Мъжът! Инструкции за употреба
Този текст е вровокиран от новината за разпада на една връзка. Близки хора! За които всички казваха: "Перфектна връзка" Хора, на които съм завиждала.
Те бяха, правеха всичко заедно - работеха заедно, плащаха сметките си заедно, никога не се караха, приятелите им бяха общи, децата винаги с тях. Гледаш си и си казваш - егати, как е възможно? ! Сякаш си бяха създали някакъв свой свят, в който нямаше място за тях като индивидуалности.
Раздялата беше грандиозна! Оказа се, че той от три години си имал друга. Нещата ескалираха една вечер пред компанията ни. Чухме такива неща, че останахме с ченета във въздуха.
Тя била мрънкало, той вече се плашел от вечните й капризи. Била много обсебваща. Тя пък го обвини, че й е превзел живота, че даже се облича, както той искал. После се започнаха вечните теми - пари, родители. Тя го била отделила от техните, пък той си бил дал здравето за да й построи дом.

Навръщане към вкъщи с моя мъж си коментираме това, на което станахме свидетели. И го питах какво мисли, беше ми интересна мъжката гледна точка.

И двамата имат вина, казва той, но тя повече. Винаги жените сте виновни. Ние гледаме да ви слушаме, за да има мир. И вие започвате да прекалявате все повече и повече. Много ясно, че ще си намери друга, при която се чувства добре.
И после продължихме разговора към темата какво трябва да прави една жена.

Нищо. Казва той! Вие все усложнявате, мислите. Защо да правиш каквото и да било? ! Бъди себе си, обичай ме и не се опитвай да ме променяш.

Та, всъщност, момичета, сега, на почти 30 години аз прозрях КАК се употребява мъж. Може да съм закъсняла, но по-добре късно...

Няколко основни неща и той ще си бъде ваш и ще ви направи щастлива:
- Не го превъзпитавайте!!!
- Не превземайте света му!
- Оставете го да има приятели, които не познавате
- Не го късайте от семейството му
- Не използвайте секса за наказание или начин да получите, каквото искате
- Обичайте го. Такъв какъвто е.
- Не ревнувайте, не го проверявайте през един час
- Имайте свой живот, кариера, приятели, хоби. Не се размивайте в неговия свят. Имайте свое мнение, своя индивидуалност.
- Радвайте се на живота, не бъдете намръщени, смейте се като деца заедно
- Оставайте децата отвреме навреме на бабите

Коментари

1.   Смятам, че си в грешка.
Обикновено е мъжът, който не иска жената да има лично пространство, приятели, хобита т. н извън него. Така са инези мъже, които от чувство за собственост; ревност; страхове техни си.
Която и тема да отвориш за семейство, връзка, ще видиш и сама.
За мен беше на първо място да се уверя, че мъжът ми няма подобни страхове и комплекси. Първата година ми спретнем няколко спектакъла от ревност. Казах му, че така приключване и всеки по пътя си. Няма да живея чужд живот, нито с едни 90 кг вечно увиснали на врата ми. Разбра ме! Разбра и това, че аз имам нужда от време за себе си, дори за да съм сама.
Аз пък нямам никакъв проблем да излиза с приятели ако иска, да си има неговите си хобита т. н реципрочно е.

2.   И защо да правиш всичко това, а той спи с други? Той не спи с друга, защото жена му е гадна, просто иска секс с друга, ама не пуска клона.

3.   За последното си много права, двойката трябва да има време само за себе си.
Повечето мъже не са свикнали на нищо вкъщи да правят, не оценяват работата на жената.
Ако може сметките да се разделят, жената да гледа децата, вкъщи да е чисто, а мъжа какво трябва да направи за жената, като дори и достатъчно пари не може да изкарва, за да е спокойна жената.
Идеални отношения няма, а само взаимна търпимост. Много малко са двойките на които им е приятно да са заедно след години съжителство.
Децата изнервят много и ако няма време в което да са само двамата е трудно.
Много е лесно все да се обвинява другата страна и да имаш друга половинка, а да си живееш спокойно с двама също не е ок.

