Червени флагове когато се запознавате?
Здравейте!

За какви "червени флагове" наблюдавате, когато се запознавате с потенциално ново гадже?

*** "Червените флагове са сигнали, които много често пренебрегваме във връзките си, особено в началото, когато пламъкът на страстта и любовта грее с особена сила и замъглява преценката ни. В началните етапи от връзката могат да се появят предупредителни сигнали, че нещо с партньора ни не е съвсем наред. "

Коментари

51-76 от 76

59.   Аз съм на 23 години и като мъж, червен флаг за мен са материалистките, обикновенно на среща държа с момичето да се разхождаме, да отидем на кафе и после пак да се разхожда и много пъти са ме рязали заради това такива материалистки. На срещата се появяват без кола и тя ми вика как съм можел да съм без кола, минава срещата и повече не иска и да се видим, все оправдания. Това че съм дошъл на среща без кола не означава че нямам и дори да нямам, невъзпитано е, не си прави труда да ме опознае като човек а все гледа моите възможности. Аз не съм привърженик на коли, използвам кола само когато ми се налага, затова обичам разходките, понеже в България стана страшен трафика много коли много нещо и все движа с тротинетка в града като е топло, а като е студено, тогава зор заман с колата. Карам обикновенна кола мазда. Но това не е всичко. Имам си джип и го ползвам само и единствено да ми дърпа моторната лодка като реша да я пускам някъде. А със маздата си движа навсякъде. Също така имам и друго хоби, карам кросов мотор. Събираме се групичка или в гората, или на писта скачаме. Имам си и бус, мотора седи в буса постоянно да не ми го откраднат. Живея в 100 кв апартамент под наем разбира се на 23 години все още не мога да си позволя да си купя. Няма да казвам колко пари и в кой град щото сайта е анонимен но си плащам сериозен наем 100 кв са тва. Нашите имат къща на село, която не ползват понеже са в града сега, понякога и там отиваме с момчетата да караме. Както се вижда от написано съм интересен човек и доста добре нареден за 23 годишен да не казвам успешен че съм малък още :). Но много материалистки ме отрязаха само защото обичам разходките вечер и не се появявам с кола на среща. Аз съм поставял няколко такива на място. Като ме отрежат и като ги последвам в фейса и като видят с какво се занимавам и моите хобита веднага се оправдават и се натискат и тогава аз ги режа :D. Сегашната ми приятелка е скромно момиче, не се интересуваше от това което имам. Разбираме се и се харесваме. Но както казах много ме рязаха докато я намеря. И с написано от мен искам да кажа това че караш евтина кола не означава че нямаш пари. Аз дори не карам обикновенната мазда толкова, сега като се стопли ще си движа с тротинетката или пеша в града.

60.   Номер 54,
А ти с каква кола отиваш на среща, че имаш такива претенции?

ж 46

61.   54, ти с колата ли се срещаш или с човека? Аз пък на младини когато ходех на срещи, никога не бях с кола. Не мога 1 чаша да пийна спокойно заради някой си, дето щял да ме преценява. Айде у лево!

62.   До 60 и 61.
Как така жена ще ходи с кола на срещата? Мъжа трябва да я вземе от тях с неговата! Аман от бедни ганьовци, вече искате и жените да ви возят!

63.   Номер 62, къде пише, че "трябва" мъжът да прави нещо? Защо подценяваш способността на жените да са разсъждаващи, способни и можещи същества? :) Защо не ги считаш за равноправни на мъжете? Жените също имат правото да идват с колите си на срещите; имат правото да плащат сметката си; имат правото и да са искрени, ведри, поддържани и красиви; имат правото да нямат навъртян километраж.

