Въпрос към сериозно обвързаните и женените
Не ви ли се случва да имате чувството, че с някой друг щяхте да сте по-добре? Не съжалявате ли, че не казахте "да" на друг/а?

Това и за живота в даден град и работа се отнася - как знаете, че точно това е градът, където трябва да живеете или точното работно място? В един момент като всичко в този град или работа ви задушава бихте ли си били камшика? А от дадени отношения/брак? Как да се ожени човек ако бързо разлюбва или едновременно обича човека, но не го понася?

Коментари

1.   Не, нямам това чувство и не, не съжалявам, че съм си казал "да" с любимата си. Тя си ми е много хубавка и не бих я заменил за никоя друга. С нея имаме три порастнали деца и сме прекарали твърде много щастливи мигове заедно, за да я зарежа просто така. С работата същото. С колегите вече имаме изградени стари отношения, които са ни отпреди повече от 30 години, пък и заплащането си ми е редовно и добро. Там имам много изградени стари приятелства и знам, че винаги всеки би ме подкрепил в тежки времена, когато имам нужда. Така, че със сигурност не бих напуснал тази работа скоро. Имам си всичко, което ми трябва, и не съжалявам за нищо в живота си, така съм си добре.

Дон Жуан

2.   И как, когято изначалното влюбване отмине потушавате откривателя във вас, онова гласче, което ви кара да мислите, че някъде там може да има и по-голяма любов за вас? В момента не съм във връзка, но това винаги ми е било трудно. И с работата съм така. Винаги си мисля, че там някъде има работа, която ще е по-добрата, по-добре платена и т. н. Но ако за работата не ми пука, в случая става дума за хора. Как можеш да оставиш някого просто така, аз не мога, имам съвест.

От автора

3.   Ами няма гаранция, че с другия ще е по- добре, трудно е като имаш деца, изнервящо е, но според мен има двойки на които им е добре заедно. Аз не мога да кажа, че съм случила, но важното е да има деца човек един ден, независимо дали ще останат заедно с партньора.

4.   Обвързана от 5 години, сгодена от 2 години, женена от почти 1 година. Отговорът е да.

5.   Щом имате такива усещания не са случайни. Следвайте знаците от сътбата.

6.   След 27 години брак който продължава, нито за момент не си помислих че с някой ще е по-добре! Но пък ми се е случвало да видя други хора и да благодаря на господ че те не са ми партньори в живота.
Да си биеш камшика заради града или работното място, няма да оправи нещата, товарът който те тормози е в главата ти а нея я взимаш със себе си където и да идеш.
Как да се омъжи човек който бързо разлюбва? Този човек първо трябва да се научи да прощава, после да се научи на търпение, и чак тогава ще разбере, че не той разлюбва, а че до момента не е могъл да прощава и не е могъл да изтърпи реда си, следващия път да се случат нещата както той иска. Защото съвмесният живот е низ от прошки и компромиси които всеки прави за другия, днес ти ще простиш утре на теб ще простят, нито ти нито партньорът ти някога ще бъдете безгрешни.

7.   Омъжена съм от 10 години, заедно сме от 12.

Разбира се, че има моменти, в които се чудиш как би се подредил живота ти ако беше срещнал друг. Понякога не го понасям, понякога ми идва да го удоша, докато спи ;)
НО ако утре той страда - ще обърна света за него
Ако някой го нарани - ще го защитя с цялата любов, на която е способно сърцето ми
Ако се разболее - ще го нося на гърба си ако трябва, но няма да му позволя да се предаде
Ако достигне някой свой връх и сбъдне мечта, ще съм първата, която ще му каже: Поздравления, вярвах, че го можеш.

Защото не го понасям, когато ми хърка на ухото, не понасям, когато се караме заради майка му, не понасям как понякога ме приема за даденост, НО обичта е различна от любовта.
Любовта е лесна, но и бърза. Влюбваме се с очите, възхищаваме се, щастливи сме. Партньорът е съвършен.
След 12 години той има коремче, видял си всичките му негативи и ето тогава разбираш дали обичащ. Обичта е за цялото. За недостатъците, за болестите, за хубавото и лошото.
И както аз не го понасям, така и той не ме.
Ние хората не сме съвършени и не трябва да бъдем
И щастието в дългите връзки се постига, когато си обичан и обичаш истинското аз на човека.