4.   Естествено, че е така! Всяка умна жена го знае!
Единствено относно "Оставете го да има приятели, които не познавате" съм на различно мнение, тъй като един мъж на място сам ще изяви желание пред жена си да я запознае със своите приятели, тъй като не крие нищо от нея и се гордее както с нея, така и със стойностните си приятели.

- Кифлоприземител

5.   Моля, тези инструкции да се разпечата и да се раздадат на множеството от жените.

6.   Браво, ето това е. Побликувайте го някъде с големи букви. Но мисля, че ще е трудно на болшинството кифли да го осъзнаят, камо ли да го приложат.

7.   Браво! Точно така е.

8.   Браво за "прозрението", но това "КАК се употребява" не ме трогна особено...

9.   До 1 Моите наблюдения са други. Около мен, като се замисля, няма мъж, който е превзел жена си. Обратното обаче - да.

До 4 Именно! Като оставиш човек да си има приятели, той ще те запознае с тях. Моят мъж работи в друг град и понякога излиза с колегите си там. Разказва ми за тях и т. н. Сега организират излизане с половинките. Но има хора, които не допускат в живота на партньора си място за нови хора. След работа - вкъщи. Ето тази двойка, която се разпадна… мъжът никога не сядал импулсивно ей така, да изпие една бира с колега след работа. Защото работеха заедно и трябваше да се приберат заедно. Като закон беше.

До 8 Опитах да прозвучи като шега. Явно не се е получило

10.   Приветствам авторката и N 5. И бих добавил давайте ни и почивка- хоби уйкенд- лов, риболов, спортни мероприятия или излети. Рядко, разбира се но да го има в менюто. Думичката "употреба" и аз смятам, че не е много прецизирана но да не разваляме доброто впечатление.

11.   Нещата исглеждат правилни от гледната точка на един мъж.
Затова си мисля че автора е мъж.
Жена не би се съгласила с появчето от написаното.

12.   С жена ми сме заедно вече 14 години. Обичаме се не е точната дума. Ние се сляхме в едно. Да имаме си своите характопатии и трески за дялкане, но когато е в обятията ми времето спира, а за нея аз съм нейния принц. Често ми е казвала, че животът и е започнал, когато съм дошъл в нейния свят. Обичам да е красива и гледана жена. Не съм някакъв ревнивец, но си покривам млякото.
Не сме в пълна симбиоза, но кому е и нужно. Тя в буря в чаша, а аз се научих да мълча и броя, но всеки ден подарен от Господ аз Му благодаря, че ме срещна с нея.

13.   Ха-ха-ха. Много си далеч от истината скъпа.
Ако имаше повече житейски опит, щеше отдавна да си прозряла, че именно онези двойки, които изглеждат най-стабилни и идеални всъщност са най-гнили.
Ако правиш всичко това, което си изброила, ще бъдеш възприемана като даденост.
Ако един мъж се чувства сигурен, че не е контролиран или проверяван, 95% вероятно е, да започне да кръшка.
Мъжът ти те манипулира и те обработва...
И никога не забравяй:
Проверката - висша форма на доверие

14.   Виж си заглавието: "Мъжът! Инструкции за употреба". Виж си и финала на полюцията: "... а почти 30 години аз прозрях КАК се употребява мъж".
Какво е това?? Мъжете да не сме предмети? Да не сме гъба, която трябва да стискаш, за да я употребяваш правилно?
Запази си разсъжденията за себе си. Даже и да си се опитала да напишеш нещо положително, начинът, по който си го направила е обиден. И смърди на сексизъм.

15.   Ето кратки инструкции:

-Спокойствие
-Хубав секс
-Храна

Всяко женско същество, противопоставило се на тези 3 основни точки страда, нещастно е, и не е щастливо дългосрочно.