Веднъж красива и заможна софиянка в полунощ дойде с такси от столицата да ме вземе от Пловдив и с удоволствие плати сметката от 260 лева сметка, защото знаеше заради какъв честен и земен човек го прави. Нищо, че не съм някакъв голям красавец като от мъжките модели от списанията. Преди 10 години пък имах продължила 2, 5 години връзка с друга софиянка, която често идваше със своята Honda CR-V до Пловдив, да се видим, а сме живели и в нейното жилище в столицата. Бивш фотомодел с най-красивото женско дупе, което съм виждал някога. Най-дългата ми връзка беше също със силно желана и заглеждана от мъжете жена, която е била с мен въпреки липсата на кола и дори се шегуваше: "Ти си единственият мъж, с когото съм ходила и буквално, и преносно. Тези със скъпите спортни коли и Мерцедеси са ми смешни". Би звучало като глупава самореклама, ако твърдя за себе си какви добродетели притежавам, но бих излъгал, ако отрека, че ги нямам, затова смело мога да заявя, че винаги съм себе си и имам правилна преценка що за човек съм, тъй като зная както недостатъците си, така и предимствата си и не бягам от отговорност.
Срещал съм се и с десетина други жени с коли, като никоя от тях не е държала мъжът да има кола или поне на думи са отричали да е така, ако сме засягали темата. Във Финландия, Швеция и Естония съм бил на срещи с 20-ина жени и почти всяка имаше кола, като всички до една платиха цялата сметка в кафенетата или ресторантите, където ме канеха. Там е прието да плаща този, който кани, т. е. нищо общо с най-долната и лукава част от българките, които отчаяно драпат някой да има плаща всичко, просят си първи срещи изрично в ресторант (дори и безработните са уж все много заети през деня и са "свободни само вечер") и имат наглостта да го поставят като условие, за да се пръкнат изобщо на срещата: в противен случай отказват, защото се боят, че няма да са на далавера от цялата работа, след като приключи срещата и двамата повече не се видят, след като мъжът е платил голяма сума нахалост. :)

- Кифлоприземител

65.   Българския мъж все го е страх от меткантилни, да не му вземат парите дето ги няма. Да не му зяпат 20-30 годишната трошка. Да не даде 2 лв. за кафе. Ами смешни сте. Все пак да си кажа ако жената не е поне малко меткантилна, накрая се оказва че мъж я смуче.
Нормално да се информира жената с кого си има работа, не е нормално да дойде голчо на среща, да му свиди 2лв. за кафе, че да иска да се дели сметката чак. Да е на 30-35 да живее при мама, да работи за 800-1000 лв. да няма кола(всеки таралясник е добре дошъл пред това да няма кола) че и книжка да няма. Ами на какво ще разчитате да създавате семейство? Жената да ви вози, да ви плаща сметките, апартамент да осигури. Жената като се тръшне един ден в майчинство, а вие не може пукната пара да изкарате какво правим? То и аз пари не гледам, та се нацедих. Освен че го издържам като цъфне, кола, книжка, дом няма. Издръжка не плаща, че и нагласил от моята карта да се зарежда неговия телефон., иначе в чужбина работи. Така че жени, преценявайте добре. Тия оправдания парите гледали, какво да гледат? Някои нямат 2 лв. в джоба искат да изтряскат нещо без пари. Да пестят от платени. Добре, ще се минете, ще го преживеете. Ама от такъв дете ако родите, тежко ви горко. В тая държава никой не защитава майките, че и ще искат и вие да ги издържате.
Benjamina

66.   Номер 65, според описанието ти вече си направила доста погрешен избор на мъж, така че времето няма как да се върне назад и трябва да си изкараш поука защо се е стигнало дотук. Бас ловя, че си пренебрегвала поне няколко свестни мъже в миналото си, за да избереш "единствения", който така дълбоко е влязъл в живота ти и до ден днешен не спираш да мислиш за него - дали за добро или лошо. Избрала, нашата, някакъв пропадняк, решила да ражда точно от него, дори в момента му търпи магариите, а после тръгнала да приписва лошите му качества върху всички останали българи.

