Изнудване за съвместен живот
От дълги години имам връзка, от малки сме заедно, аз съм на 24, а той на 27. Той живее вкъщи със семейството си и аз със своето. Големият проблем е, че не искам да живея у тях. Може би е глупаво, но когато съм у тях и него го няма аз се прибирам вкъщи. Не се чувствам ок в тази къща. Хората са ме приели, но аз не мога да се почувствам като у дома си. Смешно ми е като ми каже, че тази къща е и моя при положение, че нито имаме брак, нито къщата е негова - на родителите му е. Стигнали сме до крайността той да ме заплаши, че не можем да продължаваме по този начин - да се преместя у тях или да се разделим. В момента още водим преговори, но аз не искам да правя компромис със себе си. Казах му да идем под наем - не иска да плаща наем, а директно да тегли заем…. Вече се питам изобщо след всички тези наши различия струват ли си всичките нерви, които хабя. Страшно е, че понякога си мисля, че ако не съм с този човек ще постигна много повече, както в професионален план, така и в личен. Но тая пусна любов.

Коментари

1.   Влюбените забравят за развитието си и нямат такива мисли в главата.
Мисля, че ти е още рано за семейство, а младо семейство да се напъха при родителите не е добра идея. Не е уместно това да се поставя като условие за продължаване или прекратяване на вашата връзка. Ако слушаш и си удобна, продължаване, ако ли не - довиждане.

Мисля, че да се разделиш с този човек е правилното решение.

2.   Еми, трябваше да започнеш от края.
Ти не вижаш бъдещето си с този човек и за това не те свърта у тях. Чакаш да се закачиш на следващия клон, за да се пуснеш от този.
Говорите ли си за вашето бъдеще? Смятате ли да се ожените? Къде искате да живеете? .

3.   Поредния мамин златен, дето иска да завре жена в детската си стая, за да има достъпен секс, а мама му да има безплатна слугиня, която да критикува.
Ако имаш акъл за 2 стотинки го махай тоя. С какво ще направи живота ти по добър? С това да те навре при свекърва да ти къса нервите? Ай нема нужда...

4.   Не е пуста любов а нещо друго. Може би те клати добре.

Но ако го обичаше наистина и в Орландовци на битака да те беше поканил да живеете щеше да се съгласиш, това е любов а не това кикерене от твоя страна.

5.   Ами постави му и ти ултиматум- или ще живеете сами или чао. Отнасяй се с другите както те с теб. Той не иска да напусне мама и тати, зоната си на комфорт и като мъж да бъде самостоятелен. За какво ти е такъв?

6.   Дам, нещата са много красноречиви.

Най-важното за мен от целият ти разказ е :

"Страшно е, че понякога си мисля, че ако не съм с този човек ще постигна много повече, както в професионален план, така и в личен. "

Ето за това не искаш да се преместиш, за това не правиш компромиси и заради същото това, нещата много скоро ще приключат. Другото описано е чисто оправдание от твоя страна. Мястото не е важно за да го наречеш дом, важни са хората.
Давай все така, ще видиш животът колко е "забавен" и колко "далеч" можеш да стигнеш. Приятен полет :)

7.   Човек, който не може да се изнесе от къщата на родителите си с оправдание наем и т. н., освен ако не е крайно беден и това оправдание е истина, има много по-дълбоко проблеми от едното изнасяне. Не къса пъпната връв тъй да се каже, ме си струва.

8.   В момента под наем е по-изгодно, отколкото да плащате кредит. Но не това ви е проблемът. И двамата имате проблем-стоите си в зоните на комфорт, а те са несъвместими. Той не иска да се отдалечава от сигурната си среда, пък за теб впросната "любов" отдавна се е превърнала в навик.

10.   Женичке, ти живееш с вашите и не напускаш.. а се сърдиш на него, че прави същото.
И заем е много по добре, защото плащаш но си остава твое(ваше).
А наема е тъпо плащаш и после нямаш нищо.

11.   10, мъжленце, тя е готова да се изнесе на квартира с него, ама мамин пут*о не е готов да пусне полата на мама.
Аз бих го оставила на маминка, да си му сменя памперсите до 60.

12.   Теглете ипотечен тогава както той е предложил. Проблемът ти е обаче, че не искаш да живееш с него никъде. Ти не искаш да си с него.