Поздрави и недейте ми отговаряйте!

16.   Авторке, уви, много наивна изглеждаш за възрастта си.
Този сериал, който си описала в тази двойка е типичен - недоволен мъж, на който за всичко му е виновна жена му, защото тя била мрънкяла.
Ама не се сеща, че тя мрънкя, защото той й изневерява. Докато тя след работа чисти, готви и гледа ОБЩИТЕ им деца той ходи да си инвестира времето, парите и половия орган в любовницата.
Ами коя жена би била щастлива?
Хайде да обърнем ролите, ако тя изневеряваше, а той гледаше децата през това време, дали той щеше да е щастлив?
Бил си дал здравето, за да й подсигури жилище - т. е. това жилище е на нейно име? И в това жилище той не живее, нито децата му живеят, а само тя? Не? Ах, каква изненада...
По същия начин тя може да каже, че си е дала здравето и най-хубавите години, за да му роди деца.
Ама явно той е по-креслив и неговото недоволство се чува.
Както казах, типична картинка - изневеряващ мъж, който постепенно развива неприязън към жена си, не защото жена му е много лоша (както той се опитва да внуши), а просто защото иска друга и вижда жена си като пречка да бъде с другата и постепенно я намразва.

17.   Номер 12 много ми хареса твоят коментар. Точно така се чувствам аз с моя мъж след 23 години заедно. Той ме дразни в 100 отношения, но без него ще ми секне желанието за живот. И двамата сме се научили да си мълчим, за да сме щастливи( не просто да бутаме, а да сме щастливи). Но е факт, че отговаряме И ДВАМАТА на изброените от авторката изводи. В този случай обаче съм на 100% съгласна с мнението на номер 16.
А мъжете са много лесни всъщност. Просто трябва УВАЖЕНИЕ! Която се е научила отрано, че Мъжът трябва да се уважава, винаги е в печелившата позиция. Но говорим за истинските мъже разбира се, не за тези, които се чудят колко бройки да натрупат, свиди им се едно кафе, или пък им отива здравето ако се наложи да създадат дом за семейството си.

18.   Номер 17, домът ЗА СЕМЕЙСТВОТО се създава ОТ СЕМЕЙСТВОТО. Семейството е съюз между мъж и жена, събрали се заедно и дружно градящи своето бъдеще!

А "свиди им се едно кафе" го казват доста жени, които очакват и дори нагло изискват мъжът на първа среда да им плати НЕ КАФЕТО, а в (десетки) пъти по-скъпата кльопачка и пиячка. Не си в час какви са изискванията на днешните жени при първите и последващите срещи, но за това има обяснение, понеже хем си жена, хем си обвързана и в днешните условия не ходиш по такива срещи (приемаме, че си вярна на мъжа си), хем (отново приемаме хипотетично) си от малкия дял на жените, които не се мислят за незнайни принцеси и би оценила мъж да те почерпи с едно кафе.

Подъл похват номер едно на много жени е ДА ВМЕНЯВАТ ВИНА У МЪЖА, като това подмятане за "свиди му се едно кафе" също попада в обичайния им словесен арсенал. Забавното е, че за тези жени хем кафето е "нищо", хем пък прибързано си правят заключения за мъжа, ако не им плати въпросната прищевка. А още по-забавното е, че веднага след това много жени бързат да дават пример как те самите си били избирали "само качествените мъже, плащащи им кафето", но някак си случааайно забравят да споменат, че напук на щателния им подбор на плащачи на кафе:
- почти половината деца в България са деца на разделени родители и днешното разхайтено поколение на деца и младежи е възпитавано почти изцяло от жени (много от които са самотни майки);
- на всеки два брака се пада по един развод (щото, нали, имали способността да усещат мъжа веднага и да подбират правилно);
- повечето жени имат много навъртени бройки още като млади, което е ясен показател за тяхната неспособност да задържат трайно един качествен мъж до себе си;
- огромна част от връзките и семействата са изпълнени с неуважение, свади, потъпкване на самочувствието, наказване на другия с държане на сухо (особено чест женски похват), изневери, дори побоища, но въпреки тези неща тези хора не се разделят, защото заедно ги задържат не уважението, верността и желанието да са заедно, а други причини, които обикновено се коренят във външната опаковка и парите, напук на червивото съдържание под опаковката.

