Споделена история от Здраве

Тежко биполярно разтройство
На почти 27 съм. От 2018 г. страдам от депресия, диагностицирана по-късно като биполярно разстройство.
Както си действах по задачите, един ден ме връхлетя философско зацикляне, състоящо се в една единствена мисъл - "няма смисъл да няма смисъл". Антидепресант ме съживи буквално, но цикленето, както го наричам не само аз, а и лекарите, си е с мен до ден днешен. Освен това клиничен психолог ме определи с когнитивен дисонанс... Животът ми е с унизително ниско качество, тъй като постоянно ме е страх, защото имам чувството, че не съм в реалността.
От тийнейджър се самоопределям като странен и различен психически от другите хора. Странях от своите съученици. Вече се замислям дали не съм аутист...

Коментари

1.   Хванал си се на въдицата на психиатрията. Ако отидеш при 10 психиатъра и на 10-те им съвпаднат диагнозите, разбирам да се подлагаш на експерименти, но ти си тръгнал от воле хаповете. И както сам споделяш, реален ефект няма.

За съжаление, медицината е още наникъде в тези проблеми, а ние тук можем самода гадаем как да ти помогнем. Сподели повече - преживени травми, семейна среда, професия, отношения с жените и т. н.

2.   Авторе-дай повече информация за състоянието си... , опиши и заради кои неща са те диагностицирали с биполярно разстройство...
Колкото до смисъла на живота, не искам да те разочаровам, но по принцип-истината е, че не бива да търсиш логика, защото такава-просто няма. Прочети, която искаш езотерична книга и сам ще разбереш, че нещата изначално са неутрални, хората им придават някакъв смисъл и значение. Няма логика... -това е истината, горчива или не-факт е!
Напиши с какво се занимаваш, какви интереси имаш...
Но не се хващай за сламката, че дадено нещо трябва да има смисъл, а и всичките антидепресанти на света да изпиеш-нещата ще си останат същите... Не искам да те обезкуражавам, но просто е добре да приемеш, че всеки сам придава значение на всичко около себе си. А и замисли се-защо това да е лошо? В крайна сметка-не става въпрос за смисъл, а за преживявания-всяка Душа събира преживявания, усещания, това е смисълът-в самото преживяване!
Напиши и каква музика обичаш да слушаш...

3.   Трева пушиш ли?