Не се женете млади!
Тази тема е насочена към младата аудитория на сайта.
Момчета и момичета, не се женете млади! Нищо хубаво не излиза от това.

Аз съм на 36, женен за втори път. Когато бях на 24, се ожених за бившата ми жена. Нека я кръстим Валя. Валя ми беше колежка в университета. Още от първият ден се захласнах по нея. Беше секси, умна, весела, общителна. Във втори курс, след много уговорки от моите колега, се престраших и я поканих на среща. Станахме гаджета и когато навършихме 24, решихме да сключим брак. Казах си, че съм ударил джакпота. Да ама не!

Успяхме да изкараме 2 години заедно. Тези две години ми се сториха като 20 години каторга. Постоянни скандали, постоянни заяждания, постоянно дуднене от нейна страна. Сексът рязко намаля. Ако преди го правихме 4 пъти в седмицата, сега го правихме 2 пъти в месеца. Опитвах всичко, но тя беше твърда, че това ѝ стига.

Един ден просто ми кипна и ѝ казах, че искам развод. Казах ѝ, че аз не мога да живея с човек, който е абсолютен егоист и за когото „секса не е важен“. Веднага, като повечето хора, поставени в това положение, Валя взе да ме моли да опитаме пак. Просто не била в настроение, била уморена, била не знам си какво. Казах не. Аз опитвах, ти се инатеше. Изнесох се от квартирата, която деляхме. Слава богу – нямахме деца, защото Валя не искаше да става майка толкова рано.

На 27, бях разведен. Чувствах се отвратително. На 27 и разведен – коя ще ме вземе? Станах асоциален. Рядко излизах и предпочитах да си прекарвам свободното време четейки книги вкъщи. Мислех си, че ще си остана стар ерген и даже вече се бях примирил с този факт.

Един ден, моят най – добър приятел „Тодор“ ми се обади и ме покани на някакво събиране. Каза, че ще има и готини мацки и може да си харесам някоя. В началото отказах, но Тодор настояваше, защото, по негови думи „мацките няма да дойдат у вас, тъпанар такъв! “. Накрая склоних.

Отидох на това събиране и трябва да си призная, че ми беше безинтересно. Докато не видях…. нея. С черна коса, зелени очи, леко пухкава (не дебела! ), със звънлив смях. Ченето ми падна и изглеждах като пубер, виждащ жена за първи път. Питах Тодор коя е тя. Представи ми я като „Калина“. Станах, поканих я на танц. В същото време, домакинът пусна страхотна бавна песен – “The Most Beautiful Girl in the World” на Prince. Да, за мен, тя наистина беше най – красивото момиче на света.

Докато пиша това, Калина кърми второто ни детенце в другата стая. Даже не мога да повярвам какъв луд късмет изкарах с нея. Щипал съм се много пъти, защото мислех, че сънувам. Почнах да вярвам в съдбата. Явно тя ми е подсказала, че трябва да се разведа с Валя. Отново тя ме е бутнала да отида на това събиране и да срещна Калина.

Не се женете млади, защото не знаете какви възможности може да изпуснете. Винаги можете да срещнете своята Калина по – късно в живота.

Коментари

1.   Имах предложение за брак на 24 от някой, когото току-що бях срещнала от моите съквартиранти, когато наемах стаи и живеех под наем... Въпреки това не бях готова за връзка, не го харесвах много и избягах. Той беше супер груб и неуважителен и ако бях казала „да“, вероятно щях да съм в нещастен брак. Някои хора питат как можа да откажеш, но аз просто не бях готовa и моментът беше лош. Познавах го само от 6 месеца... за малко да склоня да бъда с него, но съдбата ме накара да се преместя в друг град, така че не можехме да бъдем заедно и мисля, че бях защитена.