8.   Вицът за магазина за мъже го знаеш, предполагам? Много жени достигат до последния му етаж поради ненаситна лакомия. :)

- Кифлоприземител

9.   Никой друг не ми е предложил брак, а и да беше, от предишните ми две няколкогодишни връзки, пак мъжът ми си остава най-добрият избор. По-успял и по-семейно ориентиран от мъжа ми, не се е появявал в живота ми.

10.   Ако човек си задава такива въпроси, то може би не е в правилната връзка, град или работа. ;)

11.   Когато мъжа ми ми предложи бях в еуфория, но първата мисъл ми беше да му откажа.
Спим в различни стаи, имаме две деца, честно казано не прекарваме време заедно, освен ако не реши че има работа във стаята в която сме с децата.
От няколко години ми се искаше да отидем на екскурзия някъде и реших да го изненадам за рождения ден, но аз останах изненадана.
Не желае да отидем и реших, че трябва сама да отида, каза ми да не се връщам. Стана ми много неприятно.

12.   Признавам си, че и с градовете и държавите съм така. Утре може да се събудя с неистово желание да живея в Мадрид да речем, а след няколко месеца да ми липсва Прага.

10, вяроятно е така - неправилна работа и държава. Връзка поне нямам, та колко му е да се преместя. :D

13.   Много хубаво мнение на номер 7. Обаче ето това е любовта-истинската. И аз не понасям да ми хърка на ухото, обаче като иде за два дни командировка не мога да заспя от мъка, че не е при мен и няма кой да ми хърка на ухото. Абе с две думи радвайте се на половинките си. Най-вероятно ви обичат лудо, дори и да не им личи.

14.   До №6 Нека първо да кажа, че съм възрастен мъж, по-точно много възрастен. Моето мнение, което няма да приемат еднозначно е, че една вярна, работлива, честна и грижовна жена е най-прекрасното, което може да се случи на един средностатистически мъж. В някои от случаите мъжът може да не е най-верният съпруг, но един мъж по мое преценки през живото си обича, подчертавам обича само дъщеря си, съпругата си, майка си и ако има и бабите си. Това са жените, които той обича, останалите жени той ги желае неудържимо, влюбва се, харесва ги, иска да прави с тях секс, но първите обича, това е дълбокото и дълготрайно чувство, което е някъде дълбоко в неговата душа. Останалите чувства са пламък, които гори, но като право е по -кратковременно. В почти всички случаи, мъжът иска, да премине през живота, хванати ръка за ръка, с жената, която обича. За съжаление в съвременният америкатогейски и неолиберален свят, критериите, на които трябва да отговаря един мъж, нямат нищо общо с чувството любов. В повечето случаи, има само бездушни, финансови интереси и неприкрита алчност. Гадничко и гнусничко, но такава е реалността. Даже и в коментарите на уважаемите, съвременни представителки на прекрасният пол се забелязва това. Като първи и най-важен, и определящ критерий, винаги е изискването "да е богат", а след това, за да не звучи толкова гнусно и търговско ориентирано се добавя на "висок и и хубав". Кой знае защо няма изисквания за добро възпитание, високо образован и култура, да е мил да е нежен като, че ли тези качества са излишни и само пречат на търговският договор. Препоръчвам да прочетете разказът "Мъжеството на жената" от Джек Лондон. Много поучителен разказ. https://chitanka. info/text/2178-myzhestvoto-na-zhenata.. Fallschirmspringer--Десантчик --"Навсякъде, по всяко време"

15.   Живея с тази, която ме оплете в лъжите си и богатството си навремето. Пародираме семейство. Деца нямаме. Веднъж седмично правим секс, иначе знам, че ходи по тъпкачи.
А моята любов, истинска жена сега чака трео дете от мен и с нея прекарвам повече време.