А номер 16 хубаво се съсредоточи единствено над изневерите на ЕДИН МЪЖ, но някак леееко ѝ убягна същественото в споделената история, написано във втората ѝ половина. Не за друго, а защото написаното там е твърде неудобно за обсъждане. :) Пропусна и трите изречения, гласящи: "Тя била мрънкало, той вече се плашел от вечните й капризи. Била много обсебваща. Тя го била отделила от техните, пък той си бил дал здравето за да й построи дом. ".

Ако жена съзнателно избере мъж заради някакви негови особености, с такъв ще живее после. Повече от ясна причинно-следствена връзка. Избираш мъжа заради парите или външността - после ще имаш такъв до себе си, но вървящ в комплект със страничните последствия от тези условия. Избираш си флиртаджия с жените - ще живееш с флиртаджия и ще търпиш залитанията му към другите жени.

- Кифлоприземител

19.   Абе, я майната им. По-добре сама отколкото с вечните дебили, на които друг им е виновен, че са си боклуци.

20.   До 19... ДА И аз така казвам майната им на тези вечно мрънкащи, недоволни с големи прентенции и никакво покритие ЖЕНИ... пиша го с големи букви защото от коментарите до тук... никой не каза че разбора който са напрвили авторката и мъжа и е започнал с това че и двамата са виновни.... и аз в нас имам една такава на която съм дал последен от много предишни шансове.... защото за 10г живота ми се превърна в лек кошмар за което разбира се съм си виновен само и единствено АЗ и никой друг.... ама айде заради децата ама спомените с онази изпепеляваща страст и любов... са ме карали да преглъщам поредната порция горчилка... но да дам всичко от себе си да пренебрегна приятели и семейство ( щот налЕ вече имам собствено семейство уж ) да се опитвам да бъда максимално оригинален по разни празници с подаръчета и тн... да помагам в домакинството.. което пък обратно на очакваното доведе не до някаква благодарност а напротив до спокойствие че има и това кой да върши вместо нея.... за секса даже не ми се започва темата че го има 1 месечно и се налага да прибягвам до самозаоволяване почти през ден и това като се добави... та колко повече иска тя да правя за нея че не се сещам явно съм яко тъп.... ми не ще си намеря извън семейно забавление ще и тегля шута след няколко години за да поискат децата сами да си останат с мен и те така а тя да си търси щастието, въпреки че може и да си го е намерила вече в лицето на някой млад колега... иначе тук чета теми емаципирани женички разни.... смело мога да кажа че такива които реално се оправят сами и са опора и също стожери в едно семейство са макс 1 на 10 000 всичко останало е лигли с големи претенции които си мислят че колкото повече дава ония глупак дето му родих дете/деца толкова те са по велики. Айде със здраве.

М44

21.   Номер 19, моите съболезнования, прецакал си се с кофти жена.
С някои хора просто няма оправия, независимо от полът им.
Но да характеризираш 9 999 жени на всеки 10 000 като калпави, само защото ти си взел грешно решение с партньор в живота е меко казано смешно.

22.   До 21 от 20, ами не, смешното е всички претенции без покритие... постоянно виждам тук теми сгреших, попаднах на боклук, той ми изневерява или пие и ме бие като тъпан и десетки други такива... и кво веднага анализи ама то вече няма свестни мъже... ми няма и по зле ще става щот практиката показва ако си свестен си балък жена ти/мъжа ти не те броят за човек използват това че имаш съвест и чувство за отговорност и всички тези добродетели които УЖ търсим, но всъщност те са стълбата която им помага за да ти се качат на главата да те правят на глупак да си го слагат зад гърба ти с някой ГОТИН щот страста в семейството била изчезнала хахахах пълен смях, лицемерие и деградация.... отвратен съм..

