Не знам как да постъпя
С приятеля ми сме заедно от 2 години, живеем заедно, имаме две кучета. Чувствам го като семейство. Аз съм на 27, а той на 30. Проблемът е, че аз вече завърших университет, сега съм зъболекар и се развивам. Той обаче още не е завършил (учи в същия университет) и не може да си вземе изпитите. Казва, че се опитва да учи, но според мен не полага достатъчно усилия. Аз винаги съм си взимала изпитите и съм се старала много. А сега ме е срам да казвам на родителите ми, че го късат на изпитите и не може да завърши. Много го обичам, но се притеснявам, че ако останем заедно винаги ще трябва да го ръчкам да учи или след време да работи... Това наистина ме притеснява, защото аз си работя, старая се. Но все пак съм жена и не искам аз да съм водещата със сръзката ни и да се чувствам като майка, която непрекъснато трябва да се грижи за това, той да полага усилия. Как бихте постъпили вие?

Коментари

1.   Почти 30-годишна жена със също толкова годишен мъж, и и се води Приятелят. Но пък гледат 2 кучета в панелка, вместо да имат деца. Кой го издържа?
С Приятелят сте се намерили себеподобни- уччещи, с кучета, наближаващи 30. Единият даже ги е навършил. Хората отдавна са завършили, бачкат, някои имат деца в детската градина.

2.   Насърчаваи го, партньорите в отношения, като се подкрепят е точното нещо за връзката им, защо споделяш с които и да е такива лични неща, че му е трудно с изпитите, бъди по дискретна, защото хората не ги интересува, те също имат свои неща, повечето не ги казват от уважение, а и е излишно натоварване на ежедневието, предвид живота, през последните години, това е правилното нещо, да говориш приятни неща.

3.   Срам те е от половинката ти? Ама то чувстваш като семейство.. тук ми намирисва на положението искам до мен да има преуспява, за да ми даде значимост. Мъжът ми е със средно , аз съм хирург. Гогато бяхме гаджета ме спечели, защото работеше като сушист. 10 години по -късно си живеем страхотно, обичам го такъв какъвто е.

4.   Маце, избора си е твой. Кат искаш хвани си някой работлив, ученолюбив, скромен и т. н. Днес жените имат огромен избор на мъже. Ама си избирате купонджии и мързеливци. Скромните работари са скучни. Твоя човек навярно скоро няма да завърши. На времето познавах няколко такива екземпляри. Единия се мъчи 10тина години да завърши стоматология и накрая с голям зор завърши зъботехника.
Кой както си го направи- това е.