Ревността нормална ли е?
Здравейте. Искам да попитам мнението ви за ревността. Според вас това нормално нещо ли е? Или е нещо вредно и безобразно.

Коментари

1.   Вредно и ненужно, защото не може да те предпази от нараняване, ако това е целта, а влошава връзката

2.   Ако даваш повод за ревност - да, нещо нормално е.
Ако не даваш - не е нормално.
Просто е.

3.   Когато е от вас жените е нормална да... Може... Ама когато ние ревнвуваме "ама как ама защо ама какъв си такъв"....

4.   Нормална е, стига да не е прекалена.
Иначе ревността е най-безмисленото нещо - ако е оправдана, то човека когото ревнуваш не си стува. Ако е неоправдана - може в резултат от нея да го отблъснеш без причина.

5.   Има вредно ако е прекалена и безпокои душевно самият човек, който ревнува както и ако налага някакъв вид санкции и забрани на другия до себе си. По принцип смятам, че който ревнува обича, а който няма капка ревност не обича, но обичта е също много други аспекти загриженост, емпатия.

6.   Не, не е нормално, ревността е израз на ниско самочувствие, ревнуваш партньора само ако си мислиш че си нищожен и лесно заменим, подсъзнателно вярваш че не заслужаваш партньора си.

7.   За мен е нормална някаква доза ревност. Ако няма никаква ревност, значи просто нямаш чувства към човека до себе си.

Абсолютно оправдана е в някои ситуации.

8.   Нормално и естестевно е. Осъствието и буди притеснение. Между хора които се обичат истински и уважават нито един от двамата не създава ситуации в които другия да изпитва ревност или да посяват съмнения, защото това говори за неуважение към другия. Само добитъка възприема ревността, като нещо грозно и посегателство върху свободата му. Само добитъка не знае защо е с някого и посява съмнения в другия. Обичащите се хора които не са добитък внимават да не нараняват другия, да не оронват достойнството му, да не разклащат доверието му и изобщо не правят нищо с което да предизвикат ревност в другия. Това са истински индивиди с истинска обич, другото което предизвиква ревност просто така и което я смята за отблъскваща е добитък и не би трябвало да има партньор изобщо защото е тотал щета като партньор и е въпрос на време да създаде само разводи и катастрофи в отношенията защото е маймуна.

9.   Има много статии от психолози в интернет пространството.
За да разберете истината, обърнете се към научните текстове, а не към субективната оценка на непознати.

10.   Зависи от степента на ревността. Ако е основателна (хващаш го/я да си чати с други на пикантни теми, изпраща голи снимки и т. н. ) е едно, ако е обаче кой как погледнал, усмихнал се, обърнал се и т. н. е глупост и тормоз над половинката.

12.   Разбира се, че има ревност. Ревността няма степен, примерно :като малка ревност, средна ревност, голяма ревност. Това е като нещо имагинерно, то те разяжда отвътре и колкото повече мислиш толкова повече те разяжда. Това чувство може да бъде само в двоичен вид или я има ревността, тогава е 1, или няма ревност, тогава е 0. Тава не е хистерезис, където има плавно нарастване и плавно спадане, но не по същата крива. При ревност, почти отпада в първият момент логическият анализ, всичко минава в силната сфера на емоциите. Ако си наранен, готов си да убиеш, а после ще мислиш. Изобилствува с такива случаи. По принцип в огромният процент, така нареченият наранен, предпочита да извърши действията със собствените ръце, някак е по -интимно има по-плътен контакт с този, който го е наранил, дали ще убие с ръце, дали ще удуши, пак със собствените ръце, същото се отнася и до убийството с нож-Тогава като, че ли се чувства едно успокоение. С отрова не е толкова емоционално, а с огнестрелно оръжие, от дистанция някак притъпява чувството за отмъщение. Съвсем друго е от близка дистанция. По принцип убийствата от ревност не се наказват толкова строго

13.   А според вас нормално ли е човек да ревнува ако партньорът му си личи че му дава по-малко любов но за сметка на това се сближава с нови хора?

14.   13, нормално е да прекратиш отношения, не да ревнуваш. Откъде накъде ще контролираш някого?

15.   Ревността е нормална, но напълно излишна. Ревността е съмнение, тоест липса на доверие в човека до вас. Връзка без доверие е нищо. Ако има поводи за ревност, то това не е вашият човек, ако няма, но вие все пак ревнувате, ще отблъснете човека и ще му дадете повод да направи нещата от които толкова се страхувате.
Някога не бях ревнив имах сляпо доверие, че каквото правя аз, това ще прави и тя. Разбрах, че човек не винаги получава това което е дал и станах ревнив. Вътрешно осъзнавах, че съм пълен психопат. Открих своя страна за която дори не бях подозирал. Това бяха абсолютно нови чувства за мен и не знаех какво да правя. Мина време осъзнахме се, преоткрихме се. Изградихме всичко отначало без тайни, недомлъвки, без премълчаване и скатаваме. Връзката ни е желязна, разкрепостена, извратена. Хората не ни разбират, разделят се, изневеряват си, лъжат се, но наричат нас луди, че се печем голи, че сме правили секс с други хора и тн... Когато с един човек сте честни един към друг нещо не може да застане между вас и да ви прецака, ако сами не се прецакате.

16.   Ревността представлява страх да не бъдеш заменен с по - добър!
Един уверен в себе си човек и знаеш стойността си няма да ревнува и ще има доверие на партньора и най вече на себе си!
Жена на 25

17.   Зависи от партньора. Ако не те кара да се чувстваш сигурен в него, разбира се, че няма да му имаш доверие.

18.   Вредно е.
Ненормално и безобразно в 80%от случаите.

19.   16 ти, глупости на търкалета. Винаги има по-добър. Колкото и да си добър винаги има някой по-добър. Няма такъв човек при, който да няма по-добър от него. Това значи ли, че човек трябва да изневерява на партньора си понеже винаги има някой по-добър от него стига да може да е с него? Няма как някой да има доверие на партньора си, ако партньора му проявява интерес към друг и се държи предизвикателно. Това е сигурен индикатор, че партньора му просто е негоден за партньор и то не само на него, а на когото и да било. Просто некачествен материал, който не заслужава страха и ревността на партньора си, а напротив партньора му трябва да го разкара по най-бързия начин от себе си, вместо да му се обяснява в ревност и куп други неща които няма как да бъдат осъзнати от примитивно и негодно същество.