Кафето за 2 лева не са ти оправдание, защото спътник в живота не се избира според това дали ще ти метне 2 лева на първата среща, а според неговите:
1. Ценностна система и разбирания за живота;
2. Обща култура;
3. Смислени цели, които си е поставил;
4. Външност, ОТГОВАРЯЩА горе-долу на твоята такава (ръст, лице без грим, състояние на гърдите);
5. С възможно по-малко полови сношения, на брой сходни на твоите (ако си избираш обигран флиртаджия и тъпкач с безразборни сношения, с такъв ще живееш после);
6. Трайно във времето показвано поведение и отношение спрямо теб (това се разбира най-лесно, когато водите пълноценни разговори и прекарвате времето си заедно непринудено и с разходки, а не все да киснете по заведения, да обикаляте магазините, да джиткате насам-натам с колата и прочее УДОВОЛСТВИЯ, на които жените често наблягат като ЗАМЕСТИТЕЛИ на същинското ОПОЗНАВАНЕ с мъжа).

Днес, обаче, е истинска рядкост да се съберат СЕБЕПОДОБНИ мъже и жени, тъй като масата (не всички) жени са разпоретини, наебани от десетки, понякога дори стотици тъпкачи; много от тях са мързеливи, слушат маминка, лъжат, лицемерничат, злобеят, правят си тънки сметки, материалистки са, зловещо НЕнадеждни са, надминали са 30 години и още не искат да раждат (или са самотни майки, родили от някакви боклуци след бързо разтваряне на краката), преждевременно състарени, грозни без грим (това е и причината панически да крият с него лицата си), с кистози и безброй болести на половия си орган, НО В ЗАМЯНА НА ТОВА искат искрен, отговорен, парично успял и верен мъж насреща, който да го издържа и да им предоставя на тепсия РАЗТОЧИТЕЛНИ условия на живот. Разбира се, в допълнение на всичко това, да е на тяхната възраст, по-висок с 1-2 глави над тях (а не с 12, 9 см, каквато е средната ръстова разлика между двата пола), с оформено тяло, дори и самите жени да са мудни целулитени чудовища (повечето от тях след прехвърляне на 30 години пускат затлъстял задник и увиснали гърди). Е, няма как да стане!

- Кифлоприземител

67.   66
Да, с някои неща съм съгласна. Нали за това е темата? За да споделим опит и да предпазим по-млади и неопитни, да не се прецакат яко. Мъже. и жени. Какво по-добро от някои, който си е патил? В началото всички се представят по един начин. В случав този имаше прикритие за своята пропадналост, 1 година обездвижен със счупен крак. Нали не се очаква от такъв човек, който е легнал година всичко да му е цветя и рози? Нормално да е в затруднено положение. Яко се лъже, много яко. Аз дете не съм искала да правя, но станало.. Не го търпя вече зарязах го
Статистики разни цитираш живота е малко по-шарен. Да, имам си нов мъж, По-млад. Не съм търсила перфектен, висок, и подобни Изобщо не съм и търсила. Не искам мъж да ме издържа. Може да осигури нещо, но аз си свикнах по чужбина да работя, не съм изкарвала много, но друго си е жената да си има карта, където да и превеждат заработени от нея пари. И като реши да си купи нещо, да не дава обяснение или да се моли. Това е навик. Не мога да си предтавя да чакам на мъж, едни гащи да си купя. Това не значи че не трябва да положи старание на 1 среща или понякога да купи някакъв подарък(с повод) или да заведе жената някъде за един уикенд (с повод). А не като бившия, по празници и едно цвете няма. Жената също трябва да подари нещо. Важен е жеста. Ама такива малоумни изпълнения, за рожден ден нищо, за Коледа, за никой празник. Все едно в пещера живял. Ще ходим нвкъде, ама всеки си поема разходите. И като искаш нормално човешко отношение-меркантилна. Сега един уикенд в годината няма да събори никой. 2-3 цветенца или някакво дребно подаръче.
Жените са такива, да. Чакат принца. Топ мързелани са повечето. За тялото-моя си ме харесва сега каквато съм. Той не обича кльощи, не го привличат, дори иска още да дебелея.