2.   Авторе за вас мъжете секса е на първо място. Един така, голямата любов, ще живеем заедно, обаче сме в различни градове и не може за сега да стане. Ами цупене, фасони имал нужди човека. Сега се сърди, не знам. Като няма как да му задоволя нуждите, хукнал по чуждо. Та до тук с голямата любов. С разни разпоретини се занимава във фейса.
Намерил си леко пухкава. Тука жената ако е над 45 кг. се води пухкава.
Добре че не си се излъгал втори път кльоща да вземеш.
Да, секса е важен, ама като сте под един покрив. Когато има няккаво препятствие, в случая да потърпи малко, докато се видим или съберем, е не става така.
Да видим кога ще и кръшнеш обаче 100%съм убедена, ако вече не си.
Радвам се за теб, но вяра на мъжете вече никога

3.   Ако темата не е фейк, ще кажа, че това е твоят опит и не е редно да отправяш призиви към другите! Как така пък около мен все семейства, които са от ученици или студенти заедно, изгледаха деца в ранна възраст, помагат и за внуците? Не е до възраст значи.

4.   Айде сега, за да не се получат нещата не е виновен само единия, за да ти мрънка жената, може би има за какво. Все пак не желаем да сме майки на децата на свекървата.

5.   Не се женете млади! Изчакайте всички жени да надебелеят, да имат по 2-3 деца, да са обременени от стари връзки, да са станали невротички, самите жени да не искат да се доближат вече до мъже, а тогава тичайте след тях да се жените да създавате здраво семейство.

6.   Това съчинение от в-к Лична драма ли го преписа? Или не ти го одобриха и реши да го пуснеш тук. Овчар.

7.   Това че на теб не ти е провървяло не значи че никой не трябва да се жени млад ;)

8.   Мда, не се женете млади за секс-маниаци, които не могат да общуват. Колко да си бил млад- на 24. Хората едно време са имали по 4-5 деца на тия години, ти ни едно.

9.   Авторе не е виновна младостта проблема е бил само при теб и не би трябвало да наслагваш на младите. Може би при теб се е налагало да преживееш първия брак за да можеш да оцениш втория. Истината е че на кой когато му излезе късмета, някой са заедно от 15 годишни до дълбока старост, други имат няколко неуспешни връзки преди да намерят своя човек, трети въобще не се женят никога не ги е влечало.
Лично имам 27 годишен брак, оженихме се на 21г и живеем доста добре, все още имаме онази младежка любов

10.   Много си прав, авторе! Аз пък съм на 39, но още не съм намерил подходящата, а и малко съжалявам, че не успях да кажа на психоложка това, което ще спомена тук! В понеделник ходих в Транспортна болница-София, за да се явя на психотест, защото ще започвам курс към ЖП-то! Имаше и други хора, които бяха на възраст, а след като минахме листовките, после трябваше да се явим на пулта, който е единствен по рода си в България-добре, че психолозите ми влязоха в положение, за да не се разкарвам още веднъж от Варна до София, защото иначе трябва пак да се явявам и да плащам нови 30 лв., тъй като това нещо влиза в системата на болницата! Казаха, че ще оправят всичко и че ще платя само 30 лв.! Какво представлява този пулт-има няколко червени светодиода, които, след натискане на определени бутони, един от тях трябва да светне на определено място-ляво-дясно, дясно-ляво! Но резултата не беше добър, защото не бях достатъчно бърз! Това си личеше от диаграмата! Затова жената реши да промени програмата! Явих се втори път и успях! После трябваше да мина още една, заключителна листовка, за да завърша целия тест успешно! След като не успях да се справя първия път на пулта, психоложката ме попита дали имам приятели-било от училище, било от университета, казах й, че нямам, а и след като завършихме, всеки си пое по пътя, и че ако някой държеше на мен, щеше да ме потърси! Попита ме дали имам приятелка, казах й, че нямам! Също й казах, че помагам на майка си-пазарувам, плащам сметки и т. н.! Но някой ден ще й кажа! А какво не успях да й кажа-всъщност всеки знае себе си, аз не съм като другите, които не могат без хора около тях! Никога не съм се дрогирал, за комар и дума не може да става, не съм правил обществено опасни неща, трудно допускам хора в живота си, а усетя ли, че не са читави, ги режа безпощадно! Да се сърдят на себе си! А и да не забравяме, че средата е определяща за развитието на всеки човек! Ето например аз обичам да чета здравна литература, въпреки, че това няма да ми допринесе с нищо в работата ми, но поне ще ми обогати общата култура! Всяко лято на сцена "Раковина" във Варна всяка вечер се провеждат концерти, които заснемам с камерата си, защото това ми е като хоби! И с публиката завързвам контакти, както и с участниците в ансамблите! А това е изкуство! Но времето беше доста напреднало и затова реших да не се бавя повече с обясненията си! Гаджетата идват и си отиват, но майката е само една! А и като чета тук, човек да си намери някоя ей-така, да си живее с нея, е мисия невъзможна! Защото повечето са меркантилни и търсят някой да ги дундурка доживот-ваканции, скъпи храни, дрехи, процедури и т н.! Читави партньорки почти не се намират вече! Въпрос на късмет!