23.   22, не са ти виновни жените, че си направил лош избор на партньор.
Но ми е ясно, че няма да се оправиш, така че все тая.

24.   22, душица, същото важи и за жените. Практиката показва, че като си свястна жена, си странна, откачалка, смотана, а после "Къде са свестните? ". Самички си ги прокудихте и при вас по- зле ще става и все повече ще четем коментари и истории как жените не стават, как били гадни материалистични к*рви и кучки. Разбира се, че ще са такива, защото добродетелите за връзка, като лоялност, честност и всеотдайност и едно нормално съществуване без киснене по кръчми и дискотеки, без смяна на много мъже, прави жените в очите на мъжете да бъдат странни и недостойни за нормално отношение, докато готиното отношение отива при някоя "мацка", която после ви съсипва. Заслужено.

Black Sabbath

25.   24, По голяма глупост не бях чел... сериозно. Ако жените не киснели по кръчмите и дискотектите и без да са наебали половината от обкръжението си мъжете ги били смятали за странни.... ти май идваш от някакъв друг свят... едва ли има нормален човек който си търси жена/мъж която вършее по кръчмите постоянно и е изчукала/изчукал два рейса с мъже/жени....
До 23, лошият избор в голяма степен е породен от първоначалната заблуда между хората. Всички са с едни големи приказки и обещания в началото " Аз ще те покрепям, винаги ще съм до теб и вскякави такива глупости истината е че го правят това до момента в който получат някаква сигурност... след това всичко се променя започват да приемат нещата за даденост, съответно живота влзиза в един водовъртеж от рутина и накрая всичко приключва с разпадане на връзката поради... несъвместимост, изневери и кво ли не. Хората от много години живеят в някаква лицемерна излюзия няма кво да ме убеждаваш в неща в който ти самата не искаш да признаеш че са така пред себе си.

26.   25, реалността е, че мъжете си умират за кифли и леки жени. Ако си различна, няма начин да получиш нормално отношение.

27.   26, ти всички мъже ли познаваш, че приказваш така? "Всички мъже умирали за кифли и леки жени", а? Брей!! А не си ли се замисляла, че има мъже, които държат на жените си? Не! Естествено, че не си. Просто, защото ти си точно от тоя тип жени, които си умират от злоба и яд, че мъжете не се връзват на глупавите ти женски номера.

Второто ти изречение просто доказва колко много НЕ познаваш мъжете.

28.   27, къде видя думата "всички"? Лично мъж, който държи на жена си не знам да има. Или ще я обижда, или лъже, или изневерява. Но, ако ставаше въпрос за кифла.... в краката и ще лази. Това вече съм виждала. Колкото по- гадно се държиш, толкова си му по-скъпа и те цени.

29.   Ама че простотия! Инструкции как да се употребява мъжът? Дали жена може да употребява мъж не знам, но знам, че жената е за употреба на мъжа още от зората на човечеството. Силен е мъжът, многократно по-силен от жената. Изтърсва и един в шията и два звучни шамара, та ушите и да дават два дни заето и е готова за употреба. Феминизмът направи жените нещастни, а мъжете ядоса много и те започнаха да пребиват жените, за да се слуша тяхната дума. На мъжете им е разрешено всичко, защото са мъже и природата ги е възнаградила, а жените по природа нямат права като мъжете защото са жени и природата ги е ощетила, направила ги е несъвършени! Колкото повече права за жените раздават либерастите, толкова по-нещастни ще са жените, а мъжете ще раздават мъжкото си правосъдие!