68.   Приземител ли си, кифла ли си, не те знам какво си, но няма кой да ти чете километричните постове. Сори, чиче.
И да, парите са важни, да, жените трябва да са меркантилни. Не, жените няма да харесат бедни ганьовци, колкото и да мрънкате.

69.   Ако ти каже, че те обича на: първа, втора, трета среща... или още преди да сте се видели ако сте се запознали с чат.

70.   КП, ти искаш някоя да те издържа. Така звучиш. Меркантилен си. Обръщаш внимание на повърхностни неща като визия, пари, коли.
Защо връзките ти с тези красиви и заможни жени не продължиха, и нямаш брак, и деца?

71.   Номер 70, бъркаш мнение 68 (същество от неустановен пол, жадно за чуждите пари) с мнение 66 (моето). :) Ако си направиш труда да прочетеш и осъзнаеш написаното в мнение 66, ще ти стане ясно какви неща са ключови при запознанството с нов човек. Това е отражение на моите ценности; за други хора не нося отговорност.

Външността е дотолкова важна, че двама души да се харесат взаимно. Ти наричаш това повърхностно, но всъщност повърхностно е да приписваш несъществуващи (или непоказани през призмата на времето) качества на някого, само защото изглежда по един или друг начин, и да го приемаш за божество или за нищо човек само въз основа на физически данни.
Нормалните хора изкарват парите си сами и с честен труд - без чакане друг да ги издържа или по пошъл начин. Не си в състояние да цитираш мои думи от което и да е мое мнение, с което да подкрепиш твърдението си, че "искам някоя да ме издържа". Това е така, понеже ти спадаш към онези хора, които обичат да жонглират със свои измислици, вместо с обстоятелства.
Колите за хора като теб може и да са повърхностно нещо, съдейки по изказването ти, но за мен са любимо хоби и поприще, понеже обожавам да творя в тази област и ми се удава сравнително добре.

За да отговоря на въпроса ти: не съм искал да продължавам отношения с красивата и заможна жена, защото се опита по време на свирката да ме обработва да се откажа от мое начинание, в което вече бях вложил 3 години труд, да не заминавам за чужбина и вместо това да работя за нея, наред с това да ѝ бъда съпруг и баща на детето ѝ. Не обичам някой да припира за брак и да прави настоятелни опити да се налага над мен, още по-малко да го стоварва хитро точно в такъв момент, в който си въобразява, че съм по-малко разсъждаващ и подвластен на лесно склоняване. Най-удачното за мен решение беше веднага да спра действията ѝ, без значение, че ми доставяше удоволствие и предлагаше да ме издържа. Точно обратното на това, за което ти предполагаш за моята личност. Аз съм горд човек, притежавам силна съвест и не бих паднал толкова ниско да лежа на чужди плещи, дори и сам да предлага. Това повечето жени трудно бихте го разбрали.

- Кифлоприземител

72.   - Да не е обсебващ досадник. Например запознаваме се и се започва едно писане и звънене. Още няма нищо между нас, но аз нямам спокойствие и време за приятели и семейство.
- Да не иска първите срещи да са посред нощ. Имаше един тип, който все към 23ч искаше да се срещаме. Трябва да не съм в час да изляза с непознат сама по това време.
- Да не прекалява с нищо - секс, алкохол, цигари., ..
- Да си даваме време, в което всеки да отделя за хобита и интереси
- Да не иска пари от мен, така както аз не искам от него
Да не се опитва да ме отдалечава от семейство и приятели
нито да ми говори срещу тях
- Да обича животни
Да не е злобар - срещу жени "кифли" и по-успели хора. Не искам такива типове. Всеки е свободен да е такъв какъвто иска.
Да не е хомофоб мразещ хора с различна сексуална ориентация. Да не е расист.
Общо взето такъв няма. Та ще си седя сама.

73.   До № 72 - да кажеш, че такива или онакива няма е аналогично на клишето, че всички мъже/жени са еднакви. Виж клишето, че "който търси, намира" изглежда да е по-вярно. Бих добавил и "който не отказва, намира". Някои неща стават трудно.