11.   Човече, радвам се за теб, но това е твоят живот. За никого не е едно и също.

12.   А ако първо беше срещнал Калина и я беше отхвърлил, само защото си бил млад...
Птичето каца само веднъж на рамото.
Важно е да разпознаеш птичето, без значение дали е рано или късно...

13.   Надявам се, че няма да зарежеш и нея след време, ако почне да отказва секса, ако е по-изнервена, защото при повечето жени си има граници, особено след забременяване и раждане, когато имат мнооого грижи на главите си, и отделно когато се промени хормоналния баланс. Дано осъзнаваш, че сексът не е смисълът на една връзка толкова, колкото уважението и доверието, които после да предадете на тези деца.

14.   "след много уговорки от моите колега" - звучи като нескопосан превод с Google-translator :)
Но дори и историята да е истинска - що за генерални обобщения, че даже и под формата на "съвет" и назидание към младите?
Някои хора имат повече акъл в главата от други, някои си правят грешките на младостта по-рано от други... Какво общо има тук възрастта? По-скоро значение има наличието на опит или липсата му... Естествено, че като се хвърлиш на първата срещната "която ти е хванала окото", без да познаваш жените по принцип, вероятността да удариш греда е 99, 99%!
Реални отношения с другия пол се започват на 15-16 годишна възраст, и до 25 човек вече би трябвало да е натрупал достатъчно опит, да си е изградил критерии и т. н. Освен това брак и изобщо връзка не се започва, нито продължава чрез уговорки от колеги и т. н. това са си много лични решения, и дори да има и най-малкото съмнение - просто не се осъществяват. Който тръгва да трупа житейски опит направо хвърляйки се в брак - ми негов си проблем! За какво тук трябва да се дават "съвети" на хора със съвсем друг манталитет и подход към нещата?

15.   Така става тя - срещаш някаква на купон, увисва ти ченето, и след това тя кърми второто ти дете...
Написаното доказва, че авторът няма абсолютно никакъв опит във връзките, нито с другия пол, а тука си е направил само някакви свободни съчинения, за да привлича внимание и да се изкара ерудит в собствените си очи.
Абсолютно инфантилна простотия!

16.   Глупи, а знаеш ли колко добре са си в момента приятели, които се ожениха на 20? Сега - на 40 и няколко децата им са вече големи, а те са си все още относително млади и могат да се занимаат с каквото си искат, да пътуват по света, да се радват на живота, работата, постиженията и децата си.
Твоите съвети си важат за тебе, най-много и за тебеподобните ти.
Аз лично не бих започнал отношения с жена, която не познавам поне от година или две. Така да се хвърляш всеки път надолу с главата, разчитайки на "луд късмет" си е меко казано незряло.

