квартала, а като е станала на 30-35 години, панически се е хванала да търси спасения навън и да се преструва пред някой чуждестранен плащач, дето не го искат жените от неговата държава, че е много целомъдрена и свястна. Гледали, недогледали, бърборят наизуст, без да имат добър личен опит. Дори и тези българки, които вече са си продали дупетата в чужбина и пишат тук, почти винаги са с навъртян километраж; прикриват истината за големия дял на долнопробните чужденци и възхваляват единствено малката част, които им е удобно да споменават тук.

- Кифлоприземител

50.   43, мъжете нищо не хващат, тях ги хващат, затова трябва да се пробват с много. 1 мъж на всеки 20 сигурно има избор на жени.

52.   Автора към Номер 3

Всеки, в чиято връзка някои неща не вървят. Какво излиза, че който има приятелки, не може да влиза в Сподели ли?

53.   Самочувствието и тонуса се създава и отглежда от притежателя. Пак чета оправдания и косвени констатации. Не задоволени, криво- гледи и краки, бело и дебело с жълти зъби, използвани, смачкани и изхвърлени от мъжки селски бекове и реене в облаците. Слезте на земята, отидете на козметик и фризьор, усмихнете се и излезте от черупката на изолацията, че като гледам шанса и при вас е 1 към 20.

54.   Истината е, че мъжете малко бият жените и изведнъж жените се помислиха за равни, щото законите ги били направили равни. Като са равни нека да опъват каиша наравно с мъжете. За това са кисели и намусени, щото не издържат на мъжкото темпо, пък нали са равни трябва да са и равностойни. В Русия декриминализираха домашното насилие и жените разбраха, че мъж жена не пита и винаги има право. Дори има право да пребие зверски жената веднъж в годината без да я убива естествено. Жените знаят какво ги очаква ако нещо започнат да се зверят на мъжете си и за това никога не ги предизвикват с просташко женско поведение. Така семействата там са щастливи, а жените са усмихнати и лъчезарни!

55.   Защото така!

1-50 от 51