Дали ще намеря отново любов
Здравейте! Аз съм мъж на 27 учил в добър университет на запад както и с добра професия в момента. Предимно съм бил сериозно настроен във връзките ми, а последната беше 6 годишна връзка, която се разпадна. От година съм сам и се опитвам да намеря своята половинка. Имам моменти, в които се чувствам самотен и ми се иска да имам жена до себе си, а и искам да създам семейство. За съжаление обаче нямам голям успех в дейтинга. Използвам съм различни приложения за запознанства, но нищо интересно не изскача от там. Имал съм само секс за един два пъти с две момичета, но им бях казал, че не усещам, че може да се случи нещо между нас. На моменти си мисля, че вече никога няма да се влюбя отново и това ме депресира. Намирам сили да продължа, но имам чувството, че колкото повече време минава, толкова по-трудно става. Някой ако е бил в подобна ситуация, моля за съвети.

Коментари

1.   Тая 6-година връзка хиляди пъти си можел да я превърнеш в семейство. Ама хиляди.
Използваш момичета да ти запълнят дупката от бившата. Долна постъпка.
Ще намериш когато спреш да използваш хората.

2.   От опит :

Любов не се търси, няма как да стане.
Обикновено хората не си признават, но човек се влюбва силно само веднъж, като мисли за този човек до края на дните си. Ако е споделено и е взаимно е щастие, всъщност единствения шанс да си щастлив. Ако не е споделено или обстоятелствата са прекъснали нещата е тежест, която също тежи до края на дните.
Не прибързвай, бъди себе си и нищо повече.

3.   От автора: преди да правим секс съм заявявал, че не усещам нищо и няма как да дам връзка. Нищо долно не виждам в това.

4.   Освен да не падаш духом и да си движиш живота, аз друг лек не съм намерил.

5.   За съжаление, и 1, и 2 са прави, от опит ти говоря, твой набор съм, но имах 10 /ДЕСЕТ/ год връзка... смятам разбираш за какво иде реч, успех.

6.   3, самият факт, че не виждаш, говори колко си увреден. Ми ходи при проститутки тогава и си плащай.
Ще се появи някоя, която ще те хареса все някога и ще се изгавриш, защото си кух отвътре. Всичко се връща.
Ти не търсиш любов, а само запълване на празнота.

7.   Правилно ти казват. 6 години си губил и своето време и нейното. Пуснал си питомното, сега гони дивото. За секс жени може и да намериш, има и проститутки, но за семейство трудно. Не разчитай на приложенията, там основно са катастрофирали корита. Ходи на събития. туризъм, каквото те влече., събирай се с компания, заговаряй момичета, които ти харесат.

8.   Не се отчайвай, много си млад за да изпадаш в такива песимистични мисли. Аз, бях на 31, когато мъжът, с когото имах връзка тогава и съм обичала най-силно през живота си, ме предаде и то по най-малодушния начин, дори не сметна за необходимо да проведе нормален разговор с мен, все едно съм била нищо за него. Чувствах тогава, че животът ми няма смисъл, изпаднах в депресия, повечето жени около мен си имаха семейства и деца, а аз си мислих, че ще остана сама и времето ми е изтекло, че няма да имам деца и какви ли не още мисли. Събрах сили обаче, защото усетих, че ако изпадна в пълно отрицание и се затворя в себе си, съвсем ще си сложа чертата. Лошият опит ми помогна да си отворя очите за наистина ценното в човешките отношения и в любовта и това ми даде шанс да открия мъжът, с който съм и до сега, вече 13 години и от когото имам дете. Така че надежда винаги има, имай и вяра, не всичко става когато ние сме си намислили, когато имаш правилната нагласа за нещата, животът сам ще ти предложи възможности.

9.   Добрата, умна, културна и висок образована жена е най-хубавото, което може да се случи на един мъж. Мъжът обича само три типа жени през живота си. Това са дъщеря си, съпругата си, майка си, и евентуално бабите си/ако са живи/. В останалите жени той се влюбва, харесва, желае интимност с тях, но те не са в посочената тройка. Обичаната жена до мъжът, дава неподозирана сила за него, нейното присъствие го кара да погледни на живота по друг начин. Попадне ли мъж на такава жена трябва да се държи за нея с всичка сила и по-малко да желае други жени. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

10.   Авторе, след като прочетох изявлението ти под номер 3, не се учудвам защо си сам и не ти върви в дейтинга.
А и защо ти е? Който може да прави секс без да влага емоции, си плаща на компаньонка, ескорт, проститутка или както искаш ги наричай.
Ако си държал на предишната си връзка, си могъл да сключиш брак още на 3-тата или най-много 4-тата година.

Добър университет, добра професия не означават нищо. Пълно е със самотни висшисти с много добри доходи.
В една връзка е по-добре да има много добри доходи, но ако липсва тръпка, ако липсва емоция, ако няма достатъчно или качествен секс, ако няма качествена комуникация, колкото и материално да са подсигурени партньорите, тя се разпада.

11.   Авторе, пуснал съм специална тема по подобен на твоя проблем (в същия раздел - Любов и изневяра):

"За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а. "

http://spodeli. net/4/story-172076. html

Прегледай я, и се надявам че ще откриеш нещо полезно!