18.   О, ти си рядкост при мъжете, който изказва похвала за съпругата си. Поздравления, това е изключително добро качество, което малко български мъже умеят, дали било анонимно или зад гърба на половинката си да я хвалят, а не оплюват. Моят съвет е изобщо не се женете, освен ако нямате материалната обосновка за това. Познавам няколко двойки, над 31, при които жената (не е девственица, подчертавам) държи да роди само след сватба (заради снимките във фейсбук) и се почват едни (скъпи задължително) ремонти на бъдещо жилище, едно избиране на скъпа рокля. Забременяването не е щракваш с пръсти и забременяваш, децата ви няма да са по-осигурени с брак, отколкото без брак. По-добре си родете дечицата, после ако ви останат средства направете тържество, отколкото да теглите кредити за сватби и скъпи ремонти. Ремонта не е нужно да е ултра скъп или сватбата с рокля над 1000, като не можете да си го позволите. И за жена над 30, ако иска деца, разбира се, да се бави и протака не е нужно - особено ако никога не е правила опити за дете и не знае дали ще има репродуктивен проблем или не. Аз имам един аборт преди първото ми дете, за забременяване тогава ми отне 10 месеца, а нямам проблеми, след това аборт, лекарите не дават да се забременява 6 месеца още 4 до забременяване отново. Сметнете колко време е това. Аз безкрайно уважавам хората, които не искат деца, но за тези, които искат и са над 30: не протакайте, не чакайте сватби, ремонти и удачен момент в работата удачен момент в работата никога няма да има. А за автора поздрави и по написаното си личи, че е добър и интелигентен мъж.

19.   Пълни глупости и субективизъм. По същата логика можеше да срещнеш втората си жена като първа.

20.   Като гледам как са се заженили млади и правят деца а вече нямаме 4млн. се чудя в коя паралелна реалност живеете коментиращите или това са ви наблюдения от махалата!

21.   Не е писано от мъж, "Калинче", "Калинче, стара мома ли остана и реши да пуснеш измислена история?

22.   Авторът е. Смятам да отговоря на някой от коментарите.

До тези, които казват, че това е моя личен опит:
Не. Това са и наблюденията ми. Всеки, който се е оженил рано, в момента е или разведен или преминава през развод. Моят брат се ожени на 25, в момента на 39 и е разведен от 4 години. Един от най - близките ми приятели се ожени на 23 и след 6 години се разведе. Мога да дам още сума примери, но не виждам смисъл.

До тези, които смятат, че аз съм "Калина" и че темата е фейк:
Не, не съм Калина. Темата не е фейк, защото имам доста по - хубави занимания от това да пиша фейк теми в интернет.

До номер 2:
За мен, една здрава връзка е смес между разбирателство като цяло и добри сексуални отношения. Ако твоят мъж реши, че ще правите секс 2 пъти в месеца, ти какво ще кажеш? Далеч бях от мисълта, че ще продължим да правим секс 4 пъти на седмица, ама хайде стига. Имаме почивни дни. Що се отнася до другата част от коментара ти - жена ми е доста над 45 кг. и не ми пречи. Валя също не беше 45 кг. Надали ще ѝ кръшкам, защото моето семейство беше разбито от кръшкането на баща ми и аз съм "записал" какъв НЕ трябва да бъда като баща и мъж. Що се отнася до това, че ти нямаш вяра на мъжете - това си лично твой проблем. Аз можех да напиша, че след като се разведох, нямам вяра на жените, нали? Глупави генерализации.

До 15:
Може би трябваше да изпиша един роман с нещата, които станаха между купона и кърменето? Това са излишни глупости.

23.   При мен проработи.

24.   Радвам се на позитивни теми като тази. Самата аз се омъжих на 23 и разведох 3 години по-късно. Вторият ми брак обаче е успешен почти 20 години. Имам по едно дете от всеки. Мъжът ми никога не е делял децата. Отгледахме ги заедно и те се обичат.
Пази семейството си, авторе. Бъди опора, утеха, приятел, строг... когато трябва. Трудно се гради дом и уют. Желая от сърце сила, кураж, любов и дълъг семеен живот.

25.   Aз се омъжих на 21 години. Минаха немалко години. За един миг не съм съжалила, че се омъжих млада.

26.   Авторче да беше станал писател на, , Арлекино 100 любовни незабравими романи.

Чингис Хан-Скандинавеца

27.   То може 10 години да са били гаджета и да се вземат след това. Причината не е в ранния брак, а в това че са се поставили по течението. И не са се грижили за връзката, всеки е гледал себе си и на него да му е добре. И на 40 да се ожениш няма гаранция за стабилност.