30.   Моето мнение е, че принципно мъжете рано или късно започват да искат и с други жени, това е положението, свиквай авторке. Нямаш си никаква представа колко много мъже кръшкат, ама много. Така, че не на мен тези инструкции за употреба. Толкова ми е писнало да се доказвам на когото и да е, че няма шанс да лижа и нечий мъжки гъз. Колко от тези мъже са истински мъже, колко???? Изобщо пълни глупости- била мрънкала, била това била онова, а другите да не са цветета- любовница, хванала мъж с деца, вечно втората. Коя нормална жена ще си го причини това, ако уважава себе си...? Изобщо не ме заншмавайте с тези глупости, всеки да си гледа живота е собствения гъз!

31.   Това, което си описал звучи като отворена връзка. "Оставете го да прави каквото си иска". ОК ама и аз ще си правя каквото си искам. Ако реша ще излеза вечер с приятелки, които той не познава и ще се прибера в собственото си жилище, не в семейното. Ако реша ще чистя / готвя, ако не съм на кеф, да си поръча храна. Ако реша ще спя в другата стая, не при него. Ако реша ще замина сама на екскурзия тук или в чужбина и т. н. Не може единият да се раздава, а другият да е отвързан. Жената да чисти, готви, работи, гледа деца, мъжът да си вее махалото, където му е кеф. По-добре без мъж, ако ще е така като описанието ти за връзка.

32.   Вечните кривотии брато. Все нещо им криво... Все мъжете им виновни. Всяка послушна жена получава това, което вие няма да получите никога. Вечно с навъртян километраж и множество изисквания.

33.   32 и какво получават послушните жени?
Бой, тормоз, обиди, пасивна агресия, обезличаване, лошо отношение, всички задължения вкъщи, още тормоз, всички задължения по децата, работа на пълен работен ден и правото да угажда на някой си, дето си мисли, че му е златен.
Ми благодаря, друга да го вземе всичко това, отстъпвам го.

34.   Също както казаха по-горе - индивидуалните хобита (риболов, спорт, да седнат на по бира) твърдо ЗА, както и ние жените може да искаме женска вечер, за тях също да има мъжки такива. Защото съм срещала жени, които не оставят партньорите си, за няколко часа дори. Бяхме в една компания всичките двойки и момичетата искахме да оставим момчетата, бяха тип геймъри. Обаче едната висеше на главата на гаджето си. Буквално. Мрънкаше му нонстоп, а той най-се съобразяваше с нея. Предлагахме й сто пъти да идем някъде по женски, да пийнем по нещо, да идем на еднодневна почивка или с нощувка, пък да ги оставим 'кочовете' да си цъкат и да си говорят за техните неща. НЕ!! КАК ТАКА!? Те не можеха дето се вика една мъжка приказка да си кажат. Че тя щяла да измрънка. Абе остави ги да си говорят за цици, компютри, игри, риба, работа и не знам още какво. Впрочем до един бяха мега верни. Нито един от тях не е бил кръшкач. Просто искаха разбиране.

35.   Номер 33, ти чудесно описа съдбата на всяка глупачка, която е била толкова безразсъдна да се хване с властен и безотговорен насилник, че и да продължава да стои при него и да го търпи, напук на гаднярското му отношение към нея. Не се опитвай да прехвърлиш вината от собствения, осъзнат и прибързан избор на тези жени върху нормалните мъже!
Заради каквото си избереш един мъж и си затваряш очите за останалите неща, заради това ще го търпиш после. Избираш го заради парите - ще го търпиш заради тях. Избираш го заради външността - ще го търпиш заради нея. Избираш го заради флиртаджийското му поведение - ще го търпиш заради него.

36.   Ами не 35, аз чудесно описах ежедневието на жена, която няма лични граници и гледа да "слушка" мъж.
Даващият трябва да сложи границата на даването, защото взимащия няма граница на взимането. А повечето мъже са взимащи, а не даващи.