Как изневерявате?
Излезнах с едно момче по приятелски и съвестта ме гризе :D. Не мога да го направя, не знам как някои хора изневеряват.
Как поглеждате половинката си след това? Изобщо ли нямате душа, после как прекарвате времето си като знаете, че има някой, който ви е направил по-щастлив :D?
И най-важния въпрос - защо човек може да стигне до изневяра? Поради какви причини изниверявате?

Коментари

1.   От скука, от липса на нещо във връзката, от много неща

2.   Леко поведение, това е единствената причина.

3.   само лоши го изневеряват

4.   По-добре си си така, не тръгвай по този път

5.   Изневярата е нормално нещо, част от живота. Свикваи, това е положението, поне имаш яснота, че повечето двойки се женят от интерес, малко ще си го признаят, затова развод не искат, защото не са случайно с някои партньор.

6.   Аз изневерих от емоционална липса, не че с мъжа ми имаме някакви непреодолими проблеми, по-скоро инерция от ежедневие, грижи за детето и ангажименти, не се чувствах желана. Не се почувствах по-добре от цялата работа. Грешка, която не води до нищо смислено.

7.   Хич не им мигва окото даже. Лъжат като разпрани, правят го и за спорта, с повод и без повод. Имаш остарели възгледи, вече всичко е дроб сърма.

8.   Специално за моралистите.

Изобщо не изпитвам вина. Лягам си с любовника два часа след като съм била със съпруга си.
И със съпруга ми половин час след любовника.
Обичам и двамата. И с двамата сексът е вълшебен, и двамата имат сърцето, тялото и грижата ми.
Само жената на любовника ми се сърди нещо, като ѝ замирише на мен. Но ѝ минава бързо, защото не иска да го изпусне.
Казах на мъжа ми: “Искам отворен брак” Той: “Не! Ако имаш друг някога, гледай да не знам”
Добре! Точка.

9.   Авторката, а ти щом си излязла на приятелска среща, защо си се чувствала гузна след това. Само мисълта за това е изневяра
А мотивът за изневярата е различна за мъжете и жените. Мъжете за секс плащат с флирт, жените за флирт, плащат със секс

10.   Изневеряват хора които нямат морални ценности принципи нямат усет за уважение към партньора си и да казват за лошият им избор на партньор! Зашотот ако ти липсва нещо във връзката или в човека отсреща то никой не носи отговорност освен този който си го причинила избрал! Така че НЯМА никакви причини и оправдания за изневяра!
Или приключвал връзката чисто искрено и лично или внимаваш много при опознаване преди да се стигне до решение за измяна!
Да изневериш е долно цинично и НЕуважително както към самият себе си така и към партньора!

Жена на 25

11.   Е, 8 изби рибата, за да е вярно.

12.   До номер 8, щом обичаш мъжа си и сексът е супер, защо си си хванала любовник?

13.   Е, то така се почва - с приятелска среща. Когато стигнеш до леглото с някого - пак ще си гузна. :)
Истината е, че някои хора сме моногамни и си ни влече. Може би всички са така, незнам. Има и много хора, които твърдят обратното.

Отговора на твоя въпрос е - изневеряваме разумно. Човек трябва да си дава сметка, че изневярата е разрушаваща и да си прецени дали може да избегне последиците или пък да ги понесе.

Най-лошо е когато не си готов да си понесеш последиците, но изневеряваш едва ли не открито.

14.   Не изневрявам. Лоялна съм по природа. Не мога еа лъжа, не мога да мамя, но веднага усещам кога отсреща го правят.
Един партньор, с когото имам пълноценен сексуален живот ми е напълно достатъчен. За работещи хора в брак, с деца над 45 г. възраст- 4-5 пъти седмично секс. Когато нямахме деца, но вече работехме - всеки ден без изключение, а често и по 2 пъти на ден. Докато бяхме студенти - и по 5-6 пъти на ден се е случвало.
Смятам, че е заложено на генетично ниво да бъдеш лоялен или да бъдеш кръшкач.