Родителите ми не ме обичат
Това не е от скоро. За мен е проблем и то голям. Аз съм момиче на 13, забелязах, че родителите ми не ме подкрепят за много неща, не показват да ме обичат. Имам по - малък брат, нашите, особено майка ми показват повече привързаност и обич към него, от колкото към мен. Например ако аз искарам 6 по някой предмет, който ми е труден - ама защо да те хвалим, ти даже сигурно не си учила, а брат ми - сега 1ви клас, щом искара 5 по български, нашите са направо много горди с него, защото той, , със сигурност се старае повече от мен". Друго нещо. По мат и български съм отличничка, нашите не се интересуват от предметите, по които съм добра, а само по тези, които имам по - ниски оценки (под това сезирам 5ици, понякога 4ки). Когато им казах, че имам много добър успех по математика и български, те не ми повярваха... ужас. Имам си бих го нарекла приятел, той винаги ме подкрепя във всичко, но според родителите ми първата връзка не е до живот и това винаги ме натъжава. Вчера пробвах да се удоша, но не успях. Искам да се самоубия. Няма смисъл да живея и това е.

Коментари

1.   Мила момиче, покажи това писмо на родителите си.
Нека им стане ясно колко те нараняват.
Знам, че искаш да ги нараниш и накажеш като отнемеш живота си, но ти няма да си жива, за да ги видиш, че страдат.
Нямаш ли баба или дядо, или някоя приятелка на майка ти, с които да споделиш какво ти тежи и те да говорят с родителите ти.
Изобщо не ги оправдавам за бездушното поведение, но предполагам, че те самите са били отглеждани по подобен безхаберен начин в тийнейджърските им години, защото са били смятани вече за големи и порастнали. Но когато става дума за внучка, отношението от страна на дядо ти и баба ти, ще е друго.

2.   Обичат те.
Просто те тресе хормона.
След 5-7 години ще се смееш над тези си размишления, но сега не би разбрала.
Слушай музика, гледай си приятелствата, чети книги… и гледай да не се самоубиеш. Всичко ще мине

3.   Милата. Не прави глупости.
Просто имаш токсични родители, които не те заслужават.
За съжаление на много деца се случва да отраснат в такива семейства, които ги травмират за цял живот.
Ако имате психолог в училище, говори с класната да посетиш псохолога и да си поговорите - може да ти отвори очите за много неща и да видиш, че реално проблемът не е в теб.
Изчакай да станеш на 18, учи и се развивай, бъди страхотна и без тяхното одобрение, после си хвани нещата и иди да учиш в друг град висшето си образование. Намери си и работа... И не поглеждай назад.
Аз така направих. И макар да съм след 30, с фирма и добри доходи, майка ми в малкото пъти в които се чуваме в годината, ме пита всеки път "Намери ли си работа? ", понеже според нея аз не съм способна да имам успех. За нея по-успешна е братовчедка ми, която работи в кол център или сестра ми, работеща в нон-стоп като продавачка.
Успех ти желая! Не се поддавай на такива неща да те сломят. Знам, че ти е трудно, понеже съм била на твое място навремето, но всичко се нарежда като се отделиш в по-зряла възраст и започнеш да градиш живота си.

4.   Ако не те хвалят за това, че си отличничка по български, е с право!