Незнам до къде ще се докараме с тези изисквания. Преди се е говерело за любов, а там няма никакви флагове. Тя не пита.

Случаен минувач

74.   До № 72 - да кажеш, че такива или онакива няма е аналогично на клишето, че всички мъже/жени са еднакви. Виж клишето, че "който търси, намира" изглежда да е по-вярно. Бих добавил и "който не отказва, намира". Някои неща стават трудно.

Незнам до къде ще се докараме с тези изисквания. Преди се е говерело за любов, а там няма никакви флагове. Тя не пита.

Случаен минувач

75.   Червен флаг е ако е висок под 180 см и под 15 см на едно друго място :) Червен флаг е ако е облечен с обикновени дрехи и обувки, например дънки за 60 лв и маратонки Мат стар, ако ми дойде така на срещата направо ставам и си тръгвам. Червен флаг е да кара обикновена кола, например Опел или Форд, в такива трошки не се качвам. Червен флаг е да живее в някой краен квартал или в панелка, никога няма да отида в тях.

76.   Изглежда, че тук има доста провокатори :)

77.   Ако е от България или друга Балканска държава е червен флаг.

78.   Ако на първа среща дойде облечена с клин да и се вижда дупето и путката, и с голямо деколте и тънък сутиен да и личат зърната, значи е курва. Изчуквам я няколко пъти и нищо серионо с нея.

79.   До номер 78 - ще сбъркаш много в преценката си така. И като монахиня да е облечена, не е гаранция, че не в курва, а аз с клина съм девствена, така че секс няма да видиш и да искаш.

80.   На мен отдавна ми мина времето за срещи, ама... не прекалявате ли малко с тия коли? Каква е тая среща, на която не мога да си поръчам една бира или чаша вино? Това е краен вариант за някакъв много малък град без транспорт или някое село.

81.   Ако съди за жената само по външен вид. Аз съм суетна поддържана жена. Решила съм скоро да си сложа 1. 25 мл. хиалурон. Имам си и маникюра и вежди. Но в същото време имам две магистратури. Работя и си изкарвам сама парите. Такива льохмани като 78 със сигурност ще решат, че съм "курва'. Ама нямат никакъв шанс да ги огрее. С колите си и подобни дрънкулки не могат да ме впечатлят. От мъж и вода не искам да ми купи.
С такива като 78 си правя много готини шегички.

82.   За мен, най - големият червен флаг е да почне да ми говори за пари. Да, аз изкарвам добри пари (нищо невероятно като сума), но почне ли да ми говори за скъпи покупки или за скъпи почивки, дузпа.
Други червени флагове:
- Незаинтересованост от мен
- Постоянното чоплене на телефона
- Безвкусно облекло. Мацката може да бъде облечена с тениска и дънки и пак да ми хареса. Облекло тип "200 лева за час" няма да ме впечатли.
- Неяснота за бъдещето си.
- Постоянно да ми дрънка за бившите си какви боклуци били.

Със сигурност има много други, но това изкача на първа линия.

83.   81, такива дето сами се оправят в живота са ми най-интересни. Имала 2 магустратури. Аз пък имам 3 специалности и какво? Нито един ден работен по тях. Нещо какво ти говори това? Няма ли кой да те тика и урежда в тая държава и 10 специалности все тая.
Вежди си имам, няма нужда да се правя на плашило, ноктите си правя, а за джуките - има увредени жени. Познавам с разтечен хиаурон и не се оправя, като мацната с лопата.
Не си суетна, а високомерна.

84.   81 - До 83 - Аз си работя по специалността, не ми бери дерта. Кое по-точно ти е интересно, не знам. Както реша, така ще живея. Какъв ти е проблема че има жени, които се "оправят" сами също не разбирам. Май-май е чиста завист.

85.   84 Ако беше толкова оправна, нямаше да имаш нужда от джуки. Явно за да се издигнеш ти трябват.

51-76 от 76