Любов като малки
Здравейте! Жена съм на 22 имам приятел на 25. Заедно сме от 8 години. Той ми е първия важен човек в живота, аз на него също. Разбираме се перфектно, всичко във връзката ни е супер, живеем заедно от 3 години на семейни начела. Мислим и за семейство по-нататък, собствено жилище и т. н. Обаче, напоследък все отнякъде- интернет или познати ни казват, че трябва да опитаме и други хора, и че не можем да живеем така щастливо като сме били заедно от толкова малки. Едва ли не да имаме опит, било то връзка или секс и с други хора. Не че искаме да се разделяме, но отвсякъде чуваме как трябва да опиташ поне 3-4, 5 човека преди да откриеш твоя си и че е един ден, след връзка 15, 20 години, на по 35, 40 ще сме си омръзнали и ще търсим чуждо, защото сме се обвързали от много малки. Интересно ми е да чуя вашето мнение. :)

Коментари

1.   Не си създавай проблем, ако нямаш такъв.
Иначе са прави, че обикновено нищо не излиза от подобни връзки, но те не продължават по 8 години, а по 3-5 най-много. Вие сте си вече семейство, когато ти си омръзнете, ще имате деца и дом, и т. н, няма да се разделите.

2.   Ти ако слушаш хората много далеч ще стигнеш ммдаааа. Ние с моя сме така от 17 годишни. Вече сме над 40 и смея да твърдя, че само още повече се обичаме с времето. Не ти трябват бройки, нито пък на него. Важното е човек да открие сродна душа, с която да му е лек и приятен животът и да остареете заедно. Разнообразният секс с други хора звучи примамливо наистина, но може би всеки човек трябва да си нареди приоритетите и да прецени кое му е по-важно. Така или иначе след 30-35 либидото рязко пада при повечето хора и започваш да искаш спокойствие, уют, деца. Ако се разделите сега не е ясно дали ще намерите други хора, с които така добре да се разбирате и после...? Нали четеш по форумите какво става. Реват, че са сами, а социален кръг вече няма, защото след 25 всеки си гледа връзката и семейството и вече дискотеките и купончетата почват да дотягат и така. Иначе и на мен ми ги говореха такива на времето. Но добре, че имам в обкръжението си пример от 5-6 много богати, успяли и щастливи семейства, които са заедно от младини та съм съобразила кое е правилното.

3.   Ти за хорското мнение ли живееш? Те ли ще те хранят и поят?
Това са приказки на загубеняци, които нямат късмет във връзките и разбира се като видят някой успял, айде да му развалим отношенията. Седи си на задника, обичай мъжа си, мисли за деца и други важни работи.
Успех!

В. А. М.

4.   На 58 г съм, Жена, омъжих се на 19 г и родих първото си дете. И съм била с един единствен мъж до сега, 40 г. Той ми беше първия и последния. Обичайте се и не слушайте другите. Любовта е единствена в живота.

5.   До №4. Респект и уважение. И аз познавам една такава жена, приблизително на Вашите години, даже малко по-възрастна. Тогава моралните ценности и възпитанието бяха традиционни и на друго ниво, сега са глобалистични, демократично-неолиберални //Fallschirmspringer//-Десантчик-"Навсякъде, по всяко време"". Колкото до авторката, не слушайте другите, а си слушайте сърцето. Това е Вашият живот, а не живота на разни "съветници". Желая Ви щастие и дълъг семеен живот